Reklam Yazarlığı ve Etki Altı Faktörler

Paylaş Düğmesi

Copywriting on blackboard picture

Eğer bir iş sahibi olduğunda, bir restoran, bir kuaför, ya da bir deli, başarı için en önemli faktörlerden biri müşteri ile iletişim olduğunu olabilir. Aynı online web siteleri için de geçerlidir. Tuğla ve harç işletme sahipleri sadece iletişim için kendi müşterilerine konuşmak mümkün olmakla birlikte, online şirketlerin aynı lüksümüz yok. Bunun yerine, çevrimiçi işletmelerin iletişim ve şeyler yapmak için müşterilerini etkilemek için copywriting kullanmak zorunda. Diğer pazarlarda diğer amaçlar sürebilir metin yazarlığı yaparken (örneğin, bir eğlence aracı gibi dergilerde kullanılabilir), çevrimiçi pazarlama ana amacı belirli eylemleri gerçekleştirmek için müşterilerine rehberlik etmektir. Onlar müşteriler bir satın alma yapmak istediğinizde, yorumlarınızı bırakabilir, ya da başka bir şey, onlar bu yönde onları itmek için etkili kopyası olması gerekir.

Reklam Yazarlığı SEO ve diğer pazarlama uygulamaları lehine göz ardı edilebilir, ama gerçekten online pazarlama arkasında rehberlik güçtür. Eğer onlara doğru yolu yol yoksa müşteriler eylemde olacak. Pazarlama olarak bunu birçok düşünce kabarık ya da manipülatif içerik olmak zorunda değildir. Bu sadece hem mantıksal ve duygusal müşterilerinize ulaşacak bir dille konuşmayı nasıl öğreniyor. Modern bilim adamları, insan beyin kimyası ve pazarlama ve metin yazarlığı taktikleri etkinliği arasındaki bağlantıyı göstermek çalışmalarını gerçekleştirerek edilmiştir; Etkili metin yazarlığı çalışmak için kanıtlanmış ve herhangi bir online iş için inanılmaz faydalı bir araç olabilir.

Etki Altı Faktörler

Eğer müşterilere ulaşmak için çalışıyor, bu bağlantıyı yapmak gitmek faktörlerin ne tür bilmek önemlidir. Kitabında, İkna Psikolojisi , bilim adamı Robert Cialdini o bunları yapmak zorunda umuyoruz kararları müşterilere yol açabilir inanıyor etkisi altı faktörleri özetlemektedir. Doğru uygulandığı zaman bu faktörler (otorite, karşılıklılık, sosyal geçirmez, sevme, bağlılık ve tutarlılık, ve kıtlık), onun kopya etkinliğini maksimize etmek için işinizi yardımcı olabilir.

1. Yetki

Etkisi ilk faktör otorite olarak bilinir. Bu faktör kendinizi ve işinizi çerçeveye nasıl tüm hakkında.
Bir kaç gün için dayanılmaz mide ağrısı sahip olmuştur düşünün ve yanlış nedir hiçbir fikrim yok. Cevaplar için umutsuz, acil servise gidin ve bekleme odasında oturup. Senin yanında oturan belirtiler hakkında sorar bir adam. Sen ne olup bittiğini söyle, ve o apandisit olabileceğini düşündürmektedir.
Bir süre sonra, siz doktorunuzu görmek denir. Gördüğünüz doktor onun duvara diploma ve ödülleri vardır ve o ülkenin en büyük mide doktorlardan biri olduğunu size söyler. O Eğer pankreatit muzdarip olduğunu inandığını söylüyor. Şimdi, bu iki erkeğin hangi inanmak için daha fazla meyilli? Muhtemelen doğru, dünya çapında bir doktor olarak tanıtan adam inanır? Ancak bekleme odasında adam gastro-intestinal bozukluklar üzerinde dünyanın bir numaralı uzmanı aslında neydi? Onun tavsiye senin için bu kadar anlamına olmaz bu yüzden o, sana söylemedim çünkü Eh, sen, bilemeyiz.
Aynı konsept işletmelere uygulanabilir. Eğer müşteriler size güveneyim nedenleri için iletişim yoksa, onlar için herhangi bir nedeniniz olduğunu hissetmezsiniz. Onlar sokakta geçmek rastgele bazı kişi daha başka değerli gibi kelime almayacağız. Sen nitelikleri ve neden sizi dinlemek gerektiğini müşterilerine iletişim kurmak için copywriting kullanmanız gerekir. Size yetki göstermek gerekir.

2. Karşılıklılık

Mütekabiliyet etki olarak bilinen bir sonraki faktör, insanların borçlarını ödemek için hissediyorum yükümlülüğünün temel duygusu anlamına gelir. Eğer aşağı şans ve akşam yemeği için göze alamaz sık sık ne zaman yemeğe götüren bir arkadaşım var olduğunu düşünün. Şimdi arkadaşınız sizin yemekleri çeşitli sağlar sonra piyango kazanmak hayal. Onun sizin için ne için arkadaşınızı ödemek ister misiniz? Çoğu kişi, yemekleri yıllar önce durmuştu olacağını bile. Bu karşılıklılık için insan arzusudur.
Bir işletme olarak, onlar size sadakat derecesini hissediyorum böylece müşteriler için iyi müşteri hizmeti sunmak gerekir. Eğer onlara özen yukarıda ve ötesinde, onlar işinizi alışveriş devam ederek size geri ihtiyacı hissedeceksiniz.

