Unë uroj që ne kemi menduar të kësaj SEO software i parë ...

Share Button

Ja disa shumë të zgjuar software SEO / Lidhje-ndërtesë që ne nuk ka krijuar - por unë uroj që ne e bëmë ...

Përmbledhje 30-e dytë për njerëzit e zënë ...

Michelle MacPhearson lëshuar disa shumë të zgjuar softuer të ri SEO këtë javë.

Ajo "inxhinierë kundërt" Rezultatet e faqet e Google-it, ndërsa ju shikojnë ...

Atëherë kjo ju jep një plan që tregon autoritetit të lartë, faqet e lartë fjalen relevante për të synuar për backlinks që do të përmirësojë renditjen tuaj.

Dhe ju mund të merrni atë pa këtu . (Po, ajo punon në të dy PC dhe Mac.)

Shënim: Presin për të lënë emrin tuaj dhe adresën email në këmbim të kopje tuaj, por kjo është ajo ... software është i lirë - nuk ka upsells për një "version të avancuar" apo një e herë ofron mbi hyrjes - një herë ju keni hyrë adresën tuaj e-mail, software të lirë.

Çfarë bën "Rank deshifrim Engine" So Cool?

Kur kam parë e përdorur atë, unë kam qenë i impresionuar me "Rank deshifrim Engine", sepse është aq e thjeshtë - por kështu i zgjuar.

Çfarë software nuk është thjesht të ju tregojnë faqet që vazhdimisht renditet edhe në Google - në kamare tuaj të veçantë, ose në përgjithësi.

Këto janë faqet që Google njeh si më të besuar, autoritet të lartë, faqet e internetit më të rëndësishme ...

 • Faqet e besuar;
 • Faqet e larta autoritare;
 • Relevante për ngrohtë tuaj.

Gjetja e faqet që të shënoni të gjitha tre kuti është si gjetja e Grail shenjtë të ndërtimit link. Këto janë vende për të marrë backlinks më të mira (lidhjet mbrapa në faqen tuaj) nëse ju dëshironi renditjen e lartë.

Pra thjeshtë, dhe kështu i zgjuar.

Kjo është ajo që i impresionuar mua në lidhje me software Mishelës.

(Dhe unë jam kicking veten time se unë nuk mendoj për atë të parë! "Autoriteti Link Finder Samurai" ka një rrjet të mirë për të, nuk jeni dakord? ...)

Pra, pse autoritet të lartë, backlinks relevante rëndësi?

Sepse Google thotë kështu.

Google dëshiron të shohë lidhjet e treguar në faqen tuaj nga zona të tjera autoritet të lartë në tregun tuaj para se ajo ju jep renditjen e lartë.

Merrni atë nga to:

"Lidhjet e tematike hyrëse nga faqet autoritet mbajnë më shumë peshë sesa në-faqe optimization"

- Matt Cutts (Engineer Google dhe jozyrtare Zëdhënësi Google SEO)

"Google interpreton një lidhje nga Page A për Page B si një votim nga Page A në B. Page Votave të hedhura nga faqet që janë vetë të rëndësishme peshojnë më rëndë dhe të ndihmojë për ta bërë faqet e tjera të rëndësishme"

- Google në Krijimi i një "Google-Friendly Site"

Pra, duke synuar më të besuar, faqet e autoriteteve të larta në tregun tuaj për ndërtimin e link mund të ju jap zhurmë e madhe për ndërtimin Lidhje tuaj dollar.

Kjo është arsyeja pse Rank deshifrim Engine software Michelle është aq e vlefshme.

Si të Shkarko Engine Rank deshifrim:

Për të marrë Rank re Michelle MacPhearson-së deshifrim Engine, juve ju duhet të regjistroheni këtu:

Get Engine Rank deshifrim
(Për Mac dhe PC.)

Ju do të kërkohet për emrin tuaj dhe adresën email, por kjo është ajo ... software është i lirë - nuk ka upsells për një "version të avancuar" - kjo është vetëm e lirë.

(Pasi ta keni marrë lidhjen tuaj shkarko, sigurohuni që ju të shikuar këtë video në faqen për shkarkim. Ajo shpjegon në detaje se si punon software, dhe ju jep një plan veprimi për mënyrën se si të përdorin atë në faqen tuaj.)

Pasi të keni shkarkuar atë, lexoni në ...

3 Samurai Këshilla për Duke përdorur Engine Rank deshifrim ...

Kur ju filloni duke përdorur software, ka 3 këshilla Samurai unë rekomandoj që ju përdorni për të marrë vlerën më të madhe nga Rank deshifrim Engine.

1. Rights Watch Çfarë ndodh ...

Nëse ju tashmë vetë versionin e plotë të Samurai Tregut, mos harroni të përdorni atë për të ndjekur renditjen tuaj!

Ju duhet të jetë bërë këtë para dhe pas çdo aktiviteti SEO.

(Pas të gjitha - ju nuk mund të zgjedh diçka në qoftë se ju nuk jeni të matur atë!)

Para se të filloni, të vënë fjalë kyçe tuaj kryesore dhe URLs në Tregut Samurai e Rank Tracker kështu që ju mund të shikojnë renditjen tuaj si ata rriten.

Jo vetëm se është inkurajuese kur ju shoh sitit tuaj renditjen rritje, ajo gjithashtu përforcon se çfarë jeni duke bërë është në të vërtetë punon.

2. Get fjalë kyçe të drejtë

Rank deshifrim Engine do të kontrollojë deri në 10 e fjalë kyçe tuaj për të treguar se cilat vende vazhdimisht renditet edhe në kamare tuaj.

Në vend se të picking fjalë kyçe rastësisht, të merrni Samurai Tregut të ju tregojë fjalë kyçe që Google i sheh të më relevante për fjalen kryesore tuaj të ngrohtë.

Sepse ju do të jetë i kërkuar Google për të dy fjalë kyçe më të rëndësishme në kamare tuaj (përmes Tregut Samurai), dhe faqet më të rëndësishme për këto fjalë kyçe (nëpërmjet Rank deshifrim Engine), ju mund të jeni i sigurt se faqet që ju jeni i synimeve të dhënësit për backlinks janë faqet më të rëndësishme të autoriteteve të larta në kamare tuaj.

