Yeni Google Anahtar Kelime Aracı Planner & Market Samurai Güncelleme

Geçtiğimiz hafta Noble Samurai HQ burada olaylı olmuştur ve biz Pazar Samurai Kelime Araştırma modülünün devlet ile hız size getirmek istedim.

Google, yeni Anahtar Planner ile Kelime Aracını değiştirilmesi olacağını, bu yıl Mayıs ayında ilan - Eğer bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz burada .

Resmi kelime Temmuz ayının sonuna doğru Kelime Aracını emekli olurdum, bu yüzden biz hemen kendimizi Kelime Planner ile Kelime Araştırma modül çalışması yapma görevi ayarlayın.

4 hafta sonra, Pepsi Max kutular, ve bizim geliştirme ekibi tarafından kod sayısız hatları yüzlerce, biz Kelime Planner ile çalışıyordu Pazar Samurai bir versiyonu vardı - ama biz bu uygun test ile koymak için henüz vardı.

Hızlı ileri, geçen hafta Cuma, biz mevcut Anahtar Kelime Araştırma modül bazı kullanıcılar için yükleme hakkında değil, bizim destek kuyruğu ile damlatmalı raporlarının bir avuç vardı.

(Sık sık olduğu gibi!) İç testler sorunu çoğaltmak değil, bu yüzden hata ayıklama günlükleri göndermek için kullanıcılar istedi. Hata ayıklama günlükleri inceleyen üzerine Google Kelime Planner kullanmak için Adwords kullanıcıları bir gruplandırma zorlama başlamıştı belli oldu.

Yani bizim zamanlama hızlandırmak zorunda kalmıştım.

Bu Kelime Araştırma modülü için ne anlama geliyor?

Bir görüş kullanıcıların nokta, Kelime Araştırma modül yine daha önce nasıl yaptığını çok benzer çalışmalıdır. Değişikliklerin çoğu perde arkasında yapılmış, ve biz iş akışı üzerindeki etkisini en aza indirmek için elimizden geleni yaptık - kullanıcılarının% 95 olduğu zaman eski Anahtar Kelime Aracı sürümünü kullanmaya devam edecek ve hiçbir fark olacak bu kullanıcılar için Anahtar Kelime Araştırma modülü değiştirin.

Eğer Kelime Araştırma yaparken, Pazar Samurai yine Anahtar Kelime Aracı erişimi ve uygulaması geçerli sürümü çalıştırmak olmadığını görmek için kontrol eder. Google Adwords Kelime Planner kullanmak için hesap dönmüş ise, Pazar Samurai bu algılar, ve size Kelime Planner ile çalışan özel bir sürüme güncellemek gerektiğini bildireceğiz.

Anahtar Kelime Araştırma modülüne ana değişiklik olduğunu şimdi daha Broad Match öntanımlı olarak ise, Exact Match verileri kullanarak varsayılan.

Eğer maç türleri arasındaki farkı bilmiyorsanız, buraya nasıl farklı hızlı bir özet bulunuyor:

  • Tam aramalar - 'kesin maç' ayarlanır maç türüyle, SEO trafik rakam araştırdığınız tam vadede yazarak kaç kişi ile ilgilidir. Anahtar kelime 'alabalık balıkçılık' Örneğin, daha sonra kesin arama için SEOT Google içine tam ifade 'alabalık balıkçılık' yazdınız ve arama sonuçlarında bir numaralı sırada sitesini ziyaret tıklayan kaç kişi işaret eder.
  • Geniş aramalar - 'geniş maç' ayarlanır maç türüyle, SEO trafik rakam ek kelimelerle birlikte (herhangi bir kelime sırası) kelimeleri 'alabalık' ve 'balıkçılık' içeren bir ifade arıyor kaç kişi ile ilgilidir ve daha sonra arama sonuçlarında bir numaralı sitesini ziyaret etmek için üzerine tıklayarak.

  • Cümle Aramalar - 'ifade maç' ayarlanır maç türüyle, SEO trafik rakam kaç kişi belirli kelime için sizin anahtar kelime kelimeleri içeren bir ifade ararken, ve sonra bir numaralı sitesini ziyaret etmek yoluyla tıklayarak vardır ilgilidir arama sonuçlarında.

