How To Krijo High-Quality Products FAST!

Share Button

Për shumë vite, milje minuta 4 konsiderohet jo vetëm fizikisht e pamundur, por sipas mjekëve të kohës - në fakt të rrezikshme për shëndetin e të gjithë ata që në tentativë atë.

Por pastaj më 6 maj 1954 një student 25-vjeçar i quajtur Roger Bannister mjekësore - thyen përmes pengesës minuta 4 në atë që revista Forbes e ka quajtur "arritja më e madhe sportive e 150 viteve të fundit".

Kur reflektuar mbi ngjarje shumë vite më vonë, Bannister, tha se në atë kohë:

"Nuk ishte një mistikë, besimi se nuk mund të bëhet"

Por, sa më shpejt që ai provoi se çfarë ishte e mundur, vrapues të tjerë filluan goditjen pengesa si. Nga 1957, 16 vrapues kishte kandiduar nën milje minutë 4!

4 Minute Mile Of Internet Marketing ...

Tani ju mund të pyesin se çfarë katër milje minuta ka të bëjë me internet marketing.

Well ... për mua, shikuar video e mëposhtme është shumë shikuar si Roger Bannister thyhet nëpërmjet milje minutën e 4.

Ju shikoni I përdorur për të besoj se ishte e pamundur për të krijuar produkte me cilësi të lartë shpejt dhe me lehtësi.

POR - atëherë unë pashë këtë video, dhe kuptova se bindjet e mia nuk ishin vetëm keq - por ato do të qenë të mbajnë më mbrapa për shumë vite.

Kështu që sot unë jam e kënaqur që të jetë në gjendje për të ndarë këtë video me ju, sepse unë e di se do të ndryshojë pikëpamjen tuaj të asaj që është e mundur në biznesin tuaj online FOREVER.

Në videon e sotme Pete Williams tregon atë që unë besoj se është një nga më të fuqishme "hacks" e biznesit të tij, dhe ju tregon se si për të krijuar produkte me cilësi të lartë në minuta dhe jo ditë apo javë ose edhe muaj!

Kjo është video më çliruese dhe fuqizimin e kam parë ndonjëherë, kështu që nëse ju luftojnë për të krijuar produkte për biznesin tuaj online - të jetë i sigurt për të parë gjatë gjithë rrugës deri në fund.

Biznesi juaj nuk do të jetë njëjtë përsëri ...

Nëse ju ka gëzuar këtë video dhe ju doni të shihni Pete përdorni "hacks" të biznesit të tij për të marrë vlerë një javë të punës së bërë në vetëm 4 orë - sigurohuni që të regjistroheni për LIVESTREAM e tij falas ardhshëm me Rich Schefren

Të fala të ngrohtë,
Eugene wäre
CEO Noble Samurai

Eugene ka shkruar 18 postim (s) për Samurai Noble

107 Responses to "Si të Krijo High-Quality Products FAST!"

 1. 1
  8 nëntor 2012 në 03:28
  Paul Manley ka thënë:

  Çfarë një gjë e trishtuar. Unë nuk mund të duhet të dëgjojë këtë si audio është mbytur dhe madje edhe më keq, unë nuk mund ta kuptojnë theksin e tij ekstreme. Mund të jemi disi të merrni këtë përkthyer. What a tmerrshëm theks dhe çfarë njëjtë si përmbajtje është padyshim shumë i mirë.

  ... .sad

  paul


  Rashi u përgjigj:

  Përshëndetje Paul,

  Unë nuk gjej ndonjë çështje me theks këtë djalë. Gjithkush nuk është native speakers anglisht. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të vetëm të ankohen në lidhje me theks të tyre. I kushtoj vëmendje për atë që thotë ai dhe të përpiqen për të kapur dorë gjërat Bro. Cilësia e çështjeve të përmbajtjes. Ju lutem kuptoni se anglishtja është një gjuhë të huaj për të dhe ju lutem të ndaluar ngacmimi njerëzit.

  Great punë Eugene. Rruga për të shkuar.