Për të gjetur fjalë kyçe që janë më të rëndësishme për fjalen tuaj kryesor, shkruani fjalen tuaj kryesor në modulin e Keyword Research Tregut Samurai-së dhe zgjidhni 10 e fjalë kyçe më të ngushtë të lidhura që Samurai Tregut gjeneron për ju.

Shënoni kutitë në të majtë të fjalë kyçe, pastaj zgjidhni "Veprimet për të zgjedhura" pastaj "tags Copy (presje ndarë)" dhe ngjitur fjalë kyçe në Rank deshifrim Engine.

3. Ndërtimi ushqyes Pages

Në vend se vetëm të fokusuar në lidhjet më të shpejtë më të lehta (p.sh. blog komentuar), kalojnë disa kohë të ndërtimit "faqet furnizues" ...

Nuk ka dyshim që ju do të gjeni një bandë e web 2,0 dhe përdoruesit gjeneruar faqet e përmbajtjes në përzierje ku ju mund të ngarkoni përmbajtjen tuaj (dhe vënë backlinks në faqen tuaj brenda përmbajtjes.)

Ajo mund të marrë pak më të gjatë për të shkruar dhe ngarkoni një artikull, por ajo ka një përfitim të dyfishtë për SEO.

Jo vetëm kjo është e vlefshme për backlinks, ajo gjithashtu ju jep "faqet furnizues" - përmbajtje në faqet e tjera të autoritetit të lartë që kanë një shans të mirë të rangut të mirë veten e tyre, dhe ngarje edhe më shumë trafik në faqen tuaj.

... Por sigurisht, ju do të duhet Michelle MacPhearson-së Rank deshifrim Engine parë për të bërë të gjithë këtë ( këtu ).

Brent Hodgson një bashkë-themelues i Noble Samurai, dhe një specialist internet marketing.

Brent ka shkruar 68 postim (s) për Samurai Noble

151 Responses to "Unë uroj që ne kemi menduar të kësaj SEO software i parë ..."

 1. 1
  16 prill 2010 në 03:09
  Oliver tha:

  Tmerrshëm, faleminderit për ndarjen!

  Një pyetje: Çfarë doni të thoni me "të ndërtuar faqet furnizues"? A do të thotë ndërtimi i një vend të tërë, apo në të vërtetë një faqe të vetme?


  Brent Hodgson u përgjigj:

  Një faqe e vetme (në një vend si Squidoo, Weebly, Hubpages, YouTube etj) që jo vetëm lidhjet për faqen tuaj për SEO dobi, por gjithashtu ka për qëllim të dërgojë sa më shumë vizitorë në atë faqe në faqen tuaj too.


  Oliver u përgjigj:

  Faleminderit për përgjigjen e shpejtë! Mirë të dihet termin e duhur ... Unë gjithmonë i quajtur ato "posteve të përparuara" për shkak të mungesës së një afat më të mirë. :)


  Brent Hodgson u përgjigj:

  Më pëlqen se - "posteve të përparuara" :)


  Scott Junner u përgjigj:

  Më pëlqen "posteve të përparuara" të mirë se "Faqet ushqyes". Unë jam duke e përdorur atë.

 2. Ka gjithmonë diçka e mirë në email që kam marrë nga ju. Ose Mesazhe të mira apo freebies. Faleminderit për ndarjen!

 3. 3
  16 prill 2010 në 03:21
  James ka thënë:

  Ju nuk mund të bëjë të njëjtën gjë duke shtypur diçka në google?


  Alex u përgjigj:

  Ashtu si më SEO software, ajo * është * punuar me informacion ekzistues - teknikisht ju mund të merrni këtë informacion duke shtypur diçka në Google dhe trawling përmes rezultateve.

  Dallimi është se kjo po ndodh pas shtypja në vetëm një pjesë të vogël të fjalë kyçe dhe goditur "kërkim".

  Rank deshifrim Engine shikon në cilat vende të shfaqen vazhdimisht për fjalë kyçe të shumta në një vend dhe mund të shohim përmes disa faqe (unë mendoj se është pesë) nga rezultatet e Google për të tërhequr së bashku informacionin. Koha që do të marrë për të bërë të gjitha me dorë do të jetë i madh!

 4. 4
  16 prill 2010 në 03:22
  Thomas thotë:

  Ju nuk keni nevojë për të krijuar softuer të ri ("Autoriteti Link Finder Samurai") si ju e bëri me Domain Samurai, vetëm update Lidhje modul samurai së tregut (promovimin).
  PS Nuk ka përditësime në samurai tregut për kohë të gjatë ... modul AdWords "vjen së shpejti" ... dhe kështu me radhë ...

 5. Faleminderit për treguar këtë softuer jashtë tek ne, unë kam dëgjuar gjëra të mira për Crowd malit, dhe tani unë mund të shoh pse.

  Të fala
  Lynsey Pat

 6. Absolutisht top-vallëzuese gjëra nga ju djema - çdo herë të vetme. Ju erdhi shumë e rekomanduar, dhe ju nuk e kam zhgënjyer!
  Keep it up. :)

 7. Unë jam lloking përpara për këtë, unë jam aq i lodhur nga të gjitha ofertat e tjera që marrin paratë tuaja vështirë të fituara dhe të kandidojë.

  Thanks Michelle

 8. Faleminderit për kokat lart në software. Ajo duhet të jetë një mjet i mirë që është në përputhje me produktin tuaj Noble Samurai.

 9. Faleminderit për tip. Kjo duhet të bëjë një shtesë e mirë për marketingun samurai software.

 10. Folks Samurai,

  Ajo do të jetë i madh në qoftë se ju do të bindë dikush Michelle për të lejuar ju që të përfshijë këtë si një modul në Samurai Tregut në mënyrë që ajo të mund të përdoret nga brenda Samurai Tregut ;-)


  Alex u përgjigj:

  Haha, që do të ishte mirë Brian, por kjo është fëmija Michelle. Ne nuk do të bënte këtë në një modul Samurai Tregut.

  Përderisa ne do të duan për të zgjeruar Samurai Tregut në të gjitha drejtimet në të njëjtën kohë, kjo është vetëm jo praktik.

