Misteri Module Fituesit janë zgjedhur


Së pari, një i madh ju falënderoj për të gjithë që ka paraqitur një hyrje. Jo vetëm që ishin shumë prej tyre zbavitëse, por ata konfirmuan për ne se çfarë është rreth qoshe në modulet e mbetur patjetër do të goditur vendin.

Dy javë më parë ne kemi nisur një konkurs për të me mend se çfarë Tregut Samurai-së Misteri Module do të ishte. Përgjigja ishte fenomenale me dhjetra njerëz duke arritur të shënojë me një modul Rank Tracker.

(Nëse ju nuk jeni tashmë duke përdorur këtë pakalueshëm tipar ju mund të merrni atë absolutisht falas kur ju të përmirësuar në versionin e regjistruar të Samurai Tregut këtu ).

Pas orëve të kërkuar, duke lexuar, duke theksuar dhe më e rëndësishmja pas atë duke vënë në dukje, ne fund ngushtuar e dajak 1,338 hyra në një dy përfundimtar (shih grumbull të komenteve në pic më poshtë!). Duke qenë e vërtetë të fjalës tonë, dhe me kaq shumë supozime të mirë kemi zgjedhur fituesit të pabazuara në saktësinë e tyre, por në krijimtarinë dhe origjinalitetin e tyre.

Konkursi ishte i ashpër dhe vendimi nuk ishte e lehtë, por kur votat ne jemi duke e shprehur, Ron dhe shënimet e Gjonit ishin ulur në krye të grumbullit. WWFFD Gjonit (Çfarë do të Flavor Flav A) dorëzimin na kishin në një përshtatje të qeshur e cila rrëmbeu atij origjinalitet dhe humor e votave ndërsa i shkruar mirë sugjerim Ron Press Release siguroi atij votat e krijimtarisë. (Fituesit janë tashmë të njoftuar)

Si një kujtesë të vogël të asaj që ishte e mundshme, unë kam shtuar në disa foto të lagur oreksin tuaj. Këto janë ndoshta dy nga Gadgets coolest përreth që një marketer internet mund të ketë të drejtë tani. Fituesit tona Ron dhe Gjoni do secili shpejti të jetë në posedim krenar prej një këtyre gizmos awesome.

Këtu janë të hyra fituese (Drum Roll Ju lutem!):


Fituesi Nr.1 - John Perry

Ah - Unë kam qenë duke pritur për këtë funksion, nuk mund të presim për të hyrë në atë së shpejti! Ajo duhet të jetë "WWFFD Moduli" - ose Flavor Flav çfarë do të bëni funksion.

Tani unë më në fund mund të ndjehen të sigurt në fushatat e mia si Flavor Flav algorithm analiza përzgjedhjes fjalen time, konkurrencën dhe përmbajtjen në vend për të raportuar përsëri një "A nuk e besojnë hype", "Lufta Power", "Nuk mund të bëjë asgjë për Ju, Man "ose kërkuar pas" Yeaaaaah Boyeeeee! "rating.

Nuk mund të shkojnë keq me udhëzim Flav dhe Samurai Marketing - app IM mirë në planet.Fituesi Nr.2 - Ron Martin

Press Release: Internet Marketing Botërore është habitur me lirimin e Mystery Module Tregut Samurai-së.

"Ne e ndjemë ne fund kishte për të ardhur të pastër", tha Brent Hodgson e Samurai Tregut. U mbush nga gazetarët dhe kamerat televizive jashtë zyrës së tij Melbourne, Australi, ai tha: "Të gjitha së bashku, ne kemi qenë touting lehtësinë e bërë hulumtimin e tregut me komplet tonë të moduleve, por ne me qëllim e bëri atë të duket më e vështirë se ajo me të vërtetë duhet të jetë ... të gjitha këto video rreth kujdes kërkime Trafikut, vlerë komerciale, dhe Konkurrenca ... ha ... ne kishim të gjithë mashtrohen! "

Në këtë pikë ai duket të jetë mbytje një teshtij, por në kontrast me sjelljen e tij të zakonshme të rafinuar dhe të përmbajtur, ai papritmas ia plas në giggles pakontrolluar dhe snorts.

Shpejt kërkon falje, dhe rifiton qetësinë e tij, ai vazhdoi duke thënë: "Kjo të gjitha ndryshimet si ne të përfundon off Module Mystery tonë dhe zbulojnë është emri i vërtetë:". One Click Fushata Krijuesi "

Për të shpjeguar, ai tha: "Ju mund të vini një fjalë. Çdo fjalë. Klikoni butonin OCCC, dhe brenda më pak se dy minuta, një fushatë e tërë është krijuar për ju rreth atë fjalë. Fusha të reja të regjistruara, faqet e shtrydh optimizuar dhe përmbajtjen e pasur e krijuar blogs, fushatë PPC filloi, 47 artikuj të shkruar dhe dorëzuar për të drejtorive të shumta ezine, Squidoo dhe Hubpages krijuar, dhe një strategji të plotë mbrapa lidh është zhvilluar. Ju mund të jetë duke e bërë shitjet brenda 10 minutave. Vetëm një klik. Kjo është e gjitha që duhet ".