  Falënderim


  richard H u përgjigj:

  Hi Rashi dhe Paul

  Unë mendoj se çështja e gjuhës është një e interesante, stili folësit është e vështirë për të dëgjuar dhe gjuha është gjithashtu e vështirë për t'u kuptuar,

  sugjerimet e mia të Palit, të marrë një palë të mirë të telefonave kreu ajo e bën më të lehtë për të kuptuar thekse të rënda të dëgjoni përmbajtjen dy ose tri herë në të kuptuarit më i madh do të jetë me përvojë.

  sugjerimet e mia për Rashi, ju lutem provoni dhe të kuptojnë se vetëm për shkak se dikush ankohet në lidhje me theks tuaj nuk do të thotë se ata janë ngacmimi ju, kjo quhet një mentalitet të viktimës, ai nuk do të shërbejë edhe ju.

  English vjen në shumë dialekte / thekse dhe OK e saj për askënd për të të thënë "Unë nuk mund ta kuptojnë english tuaj, ju lutem përsëris veten"

  Përmbajtja e madhe dhe një web site i madh Noblesamurai.com


  Alice përgjigj:

  kjo tingëllon si një theks të përkryer normale për mua, vetëm një çështje e asaj që është përdorur për të. asgjë tmerrshëm në lidhje me të.


  AthleticFIT UK përgjigj:

  Well tha Alice !! Në qoftë se kjo është në lidhje me audio, atëherë kjo është mjaft e drejtë. Asgjë tmerrshëm në lidhje me theks në të gjitha. Kam menduar se është i kënaqur që nuk ka rëndësi se çfarë tingëllon si. Ne kurrë nuk mund të tingëllojë njëjtë. Si do që të jetë i mërzitshëm !!


  Josh përgjigj:

  Video duket e madhe për mua, theks është e mirë shumë. Shumë e qartë dhe folur mirë. Unë mendoj se u duhet të merrni më shumë Pali, shih botën.


  Eugene wäre u përgjigj:

  Hi Paul (dhe të gjithë ata që kam pasur probleme me audio). Unë jam me të vërtetë keq për ata të cilët kanë pasur probleme me audio.

  Unë u përpoq për të pastruar atë sa më shumë që unë mund të. I rritur volumet audio nga rreth 2 ose 3 herë. Ajo luan shumë me zë të lartë dhe të qartë me anë të kompjuterit tim, dhe ne kemi dëgjuar për atë në disa kompjuterë në zyrë dhe kjo tingëllon OK. Kompjuter gjithëve është e ndryshme natyrisht.

  Duke qenë një Australian veten time unë nuk e kuptojnë theksi do të jetë një çështje e tillë. Në mend pas kuvendit ai ka një veçanërisht "të fortë" theks Aussie, dhe ai flet shumë shpejt në këtë video.

  Kjo është video e tretë që ne kemi postuar nga Pete dhe nuk ka pasur ndonjë koment në lidhje me këtë në këto komente ... por unë do të kërkoj falje në qoftë se njerëzit kanë pasur ndonjë problem :-(

  Unë kisha një mik i cili ishte një producent televiziv i cili foli për një kompani amerikane kabllor për syndicating shfaqjen e tij televizive. Ai komentoi për mua se ata nuk do të pranojë përmbajtjen pa titra ... Nuk e di pse!

  Ne do të përpiqemi për të siguruar transkriptet për thekse të rënda Aussie në të ardhmen.

  Faleminderit të gjithë për të qenë i sinqertë. Ne do të jetë plotësisht injorant për faktin ndryshe.

  Unë shpresoj se kjo nuk ndërhyjnë shumë me takeaways nga përmbajtja.

  Thanks again për komentet e të gjithëve!

  Të fala të ngrohtë,

  Eugene


  Richard u përgjigj:

  Eugene,

  Unë jam një Pom dhe unë jam pjesërisht të shurdhër. Unë gjej theks Pete për shumë e lehtë për të dëgjuar dhe sigurisht jo e ndyrë.

  Personalisht unë mendoj se është Pali që e trishtuar, e quajtur someones theks i tmerrshëm është e vështirë një gjë e ndritshme për të bërë, kur pronarët e kësaj faqeje janë Aussies too.

 2. 2
  8 nëntor 2012 në 03:49
  Ken ka thënë:

  e saj nuk ka theks, e saj -
  Shpejtësia me të cilën ai flet plus zgjidhjen me cilësi të ulët të videos (përse njerëzit me përvojë bëjnë këtë !?)

  tërësinë e bën video - të padobishme

  shumë e keqe ...


  mageticsounds u përgjigj:

  ajo është një theks Australian.


  ryan u përgjigj:

  ranë dakord!


  winz u përgjigj:

  pajtohem me ken (rezolutë, cilësia e ulët)


  Sutejo Tan u përgjigj:

  anglishtja nuk është gjuha ime 1 ...