3. Sosyal Proof

İnsanlar çok sosyal yaratıklar ve etkisi, sosyal ispat sonraki faktör, o yararlanır. Eğer bir parkta olduğunu düşünün, ve iki dondurma standları vardır. Diğer bomboş iken bir dondurma standı, arkasında toplanan insanların bir çizgi vardır. Hangisini daha çok güvenir miydiniz? Çoğu kişi daha fazla kişi ile bir daha iyidir dizilmiş inanmazdı. Bu eylem sosyal kanıtıdır.
Işletmeler için, müşteri referansları son derece önemlidir. Onlar müşterilerin çoğu diğer müşteriler tarafından güvenilen kim olduğunu görmek için izin çünkü Yelp ve Google Yorumlar benzeri siteler görüş ton olsun. İnsanlar denenmiş ve test edilmiş bir şey, deneysel bir şey değil gitmek istiyorum.

4. beğenmeniz

Etkisi dördüncü faktör, sevme, insanlar onlar gibi birisi için bir şeyler yapmak daha muhtemel olduğunu ifade eder. Eğer bir ofiste çalışmak, ve iki iş arkadaşları olduğunu düşünün. Bir her zaman size çok kibar. O, senin gün hakkında size sorular sorar başarılarının size övgü, ve her zaman yüzünde bir gülümseme vardır. Diğer arkadaşı size mutlak bir pislik olduğunu. Onu her gördüğümde, o, size eğlenceli hale scowls, ya da yüzüne tükürür.
Şimdi, arkadaşları hem de bir atama için geç ve umutsuz bitirmek için sizin yardımınıza ihtiyacımız olduğunu düşünün. Eğer yardım etmek daha olasıdır hangileri? İnsanlarda olduğu gibi, biz ortalama insanlar için yapmak bize güzel insanlara çok daha büyük bir sadakat hissediyorum eğilimindedir. Biz onları daha iyi gibi. Bir işletme olarak, yeterince müşterilerinizin aslında seni seviyorum ve talep şeyleri sizden bir şeyler satın alma veya yapıyor hakkında iyi hissediyorum olacak güzel olmak zorunda.

5. Bağlılık ve Tutarlılık

Bağlılık ve Tutarlılık etkisi beşinci faktördür. Onun görüşleri tutarlı olması için bir insanın doğaya eder. İnsanlar yalancı olarak düşünülebilir istemiyorum, bu yüzden onların görüşlerini değiştirmek istemiyorum. Örneğin, gerçekten belirli bir politikacıyı seven bir kişi düşünüyorum. O, bu siyasetçi hakkında ne kadar iyi onun arkadaşlarına uzayıp, ve ne o hemen hemen onun tüm görüşlerini destekler. Siyasetçi eğer, daha sonra satır aşağı, o kişi politikacı hakkında farklı hissedebilirsiniz, ama o bir tutarlılık eksikliği gösteren korkusuyla onun arkadaşlarına bunu göstermek istemeyebilirsiniz, gerçekten kişiyi kızdırdı birşeyler yapmalı idi. Bu faktör iş karmaşık bir rol oynar, ancak doğru avantajlarından alındığında son derece güçlü olabilir.

6. Kıtlık

Etkisi son faktör azlığıdır. Bu arz ve talep klasik kavramına benzer; Mevcut şey birkaç olduğunda ya da bir şey kısa bir süre için yalnızca kullanılabilir olduğunda, daha değerli hale gelir. Satış kıtlığı büyük bir örnektir. Bir mağaza büyük bir satış olduğunda size indirimler sadece kısa bir süre için geçerli olacağını biliyorum çünkü, hemen oraya ihtiyacı hissediyorum. Işinizi yardımcı olabilir davranmadığı sonucu bu duyguları oluşturma müşterilerin hemen harekete ilham.

Etkisi Bu altı faktörler basit, ama doğru kullanıldığında son derece güçlü. Reklam ve ziyaret ve etkisi bu faktörlerin her yerinden hareket içine koymak nasıl tanık web sitelerinde etrafında bir göz atın. Özellikle size hareket etkileyen şeyler düşün, ve insan ruhunun ve onlar gibi müşterilerin hareket nedenleri hakkında bir çok şey öğrenebilirsiniz.

Noble Noble Samurai için 5 yazı (lar) yazmıştır

One Response to "Reklam Yazarlığı ve Etki Altı Faktörler"

  1. Karşılıklılık ilkesi, aslında iyi tüketici psikolojisi kuruldu - başarılı online pazarlama ile, aksi olamazdı!

    Bu blogrolls ve freebies konuk mesajları, karşılıklı link değişimleri izin temelidir / ürünleri indirimler satmak.

    Btw, o kitap mükemmel. Tuz değerinde Her girişimci up-to-date motivasyon ve persuation psikolojisi ile olmalıdır.

    Saygılar, iyi olacak.
    Mark Davidson's son blog yazısı ... Blogcular için Reklam Yazarlığı Scorecard ile büyük bir içerik yazın