"Shumë keq," tha një gazetar. "Të provojë atë," tha një tjetër. Klithmat e mbytur "sharlatan" dhe "sharlatan", u dëgjuan në turmë.

Vetėpėrmbajtur, z Hodgson u ngjit në majë të podiumit improvizuar, dhe me një shikim hekurt në këtë turmë të parregullt nga pozitë e lartë e tij të ngritur, ka thënë thjesht: "Heshtja. Tani. "

Kaq të çuditshme, turma dukej transfixed papritur nga forca të qetë të zërit të tij. Një heshtje e ka, me të vërtetë, bien mbi turmën.

"Më jepni një fjalë," vazhdoi ai. "Kushdo ... më jepni një fjalë."

"Ne" Turtles! ", Tha një fëmijë të vogël që u ulën mbi shpatullat e babait të tij, në nivelin e syve me z Hodgson, dhe rreth 5 metra para podium.

"Turtles, është," tha zoti Hodgson, pasi ai shtypur fjalën në Samurai Tregut dhe goditi butonin One Click Fushata Creator. Siç premtoi, më pak se dy minuta më vonë, një zë i kompjuterizuar do të mund të dëgjohet nga laptop e tij për të thënë: ". Fushata e krijuar dhe running"

Pastaj, asgjë. 5 minuta kaluan, 7 minuta. Asgjë. Gradualisht disa tinguj mund të dëgjohet që vijnë nga laptop mbi të zhurmave gjithnjë e më të shqetësuar turmës. Këmbanat e bilbilave pak filloi kapur dhe chirping. "Çfarë do të thotë kjo?", Tha një gazetar.

"Prisni dhe shikoni," tha zoti Hodgson.

Pikërisht në 9 minuta dhe 47 sekonda, që nga butonin Tregut Samurai OCCC u shtyrë, i njëjti zë i kompjuterizuar blurted jashtë: "Raporti # 1. Items shitur = 17 breshka, 4 pellgje guri, 6 sistemet e filtrimit të ujit, dhe 9 £ e ushqimit organik breshkave. "Një depozitë automatike prej $ 1,767.23 është transferuar në llogarinë tuaj të kontrolluar # 112987."

"Oops. I wish I kishte koduar që kontrolluar numrin e llogarisë, "tha zoti Hodgson. "Oh mirë, gjitha në punë një mëngjes."

Related lajmeve. Kjo vetëm në: Një koalicion i Marketers Internet organizuar nga gurus popullor Frank Kern dhe Mike Filsaime kanë ngritur padi në gjykata australiane dhe amerikane për të ndaluar lirimin e One click fushatë Krijuesit Tregut Samurai-së. Në një clip tani do virale në YouTube, hedhur normalisht mbrapa dhe hip / ftohtë Z. Kern është parë plotësisht e kuqe u përball me një grykë të madhe të pështymë drejtimin poshtë mjekrën e tij, duke nisur me dhunë dhe rastësisht në një grumbull të surfboards bërë pirg në zonën e magazinimit garazh . "Kjo është e çmendur, unë them ya. Kush bëjnë këto morons arrogante Aussie mendoj se ata janë?? Shkelja frickin të gjitha llojeve të anti-besimit, ligjeve anti-monopol. Ata nuk mund ta bëjë këtë! Ne do të gris të tyre (pasthirrmë fshihet) (pasthirrmë fshihet) off. "

Kur ne e informoi z Hodgson e komenteve të zotit Kern, ai vetëm i dha një nga ata qesh çarmatosjen pak e gjysmë ne jemi të gjithë të njohur me nga videot e tij, dhe tha: ". Bring it on"

Great stuff djema!

Tani nuk duket të jetë një fije e përbashkët në zhvillim në mesin e sugjerimet e shumta të një magjike "bëjmë atë të gjithë dhe për të dërguar me të holla" button. Tinguj djallëzisht e mrekullueshme apo jo? E pra mjaft interesant, deri në kohën e fundit 3 module të lirohen kjo nuk do të jetë shumë larg nga e vërteta.

E pra, nuk ndoshta nuk do të jetë një e madhe, e gjelbër, buton me shkëlqim që ju dërgon kontrolle në postë, por ju do të keni më të madhe të punë me mend të marra jashtë procesit të merrni ju afër saj.

Në ndërkohë ne shpresojmë që të jeni të dashur Rank Tracker.

-Ben

PS Nëse keni humbur jashtë në nisjen e madh ju prapë mund të merrni Samurai Tregut, dhe për të marrë një përmirësim të lirë në modulin e Rank Tracker së bashku me të gjitha modulet e tjera Samurai Tregut në një vjedhin këtu .