Misteri Moduli Fituesit janë zgjedhur

Share Button


Së pari, një i madh ju falënderoj për të gjithë ata që dorëzuar një hyrje. Jo vetëm që janë shumë prej tyre këndshëm, por ata konfirmuan për ne se çfarë është rreth qoshe në modulet e mbetura patjetër do të goditur vendin.

Dy javë më parë, ne kemi nisur një konkurs për të me mend se çfarë Misteri i Tregut Samurai e Moduli do të ishte. Përgjigja ishte fenomenale me dhjetra njerëz të goditur të shënojë me një modul Rank Tracker.

(Nëse ju nuk jeni tashmë duke përdorur këtë pakalueshëm tipar ju mund të merrni atë absolutisht falas kur ju të përmirësuar në versionin e regjistruar të Samurai Tregut këtu ).

Pas orë të kërkuar, duke lexuar, duke theksuar dhe më e rëndësishmja pas ai duke vënë në dukje, ne përfundimisht ngushtuar poshtë dajak 1338 hyra në dy finale (shih grumbull komenteve në pic më poshtë!). Duke qenë e vërtetë për fjalën tonë, dhe me kaq shumë supozime të mira kemi zgjedhur fituesit jo bazuar në saktësinë e tyre, por në krijimtarinë dhe origjinalitetin e tyre.

Konkursi ishte i ashpër dhe vendimi nuk ishte e lehtë, por kur votat ne jemi tallied, Ron dhe shënimet e Gjonit ishin ulur në krye të grumbullit. WWFFD Gjonit (Çfarë do Flav Flavor A) paraqitja na kishin në një përshtatje të qeshur e cila rrëmbeu atij origjinalitet dhe humor vota ndërsa shkruar edhe sugjerimi Ron për shtyp siguroi atij votat krijimtarisë. (Fituesit janë tashmë të njoftuar)

Si një kujtesë të vogël të asaj që ishte e mundshme, kam shtuar në disa foto të lagur oreksin tuaj. Këto janë ndoshta dy nga Gadgets coolest rreth se një marketer internetit mund të ketë të drejtë tani. Fituesit tona Ron dhe John do secili shpejti të jetë në posedim krenar të një këto gizmos awesome.

Këtu janë shënimet fituese (Drum Roll Ju lutem!):


Fituesi Nr.1 - John Perry

Ah - Unë kam qenë duke pritur për këtë funksion, nuk mund të presim për të hyrë në atë së shpejti! Ajo duhet të jetë "WWFFD Moduli" - ose Flav Flavor Çfarë do të bëjë funksion.

Tani unë më në fund mund të ndjehen të sigurt në fushatat e mia si algoritmi Flavor Flav analizon përzgjedhje fjalen time, konkurrencës dhe në vend përmbajtje të raportojnë përsëri një "A nuk e besojnë hype", "Fight Power", "nuk mund të bëjë asgjë Për Ju, Man "apo i kërkuar pas" Yeaaaaah Boyeeeee "Vlerësimi!.

Nuk mund të shkojnë keq me udhëzim Flav dhe Marketing Samurai - app mirë IM në planetin.Fituesi Nr.2 - Ron Martin

Komunikatë për shtyp: Internet Marketing Botërore është habitur me lirimin e Mystery Moduli Tregut Samurai-së.

"Ne e ndjemë ne fund u desh të vijnë të pastër", tha Brent Hodgson e Samurai Tregut. U mbush nga gazetarët dhe kamerat televizive jashtë zyrës së tij Melbourne, Australi, ai tha: "Të gjithë së bashku, ne kemi qenë touting lehtësinë e bërë hulumtimin e tregut me suite tonë të moduleve, por qëllimisht e bëri atë të duket më e vështirë se ajo me të vërtetë duhet të jetë ... të gjitha këto video për kujdes studjuar Trafikut, vlerë komerciale, dhe konkurrenca ... ha ... ne kishim të gjithë mashtrohen! "

Në këtë pikë ai duket të jetë mbytje një teshtijen, por në kontrast me sjelljen e tij të zakonshme të rafinuar dhe të përmbajtur, ai papritmas shpërtheu në giggles pakontrolluara dhe snorts.

Shpejt kërkon falje, dhe rifiton qetësinë e tij, ai vazhdoi duke thënë: "se të gjitha ndryshimet si ne të marrë përfundon jashtë Module tonë mister dhe të zbulojë se është emri i vërtetë:". Një Kliko Fushata Krijuesi "

Për të shpjeguar, ai tha: "Ju mund të vini një fjalë. Çdo fjalë. Klikoni butonin OCCC, dhe brenda më pak se dy minuta, një fushatë e tërë është krijuar për ju rreth atë fjalë. Fusha të reja të regjistruara, faqet e optimizuar shtrydh dhe përmbajtjen blogs pasur krijuar, fushatë PPC filluar, 47 artikuj të shkruar dhe dorëzuar në directories të shumta ezine, Squidoo dhe Hubpages krijuar, dhe një strategji të plotë mbrapa lidh është zhvilluar. Ju mund të jetë duke e bërë shitjet brenda 10 minutash. Vetëm një klik. Kjo është e gjitha ajo merr ".