  Fatmirësisht për komunitetin SEO, Michelle ka ky funksionalitet i mbuluar!

 11. Ju djema të rock! I love it kur unë të marrë email-it tuaj cos ka gjithmonë një copë prej ari në të! :) Unë do të jetë duke përdorur këtë copë mrekullueshëm të software tani :) Thanks.

 12. Excellent. Ajo të çon në pyetjen se si mund të merrni backlinks. Ditur se ku për të marrë ato është 1/2 challange. A keni ndonjë ide të mirë si për të si për të siguruar backlinks? Thanks in advance. Kevin

 13. Wow - testuar atë. shumë i mirë.

 14. Lidhje që është referuar në email që është dërguar është poshtë ..

  Indeksi String jashtë varg:: java.lang.StringIndexOutOfBoundsException -1

  Ndoshta u slashdot'd nga Blog tuaj / Email postë : D


  Brent Hodgson u përgjigj:

  Ouch.

  Duket si ajo është kthyer dhe drejtimin e drejtë tani. (Unë mendoj se ju jeni të drejtë ... ne ndoshta slashdot'd atë)

  Thanks for lënë mua e di

 15. Unë jam nisej gjatë për të marrë software të lirë tani, por unë vetëm të kërkuar për të thënë faleminderit për info tillë të madh. Unë nuk gjithmonë kanë kohë për të lexuar atë që ju dërgoni, por unë do të vlerësoj info të tillë të madh dhe dashuri ajo që kam lexuar sa herë që unë të hapur një nga mesazhet tuaja.

 16. Si gjithmonë Samurai Tregut dërgon më i mirë nga teknikat më të mira falas e kostos për lexuesit e saj. Thanks so much herë më shumë.

 17. Së pari më lejoni të them ju djema shesin mënyrë vetë software tuaj shumë të lirë. Megjithatë, disa nga më të madhe të vlerës kam gotten nga ju është lloji i info ju postoni në këtë blog faqet e internetit. Ky informacion është friggin ëmbël.

  Thanks një milion.

 18. 18
  16 prill 2010 në 03:44
  Dave thotë:

  Ha! Unë kisha një shënim për të sugjeruar një kërkesë tipar për të ju djema këtë javë - finder qendër :-)


  Dave u përgjigj:

  Në të vërtetë, unë të marrë atë përsëri. Ju djema duhet të shtoni në një finder shpërndarës. Ky mjet nuk gjen shpërndarës.

 19. Brent, unë gjithashtu mund të garantoj për Crowd Mountain dhuroj ... kjo është me të vërtetë mjaft i mrekullueshëm. Mendimet e mia para u bëni ... nuk e Tregut Samurai që tani në një lloj mënyre? Unë nuk e kam hetuar atë, por ju përgjigjur pyetjes time. Kur kam përdorur atë, sigurisht I kontrolluar nga web faqen time duke përdorur fjalë kyçe të mia. Unë kam qenë i impresionuar dhe faqe është bërë në mënyrë profesionale. Nuk është "Më Vjen" lidhjet e shënuar, kështu që unë besoj se do të ketë më shumë sende vjen ... atëherë unë jam i sigurt se do të ketë blerje të diçkaje të madhe që vjen në. Ajo është duke përdorur stilin e ri të marketingut që të gjitha bigwigs po bëni. Mjete të shumta të mira falas dhe informacion, pastaj blerjen e një artikull të madh.
  Thanks,
  Thumb pa kokë

 20. 20
  16 prill 2010 në 03:47
  Royco tha:

  Hi Great mjet .. por kur unë klikoni me 90 ose 30 ditë të marrë

  Nuk mund të lidheni me serverin lokal MySQL përmes socket
  '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)

  Gabim në dritare?

 21. Çfarë është mendimi juaj në lidhje me ritmin me të cilin duhet ndërtuar lidhje? Unë kam qenë gjithmonë nën përshtypjen se-Lidhje e ndërtimit që ndodh shumë shpejt duket spammy dhe dyshues për të Google. A keni një ritëm të rekomanduar, numrin, llojin që ju ndjekin për çdo projekt?


  Alex u përgjigj:

  Nuk ka asnjë kufizim vështirë për numrin e lidhjeve mund të ndërtohet në një kohë të dhënë.

  Search engines shikoni në modelet në grafikun Lidhje e një faqe interneti për të përcaktuar nëse model është e natyrshme apo e panatyrshme.

  Nëse ju merrni një hov të papritur të lidhjeve nga faqet e lartë të autoritetit atëherë nuk do të ketë dënim - për shembull ju mund të ketë lëshuar përmbajtje që i ka tërhequr këto vende për të link ju.

  Por nëse ia plas juaj e papritur të lidhjeve vjen nga faqet e ulëta autoritet apo faqet FFA, ajo mund të penalizohet.


  Victor u përgjigj:

  Unë vlerësoj pikë tuaj kështu që unë dont duan të tingëllojë picky, por unë do të doja të sqaroj pika juaj për lojtarët e ri.

  Ju nuk janë "penalizuar" për çdo gjë që ndodh "offsite", Google do të mbajë ju 100% të përgjegjshëm për çdo gjë që ju bëni mbi ju faqen (kështu që ju duhet të jetë vigjilent për hacks lidhje spam-etj), por kur ajo është diçka që kushdo mund të bëni pa marrë parasysh nëse ata vetë faqen ose jo nuk është kurrë një "dënim"

  Nuk ka lidhje të vlerësuar vetëm dhe lidhjet me asnjë vlerë.

  Nuk është koha juaj e kaluar mirë dhe pastaj kohën tuaj plotësisht i tretur plotësisht.

  Nëse ju mund të dënojë një vend me botimin për të lidhur ferma nuk do të ketë dyqane indiane që ofrojnë këtë si një shërbim për ju për të përdorur kundër konkurrentët faqet tuaja.

  Unë mund të ju shoh tani ...

  "Për vetëm $ 500 ne garanci për të vënë konkurrentët faqet tuaja në të mjaftueshme links FFA faqet që Google do të duhet të godasin ato poshtë indeksi. "

  Mine ju do të gjitha mashtrimet e tjera SEO që janë atje unë jam i habitur se ne nuk e kemi parë këtë ende.


