Si për të zbuluar një "të lirë" Extra orë çdo ditë për të Grow fitimet e biznesit tuaj ...

Share Button

Si pronari i biznesit si ju, unë jam vazhdimisht në vëzhgim për idetë që mund të ndihmojnë mua dhe ekipi im të jetë më produktiv, dhe unë kam marrë një të madhe për të ndarë me ju sot!

Kohët e fundit unë kam qenë duke lexuar një libër të quajtur "Lean Zhvillimi i Produktit Udhëzuesi" nga Ronald Mascitelli.

Unë do të ju kursej detajet teknike, por ka pasur një seksion në librin që më bëri menjëherë të arrijë për highlighter tim ...

Kjo ishte një listë nga burimet më të zakonshme të Biznesit "mbeturinave"

Këtu janë Top 3 ...

 1. E-mail mbingarkesë - "e-mail ortek"
 2. % 8 & * takime shumë @!
 3. Overdesigning, analiza paralizë

Numri Një Burimi i Biznesit mbeturinave ...

Duke punuar në botën e korporatave, prisja numër një 'mbeturinave' kohë produktive të jenë takime, kështu që unë isha i tronditur për të parë se takimet ishin nxitura - nga Email mbingarkesë.

Kjo çoi mua për të bërë një grimë e Google sleuthing, dhe unë shpejt zbuloi se "mbingarkesë tuaj" është një nga problemet më të mëdha me të cilat ballafaqohet pronarët e biznesit sot.

Të Stats jeni i çmendur!

Një raport nga McKinsey & Company në korrik 2012 gjeti se punëtori mesatar shpenzon 28 për qind e email tyre drejtues javës - Kjo do të thotë nga një javë pesë ditë, ju kaloni në lidhje me një ditë e gjysmë përgjigjur email!

Për të vënë këtë në perspektivë, kolektivisht qytetarët amerikanë të shpenzojë 329.000.000 orë online duke kontrolluar dhe duke shkruar e-mail çdo muaj! [Burimi: Nielsen Online]

Kjo është një shumë kohë duke u zhytur në një detyrë që rrallë lëviz përpara biznesin tuaj.

Dhe gjëja më e keqe është ...

Ndërsa ju jeni duke varrosur nën ortek tuaj të përditshme email - ju ende duhet të përpiqen dhe të marrin punën tuaj të rëndësishme 'bërë.

Shumë shpesh kjo do të thotë duke punuar në fund të natës, dhe duke humbur gjithnjë e më shumë nga koha juaj personale - kohën që ju duhet të jenë të gëzuar me familjen dhe miqtë tuaj.

Por çfarë mund të bëj për këtë?

Tani ju mund të jetë duke menduar, "Por Eugene, unë duhet të përgjigjem email tim!"

Dhe kjo është e vërtetë - por se si ju përgjigjet email tuaj është një tjetër gjë krejtësisht ...

Në vijim, miku im i mirë Pete Williams zbulon një 'e-mail' Hack thjeshtë që mund të zvogëlojë kohën që ju kaloni duke iu përgjigjur email tuaj.

Ky hack është e shpejtë dhe e lehtë për të zbatuar, dhe do t'ju japë një 'të lirë' orë shtesë çdo ditë për të rritur fitimet e biznesit tuaj!

Watch video, t'i jepte një provoni dhe më lejoni të dinë se çfarë mendoni në komentet më poshtë.

Dhe nga rruga - në qoftë se ju jeni duke shijuar këto 'hacks biznesit' - sigurohuni që të regjistroheni për webinar tonë falas ardhshme me Pete . Por ju më mirë të jetë i shpejtë - Është e mbushur deri shpejtë!

Të fala të ngrohtë,

Eugene wäre
CEO
Noble Samurai

Eugene ka shkruar 18 postim (s) për Samurai Noble

22 Responses to "Si për të zbuluar një" të lirë "Extra orë çdo ditë për të Grow fitimet e biznesit tuaj ..."

 1. Blog shumë e bukur (dizajn) dhe një blog post vrasës - përsëri! Sapo ka filluar me ju djema gjatë gjashtë muajve të fundit apo më shumë dhe informacioni është tepër e dobishme. Wish kemi pasur më shumë kohë për të zbatuar çdo gjë në mes blog posts - ju nxjerr me pompë informacion në mënyrë të shpejtë. Faleminderit! - Spy-Tronix.com

 2. Ju jeni aq "mallkuar" të drejtë .... Unë të përpiqet të vështirë për të prerë atë poshtë ...

  dhe të nënshkruar nga shumë gjëra .. por kjo duket të kthehen gjithmonë përsëri dhe përsëri .... dhe mbingarkesë llogaritë e mia email ..

  është si një "paradoks vrarë"

  .. Se unë jam në një nxitim për të bërë punë unë me të vërtetë ishte për të bërë ...

  A jam unë i vetmi që të ndodhë kjo për të ..?

  NUK HOPE ... ..!

  Uroj të gjithëve një ditë të mbarë dhe sukses të vërtetë!

  Sylvia

 3. Tmerrshëm edhe një herë dhe unë pres që të mësimit të ardhshëm!

 4. Më pëlqen ideja e kursimit të gjithë kohën që kaloi në email siç tregohet nga Pete, në sajë Eugene, por unë nuk jam që teknologjikisht tru për të përfituar prej tij.
  Faleminderit për ndarjen pse.

 5. 5
  6 nëntor 2012 në 08:04
  mike tha:

  Hmmm, shikuar 6 minuta të kësaj video që do të më shpëtojë një orë në ditë ... vetëm për të mësuar se e gjithë kjo stuff është për iphone.

  Oh, ironia.


