Si për të zbuluar një "të lirë" Extra orë çdo ditë To Grow fitimet e biznesit tuaj ...

Share Button

Si pronari i biznesit si ju, unë jam vazhdimisht në vëzhgim për ide që mund të ndihmojë mua dhe ekipi im të jetë më produktiv, dhe unë kam marrë një të madhe për të ndarë me ju sot!

Kohët e fundit unë kam qenë duke lexuar një libër të quajtur "Lean Zhvillimi i Produktit Udhëzues L 'nga Ronald Mascitelli.

Unë do të ju kursej detajet teknike, por ka pasur një seksion në librin që më bëri menjëherë të arrijë për highlighter time ...

Kjo ishte një listë e burimet më të zakonshme të biznesit "mbeturinave"

Këtu janë Top 3 ...

  1. E-mail mbingarkesë - e "e-mail ortek"
  2. % 8 & * Takime Shumë @!
  3. Overdesigning, analiza paraliza

Numri një Burimi i Biznesit mbeturinave ...

Duke punuar në botën e korporatave, kam pritur numrin një "mbeturinave" të kohës produktive të jenë takime, kështu që unë isha i tronditur për të parë se takimet ishin nxitura - nga Email mbingarkesë.

Kjo çoi mua për të bërë një grimë e Google sleuthing, dhe unë shpejt zbuloi se "trupezuar me mbeshtjelljen e-mail 'është një nga problemet më të mëdha me të cilat ballafaqohet pronarët e biznesit sot.

Statistikat jeni i çmendur!

Një raport nga McKinsey & Company në korrik të vitit 2012 gjeti se punëtor mesatar shpenzon 28 përqind e-mail e tyre drejtues javë - Kjo do të thotë nga një javë pesë ditë, ju kaloni në lidhje me një ditë e gjysmë përgjigjur email!

Për të vënë këtë në perspektivë, kolektivisht qytetarët amerikanë të shpenzojë 329 milionë orë online duke kontrolluar dhe duke shkruar e-mail çdo muaj! [Burimi: Nielsen Online]

Kjo është një shumë e kohës duke u zhytur në një detyrë që rrallë shkon biznesin tuaj përpara.

Dhe gjëja më e keqe është ...

Ndërsa ju jeni varrosur nën ortek tuaj të përditshme të postës elektronike - ju ende duhet të përpiqen dhe të marrin punën tuaj 'i rëndësishëm' bërë.

Shumë shpesh kjo do të thotë duke punuar në fund të natës, si dhe duke humbur gjithnjë e më shumë nga koha juaj personale - kohën që ju duhet të shijuar me familjen dhe miqtë tuaj.

Por ajo që mund të bëjmë për këtë?

Tani ju mund të jetë duke menduar, "Por Eugene, unë duhet të përgjigjem email tim!"

Dhe kjo është e vërtetë - por se si ju përgjigjem email tuaj është një tjetër gjë krejtësisht ...

Në videon e mëposhtme, miku im i mirë Pete Williams zbulon një email Hack 'të thjeshtë që mund të zvogëlojë kohën që ju kaloni duke iu përgjigjur email tuaj.

Ky hack është e shpejtë dhe e lehtë për të zbatuar, dhe do t'ju japë një 'të lirë' orë shtesë çdo ditë për të rritur fitimet e biznesit tuaj!

Watch video, t'i jepte një provoni dhe më lejoni të dinë se çfarë mendoni në komentet më poshtë.

Dhe nga rruga - në qoftë se ju jeni duke shijuar këto 'hacks biznesit "- sigurohuni që të regjistroheni për webinar tonë FALAS ardhshme me Pete. Por ju më mirë të jetë e shpejtë - Është e mbushur deri shpejtë!

Të fala të ngrohtë,

Eugene wäre
CEO
Noble Samurai