  Nuk kam problem me thekse dhe audio

  kjo është me zë të lartë dhe qartë për mua ...


  Eugene wäre u përgjigj:

  Hi Ken, dhe për të gjithë ata që kanë komentuar në madhësinë e videos. Video është në të vërtetë në Youtube, dhe u ngarkua si High Definition 720p video ... kështu që ju duhet vetëm të jetë në gjendje për të maksimizuar video në ekranin tuaj të plotë dhe të merrni më shumë nga video.

  Ekran të kapur është cilësi shumë e dobët. Por, shpresojmë se ju ende mund të shihni se çfarë po ndodhte. Përmbajtja aktuale nuk ishte aq e rëndësishme si procesi. Pra, shpresojmë që ende erdhi përmes.

  Kjo është një video të "regjistruar" në Youtube (si ajo e Pronës Intelektuale Pete s), - por ju mund të hyni në videon në Youtube këtu:

  http://www.youtube.com/watch?v=J5kZ2ab8EBU

  Shpresoj se ndihmon. Dhe të vjen keq për të madhësisë së vogël. Kjo nuk është bërë ndonjë të mirë me paraqitjen tonë të ngushtë blog ose.

  Na vjen keq për bezdisjen ... Unë e di se sa frustruese kjo duhet të jetë. Do të përpiqet ta bëjë këtë më të qartë në të ardhmen.

  Thanks for lënë mua e di.

  Ngrohtë fala

  Eugene

 3. 3
  8 nëntor 2012 në 04:08
  ricardo ka thënë:

  Unë nuk besoj në pilulë magjike, është më mirë për të punuar në produktet tona dhe kjo është e gjitha. Nuk ka formulë magjike ose diçka të tillë.


  Eugene wäre u përgjigj:

  Hi Ricardo,

  Unë pajtohem. Magjike "sekret" është një fjalë katër letër të quajtur ... W ... O ... R ... K ....

  Megjithatë, unë besoj se ekziston një dallim i madh në mes të aktiviteteve të vlerës së shtuar dhe jo me vlerë të aktiviteteve. Unë jam i CEO i një kompanie software, dhe kjo nuk është që të vlefshme për mua të shkruaj çdo linjë e kodit në produktet tona. Por unë jam përgjegjës për rezultatin e produktit.

  Ka pak vlera në picking aksioneve fotografisë, ose prodhuar slides kryesor ... pasqyrim video ... ngarkimi gjëra në youtube, etj Kjo është e gjitha e nevojshme ..., por jo thelbësore për të produktit duke u krijuar.

  Capture përmbajtjen tuaj në formën e pastër të jetë e mundur, dhe të ngritur sisteme dhe procesi për të lënë pjesën tjetër të kujdeset për veten.

  Kjo është diferenca midis një biznes dhe një punë.

  Unë ende pëlqen të marrë "duart e pista" e mia herë pas here edhe (I vënë videos së bashku). Por unë gjithashtu kanë një orar të plotë video të djalë shumë.

  Ju duhet të punojnë në produktin tuaj ..., por jo domosdoshmërisht në atë.

  Thanks a lot për komentet tuaja pse - Unë nuk jam i sigurt nëse kjo pikë ishte e mjaftueshme qartë në video PETE (apo humbur me theksin e tij të trashë Aussie :-)

  Shpresoj se ju ka gëzuar përmbajtjen.

  Të fala të ngrohtë,

  Eugene

 4. 4
  8 nëntor 2012 në 04:08
  Mickey Mouse ka thënë:

  pse hype? Kishte 10 sekonda me vlerë në atë video, nëse kjo. Të gjitha ai thotë se në mes ramming shumë hype poshtë fyt tonë si një jashtëqitje mbushur pompë në mënyrën turbo është se, ju duhet të regjistroni video tuaj, ndërsa në kërkim në një hartë mendje, pastaj sync atë me software prezantimit Video. Unë nuk di ndonjë mënyrë tjetër për të bërë atë personalisht.
  Urime ju keni 16 minuta të jetës sime dhe çdokush tjetër e


  Eugene wäre u përgjigj:

  Hi Mickey :-)

  Faleminderit për komentin tuaj.

