Reklam Yazarlığı ve Etki Altı Faktörler

Copywriting on blackboard picture

Eğer bir iş sahibi olduğunda, bir restoran, bir kuaför ya da bir deli, başarı için en önemli faktörlerden biri müşteri ile iletişim olduğunu olabilir. Aynı online web siteleri için de geçerlidir. Tuğla ve harç iş sahipleri sadece iletişim için müşterilerine konuşabilir olurken, online şirketlerin aynı lüksümüz yok. Bunun yerine, online şirketlerin şeyler yapmak için müşterilerine iletişim ve etkilemek için copywriting kullanmak zorunda. Metin yazarlığı (örneğin, bir eğlence aracı olarak dergilerde kullanılabilir) diğer pazarlarında amaçlarla almak olsa da, online pazarlama temel amacı belirli eylemleri gerçekleştirmek için müşterilerine rehberlik etmektir. Müşterilerin, bir satın alma yapmak yorumlarınızı bırakabilir, ya da başka bir şey istediğinizde, bu yönde onları itmek için etkili kopya olması gerekir.

Reklam Yazarlığı SEO ve diğer pazarlama uygulamaları lehine göz ardı edilebilir, ama gerçekten online pazarlama arkasındaki yönlendirici güçtür. Eğer doğru yolu onlara yol yoksa müşteriler harekete almayacağız. Pazarlama kabarık veya yönlendirici içerik olmak zorunda olmadığı gibi bunun birçok düşünüyorum. Bu hem mantıksal ve duygusal müşterilere ulaşacak bir dil konuşmayı öğrenme konusunda basitçe. Modern bilim adamları, insan beyninin kimyası ve pazarlama ve metin yazarlığı taktikleri etkinliği arasındaki bağlantıyı göstermek çalışmalarını yapmak olmuştur; Etkili metin yazarlığı çalışmak için kanıtlanmış, ve herhangi bir online iş için inanılmaz faydalı bir araç olabilir.

Etki Altı Faktörler

Eğer müşterilere ulaşmak için çalışırken, bu bağlantıyı yapma gitmek faktörlerin ne tür bilmek önemlidir. Kitabında, İkna Psikolojisi , bilim adamı Robert Cialdini o bunları yapmak için umut kararlar için müşteriler yol açabilir inanıyor etkisi altı faktörleri özetlemektedir. Bu faktörler (makam, karşılıklılık, toplumsal kanıt, sevme, bağlılık ve tutarlılık, ve kıtlık), doğru bir şekilde uygulandığında, onun kopya etkinliğini maksimize etmek için işinizi yardımcı olabilir.

1.. Yetki

Etkisi ilk faktör yetkilisi olarak bilinir. Bu faktör tüm kendinizi ve işinizi çerçeve nasıl olduğunu.
Eğer birkaç gün boyunca dayanılmaz mide ağrım var ve neyin yanlış olduğunu hiçbir fikrim yok olduğunu düşünün. Cevaplar için umutsuz, sen acil servise gidin ve bekleme odasında oturmak. Yanında oturan belirtiler hakkında sorar bir adam. Sen ne oluyor ona, ve o apandisit olabileceğini düşündürmektedir.
Bir süre sonra, sen doktora denir. Gördüğünüz doktor diploma ve onun duvara ödül vardır, ve o ülkenin en büyük mide doktorlardan biri olduğunu söyler. O Eğer pankreatit muzdarip inandığını söylüyor. Şimdi, daha fazla eğimli bu iki adamdan hangisini inanmak vardır? Muhtemelen doğru, dünya çapında bir doktor olarak tanıtan adam inanır? Ama bekleme salonunda adam aslında gastro-intestinal bozukluklar konusunda dünyanın bir numaralı uzmanı olsaydı? Peki, sana söylemedim çünkü, bilemeyiz, bu yüzden onun tavsiye sizin için bu kadar anlamına olmaz.
Bu, aynı kavram işletmeler için uygulanabilir. Eğer müşteri size güven gerektiğini nedenleri ile iletişim yoksa, onlar için herhangi bir neden var olduğunu hissediyorum olmaz. Onlar sokakta geçmek rastgele bazı kişi daha başka değerli olarak söz almayacağız. Eğer nitelikleri ne müşterilerinize iletişim kurmak için copywriting kullanmak ve neden sizin için dinlemek gerekir gerekir. Size yetki göstermek gerekir.

2. Karşılıklılık

Etkisi sonraki faktör, karşılıklılık olarak bilinen, insanlar kendi borçlarını ödemek için hissediyorum yükümlülüğünün temel anlamda ifade eder. Eğer şans aşağı ve dışarı yemek için göze alamaz çoğu zaman seni yemeğe götüren bir arkadaşım var olduğunu düşünün. Şimdi, arkadaşın yemekleri birkaç sağlar sonra piyango kazanmak hayal. Onun sizin için ne için arkadaş ödemek ister misiniz? Çoğu insan yemekleri yıl önce durmuştu bile olur. Bu karşılıklılık için insan arzusudur.
Bir işletme olarak, onlar size sadakat derecesini hissediyorum böylece müşteriler için iyi müşteri hizmeti sunmak gerekir. Eğer bunların bakımı yukarıda ve ötesinde, onlar işinizi alışveriş devam ederek size ödemek için ihtiyacı hissedeceksiniz.