"Shumë keq", tha një gazetar. "Të provojë atë," tha një tjetër. Klithmat mbytur e "sharlatan" dhe "ga" u dëgjuan në turmë.

Vetėpėrmbajtur, z Hodgson u ngjit në krye të podiumit të improvizuar, dhe me një shikim hekurt në turma padisiplinuar nga pozitë e lartë e tij të ngritur, ka thënë thjesht: "Heshtja. Tani ".

Kaq të çuditshme, turma dukej transfixed papritmas nga forca të qetë të zërit të tij. Një heshtje e, me të vërtetë, bie mbi turmë.

"Më jepni një fjalë," vazhdoi ai. "Çdokush ... më jepni një fjalë."

"Ne"! ", Tha Turtles një fëmijë i vogël i cili u ulën mbi shpatullat e babait të tij, në nivelin e syve me z Hodgson, dhe rreth 5 këmbët në frontin e podiumit.

"Turtles, ajo është," tha z Hodgson, pasi ai shtypur fjalën në Samurai Tregut dhe goditi butonin Krijuesi Fushatës një klik. Siç u premtua, më pak se dy minuta më vonë, një zë i kompjuterizuar mund të dëgjohet nga laptop e tij për të thënë: ". Krijua Fushata dhe drejtimin"

Pastaj, asgjë. 5 minuta shkoi nga, 7 minuta. Asgjë. Gradualisht disa tinguj mund të dëgjohet që vijnë nga laptop mbi zhurmave gjithnjë e shqetësuar turmës. Këmbanat dhe bilbilave pak filluar kapur dhe chirping. "Çfarë do të thotë kjo?", Tha një gazetar.

"Prisni dhe shikoni," tha zoti Hodgson.

Pikërisht në 9 minuta dhe 47 sekonda që nga butoni i Tregut Samurai OCCC u shtyrë, i njëjti zë i kompjuterizuar blurted jashtë: "Raporti # 1. Artikuj shitur = 17 breshka, 4 pellgje guri, 6 sistemet e filtrimit të ujit, dhe 9 £ e ushqimit organik të viçit. "Një pagesa automatike e $ 1,767.23 është transferuar në llogarinë tuaj të kontrolluar # 112.987."

"Oops. I wish I kishte të koduara që kontrolluar numrin e llogarisë, "tha zoti Hodgson. "Oh well, të gjitha në punë një mëngjes."

Lajme të Ndërlidhura. Kjo vetëm në: Një koalicion i Internet Marketers organizuara nga gurus popullor Frank Kern dhe Mike Filsaime kanë ngritur padi në gjykata australiane dhe amerikane për të ndaluar lirimin e One click fushatë Krijuesit Tregut Samurai-së. Në një klip tani do viral në YouTube, hedhur normalisht mbrapa dhe hip / ftohtë Z. Kern është parë plotësisht e kuqe u përball me një marinar të madh të pështymë drejtimin poshtë mjekër të tij, duke nisur me dhunë dhe rastësisht në një grumbull të surfboards bërë pirg në zonën e magazinimit garazh . "Ky është i çmendur, unë them ya. Kush mendoni këto morons arrogante Aussie mendojnë se janë ?? Shkelja frickin të gjitha llojeve të anti-besimit, ligjeve anti-monopol. Ata nuk mund ta bëjë këtë! Ne do të gris të tyre (pasthirrmë fshihet) (pasthirrmë fshihen) off. "

Kur ne e informoi z Hodgson e komenteve të zotit Kern, ai vetëm i dha një nga ato çarmatosjen qesh pak e gjysmë ne të gjithë jemi të njohur me nga videot e tij, dhe i tha: ". Sillni atë në"

Great stuff djema!

Tani nuk duket të jetë një fije e përbashkët në zhvillim ndër sugjerimet e shumta të një magjike "të bëjë të gjitha dhe më dërgoni para" button. Tinguj devilishly e mrekullueshme nuk e bën atë? Edhe mjaft interesant, në kohën e fundit 3 module se janë lëshuar kjo nuk do të jetë shumë larg nga e vërteta.

E pra, nuk ka ndoshta nuk do të jetë një i madh, gjelbër, buton me shkëlqim që ju dërgon kontrolle në postë, por ju do të keni më të madhe punë me mend të marra jashtë procesit për të marrë ju në afërsi të saj.

Në ndërkohë, ne shpresojmë që ju të jeni të dashur Rank Tracker.

-Ben

PS Nëse keni humbur jashtë në fillimin e madh që ju ende mund të merrni Samurai Tregut, dhe për të marrë një përmirësim të lirë në modulin Rank Tracker së bashku me të gjitha modulet e tjera Samurai Tregut në një vjedhin këtu .