  Ju jeni padyshim një individ shumë të lartë-Bandwidth që mund të shpejt të kuptojnë implikimet e një mendje-hartë + ekran rekord punës dhe përfitimet për krijimin e përmbajtjes të shpejtë.

  Megjithatë, ne kemi një varg të përvojave të ndryshme për klientët tanë, dhe disa mund të mos jetë aq i shpejtë për qindarkë të bjerë.

  Ne kemi gjetur se shpenzimet e një pak kohë për krijimin kontekstin përpara dorëzimit të përmbajtjes mund të bëjë një shumë ndryshim për të përmirësuar të kuptuarit.

  Dr Anthony Fernando, i cili ka një doktoraturë në arsim vazhdimisht desh në kokën time për rëndësinë e kontekstit dhe të strukturës. Herën tjetër ne do të përpiqemi që të sigurojë një transkript në mënyrë që pronarët më të përparuara të biznesit janë më në gjendje të shpejt scan dhe ekstrakt përmbajtjen që është e rëndësishme për ta në mesin e strukturës.

  Faleminderit për komentet tuaja.

  Të fala të ngrohtë,

  Eugene

 5. Unë jam i interesuar në software ju jeni duke përdorur për të krijuar mindmaps që ju përdorni. Çfarë software të tjera për krijimin e përmbajtjes, duke e bërë videos, dhe rishkrimin PLR mund të ju rekomandojmë për mua? Unë jam duke u përpjekur për të krijuar vet e-librat e mi, dhe faqet e anëtarësimit shitur produktet e mia. Çdo rrugë transferojmë do të jetë mjaft si. Në fakt, çdo ndihmë është vlerësuar. Thanks, Guido E. Zecckine, CEO - Biznet2020, Inc / iDigital Hosting dhe Projektimi


  Eugene wäre u përgjigj:

  Hi Guido,

  Në Mac (e cila është ajo që unë e përdor), unë rekomandoj MindNode Pro. Për iPhone / iPad unë rekomandoj iThoughts HD, dhe në PC është një pjesë e madhe e software falas quajtur FreeMind.

  Shpresoj se ndihmon,

  Eugene

 6. 6
  8 nëntor 2012 në 04:25
  Endre ka thënë:

  Produktet janë shpallur në disa email e fundit të dërguara nga Noble Samurai Team, janë jo vetëm të përputhen deri në reputacionin e tyre të mirë, dhe cilësinë e produkteve të tyre.

  Mëparshmja pashë ishte diçka si një thingy video të virusit mendja dhe pdf, bs absolut.

  Unë jam ende duke qëndruar në listë të postës elektronike si unë jam tifoz i Samurai Tregut dhe sende të tjera që ata krijuan.


  Eugene wäre u përgjigj:

  Hi Endre,

  Faleminderit për komentet tuaja.

  Unë jam shumë i keq që ju të mendoni kështu.

  Raporti PDF Mind Virus ishte pak e një zhgënjim. Unë kisha lexuar më parë raportet individuale që kjo është në bazë të, domethënë:

  1. Internet Business Manifesto ( http://www.strategicprofits.com/profitvault/TheManifesto.pdf )

  2. Kapitulli Humbur
  ( http://www.strategicprofits.com/profitvault/TheMissingChapter.pdf )

  Këto ishin, raporte të shkëlqyera mendje-bending. Ajo plotësisht ndryshuar mënyrën se si kam menduar në lidhje me biznesin.

  Duke lexuar raportin Mind virusit, ekstraktet rezonuar me mua thellë. Ajo ishte lloj i një kujtesë të gjitha takeaways kisha mësuar.

  Edhe një herë ... të paturit e një grimë e objektivitetit kam lexuar atë përsëri .. dhe e kuptuan se me kontekstin e raporteve të plotë raporti virus mendja nuk mund të rrjedhë shumë mirë për njerëzit duke lexuar atë për herë të parë.

  Në këtë aspekt, ajo ishte shumë zhgënjyese.

  Unë kam kalojë komentet tuaja, si dhe kurrizin tim për Rich Schefren, dhe ai është me sa duket duke punuar në tjetër rishikimin e cila duhet të jetë më e mirë.

