7 Arsyet për të bërë Dita Challenge 30

Share Button

Dita Challenge 30 fillon më 1 gusht (në më pak se 2 ditë!) Dhe ne jemi duke hedhur mbështetjen tonë të plotë pas saj përsëri këtë vit.

Nëse ju nuk e keni tashmë nënshkruar , këtu janë 7 arsye pse ju duhet tani.

-

1. sepse ajo ndryshon jetën e njerëzve

Njerëz të panumërt kanë marrë shijen e tyre të parë të marketingut në internet me anë Dita Challenge 30, dhe me të vërtetë kuptojnë se si punon në internet marketing.

Ndërsa jo të gjithë e bën atë në fund të plotë 30 ditë, dhjetra e kanë përdorur 30 strategjitë Dita Challenge për të dollarit e tyre të parë në internet - dhe unë jam i tha se ka disa 30 Day Challenge multi-milionerë sot.

-

2 Sepse Ajo tregon New Marketing Strategjitë e parë

 • Twitter,
 • Facebook,
 • Squidoo,
 • Hubpages,
 • Bookmarking Social,
 • Ustream,
 • Tregut Samurai ...

Para se vetëm rreth çdokush tjetër ishte edhe duke folur rreth tyre, Dita Challenge 30 tashmë po mësonte marketers si t'i përdorin ato në biznesin e tyre.

-

3 Sepse Top Marketers Rekomando It

Është e rekomanduar nga marketers të lartë në mbarë botën - të cilët nuk e bëjnë një qind nga rekomandimet e tyre.

Ja vetëm disa nga rekomandimet së rëndë të ditëve të fundit ...

John Reese - Internet Marketing Legjenda (dhe Man shpejtë më 4 rrota)

"Ed bën një punë fantastike me këtë program dhe kjo ka
ndryshuar shumë jetën.

I highly ju rekomandojmë që të kontrolloni atë në qoftë se ju nuk e keni
tashmë të parë atë. Përsëri, është e lirë ... "

Frank Kern - Internet Marketing Legjenda (dhe Semi-Pro Surfer)

"Kjo është gjithmonë tmerrshëm ....

Nëse jeni të dashur për të "prerë kar dhe vetëm të marrë filluar
me * diçka * ", atëherë kjo është për ju."

Jason Moffatt - "Big Lebowski" të Internet Marketing (dhe Inventor e 6 Day Weekend)

Ray Edwards - "obscenely Fitim" Copywriter To The Stars

Suzi Dafnis - Australian Internet Marketing Pioneer dhe TV "Dragons Den" kapitaliste sipërmarrje

-

4 Sepse është e lirë

Çfarë më shumë mund të ju them këtu ... I gjithë muaji gusht është "Pitch Lirë" për Dita Challenge 30.

-

5 Sepse gjithë merr mundësi e plotë përdorimi Samurai Tregut

Nëse jeni duke shkuar për të përfunduar Dita Challenge 30, ju do të duhet qasje në të gjitha tiparet e Tregut Samurai-së - duke përfshirë të avancuara "versionin e paguar" karakteristika që ne ofrojmë kohë të kufizuar gjyq qasje në.

Por çfarë ndodh me njerëzit gjyq të cilëve ka skaduar?

E pra, të gjithë përdoruesit Samurai Tregut që po përfundojnë Dita Challenge tridhjetë do të jetë në gjendje për të hyrë në këto karakteristika në gusht (përsëri, falas) - kështu që ju ende mund të merrni vlerën e plotë të dalë nga Dita Challenge 30.

Plus, ne do të jetë i liruar disa tipare të reja (për herë të parë) brenda Day Challenge 30.

-

6 Sepse ne mendojmë se është awesome

Ne nuk do të mbështesë atë, ose të rekomandojë atë, në qoftë se ajo nuk ishte "e vërtetë-marrëveshje".

Ku tjetër do të gjeni një grup të njerëzve që do të kushtoj një muaj të tërë të jetës së tyre në mësim më të fundit të strategjive internet marketing për masat - falas?

-

7 Sepse Mijëra Pjesëmarrësve Mos gënjej

Kontrolloni Twitter, forume, komente mbi blog posts apo komente rreth Day Challenge 30 vetëm rreth kudo në web dhe për të dëgjuar atë që thonë njerëzit e tjerë)

(A keni marrë pjesë në Day Challenge 30? Lini komentet tuaja më poshtë. Çfarë është Dita Challenge 30 të vërtetë si? A rekomandojë atë?)

Nëse nuk e keni nënshkruar - ju keni më pak se 2 ditë për të marrë në para se të fillojë veprimi:

http://www.thirtydaychallenge.com

Është një vendim i lehtë për të nënshkruar - nuk e le të jetë diçka që ju pendoheni humbur në.

Brent

Brent Hodgson një bashkë-themelues i Noble Samurai, dhe një specialist internet marketing.

