7 New Features Keyword Research

Ho-Ho-Ho, Samurai!

Këtë vit ne jemi duke i dhënë dhurata e hershme, dhe lëshimin e 7 karakteristika të reja - falas për të gjithë përdoruesit Samurai Tregut, si dhuratë tonë për ju.

Për të filluar, të hapur Samurai Tregut tani dhe update në versionin e fundit.

Shënim: Nëse Samurai Tregut nuk do të auto-update, kap kopje të fundit duke përdorur tuaj unik download link ...

Ose ... në qoftë se ju nuk jeni një përdorues Tregut Samurai akoma [sakrilegj!], të nënshkruajë për një kopje gjykim të lirë të Samurai Tregut këtu për të marrë qasje të lirë në këto mjete të reja.

Pasi ju jeni duke Tregut Samurai v0.80.6, është koha për të filluar eksplorimin e 7 dhuratat që ju keni marrë:

Dhuratë # 1: Mbështetje të plotë në gjuhë të huaj Keyword

Samurai Tregut ka qenë në gjendje të ofrojnë të dhëna të sakta kërkimi për gjuhën angleze do të thotë ... miqtë tanë në Gjermani, Japoni, Serbia, Turqia dhe Amerika e Jugut kishin mbetur në errësirë ​​vetëm ...

... Deri më sot.

SEOs të cilët tashmë e njohin implikimet e këtij funksion të ri janë tani salivating në eksitim, si ata imagjinoni miliona niches pashfrytëzuar gjuhës jo-anglisht që janë atje.

Tani, Samurai Tregu do t'u japë atyre të gjithë për ju - jo vetëm në anglisht, por në gjermane, kineze, portugeze, spanjolle, italiane, ruse, turke, arabe, hebraike, holandisht, danisht, japoneze, koreane, greke, Vietnamese, Urdu, Hindi dhe rreth një duzinë më shumë gjuhë. [Uh!]

Dhuratë # 2: Titulli i Konkurrencës

Deri më tani më i madh faktor SEO rangut nëse është apo nuk keni përdorur fjalen ju jeni i synimeve të dhënësit në tag tuaj titullin.

Është e mori të jetë gjëja më themelore që ju mund të bëni në SEO - dhe në qoftë se konkurentet tuaj nuk janë të paktën bërë këtë, ju mund të pothuajse të garantojë renditjen e mirë.

Pra, nuk do të ishte i dobishëm për të të treguar, në fazën e hulumtimit fjalen, sa konkurrentët janë duke përdorur fjalen në tags titullin e tyre?

Tani Samurai Tregut ka rëndësi se sa faqet e përdorin fjalen (në çdo mënyrë fjalë) në tags titullin e tyre ("allintitle").

Ne e quajmë këtë një " Michelle MacPhearson freskimit "- ajo i është na hounding për këtë. ;)

Dhuratë # 3: Përfshini shtesë

Ever marrë një bandë e fjalë kyçe brenda Samurai Tregut që nuk ishin me të vërtetë të rëndësishme?

Edhe mua ...

Mjet fjalen Tregut Samurai-së brez Rinxjerr sugjeron 200 e fjalë kyçe më të rëndësishme.

Por nëse ka vetëm [thonë] 50 fjalë kyçe të super-relevante në dispozicion, ju do të merrni ato 50 fjalë kyçe shumë të rëndësishme, dhe një 150 shtesë lidhur (por më pak të rëndësishme) fjalë kyçe - për një total prej 200 fjalë kyçe.

Tani, ju merrni për të zgjedhur ose nëse nuk ju duan të shohin të lidhura shtesë (por potencialisht më pak të rëndësishme) fjalë kyçe - në kliko e një butoni.

Dhuratë # 4: Phrase Length Filter

Frustruar që fjalë kyçe që janë 1-2 fjalë të gjatë kanë konkurrencë shumë? Dëshironi të shpejt të të shpëtoj nga ata 6-10 fjalë kyçe fjalë?

Vetëm të përdorni filtrin Phrase Length:

Easy!

Dhuratë # 5: Keywords pozitive

Ndonjëherë ju vetëm dëshironi të shihni fjalë kyçe që përmbajnë fjalë të caktuara.

Për shembull, nëse ju jeni duke kërkuar në tregun e "Dog Training", dhe ju vetëm dëshironi të shihni fjalë kyçe relevante që përmendin fjalën "Trajnimit" - si "Training Puppy", "Labrador Training", "Trajnimi qen qimedredhur", "rottweiler Trajnimi "etj

Tani ju mund të vendosni një Pozitiv Keyword Filter, dhe shikoni fjalë kyçe vetëm që përmbajnë atë fjalë apo fraza.

Ju mund të përdorni mjet fjalen pozitive të përqëndrohet kërkimit tuaj fjalen në një pjesë të vogël të fjalë kyçe të veçanta.

Dhuratë # 6: Keywords Import nga një tekst (. Txt) i dokumentit

Doni të importit fjalë kyçe në samurai Tregut për analiza?

Samurai Tregut mund tani listat e hapura të fjalë kyçe të drejtpërdrejtë nga fotografi tekst në "Generate Keywords" fazë.

Dhuratë # 7: Shto permutations

Një nga frustrimet e kam me të dhënat fjalen është qëllim fjalë.

Si mund të dini se cilin version të një fjalen është më e mirë për të zgjedh?

"Web site kopje", "web site kopje", "faqe kopje web", "kopje faqen web", "web site kopje" ose "kopje faqen web"?

Zgjidhja: Vetëm të krijojë një skedë për atë fjalë në Samurai Tregut, dhe e goditi "Shto permutations"

Samurai i tregut tani do mix-dhe-ndeshje fjalët brenda një fjalen, duke e lejuar ju që të merrni të dhënat e trafikut fraza-ndeshje për çdo ndryshim (dhe SEO dhënave të Konkurrencës), dhe të gjetur një të cilat me të vërtetë është më e mirë për të zgjedh për të.

Gëzojnë këto karakteristika të reja!

Ne i krijuam ata për ju për të mbajtur - si dhuratë tonë për ju - nëse ju jeni një gjykim, të lirë, të paguar ose të përdoruesit.

Për përdoruesit e paguara - ne do të punojmë shumë në periudhën e Krishtlindjeve-New-Viti, bug-testimi edhe më shumë karakteristika të reja që do të lëshuar vetëm për përdoruesit e paguar e Samurai Tregut.

Vitit 2009 është formësimin e deri në jetë një tjetër lojë-ndryshimin vit për të gjithë duke përdorur Samurai Tregut, dhe ne nuk mund të presim që të merrni ju duke përdorur pjesën tjetër nga karakteristikat që kemi në dyqan për ju.

Brent

PS - kam harruar të përmend ... Nuk ishte një tipar më i kemi shtuar ... Vetëm diçka zbavitëse për të "marrë në frymën e gjërave".

(Ajo duhet të jetë gjëja e parë që ju do të vëreni kur ju drejtuar Samurai Tregut.)