  Këshilla ime, megjithatë, nuk do të mbajë frymën tuaj - vetëm të lexuar dy raportet që unë kam të listuara më sipër.

  Veçanërisht e para .. Kjo është më e vërtetë sot sesa kur është shkruar shumë vite më parë.

  Faleminderit për komentet tuaja. Mbajtur ata të vijnë. Në mend pas kuvendit kjo nuk ishte një punë më e mirë e pasur, kur lexohet nga dikush i cili ka lexuar veprën e tij për herë të parë.

  Ne do të punojmë më shumë në të ardhmen për të marrë besimin tuaj mbrapa, dhe për të marrë komentet tuaja dhe reagimet në bord.

  Në qoftë se unë mund të pyes - ne jemi duke u përpjekur shumë e vështirë për të dhënë informacion që drejtpërdrejt përgjigjet numri një çështje e klientëve tanë nëpërmjet çfarë është një kohë shumë e errët dhe sfiduese në botë dhe në Internet Marketing.

  Si mund t'ju ndihmojmë? Çfarë lloj problemesh jeni duke luftuar me .. Cilat mjete dhe informacioni mund të kemi ofruar të cilat mund të ndihmojë drejtpërdrejt biznesin tuaj?

  Do të duan të dinë mendimet tuaja!

  Të fala të ngrohtë,

  Eugene

 7. Injorojnë komentet e tjera, kjo video është e madhe.

  Audio ishte fillimisht i ulët, kështu që vetëm të kthejnë atë. Theks i tij nuk është shkëputur as. E vetmja gjë që mund të përmirësohet, është cilësia e video ekran të kapur


  Eugene wäre u përgjigj:

  Hi,

  Faleminderit për komentin tuaj.

  Audio u bumped në të vërtetë nga rreth 250% në Screenflow ..., por unë mendoj se nga koha që Youtube prek atë - ajo mund të merrni normalizuar poshtë përsëri ... Sigh! Kjo është arsyeja pse unë duhet t'i bindem Pete dhe le djalë time video të bërë këtë stuff!

  Audio luan me të vërtetë mirë në kompjuterin tim dhe të gjithë atyre që ne kemi testuar atë në në zyrën e. Ndoshta kjo është një kombinim i theks të fortë Aussie, dhe fast-folur Pete ... dhe më e ulët se vëllimi normale audio.

  Do të përpiqet më mirë herën tjetër pse!

  Faleminderit për mbështetjen tuaj,

  Eugene

 8. 8

  Audio është e mirë ... Unë mund të dëgjoj çdo gjë vetëm të mirë ..


  Eugene wäre u përgjigj:

  Hooray! :-)

 9. 9
  8 nëntor 2012 në 05:55
  James Wakefield ka thënë:

  A është kjo një shaka? Çfarë ka kjo të bëjë me krijimin e produkteve? Gjithashtu kjo është e vështirë një strategji mindblowing dhe novator. Humbje e plotë e kohës sime.


  Eugene wäre u përgjigj:

  Hi James,

  Faleminderit për komentet tuaja.

  Kjo teknikë është i njëjti proces të biznesit që Pete (dhe madje edhe ne kemi përdorur) për të krijuar produkte të informacionit të cilat janë të bazuara Video.

  Zhvendosja core mendje-vendosur se ndoshta nuk ka ardhur përmes shumë mirë në video është se shumë produkt-krijimit, është një punë e përditshme.

  Merrni atë nga unë. Një nga produktet e mia më të hershme ishte një produkt i 14 DVD dhe manual informacione quajtur "Digital Video Secrets". Është shitur mirë - por ajo mori me 8 javë të netëve vonë redaktimi video dhe DVD mastering, etj

  Zhvendosja mendje-set ishte ... thjesht kapur "përmbajtjen" ... dhe të ketë një proces të biznesit efektshëm për të trajtuar të gjitha të tjera ", me vlerë të shtuar jo" aktivitetet e ...

  Unë do të ketë gëzim pagoi disa qindra bucks për këto 8 javë të jetës sime mbrapa!

  Unë kam qenë aq i fiksuar me ta bërë këtë "rruga ime", dhe duke bërë atë të drejtë ... se kam humbur nga shikimi qëllimin e vërtetë ... për të marrë një produkt i madh nga dera dhe të përqëndrohet në gjëja më e rëndësishme në biznes .. Marketing!

