Misteri Moduli Fituesit janë zgjedhur

Share Button


Së pari, një i madh ju falënderoj për të gjithë që ka paraqitur një hyrje. Jo vetëm që janë shumë prej tyre zbavitëse, por ata konfirmuan për ne se çfarë është rreth qoshe në modulet e mbetura patjetër do të goditur vendin.

Dy javë më parë ne kemi nisur një konkurs për të me mend se çfarë Misteri i Tregut Samurai e Moduli do të ishte. Përgjigja ishte fenomenale me dhjetra njerëz duke arritur të shënojë me një modul Rank Tracker.

(Nëse ju nuk jeni tashmë duke përdorur këtë pakalueshëm tipar ju mund të merrni atë absolutisht falas kur ju të përmirësuar në versionin e regjistruar të Samurai Tregut këtu ).

Pas orë e duke kërkuar, duke lexuar, duke theksuar dhe më e rëndësishmja pas ai duke vënë në dukje, ne përfundimisht ngushtuar poshtë dajak 1,338 hyra në një dy përfundimtar (shih grumbull komentesh në pic më poshtë!). Duke qenë e vërtetë të fjalës tonë, dhe me kaq shumë supozime të mira kemi zgjedhur fituesit nuk bazuar në saktësinë e tyre, por në krijimtarinë dhe origjinalitetin e tyre.

Konkurrenca ishte e ashpër dhe vendimi nuk ishte e lehtë, por kur votat ne jemi duke e shprehur, Ron dhe shënimet e Gjonit ishin ulur në krye të grumbullit. WWFFD Gjonit (Çfarë do Flav Flavor A) dorëzimi na kishte në një përshtatje të qeshur e cila rrëmbeu atij origjinalitet dhe humor e votave ndërsa e shkruar dhe sugjerimi Ron Press Release siguruar atij votat krijimtarisë. (Fituesit janë tashmë të njoftuar)

Si një kujtesë të vogël të asaj që ishte e mundshme, unë kam shtuar në disa foto të lagur oreksin tuaj. Këto janë ndoshta dy nga Gadgets coolest përreth që një marketer internet mund të ketë të drejtë tani. Fituesit tona Ron dhe Gjoni do secili shpejti të jetë në posedim krenar të një këto gizmos awesome.

Këtu janë të hyra fituese (Drum Roll Ju lutem!):


Fituesi Nr.1 - John Perry

Ah - Unë kam qenë duke pritur për këtë funksion, nuk mund të presim për të hyrë në të së shpejti! Ajo duhet të jetë "WWFFD Moduli" - ose Flav Flavor Çfarë do të bëjë funksion.

Tani unë më në fund mund të ndjehen të sigurt në fushatat e mia si algorithm Flavor Flav analizon përzgjedhjes fjalen time, konkurrencës dhe në vend të përmbajtjes për të raportuar përsëri një "A nuk e besojnë hype", "Fight Power", "nuk mund të bëjë asgjë Për Ju, Man "apo i kërkuar pas" Yeaaaaah Boyeeeee "vlerësim!.

Nuk mund të shkojnë keq me udhëzim Flav dhe Marketing Samurai - app mirë IM në planetin.Fituesi Nr.2 - Ron Martin

Press Release: Internet Marketing Botërore është habitur me lirimin e Mystery Moduli Tregut Samurai-së.

"Ne e ndjemë ne fund kishte për të ardhur të pastër", tha Brent Hodgson e Samurai Tregut. U mbush nga gazetarët dhe kamerat televizive jashtë zyrës së tij Melbourne, Australi, ai tha: "Të gjithë së bashku, ne kemi qenë touting lehtësinë e bërë hulumtime të tregut me suite tonë të moduleve, por qëllimisht e bëri atë të duket më e vështirë se ajo me të vërtetë duhet të jetë ... të gjitha këto video për kujdes kërkime Trafiku, vlerë komerciale, dhe Konkurs ... ha ... ne kishim të gjithë të mashtrohen! "

Në këtë pikë ai duket të jetë mbytje një teshtij, por në kontrast me sjelljen e tij të zakonshme të rafinuar dhe të përmbajtur, ai papritmas ia plas në giggles pakontrolluara dhe snorts.

Shpejt kërkojnë ndjesë, dhe rifiton qetësinë e tij, ai vazhdoi duke thënë: "se të gjitha ndryshimet si ne të marrë përfundon jashtë Module tonë Mystery dhe të zbulojë se është emri i vërtetë:". Një Kliko Fushata Krijuesi "

Për të shpjeguar, ai tha: "Ju mund të vini një fjalë. Çdo fjalë. Klikoni butonin OCCC, dhe brenda më pak se dy minuta, një fushatë e tërë është krijuar për ju rreth atë fjalë. Fusha të reja të regjistruara, faqet e optimizuar shtrydh dhe përmbajtjes blogs e pasur e krijuar, Fushata PPC filluar, 47 artikuj të shkruar dhe dorëzuar në directories të shumta ezine, Squidoo dhe Hubpages krijuar, dhe një strategji të plotë mbrapa lidh është zhvilluar. Ju mund të jetë duke e bërë shitjet brenda 10 minutave. Vetëm një klik. Kjo është e gjitha që duhet ".