Biz Exact Match veri ile gitmek için seçtim

Biz 5 yıl önce biraz altında Market Samurai piyasaya sürdüğünde, SEO amaçlı yapmak için Geniş Maç Tipi kullanmak için SEO toplum içinde çok popüler oldu. Mantık anahtar kelime "köpek eğitimi" için # 1 sıralama elde etmek olsaydı, o zaman sık sık "eğitim köpek" ve anahtar kelimelerin çok uzun kuyruk varyantları için bir # 1 sıralama elde etmesi oldu.

Ancak, yıllar içinde, Google'ın algoritması ve artan arama motoru rekabetin sürekli revizyonları ile, bu daha az ve genel bir kural olarak daha az doğru olduğunu göstermiştir.

Biz tam eşleme trafik tahminler oldukça iyimser geniş maç tahminlere göre, gerçek gözlemlenen trafik doğrultusunda çok daha fazla olduğunu göstermiştir bir anahtar kelime için # 1 sıralaması elde ettik müşterilerimizin sayısız raporlar duydum.

Sonuç olarak, zamanla SEO toplumda konsensüs sadece gerçekten tam anahtar kelime öbekleri için sitenizi optimize edebilirsiniz gibi, Exact Match veri lehine kaymıştır.

Bizim kullanımların çoğu bize ulaştı ve bu konuda bize sordu, ve sen de bir göz atın eğer bu konu Savaşçı forumunda, bunu çok daha mantıklı gibi çoğu insan yerine Broad Maçın Tam Eşleşme kullanmanızı tavsiye göreceksiniz zaman SEO amaçlı Kelime Araştırma yapıyoruz - bu yüzden artık varsayılan yapmak mantıklı.

Mevcut öneri tam maç anahtar kelimeler için optimize etmektir, ve ayrıca bazı uzun kuyruk sıralamalarını toplayıp nedeniyle herhangi bir ek trafik (hiç şüphesiz yine alacak gibi) alırsanız o tedavi bir bonus olarak. Bu dikkatli olmak ve sonuçlarını hafife ve aşırı iyimser geniş eşleme verilerine hedeflerinize dayandırarak trafik bir çığ beklemek daha "güzel sürprizler" almak çok daha iyidir.

Kelime Araştırma Önayarlar'dan ilgili bir kelime

Google öncesinde kendi belirtilen tarihler onların Kelime Planner yayımladı gibi biz hala temel anahtar kelime araştırma senaryoları için en iyi sonuçları üretmek için Kelime Araştırma filtre hazır oynamak için çok zaman olmadı.

Biz bu filtreleri rafine önümüzdeki birkaç hafta içinde çalışıyor olacak. Sizin için çalışıyoruz önerilen bazı ayarları varsa, aşağıdaki yorum bunları paylaşmak için çekinmeyin!

Beklediğiniz gibi anahtar kelime araştırma yaparken gibi birçok sonuç geri almıyorsanız eğer şu an için, o zaman Tam Maç numaraları eğiliminde olacak gibi, daha az anahtar kelime filtrelemek için filtreleri biraz dinlenmek isteyebilirsiniz çok daha düşük olması Onların Geniş veya Öbek Maç muadillerine göre.

Sizin görüşlerinizi duymak isteriz!

Biz hala tüm Kelime Araştırma modülünün bir Speedup dahil, önümüzdeki haftalarda uygulamaya olacak iyileştirmeler bir dizi var. Biz de Pazar Samurai son sürümle uyumlu olmasını sağlamak için eğitim materyalleri güncelleme olacak.

Kelime Araştırma modülünün bu yeni ve geliştirilmiş versiyonu kullanıcılara çıkarıyor gibi, gerçekten biz buna göre yeni özellikler öncelik böylece yeni sürümü hakkında bize ne gibi biliyor (ya da sevmiyorum) izin beyler gerekir.

Market Samurai Yeni Kelime Planlayıcısı sürümünü denemek, ya da yeni yapı hakkında herhangi bir geri bildirim isterseniz, bir e-posta gönderin support@noblesamurai.com destek ekibi hevesle görüşlerinizi bekliyor -!

Eugene