  Peter u përgjigj:

  Çfarë është një faqe FFA? Dhe sa vijnë breshëri e lidhjeve nga faqet autoritet të ulëta mund të merrni ju penalizuar?

  A nuk do një hov të lidhjeve nga faqet autoritet të ulëta vetëm tregojnë se rrjeti juaj i vendeve është autoriteti i ulët në përgjithësi?


  Victor u përgjigj:

  Peter,

  Faqet FFA referohen vendeve që janë "Free për të gjithë" me fjalë të tjera pengesë për "hyrje" është zero ose asnjë kualifikim kërkohet.

  Ju jeni të saktë në duke i kërkuar pyetjen tuaj se si duke marrë një hov të lidhjeve nga faqet autoritet do të merrni ju ndëshkohen, ata nuk e bëjnë!

  Përgjigja e thjeshtë riparaqitur nga lart, nuk ka asnjë dënim për çdo vend që merr një hov të lidhjeve nga faqet autoritet të ulëta.

  Më tej ka JO dënim apo ndonjë lloj për çdo aktivitet të çdo faqe interneti që potencialisht do të mund të kryer nga dikush tjetër se pronarin e faqes.

  Ju do të mbahen përgjegjës për çdo veprim që kërkojnë logon tuaj, nëse ju nuk keni nevojë për të provuar pronarin tuaj të një faqe interneti atëherë se veprimi është thjesht të shikuara në një shkallë rrëshqitje të mirë (p.sh. bazuar në autoritetin e lidhjes individual) ose ajo është NEUTRAL.

 22. Email awesome, informacion dhe software, gjithmonë e vlefshme!

 23. ok, i shikuar vid për disa sekonda dhe ajo couldnt kufizojë veten duke thënë se si i fuqishëm lidhjet youtube janë.

  Problem ... nuk ka gjë të tillë si "lidhjet youtube" .. ata janë ridrejtuar apo nofollow ... .otherwise çdo SEO në tokë do të jetë mbi të gjitha mbi të.


  JD u përgjigj:

  Lidhje të Youtube ekziston dhe me një seri të goditje e gomaricave video të cilësisë ...

  = Ata mund të zotërojnë një pjesë të ndarë të faqes së pari Google pasuri të patundshme
  (Në qoftë se ju të shtoni përshkrime të mirë dhe lidhje me makinë me video)
  = Ata të përzënë trafikut në të gjithë nga një prej faqeve më të popullarizuara në internet.

  Por jo ata nuk ju japin shumë Lidhje-lëng por ata janë ende lidhje të fuqishme në qoftë se ju e dini se si për skenar dhe për të krijuar video të tmerrshme ose slideshows.


  CBPredators u përgjigj:

  Po, të vetëdijshëm për këtë. Por në video ai dukej sikur ajo mendon se lidhjet YT jap Lidhje-lëng që ata me siguri nuk e bëjnë :)


  ramil u përgjigj:

  saktësisht!

 24. Nuk mund të lidheni me serverin lokal MySQL përmes socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)

 25. Thanks për këtë update mbresëlënëse. Nëse unë mund të sugjerojnë një e thjeshtë, por hapin e fuqishme; sapo ju të ngritur faqet ushqyese, bookmark social që ata të paktën 3 vende shënues si digg, technorati, e shijshme, etj ... Theme përshkrimin e favoriteve dhe tags, faqet ushqyes dhe faqes në faqen tuaj kryesore për fjalë kyçe fort relative. Kjo ndërton atë që disa telefonatë një silo dhe i jep forcë të mirë SEO për fjalë kyçe tuaj të ngrohtë :-)


  Brent Hodgson u përgjigj:

  ^^^^^

  Pika tmerrshëm këtu nga Eric.

  në qoftë se ju jeni ndërtimin e faqet ushqyese, lexoni këtë.

  (Edhe unë si helika

 26. Wow. Kjo është një pjesë e software ftohtë! Kjo duhet të bëjë një shtesë e madhe për Samurai Tregut.

  Si gjithmonë, faleminderit për ndarjen.

  Dave

 27. Brett,

  Një tjetër rekomandim i lartë vallëzuese Mbani na hanë duart, ju lutem! I përdorin sende të përditshme herë tuaj të shumta, dhe me të vërtetë e vlerësojmë teknologjisë prapa me këmbë në tokë qasje të dobishme të gjitha gjëra të samurai.

 28. 28
  16 prill 2010 në 04:06
  Peter Olins tha:

  A jam unë i gabuar, ose nuk do të këtë shkelin Google Kushtet e Shërbimit?

 29. Excellent, thanks Brent, nënshkruar.

  Pyesin, nuk është se Koment Kahuna ka një opinion të ngjashëm?

  Gëzuar
  Alex


  Alex u përgjigj:

  Koment vepra Kahuna duke kerkuar për lidhjen e mundësive në bloget e ndryshme dhe faqet e tjera, ndërsa Rank deshifrim Engine rishikon Google SERPs dhe ju jep një ndarje të vendeve që janë të rangut të mirë për fjalë kyçe që ju keni të ofruara.

  Pra, ata kanë fusha krejt të ndryshme të efektit.

 30. A është e ndjekur blog komentuar ende relevante?

  Unë do të thotë e bën atë akoma mbajnë të njëjtën vlerë si ajo e përdorur për më herët?

  Thanks.

  Ronak.

 31. Thanks Brent Tani unë jam në listën e Mishelës gjithashtu. Qenë e kontrolluar nga giveaways reja të ndërtimit listë me valë të studentëve Frank Kern. Michelle mund të ketë vetëm diçka me vlerë këtu Ajo zakonisht ka vlerë të madhe me çdo gjë ajo qëndron prapa. I defiantly dashuri dhe besim saj!

  Shpresoj se çdo gjë është e madhe në botën tuaj.
  Hej nga Las Vegas
  Thumb pa kokë


  Brent Hodgson u përgjigj:

  Gjithmonë i gatshëm për të dëgjuar nga ju Brad. Hope ju dhe pjesa tjetër e klanit janë duke bërë mirë deri atje në diell Vegas.