  Andrew u përgjigj:

  Ai në fakt gjithashtu përdor mac dhe përmend pc ekuivalent software, si dhe në video (texter) ... kështu që, nuk ka ironi ..


  Lesley Një Knowles u përgjigj:

  @ Mike - në qoftë se ju shikoni në të vërtetë ka zgjidhje për Android / pc.

  I use Audacity - e cila ishte e lirë, kur unë shkarkuar atë, ose ju mund të përdorni dritaret 'Sound Recorder'. Unë preferoj guximin pse.

  Unë nuk e kam shikuar Apps për Android ende - por unë bast ka diçka atje.

  Në qoftë se nuk është një mundësi për të krijuar diçka për këtë treg.

 6. hi
  kjo është e vetmja mënyrë për të transferojmë përmbajtjen tuaj pa sakrifikuar përmbajtjen tuaj

 7. Çfarë është humbur është url ai përmend njerëzit do të merrni në fund ... cili lloj i neuters procesi disi.

 8. Url Pete është treguar në video është http://www.petewilliams.com.au/why-audio-email/ në rast se dikush donte atë ... (thank ju google)

 9. Pete duket përmendur asistent i tij virtuale shumë. Çdo burimet që ju mund të sugjerojnë se ku për të marrë dikë ekuivalente kompetent?

 10. Unë dua të mësojnë se si të monedhë faqet e mia në mënyrë më efikase.

 11. 11
  6 nëntor 2012 në 03:52
  Mark Bennett tha:

  Eugene është një folës shumë i qartë dhe konciz. Pa dyshim në mendjen time Petes informacion dhe udhëzim është i klasit të parë (im ndoshta duke e vjetër), por unë nuk e dëgjoj atë në mënyrë të qartë në kohë dhe duke qenë mjaft i ri për IM frustruese e saj, por unë jam mësuar si.
  Big respekt markb

 12. 12
  6 nëntor 2012 në 18:44
  Gjoni tha:

  Eugene, si është duke shkuar me Rich Schefren e Profit Hacks Launch? Duket sikur ju jeni duke na preselling me disa video cool këtu! Se $ 1497 sigurisht duhet të shkojnë të jetojnë së shpejti, e drejtë?

 13. 13
  6 nëntor 2012 në 08:20
  Edmund tha:

  Prezantim i bukur, por ajo nuk funksionon si ne nuk e përdorin një Mac.and Unë nuk kam asnjë interes për të bërë kështu që unë nuk mund të merrni edhe mi Kontaktet personale nga Iphone. Unë mendoj se sistemi i tyre është një sistem kat që nuk mund edhe të bëjë bazën gjërat.

 14. Pete është me të vërtetë e vështirë për të dëgjuar në mënyrë të qartë, ai flet shumë shpejt, dhe për ata prej nesh në SHBA theks e rëndë e bën atë më keq.

 15. Unë do të doja të ju falënderoj djema përsëri për ndarjen e këshillon këto të madh. Tani me Mountain Lion Mac gjithashtu ka një ndërtuar në funksion formacioneve, edhe pse unë do të pranoj se nuk funksionon se mirë, kështu që emailing audio files duhet të punojnë e madhe.

  Thanks again dhe cheers.

 16. Unë nuk e kuptoj emrin e app parë. Për mua theks i tij është i vështirë për t'u kuptuar.
  Unë do të vlerësoj nëse ju postoni emrin e Apps ai tregoi në prezantimin

 17. Katër orë javë puna e prek këtë, por kur tuaj ishte më i modës së vjetër, ai sugjeron për t'iu përgjigjur email tuaj vetëm dy herë në ditë. Mesditë dhe 16:00 duket për të punuar mirë, kështu që ju të kurseni kohë 'duke ndryshuar ingranazhet "në mes të detyrave të ndryshme. Ajo në fakt sugjeron që të shtyjë të gjitha të komunikimit tjera (telefon, takime) për të përdorur email në vend, sepse kemi zgjedhur, kur të përgjigjeni për to. Sugjerimi kontradiktore, të cilat kam përdorur për të punuar me të, është që gjithmonë të trajtojë çdo detyrë email që marrin jo më shumë se 5 minuta menjëherë pas marrjes së email-it, dhe ndërsa kjo i bën njerëzit e dërgimit të email lumtur, ajo redukton efikasitetin e përgjithshëm.

 18. Faleminderit për video. Unë jam i interesuar për të dëgjuar më shumë në webinar javën e ardhshme.

 19. Në afat të shkurtër, po, diktimin do të ju kursejnë kohë. Por si ju filloni marrjen e më shumë mesazhe të regjistruara, gjërat do të merrni më keq, për shkak se:
  1. Ju nuk mund të cek një mesazh zanor
  2. Ju nuk mund të kopjoni dhe ngjisni info (për shembull, unë shpesh duke prerë dhe ngjitur adresën e një takimi që unë do të duhet të shkoni në)
  3. Ju nuk do të jetë në gjendje për të në heshtje kallëzoj një vështrim dhe për t'iu përgjigjur email gjatë pak minuta ju jeni duke pritur për të tjerët për të treguar për një takim, ju jeni në dhomën e pritjes së mjekut, në një autobus, etj

 20. Ne kemi marrë në fakt email audios para dhe unë nuk mund të qëndrojë ato. Ju nuk keni një letër gjurmët e korrespondencës; vetëm shumë e audios ju duhet të analizoj me. Kjo ishte një makth. Ne u kërkoi atyre që të në vend të na japin me email bazuar tekst.

  Unë plotësisht pajtohem se është e madhe në teori për dërguesit, por jo aq praktike për pranuesit e projektit historisë.