  Anyway. Faleminderit për komentet tuaja. Unë shpresoj se ju marrë diçka nga video. Nëse jo, ju lutem më lejoni të di nëse ka ndonjë përmbajtje gjithsesi të ardhmen që ne prodhojmë mund të ndihmojë drejtpërdrejt biznesin tuaj gjatë këtyre kushteve të biznesit sfidë.

  Të fala të ngrohtë,

  Eugene

 10. 10
  8 nëntor 2012 në 06:11
  Gjoni tha:

  Unë nuk e gjej se theks të keq - në qoftë se ju keni qenë ndonjëherë në Australi në jetën tuaj, ju do të merrni përdorur për të shpejt. Rënë dakord edhe pse, ai e bën të flasim pak shpejt ... megjithatë, përmbajtja është e madhe, faleminderit për ndarjen!

  Në një lajm tjetër, nuk është se Pete Williams aktualisht bashkëpunon me Rich Schefren për një kurs të ri që ata janë të shitur së bashku, "fitimin hacks"? Unë mendoj se është $ 1497 ... duhet të dalë në ditët e ardhshme afaik.

  Megjithatë, video e bukur preselling ai mori atje.


  Anna u përgjigj:

  Kjo është e saktë, Fitimi Hacks do të dalë shumë shpejt. Ku e keni gjetur këtë tag çmimeve? Deri tani unë kam parë vetëm "Prophit profecisë" ebook i pasur (unë mendoj se ishte emri?) Dhe tani video Pete Williams '. Megjithatë, përmbajtja e madhe pse!


  Carrick u përgjigj:

  Ata e vënë këtë jashtë disa muaj më parë për të në lidhje me atë tag të çmimeve, kështu që një mend mirë ajo do të jetë pothuajse e njëjtë aktualisht.

  Unë jam guessing se nuk e kam shitur gjithçka që mirë, dhe kjo seri ka për qëllim të bëjë një punë më të mirë për të para-shitur atë këtë herë me më shumë filialeve dhe më shumë / video të mirë dhe thekson.

  Shoh shumë përdorim këtu si ajo është e bazuar në supozimin se ju keni një biznes të themeluar dhe markë, dhe ju keni një peshë anije të holla për outsourcing. Kjo është një temë që ka qenë rreth e rrotull për një kohë të gjatë - levave dhe rritjes përmes outsourcing. Ata kanë të paketuara vetëm atë me disa terminologjinë pronarit shkëlqyeshëm (Fitimi Hacks), për ta bërë atë të duket më revolucionare dhe të reja. Ai bën të përdorë disa teknika të zgjuar dhe mjetet, por në qoftë se ju keni të mirë VA-së, ju do të bëni këto lloje të gjëra veten natyrshëm si ai që është pika e tërë e të pasurit VA-së ....


  Eugene wäre u përgjigj:

  Hi Carrick,

  Faleminderit për komentet tuaja.

  Pete & Rich ka një nisjen e gjyqit në fillim të këtij viti. Për të qenë i sinqertë unë mendova marketingun e tyre nuk ishte se madhe (mos i thoni atyre u thashë se!)

  Në një kuptim Fitim Hacks mund të shihet si një tjetër kurs jashtme. Dhe në atë dimension që ka ofruar. Pete (dhe partnerin e tij të biznesit) të menaxhuar dhjetra e punëdhënësit në mënyrë që ata kanë zhvilluar disa mënyra shumë të thjeshta dhe megjithatë të sofistikuara për menaxhimin e ekipeve të tyre.

  Por unë mendoj se theksi është i ndryshëm. Kjo është më shumë një ndryshim mendje-set.

  Kjo është në lidhje me identifikimin rezultatin tuaj ... çfarë kontributi prej jush duhet të jetë ... atëherë systemising larg pjesën tjetër.

  Unë kam konsumuar shumë kurse dhënien e ... dhe kam lexuar edhe shumë libra PL për menaxhimin e njerëzve, etj dhe unë mendoj se ky ndryshim në fokus, ose mënyra se si është dorëzuar në rastin e tyre është unik.