Brent ka shkruar 68 postim (s) për Samurai Noble

24 Përgjigjet për të "7 Arsyet për të bërë Dita Challenge 30"

 1. 8 Sepse ju merrni këshilla më të mirë në një vend, për të lira, me mbështetjen dhe me shembuj aktuale se si të bëjë të drejtë në internet marketing. Ajo është vetëm awesome!

 2. Edhe pse unë nuk e kishte përfunduar kursin hera e fundit, unë kam nënshkruar sërish këtë vit për shkak se unë e përdor çdo gjë kam mësuar çdo ditë. 30DC ka ndihmuar mua të marrë një punë të re dhe është duke ndihmuar mua të bëjë më mirë në të çdo ditë ... një nga titujt e mi të punës është Rrjetet sociale Menaxher!

  Unë nuk mund të presim për të marrë tmerrshëm përsëri. Pa pagesë.

 3. 3
  31 korrik 2009 në 04:05
  Jim ka thënë:

  30 Sfida Dita është ku "Ëndrra" e internet pasuri është bërë e vërtetë me fjalën "Challenge" e Kjo nuk është e lehtë ... por ju do të keni fun ndërsa ju të mësoni. Ju mund të bëni edhe një bucks pak.

  A nuk e le fjalën e lirë të ngatërruar ju kjo është vlerë mijëra dollarë

  Qasje të plotë të Samurai Tregut për një muaj ... .priceless!

 4. Unë pajtohem sfida 30 ditë është një mënyrë e madhe për të parë whats e re në botën e marketingut, dhe për të dëgjuar strategjitë eksitim që ato do të japin mësim falas si.

  Samurai Tregut për mua nuk është vetëm mjet i mirë fjalen për të përdorur, por, tipar që ju djema keni në 100-të këtë prerë të fuqishme software për të orë kohë time too.

  Cheers Danny

 5. Çdo gjë që ju tha se është absolutisht e vërtetë. Unë e bëri Dita Challenge 30 në vitin 2006, 2007 dhe 2008 dhe kam mësuar aq shumë çdo herë. Dhe kjo është e bukur shumë! Ed Dale është një mësues e natyrshme dhe një person me të vërtetë zbavitës. Ai thjesht do të ndihmojë njerëzit të mësojnë këtë stuff.

  Unë do të jetë bërë Day Challenge 30 këtë vit? Jo, ose të paktën unë jam do të përpiqet të mos. Pse jo? Sepse është verë dhe unë dua që të ketë një jetë. Ju shikoni, kur të bëj Dita Challenge 30 Më duket aq interesante që unë priren të bëhen të fiksuar me internet marketing për kohëzgjatjen :)

  Por në qoftë se ju jeni më shumë të vetë-disiplinuar se mua, të shkojnë përpara dhe të nënshkruajë. Ju gjithmonë mund të ruani materialet dhe punojmë me ato më vonë me një ritëm të arsyeshme.

 6. Pas marrjes Dita Challenge tridhjetë vitin e kaluar, unë më në fund filloi të bëjë para online. Ajo është me të vërtetë awesome!

 7. 7

  Unë nuk dyshues awesomeness e saj, por unë jam shkak për festën time të shumëpritur për Afrikën në 14 ditë kohë.

  Por unë e di shumë nënshkruar edhe pse ata e dinin ata couldnt të shkojnë me ritmin e deklaruar për shkak të çështjeve të tjera. Mund të jetë unë do të nënshkruajë vetëm për të marrë qasje në info lëng :)

  Medituar!

 8. 8
  1 gusht 2009 në 03:00
  Bill tha:

  Unë mendoj se Dita Challenge 30 është mundësia më e madhe për të hyrë në arenën e internetit të marketingut që ekziston sot. Ju jeni duke folur 30 ditë për FALAS, prerja avantazh mësim në një mjedis përdorues miqësore me strategjitë e lartë dhe mjetet në botë. Mjete si Samurai Tregut. Mbarimi Dita Challenge 30 dhe zbatimin edhe të një pjesë të mësimit mund të ndryshojë jetën tonë përgjithmonë. Internet Marketing është "barazoi në fushën e lojës" dhe lejon të gjithë ne për të konkurruar me të "djemve të mëdha". Çfarë një kohë emocionuese për të jetuar në! Thanks guys për të bërë Samurai Tregut në dispozicion për Day Challenge 30.

  Gati ngacmuar dhe për sfidë!

 9. 9
  1 gusht 2009 në 06:13
  Tony Frost tha:

  Jo për të përmendur Ed Dale ka punuar ngushtë me 'diggity nxehtë' Frank Kern!

 10. 10
  2 gusht 2009 në 10:42
  keith tha:

  Përshëndetje OH madhe Samurai

  Unë jam me shkrim për shkak se kam nënshkruar për sfidën 30 ditë dhe kurrë nuk e mori e-mail për të filluar më parë të gushtit !! I nënshkruar ditë të më dërguar e-mail! Unë nuk dua të bie prapa, mund të gjeni se pse unë nuk kam marrë filluar deri email e !!