  Dakord - çfarë unë si për Michelle është se ajo i jep më shumë se ajo merr. Unë mendoj se kjo është diçka që është duke u bërë gjithnjë e më të rralla në botë internet marketing.

  Thuaj hi të familjes për mua!


  Brad West u përgjigj:

  Familja është duke thënë hej përsëri.

  Nuk jam i sigurt nëse unë pajtohem pasi Frank Kern listë nisë gjithkush është duke i dhënë kar larg për të lira! Vërtet nuk e kanë gjetur në shumë prej çdo përdorim ende pse. Ende në misionin e produktit këtu, mënyrë të ngadaltë.

  Well përsëri në Samurai!
  Thumb pa kokë

 32. Great mjet i lirë në sajë ... ajo do të jetë i madh në qoftë se ata e hapën atë për motorët e kërkimit të tjera në vende të tjera si Google.co.uk.

  Gishtat e kaluar ... ajo do të mbërrijë së shpejti. Thanks again.

 33. Pa ?! Dashuri free stuff. Diçka aq e mirë shumë. I gëzuar që të ketë atë në arsenalin tim i cili vazhdimisht rritet në sajë të këtë blog dhe disa të tjerë. Unë e vlerësoj kohë dhe përpjekje që ju djema vënë në duke marrë fjalën nga atje dhe unë jam aq i kënaqur që unë jam regjistruar në email tuaj. Faleminderit për djemtë e punës!

 34. Disa folks janë duke marrë një gabim "Nuk mund të lidheni me serverin lokal MySQL përmes socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)" - është duke u punuar në të drejtë tani nga ekipi Rackspace. Dojo Noble Samurai ishte në gjendje të tërheqë një efekt Digg mbi ne, edhe pse ne jemi të tepërta dhe të re të bazuar dhe të gjithë teknologjisë së lartë që i çmendur i ri!


  Craig Mullins u përgjigj:

  Ndoshta një lloj lidhjeve max vendosjen në my.conf mtsql ...

  Duhet të presë shkarkimin në Amazon :)


  Michelle MacPhearson u përgjigj:

  Shkarko është pritur në një CDN dhe nuk ka probleme, kjo është baza e të dhënave (i cili është gjithashtu në re) se ka shumë lidhje. Duket të jetë duke punuar mirë tani, por në pritje të konfirmimit nga Rackspace se kjo është A-OK para njoftuar atë.


  Mark përgjigj:

  Marrë mesazh gabimi gjithashtu. Unë u zhvillua skedar një herë të dytë dhe ai ka punuar.

  Hubpages dëshiron përmbajtje origjinale dhe penalizon nëse ju iu përgjigjni artikuj nga ditarin tuaj, etj Çdo sugjerim apo vërejtje rreth postimi përmbajtje të ngjashme në faqet e shumta?

 35. Wow! Çfarë një mjet i madh. Kur kam filluar në linjë marketingut, unë kurrë nuk e dinte rëndësinë e backlinks. Unë do të thotë backlinks quailty, nuk blej në gjëra të madhe. Me këtë mjet, (dhe është e lirë), unë mund të gjeni ato cilësi mbrapa links. Ju faleminderit, Ju faleminderit, Ju faleminderit. A doni ta dëgjoni përsëri? Falemnderit.

 36. Brent,

  Ju falënderoj për të na prezantuar në këtë softuer!

  Ju jeni duke qenë një shembull i madh se si për të mbajtur në kontakt dhe të shtoni vlera të abonentë tuaj - madje edhe kur nuk ka asgjë në të për ju (në afat të shkurtër).

  Unë e vlerësoj atë!

  Dave

 37. Mori vetëm software. Duket e madhe. Do të try it out sonte - shumë faleminderit!

 38. Gëzohem gjeni - kështu që çfarë është kapur?


  Përshtatje Theme Thesis u përgjigj:

  Yah whats e kap ?? Nuk duhet të jetë diçka


  Alex u përgjigj:

  Nuk ka kapur. Nëse ju të gjeni një të tillë edhe pse, ju lutem na tregoni dhe ne do të të shpëtoj prej tij ;)

 39. Unë nuk e bëni atë. Çfarë është dallimi në mes duke përdorur këtë softuer dhe thjesht duke bërë një kërkim në Google për të parë se çfarë Googgle jep respektin më të?


  Brent Hodgson u përgjigj:

  Software është dokumentuar që faqet të shfaqen vazhdimisht për fjalë kyçe të shumta në një vend (deri në 50 rezultate të thella për çdo fjalen, unë mendoj ...)

  Ajo gjithashtu tregon faqet që shfaqen në mënyrë të vazhdueshme në të gjitha fjalë kyçe too.

  Kjo është një koncept i thjeshtë dhe kjo mund të bëhet me dorë, por (vetëm si analizë manual SEO, për shembull), kjo do të jetë një proces i konsumon kohë për të bërë.

 40. Faleminderit për ndarjen. I vlerësojmë shumë sugjerimet tuaja se si të inkorporojë Rank deshifrim Engine me Samurai. Çdo herë që bëni një post të mësoj më shumë për mënyrën se si për të zbatuar më mirë hulumtimet e mia me Samurai.

  Thanks,
  Kundër

 41. 41
  16 prill 2010 në 05:11
  Todd E tha:

  Pasi ne kemi një listë të vendeve më të besuar dhe relevent në kamare tonë si nuk kemi shkuar në lidhje me afrimin e tyre për të marrë ato për të shtuar lidhjen tonë? Dhe në qoftë se ne jemi duke kërkuar për një shkëmbim lidhje, atëherë në çfarë pjese të faqes sonë të internetit do të zhvillohet ne lidhjen e tyre? A duhet të bëjë një "Resouces" faqe apo diçka?

  Të fala,
  Todd

  PS: Nëse dikush ka një mostër e-mail që ata dërgojnë të këtyre partnerëve të ardhshëm Lidhje që do të jetë i madh!

 42. Wow, Si emocionuese! Mbaj mend Michelle nga 30 DC. Rruga për të shkuar Michelle! Thanks so much Michelle dhe Noble Sumurai ...