"Shumë keq", tha një gazetar. "Të provojë atë," tha një tjetër. Klithmat e mbytur "sharlatan" dhe "ga" u dëgjuan në turmë.

Unfazed, z Hodgson u ngjit në majë të podiumit të improvizuar, dhe me një shikim hekurt në turmë padisiplinuar nga pozitë e lartë e tij të ngritur, ka thënë thjesht: "Heshtja. Tani. "

Kaq të çuditshme, turma dukej transfixed papritmas nga forca të qetë të zërit të tij. Një heshtje e ka, me të vërtetë, të bien mbi të turmës.

"Më jepni një fjalë," vazhdoi ai. "Kushdo ... më jepni një fjalë."

"Ne"! "Tha Turtles një fëmijë të vogël që u ulën në shpatullat e babait të tij, në nivelin e syve me z Hodgson, dhe rreth 5 metra përpara podiumit.

"Turtles, ajo është," tha z Hodgson, si ai i shtypur fjalën në Samurai Tregut dhe goditi butonin Krijuesi Fushata një klik. Siç u premtua, më pak se dy minuta më vonë, një zë i kompjuterizuar mund të dëgjohet nga laptop e tij për të thënë: ". Krijuar Fushata dhe drejtimin"

Pastaj, asgjë. 5 minuta shkoi nga, 7 minuta. Asgjë. Gradualisht disa tinguj mund të dëgjohet që vijnë nga laptop mbi zhurmat gjithnjë e shqetësuar turmës. Këmbanat pak dhe bilbilave filluar kapur dhe chirping. "Çfarë do të thotë kjo?", Tha një gazetar.

"Prisni dhe shikoni," tha z Hodgson.

Pikërisht në 9 minuta dhe 47 sekonda që nga butoni i Tregut Samurai OCCC u shtyrë, i njëjti zë i kompjuterizuar blurted jashtë: "Raporti # 1. Items shitur = 17 breshka, 4 pellgje guri, 6 sistemet e filtrimit të ujit, dhe 9 £ e ushqimit organik breshkave. "Një pagesa automatike e $ 1,767.23 është transferuar në llogarinë tuaj të kontrolluar # 112987."

"Oops. I wish I kishte të koduara që kontrolluar numrin e llogarisë, "tha z Hodgson. "Oh mirë, gjitha në punë një mëngjes."

Related lajme. Kjo vetëm në: Një koalicion i Internet Marketers organizuara nga gurus popullor Frank Kern dhe Mike Filsaime kanë ngritur padi në gjykatat Australian dhe SHBA për të ndaluar lirimin e One click fushatë Krijuesit Tregut Samurai-së. Në një klip tani duke shkuar viral në YouTube, hedhur normalisht mbrapa dhe hip / ftohtë Z. Kern është parë plotësisht e kuqe u përball me një grykë të madhe të pështymë drejtimin poshtë mjekrën e tij, duke nisur me dhunë dhe rastësisht në një grumbull të surfboards bërë pirg në zonën e magazinimit garazh . "Kjo është e çmendur, unë them ya. Kush mendoni këto morons arrogante Aussie mendoj se ata janë ?? Shkelja frickin të gjitha llojeve të anti-besimit, ligjeve anti-monopol. Ata nuk mund ta bëjë këtë! Ne do të shqyej tyre (pasthirrmë fshihet) (pasthirrmë fshihet) off. "

Kur ne e informoi z Hodgson e komenteve të zotit Kern-së, ai vetëm i dha një nga ata çarmatosjen qesh pak e gjysmë që ne jemi të gjithë të njohur me nga videot e tij, dhe tha: ". Bring it on"

Great stuff djema!

Tani nuk duket të jetë një fije e përbashkët në rritje në mesin e sugjerimet e shumta të një magjike "të bëjë të gjitha dhe më dërgoni të holla" button. Tinguj djallëzisht të mrekullueshme nuk e bën këtë? E pra mjaft interesant, deri në kohën e fundit 3 module të lirohen kjo nuk do të jetë shumë larg nga e vërteta.

E pra, nuk ka ndoshta nuk do të jetë një e madhe, e gjelbër, butonin shkëlqim që ju dërgon kontrolle në postë, por ju do të keni më të madhe të punë me mend të marra jashtë procesit për të marrë ju në afërsi të saj.

Në ndërkohë, ne shpresojmë që ju të jeni të dashur Rank Tracker.

-Ben

PS Nëse keni humbur jashtë në fillimin e madh që ju ende mund të merrni Samurai Tregut, dhe për të marrë një përmirësim të lirë në modulin Rank Tracker së bashku me të gjitha modulet e tjera Samurai Tregut në një vjedhin këtu .