  Faleminderit OH madhe Samurai

 11. 11
  5 gusht, 2009 në 14:27
  Dave tha:

  Unë mund të ju pyes djema Samurai Tregut ... po ju do të ofrojnë MS në një zbritje përsëri për pjesëmarrësit 30DC ??

  Unë flippin 'humbur në të nga një disa ditë kohë të kaluar dhe ishte pak miffed që unë nuk mund të merrni në këtë marrëveshje.

  Vetëm pyesin ... si do të duan që të ketë atë, por duke u përpjekur për të ruajtur, kur unë mund të ... sidomos gjatë këtyre herë !!!

  Do të ishte karma e mirë për të ofruar atë përsëri ;-)

  Dave

 12. Hi guys,
  Kam nënshkruar për Challenge 30 ditë, pa dyshim isha disa ditë me vonesë, por nuk duket asnjë përgjigje nga më të ju-ndryshe nga ju dhe Samurai Tregut.
  Faleminderit,
  Dennis Palmer.

 13. Dennis - Ne kemi qenë të paturit e një shumë të çështjeve deliverability me Aweber kohët e fundit :(

  Ju duhet të keni marrë një email që konfirmon Regjistrohu tuaj - dhe vetëm kujtuar që ju të regjistroheni në http://www.thirtydaychallenge.com shumë në mënyrë që ju të mos humbas asnjë e-mail e tyre të trajnimit.

  Brent

 14. Hi Brent,
  No Luck ende. Provoi për të nënshkruar përsëri vetëm për të marrë "Gabim"
  dhënat tregojnë tashmë një parapagues.
  Faleminderit për përgjigjen pse.
  Dennis.

 15. 15
  8 gusht 2009 në 22:20
  Dwayne tha:

  Hi,

  Unë jam i pasur të njëjtën çështje si Dennis, edhe unë nuk marrë asnjë informacion nga 30 sfidë ditë dhe për të marrë të njëjtin gabim shenjë-up.

  Unë bëj të marrë email nga Noble Samurai për përditësimet e Samurai Tregut!

  Dwayne

 16. [...] 7 Arsyet për të bërë Dita Challenge 30 | Noble Samurai [...]

 17. Unë jam në anën e gabuar të 50, e dua laptop tim, por nuk kanë asnjë ide të vërtetë të Internet Marketing. Unë vetëm mendova se ishte duke blerë sende online!
  I stumbled nëpër 30 DC, ishte kurioz për këtë, jam shumë mbrapa në vënien e gjëra në praktikë. por jam mësuar ngarkesa.
  Unë do të përfundojë me të gjitha mësimet, por nuk do të marrë në fazën e shkuar 'live' në 30 ditë, por d'ju e dini çfarë? Nuk ka rëndësi. Është të mësuarit e procesit dhe kjo të bëhet në gjuhën e thjeshtë dhe falas ... ..well, unë them ju falënderoj për të gjithë ata që është i përfshirë.
  Caroline
  Wales, UK

 18. 18
  22 gusht 2009 në 01:03
  TOMARTOMARTINI tha:

  fun

 19. 19
  22 gusht 2009 në 10:33
  Christopher tha:

  Unë kam përdorur software të gjithë 30DC dhe duket shumë e mirë. Vetëm kritika do të ketë është se tracker gradë vetëm duket brenda google.com Shumë nga tregjet e klientit tim përdorni google.com.au (Australi) kështu që do të ishte mirë që të jetë në gjendje për të përfshirë disa të dhëna specifike të vendeve shtesë.


  Brent Hodgson përgjigj:

  Ajo duhet të bëjë.

  Rank Tracker përdor vendin tuaj dhe përcaktimet rajonale nga dosja e projektit tuaj ... Pra, nëse ju keni "gjitha vendet dhe territoret" zgjedhur, ju do të shihni rezultatet nga Google.com ... Por në qoftë se ju keni "Australia" zgjedhur, ju duhet të shihni rezultatet nga Google .com.au.

  Unë vetëm kontrolluar atë më pas dhe kjo duket të jetë duke punuar mirë - por në qoftë se ju keni ndonjë probleme, le të na njohin.

  Unë shpresoj se kjo ju ndihmon.

  Brent


  Christopher përgjigj:

  Hi Brent,

  Ju faleminderit. Vënë atë poshtë për të gabimit operatorit. Unë kurrë nuk e zgjedhur rajonin si Australia. I guess Unë shkova me vendosjen e parazgjedhur.

  Faleminderit për të marrë kohë për të marrë përsëri në mua.

  Cheers,
  Christopher.


  Brent Hodgson përgjigj:

  Lumtur për të ndihmuar :)

 20. Bleva software, pastaj pasoi 30 DC. Samurai Tregu është programi IM më të dobishme kam dhe mësime sfidë janë të kualitetit të mirë dhe të këndshëm. Unë jam një klient i kënaqur - jo diçka që unë të ndjeni nevojën për të thënë shumë shpesh.

 21. Unë jam shumë mirënjohës për përdorimin e software për të analizuar tregun samurai një fjalë kyçe të jetë e lehtë. Suksesshëm