 43. Oh faleminderit për të na informimin off për këtë Rank madhe deshifrim Engine - për kompjutera Apple too! Unë kam pasur për të analizoj mendërisht përmes rezultateve të Google duke përdorur taktika të ndryshme për të zbuluar kush GOOG _currently_ konsideron të jetë faqet Autoriteti Top. Ju keni shpëtuar me një ton të qelizave të trurit për SEO tim - punët e sem.

  Si është për ekipin Noble Samurai vijnë me diçka të ngjashme që e bën të njëjtën gjë për Bing - Yahoo - Pyesni kërkoni?

 44. Tmerrshëm, faleminderit për ndarjen! * Samurai djema ju janë të pabesueshme !!

 45. Gjeni i shkëlqyer. Ajo duket e mirë, por Windows 7 vjen me një paralajmërim të sigurisë kur ju drejtuar exe file: "Publisher nuk do të mund të verifikohet. Jeni te sigurte qe doni për të drejtuar këtë softuer? "
  A duhet të jetë i shqetësuar?

 46. Faleminderit për ndarjen

 47. Unë jam duke kërkuar para për lirimin e softuerit.

  Thanks Nobel Samurai me mua.

  Jesse


  Alex u përgjigj:

  I softuerëve-së tashmë është liruar Jesse, nuk ka pritje!

  http://www.crowdmountainsite.com/decoder/index3.html

 48. Excellent edhe një herë djema! Unë e kam përdorur një çift të produkteve nga Michelle dhe gjithmonë nivel të lartë!

  Mbani këto vijnë! :)

 49. thats të një software të madhe i kanë qenë bookmarking faqet e mia dhe në fund i vëreni 60% e të bookmark sime nuk është autoritet i lartë dhe Google kurrë për t'u dhënë atyre një kredi

  ajo do të jetë një ide e mirë për të embed këtë softuer me samurai treg madje domain samurai duhet të embeded kështu që ne dont duhet të kenë dritare të shumta software i hapur në të njëjtën kohë

 50. Kjo është vetëm një mjet me të vërtetë cool. Thansk për ndarjen e saj. Unë tashmë e kam mësuar një shumë të formuar këtë dhe unë vetëm shkarkuar programin.
  Steve

 51. Duket Awesome! gjithmonë mirë që të ketë disa mjete shtesë në rripin tonë

 52. Kjo është një post i madh. A jeni duke planifikuar për të shtuar një modul për të Samurai Tregut, me funksionalitet të ngjashme por e përmirësuar.

 53. Great stuff. Nuk mund të konkurrojnë me Samurai pse! lol

 54. Mountain Crown kurrë nuk ka treguar deri në radar tim.

  Deri sot.

  Software shumë i ftohtë për të mos përmendur super të efektshme!

  Faleminderit për kokat lart!

  Michael

 55. Faleminderit për kokat-up Brent. Nëse Michelle vënë këtë jashtë, ajo e mori për të të jetë e mirë. Vetëm zgjodhi-në ...

  Më të mirë,
  Scott

 56. I shkarkuar software tuaj (ju falënderoj aq shumë për ndarjen e saj për të lira - vlerësuar plotësisht) dhe shikuar video tuaj. Puna juaj e vështirë ka prodhuar sipas mendimit tim me të vërtetë një kohë të kursim produkt që është aq freaking i dobishëm për të gjithë në internet duke u përpjekur për të tregut ose vetëm kanë një faqe interneti. Ju jeni një gjeni dhe kjo tregon se sa shumë zemra që keni vënë në këtë projekt. Pastaj VENDIMEVE IT FALAS është vetëm karmically mendje-defekt!

 57. Nuk janë udhëheqësit dhe ka pasuesit. Michelle është padyshim një lider. Shko vajzë.

 58. Software të vërtetë e dobishme, dhe e madhe, sepse ajo do të kandidojë në një Mac, too! :)

 59. Wow kjo është shumë e awesome!

 60. Unë kam parë këtë nëpërmjet listave të tjera. I shkarkuar atë sepse MS tha kështu! Nëse e mirë e saj për ju shumë, e mirë e saj për mua.

  Sean.

 61. Yep Michelle ka bërë atë përsëri ... Unë kam blerë prej saj para se .. ajo patjetër mbi dorëzon në departamentin e vlerës ..

 62. Hej shqetësim nëse një nga faqet (ose disa) janë "ka blogs follow" mund ata llogarisin si lidhje të ndërtimit?

  Google ende zakon numërimin e tyre e saktë?

 63. ky është informacion i mirë. unë do të provoni këtë softuer

 64. I shkarkuar atë dhe e vënë atë në përdorim. Është e thjeshtë dhe e shkëlqyer. Thanks so much për Michelle dhe Crowd Malit !!!
  gëzuar

 65. 65
  16 prill 2010 në 10:29
  Llewelyn tha:

  Ju djema në MS shkëmb. . . Unë kam mësuar shumë gjëra të përparuar që nga të qenit një anëtar. Faleminderit dhe për të mbajtur atë që vijnë.

  . . . Llewelyn

 66. Informacioni i, shumë i dobishëm dhe një mjet shumë i dobishëm, faqet ushqyes janë të mëdha, këshilla e mirë dhe ajo më ka dhënë një ide shumë e mirë, kështu që këtu është një i madh i madh i dyfishtë ju faleminderit shumë, për Michelle MacPhearson, Brent.

  Fancoolastic.

 67. 67
  16 prill 2010 në 11:22
  Rick tha:

  hmm - lidhja nuk punon - vetëm thotë "ngarkim" :(


  Alex u përgjigj:

  Ende ka këtë çështje Rick?


  Rick u përgjigj:

  nope - të gjithë të mirë - thx - duhet të ketë qenë vetëm "tubat janë bllokuar" çështje ;)

 68. Norton Antivirus klasifikuar programin si "rrezik të lartë" ... po ju duke u përpjekur për të përhapur viruse ??


  Alex u përgjigj:

  Ne nuk jemi përhapjen e viruseve.

  False positives ndodhë kur një model të kodit në dosjen ndeshjet të njëjtin model të përfshira në një nënshkrim virus. Kjo mund të ndodhë për shkak të një nënshkrim të meta. Kjo nuk do të thotë se Skeda përmban një virus, vetëm se ajo ka fragmente të kodit që programi antivirus është misdiagnosing.