  Unë e di kur kam parë pashë plotë prezantim 90 minuta me të vërtetë e bëri rrëmujë me mendjen time ... Unë kam një ekip të një duzinë staf me kohë të plotë rreth meje dhe unë ende ndjehet si unë isha duke punuar në mënyrë joefikase ... dhe më e rëndësishmja joefektive.

  Duke aplikuar një shumë prej parimeve nga shkolla Fitimi Hacks mendimi kam arritur për të përmirësuar ndikimin tim në mënyrë të konsiderueshme.

  Pra, shumë në mënyrë ... që unë kam shkruar këtë përgjigje blog nga një dhomë hoteli në Pekin ... dhe të ndjehen më të lidhur dhe në krye të biznesin tim se kam kurrë kur qenë në zyrë.

  Unë kam një shumë prej ideve të tyre. Unë jam i kënaqur që ju keni shkuar VA rrugë Carrick ...

  Unë nuk mund të jetojnë pa të asistentëve të mi virtuale ose jo virtuale. Kjo është një mënyrë e madhe për të filluar.

  Delegimi nuk duhet të jetë i shtrenjtë. Dhe gjëja më e rëndësishme që ne kemi është koha jonë. Nuk mund të marrë një minutë të saj.

  Këtu është ajo që unë them njerëzve. Biznesi kërkon para. Set mënjanë sa më shumë para që të mundeni muaj lehtë. Edhe nëse kjo është vetëm 100 $ në muaj apo më shumë ... dhe për të marrë atë duke shkuar në një tjetër llogari bankare ku ju keni got it lidhur me debi VISA ose diçka të tillë.

  Çdo muaj ... mentalisht anullojë ato para. Ajo e shkuar. Dhe të shpenzojnë atë në biznesin tuaj. Duke filluar atë që mund të jetë trajnim ... më tej ajo mund të jetë jashtë detyrave për të ndërtuar një produkt ... në nisjen ajo mund të jetë reklamat ... Kur ju goditi kufirin ... ndaluar për muaj dhe presin deri muajin e ardhshëm.

  Në një moment ju do të filloni duke e bërë më shumë se sa paratë që ju jeni duke vënë në ... urime ju keni një biznes! Por të paktën ka një "humbje të ndaluar" për biznesin tuaj. Dhe ju ende mund të levave burimet e jashtme (si dhe për kohën tuaj sigurisht) në një normë që është e përshtatshme për ju dhe buxhetin tuaj.

  Unë kam mjaft punën time për të filluar një biznes ... A nuk e rekomandojmë atë. Biznes merr kohë, të holla, punë e vështirë dhe një dozë të shëndoshë e papërgjegjshmëri :-)

  Faleminderit për komentet tuaja dhe unë do të ju ftoj të shikoni lumë jetojnë shumë ... mund të jetë disa nga truket që ju mund të përdorni me VA tuaj.

  Të fala të ngrohtë,

  Eugene


  Eugene wäre u përgjigj:

  Thanks Mate! Ne menduam se ishte ndonjë përmbajtje Bonza too! :-)

  Nëse keni shikuar plotë prezantim 90 minuta ju mund të shihni se pse në kuadër të prezantimit të plotë ai mori një ovacion këmbë ...

  Unë e di që ju ndoshta mund të këtu me fishkëllima nga pjesa e prapme të dhomës!

  Po - Pas shumë pestering Pete paketuar së bashku një ton më shumë nga këto hacks, si dhe një kurs outsourcing (e cila është me të vërtetë e vështirë, pjesë e gjithë kësaj dinakëri).

  Ne kemi lëshuar me Pete leje 3 videos tani - ju mund të merrni të plotë prezantim 90 minuta, si dhe në qoftë se ju nesër para-reg për livestream. Ia vlen të shikuar të gjithë gjë.

  Ne kemi zbatuar një shumë të hacks në atje ... dhe kanë aplikuar edhe disa këshilla të materialit të tij të jashtme në menaxhimin e vet ekipin tonë këtu. Rreth e vetmja gjë që unë nuk e kam zbatuar ka qenë email audio ..., por kjo është për shkak se unë me të vërtetë lloji të shpejtë ... dhe madje duke folur duket i ngadalshëm për mua!