3.. Sosyal Proof

İnsanlar çok sosyal yaratıklardır ve etkisi sonraki faktör, toplumsal kanıt, bundan yararlanır. Bir parkta, ve iki dondurma standları olduğunu düşünün. Diğer tamamen terk ederken bir dondurma standı, arkasında toplanan insanların bir çizgi vardır. Biri, daha fazla güven olmaz mı? Çoğu insan daha fazla kişi ile bir daha iyidir dizilmiş inanmazdı. Bu eylem sosyal kanıtıdır.
Işletmeler için, müşteri referansları son derece önemlidir. Müşterilerin çoğu diğer müşteriler tarafından güvenilen kim olduğunu görmek için izin çünkü Havlama ve Google Yorumlar gibi siteler manzaralı ton olsun. İnsanlar denenmiş ve test edilmiş bir şey değil, deneysel bir şey ile gitmek istiyorum.

4. Beğenmeniz

Etkisi dördüncü faktör, sevme, insanlar onlar gibi birisi için bir şey yapmak daha muhtemel olduğunu gerçeğini ifade eder. Eğer bir ofiste çalışmak, ve iki arkadaşları olduğunu düşünün. Bir her zaman sizin için çok kibar. O, gününüz hakkında size sorular sorar başarıları size övgü, ve her zaman yüzünde bir gülümseme vardır. Diğer arkadaşı sizin için mutlak bir pislik olduğunu. Onu her gördüğümde, o, size alay yapar scowls, ya da yüzüne tükürür.
Şimdi, arkadaşları hem bir atama için geç ve umutsuzca bitirmek için sizin yardımınıza ihtiyacı olduğunu düşünün. Hangisini yardım olasılığı daha yüksektir? Insan olarak, biz ortalama insanlar için yapmak daha bize güzel insanlar için çok daha büyük bir bağlılık hissediyorum eğilimindedir. Biz onları daha iyi gibi. Bir işletme olarak, müşterilerinizin gerçekten seni seviyorum ve senden bir şeyler satın alma veya talep şeyler yapıyor hakkında iyi hissedeceksiniz ki yeterince güzel olmak zorunda.

5.. Taahhüt ve Tutarlılık

Bağlılık ve Tutarlılık etkisi beşinci faktördür. Onun görüşlerini tutarlı olması için bir insanın doğaya eder. İnsanlar yalancı olarak düşünülebilir istemiyorum, bu yüzden onların görüşlerini değiştirmek istemiyorum. Örneğin, gerçekten belli bir politikacıyı seven bir kişi düşünün. O, bu siyasetçi hakkında ne kadar iyi ve arkadaşlarına gider, ve ne o hemen hemen bütün görüşlerinin destekler. Politikacı, daha sonra satır aşağı, gerçekten kişiyi kızdırdı şey yapmak olsaydı, o kişi farklı politikacı hakkında hissedebilirsiniz, ama tutarlılık eksikliği gösteren korkusuyla arkadaşlarına bu göstermek istemeyebilirsiniz. Bu faktör iş karmaşık bir rol oynar, ama doğru avantajlarından alındığında son derece güçlü olabilir.

6. Kıtlık

Etkisi son faktör azlığıdır. Bu arz ve talep klasik kavramına benzer; Mevcut bir şey ya da ne zaman bir şey kısa bir süre için yalnızca birkaç olduğunda, daha değerli hale gelir. Satış kıtlığı büyük bir örnektir. Bir mağaza büyük bir satış olduğunda size indirimler sadece kısa bir süre için geçerli olacağını biliyorum çünkü, hemen oraya ihtiyacı hissediyorum. Oyunculuk için değil sonucu bu duyguları oluşturma işinizi hemen harekete müşterilere ilham yardımcı olabilir.

Etkisi bu altı faktörler basit, ancak doğru kullanıldığında son derece güçlüdür. Reklam ve ziyaret ve etkisi bu faktörlerin hepsi senin etrafında hareket içine koymak nasıl tanık web sitelerinde etrafında bir göz atın. Özellikle size hareket etkileyen şeyleri düşünün ve insan ruhu ve onlar gibi müşterilerin hareket nedenleri hakkında bir çok şey öğrenebilirsiniz.

Noble Noble Samurai için 5 yazı (lar) yazmıştır

"Reklam Yazarlığı ve Etkisi Altı Faktörler" One Response

  1. Karşılıklılık ilkesi, aslında iyi tüketici psikolojisi kuruldu - başarılı online pazarlama ile, bu başka türlü olamazdı!

    Eğer satmak ürünleri blogrolls ve freebies / indirimler konuk mesaj, karşılıklı link değişimi izin temelidir.

    Btw, o kitap mükemmel. Değer her girişimci tuz motivasyon ve persuation psikolojisi ile up-to-date olmalıdır.

    Selamlar, iyi olacak.
    Mark Davidson son blog yazısı ... Blogcular için Yazarlığı Scorecard ile büyük bir içerik Yazın