 69. Pretty software i dobishëm dhe unë mund të shoh se ajo do të ndihmojë për të ruajtur disa kohë, por unë nuk do të thoja se kjo është mindblowing. Unë nuk mund të ankohen edhe pse ... është e lirë!

  Ju faleminderit!

 70. Faleminderit për ndarjen, ju gjithmonë keni këshilla të mira. Unë willm përpiqemi për të bërë përdorimin e mirë të saj. Koha është gjithmonë një faktor.

 71. 71
  16 prill 2010 në 12:45
  Victor tha:

  Unë vetëm mund të bëjë një vëzhgim këtu për lexuesit më të reja.

  If you are interested in getting into Internet Marketing and actually making some money watch what the team at Market Samurai are doing on this blog as case studies as well as for the good information.

  These guys are doing everything right so this is a compliment NOT a criticism. A lot of the comments show you are missing the point.

  This software is about giving away “free line content” creating credibility and trust with an audience and building a list quickly – a list is the most valuable thing you will ever own, experience will show you that your future success is in the size, quality and freshness of the list.

  This process is every bit as valuable to Michelle and her team as it is for you the user, it is NOT a scam but neither is it pure generosity, its brilliant Internet Marketing live in action in front of your eyes – watch closely, study these guys moves.

  I am not saying don't say thank you , I am saying look closely at things like this or the Domain Samurai and try to see under the hood at how what appears to be “free software” is actually brilliant marketing with a massive return on investment for the providers.

  This is the “make money online niche” you need to watch closer these guys can teach even more with what they do than what they say.

  Tools like Domain Samurai are very good, but try to see where the massive wins is for the developers, then go out and replicate what you can. When you start getting emails from your customers raving about how generous you are and how great your free “content” is whatever that is when the money will start rolling in.

  On
  Victor replied:

  Sorry I just wanted to add this it might help explain just a little bit more.

  I am a software developer.

  For years we offered a free 30 days trial on our products, let me tell you no one thanks you for a free trial, they use it and they buy it or they don't, and to be honest they have the attitude that they are “entitled” to try before they buy ( which is fair enough )

  However it is exactly the same amount of work to give away a licensed, functioning version of the software and tie your monetisation strategy in somewhere else, like an upgrade, or next years license when they cant live without it, or when they buy something a 3rd party product through the free software.

  Suddenly you have people without the “attitude” that they are entitled to anything and the praise starts rolling in about how generous you are, if the product is good so will the money.

  As I said this is brilliant marketing, these guys are a case study in how to do it right.

  On
  Susan replied:

  Just to add another thing happening here – List building.

  Giving valuable information, report, software etc helps build a list of people interested in what you're offering.

  Making the said offer through a site like this makes it doubly profitable in teh long run because most of us here actually spent money on SEO software (Market Samurai) so in a way Michelle is bulding a more of a list of buyers – People who have actually spent money on SEO software.

  Thank you for a the tips dotted here and the heads up on the software.

 72. I agree with Sean: I downloaded it because MS said so!! Periudhë.

  This is the power of trust – because MS is such a trusted source, one never has to wonder “what's the catch”. So, firstly thank you Brent for sharing and then thanks to Michelle for this tool.

  Unë jam duke shkuar për të përdorur atë menjëherë, nuk është e vështirë për të parë fuqinë e kësaj goodie!

 73. Kjo është një pjesë e software ftohtë! Duket e madhe. Do të try it out sonte.

  Falënderim

 74. Besoj MS. Prandaj ky software ;)

 75. kishte një lojë të mirë me këtë këtë mëngjes Absolute Gold :)

 76. 76
  16 prill 2010 në 17:29
  Ray ka thënë:

  Kanë provuar atë për disa minuta dhe ajo duket e mirë. Do të fillojnë duke e përdorur atë rregullisht.

  Thanks Michelle!

 77. Unë kam samurai tregut dhe kjo është nivel të lartë. I shkarkuar këtë softuer SEO për shkak të miratimit tuaj. Pretty mirë një. Falemnderit.

 78. Edhe një herë, shërbim fantastik nga ju djema në NS! Finfing ju djema ka qenë gjëja më e mirë që kam bërë - cheers

 79. Informacioni i. Unë e kam shoh faqen tuaj një kohë pak, rss bookmarked këtë herë kështu që unë do të jetë një lexues i rregullt. ashtu të lumtë

 80. Si një ndërtues lidhje kjo kërkesë është një kursimtar kohë e madhe dhe një domosdoshmëri për anyones arsenalin SEO.

  Puna Excellebnt. Thanks.

 81. Software i madh!
  Ju faleminderit ...

 82. Kjo duket si një copë fantastike e softuerit, ju falënderoj për ndarjen e saj me ne.

 83. Unë kam ust dorëzuar adresën time e-mail dhe si unë jam i dashuruar software tuaj - Unë do të i bërë supozimin se një rekomandim do të ishte një e mirë. Unë jam ende duke pritur për rezultatet e punës që kam bërë deri tani - por pas shikuar videot tuaja tutorial, unë kam zgjedhur deri në disa sende të vërtetë të dobishme, thanks!

 84. Great find. Thanks for the email.

 85. WOW – amazing tool. Thanks for the awesome information that never ends from you all.

 86. I'm confuse. What is a feeder site? Is it the same as Web 2.0 website? What is the difference between these two?

 87. Hi,
  Thanks for that. Actually having the list of important sites in googles eyes to get links from is very effective indeed. I notice some article directories there too. Didn't think articlebase was that important I must admit. I'm off to build some more links so thanks for that

  LOC

 88. The MS endorsement convinced me to give this a try.

  Crowd Mountain launch upcoming?

 89. So, I tried posting this on her site but it didn't work. Personally, I have a couple of criticisms about this bit of software of hers. I'm trying to help generate constructive conversation on this, so do chime in with your thoughts.

  1 – The social media “historical” section feels a little bit fruitless to me. Sure, some of those sites move around a bit and wrestle for ranking, but overall, if you get your links on any of the top 15-20 of those sites, you're still doing yourself a favor no matter if it's YouTube on top one week or YouTube in the 15th position the next week. Then you have to consider the wait for Google to even find and cache your newly-created page/comment/et al, so by the time that happens, where is the social media site of your choice ranked at that moment? Who knows, but what I'm saying is it doesn't matter so long as you're using any one of the top 15-20 or more of those sites! So, with that in mind, what we have is a good top list of social media sites to build links on, but to focus on just the first handful based on a specific time range less feels a bit like chasing a false positive. If you're going to TRULY do link building, why wouldn't you just go ahead and target that whole list?

  2 – I think the second component to the software is better suited for competition analysis more so than authoritative site-finding to build links in a laser-targeted niche. I say this because there's a bit of a conundrum when considering how to get a link (and a dofollow link at that) to your site on pages that are authorities in your niche. Unless you're targeting something broad enough that a social media site like YouTube ranks the highest for your niche/keyword (and I've found those to be quite rare when occurring for anything other than highly competive or spammy niches/keywords), it's going to take a bit of luck to find a niche that has authoritative sites willing to link to yours. I mean, let's face it, if you're trying to get to the top for your niche, would you let someone like yourself build a link to their site through yours? Not me!

  With that in mind, I don't think this tool is going to be adopted by too many experienced internet marketers with the exception of maybe being a competition analysis component. I appreciate the work and vision but I honestly don't see much real value in this, sans competition analysis (ie just finding out who the authority sites are that you'll be taking on in your niche) and finding out a top list of social media sites you can focus on targeting.

  -Stephen

 90. Thanks for the heads up! This is a great addition to Market Samurai! MS has saved me hours on a new contract and has helped me get more business. Way to go, guys!

 91. Brilliant, will put it to use now!

  Keep up the great work guys.

  Lara Jane
  Founder of the Ultimate Lifestyle Project

 92. Hey, what a great heads up. I got the free software and it is everything you told us to expect.

  Thanks,

  Walter

 93. 93
  On April 17th, 2010 at 9:00 am
  Phillip said:

  Hey, this looks cool, and it reminds me of an apparent limit in Market Samurai. It looks as though there is a 1000 link limit when doing Page Rank analysis, so one can only discover so much about the linking strategy of competitors that have 2000,3000 and more links. Will that limit ever be raised, or is there a way to get around that?

 94. Hi Guys
  Thanks once again – I just don't know how you come up with this great info.
  Rreze

 95. Unë pajtohem. This is nice Software and thanks for sharing.

 96. Noble samurai is great software to use ..will surly try this new back-link software.

 97. Very cool software, but very time intensive. Trying to find places to drop the links is not that easy of a task. It is nice, don't get me wrong, but it is not easy. Just thought I would mention that. That is even if you outsource, those people have to be intelligent enough to think outside the box and find where to drop the links.

 98. I tried and it's work!
  Very nice, Thanks a lot
  Pierre

 99. Brent, thanks a lot for the awesome tip!

 100. I wish you would do a Market Samurai version that lets you choose which country version of Google, and with an improved user interface. Go on, you know you want to :)

  …and I think I might have found a bug.

  On
  Brent Hodgson replied:

  Hey Mike,

  When you're creating a new Market Samurai project, just pick the country you want to target and Market Samurai will geotarget results, getting results from the country you've selected.

  Would love to hear about the bug too.

  Let us know via Support, and we can email you if we need to ask any more questions about it: http://www.noblesamurai.com/support/helpdesk/

  Brent

  On
  Mike Kay replied:

  Hi Brent,

  Sorry, I worded my post badly. I was talking about the Rank Decoding Engine and wishing Market Samurai would add its functionality into Market Samurai.

  Gëzuar

  Mikrofon

 101. I'm just new to the dojo but I'm already super stoked I joined. This is a great marketing tool for me. It's also something I can use to wow the pants off clients…well maybe not pants…

 102. Oooo and it helps me find good content too. :)

 103. Hi Guys,
  well done – even if it was not your own idea, to pass that on to the Market Samurai community is great. Thanks a lot for that :)

 104. Amazing software, even better than I thought!!

 105. Great free tool thanks…it would be great if they opened it out to other search engines in other countries like Google.co.uk.

 106. Wao its a very great and informative post. thank for the information…

 107. Great blog!

  Can I just say, I love your domain name! noble samurai all the way!

 108. OK, this sounds too good to be true. I am just not that technical, but I so need to do this for my back links and ranking. Anyone who is up to commenting back with as much help on this would be greatly appreciated.

 109. Wow, this really sounds amazing! I can't wait to download and start using this! If it's half as good as it sounds it could be one heck of a resource for SEO!

  As always, thanks for the great info! I look forward to your next blog post!

 110. Përshëndetje,

  Can someone advise if the websites that come out of the results of Rank Decoding Engine were follow or no follow links?

  Faleminderit,

  Marleen

 111. Dear Noble Samurai,

  Looks like the Crowd Mountain software is charging a hefty $127/month fee now. Has there been a change?

  Thanks,
  Brandon

 112. Michelle's done a great job with this software. How can you go wrong with it. The software is free yet its so powerful. Who ever hasn't tried it, what are you waiting for.

  PS. Market Samurai is by far the best KW tool…
  Thanks for creating such an an,zing product. I look forward to new updates and modifications.

 113. 113
  On April 27th, 2010 at 12:17 pm
  Owen MacIntyre said:

  just went to the Crowd Mountain link and now she wants $ 127.00 a month. Wow from free to $ 127.00 month. What am I missing ??

 114. 114
  On April 27th, 2010 at 2:19 pm
  Clinton said:

  Hi Guys,

  It appears to no longer be free!!! All of your links now go to a squeeze page for a monthly subscription a $127 per month!!! Not sure if its the original page you guys were pointing to.

  Clinton

  On
  Brent Hodgson replied:

  Thank you for letting me know, Clinton.

  I've made a note at the top of the blog post to reflect this now.

  Sadly, it looks like the free software is no longer available for free – although it is a tool that we have been using inside Michelle's Crowd Mountain site (even before the software was released).

 115. Hi Brent,

  You don't happen to have spare copy lying around per chance?

  Clinton

 116. 116

  Will this software still be available for those of us who have already downloaded it?

  Tim

  On
  Brent Hodgson replied:

  Po