  Edhe nëse njerëzit nuk zgjedhin të investojnë në programin e tij (për njerëzit që ende nuk kanë ekipet apo proceset rreth tyre unë mendoj se është një investim i madh) ... Unë shpresoj se ata do të merrni një shumë nga përmbajtja kemi lëshuar, lumë jetojnë që po ndodh nesër (djalli është në detaje), dhe në Q & A webinar jetojnë ne xhironi me Pete martën. Ne plan për të overdeliver mbi përmbajtjen.

  Glad ju ka gëzuar përmbajtjen!

  Cheers,

  Eugene


  Carrick u përgjigj:

  Faleminderit për përgjigje të hollësishme dhe i zhytur në mendime Eugene!

  Ju bëni disa pika shumë të mirë të ri: mendje-vendosur dhe rolin e njeriut në kontekstin e dikujt VA-së / burimeve të jepen ... Në fakt, të pasura dhe Pete duhet të përpiqet ta artikulojë pjesë roli i / Qëllimi / mendim i këtij programi më shumë si ju keni; 'version' tuaj e bën më shumë kuptim dhe ndihmon në dallimin se çfarë ata janë shitur në të vërtetë nga ajo që duket të jetë! Të paktën për mua.

  Unë në fakt nuk kam shkuar në rrugë VA ende si unë nuk jam duke fituar të mjaftueshme për të justifikuar shpenzimet (por unë nuk kanë një vizion të asaj që organizim do të duket si dhe se si unë do të përdorin atë). Unë kam hetuar dhe bleu disa mjete / trajnime rreth gjetjen e burimeve outsourcing (duke përfshirë VA-së), në mënyrë që të fillojë procesin e delegimit të mërzitshëm / ulët vlerën e lodhshme dhe kohë-konsumojnë, por detyrat e kërkuara.

  Për këtë arsye unë do të dua atë, nëse, gjatë Q & A webinar, ju mund të merrni Pete për të identifikuar se cilat lloje të detyrave janë të pjekur për dhënien si "një të humbura" (ndoshta nëpërmjet Fivver, ose diçka të ngjashme) për ata prej nesh vetëm fillimi poshtë rruga outsourcing. dmth se çfarë lloje të gjërave që ai do të rekomandojë dikush mund të përdorin teknika Profit hacks në, PA një VA përkushtuar dhe pa shpenzimet e një shumë të holla në -> Pra, ndoshta ulët në lartësi fruta ku mund të merrni më zhurmë për dollar tuaj nëpërmjet jashtme dhe Hacks Fitimi. Unë mendoj se kjo do të jetë një ndihmë e madhe për newbies dhe ata (si unë), të cilët ende nuk e kanë një biznes praktike për të financuar dhe të justifikuar koston e dedikuar VA-së. Kjo do të jetë e dobishme për të na marrë atje!

  Ti thoshnje në përgjigjen tënde "Dhe ju prapë mund të levave burimet e jashtme (si dhe për kohën tuaj sigurisht) në një normë që është e përshtatshme për ju dhe buxhetin tuaj" ... Siç e thashë edhe më lart, në kontekstin e Profit hacks, si do një bëjë këtë pa një VA dedikuar dhe të gjitha kostot shoqëruese?

  Thanks very much për bashkëshortor paraprakisht!
  Carrick

 11. 11
  8 nëntor 2012 në 06:14
  john tha:

  Unë nuk e kuptoj Australianët, dhe unë mund të lexoni 10x më shpejt se video, kështu që pse mos të zbatohet "javën e punës 4-orëshe në steroid" tuaj të procesit (Previous post) për transkriptimin videot tuaja, atëherë unë mund të shkurtojnë javën e punës time si


  Anna u përgjigj:

  E Australianë kanë theks të qartë në të gjithë botën e gjerë !! Ne nuk rrokulliset Rrrr-së tonë si amerrricans.

  Gjithsesi, unë mendoj se Pete duhet të rishikojnë përmbajtjen para se të na treguar të gjithë dhe jo për të zgjidhur mediokër. Ju duhet për të ruajtur standardet tuaja

  Për shembull, pse nuk e keni prerë nga stuff teknike deri kur ju prerë nga pjesa tjetër?


  Eugene wäre u përgjigj:

  Hi John,

  Faleminderit për komentet tuaja.

  Na vjen keq që ju nuk mund të kuptoni theks të trashë mikut tim. Dëgjuar atë në mend pas kuvendit unë mendoj se mund të jap Crocodile Dundee një të kandidojë për paratë e tij!

  Shumica e videove tona të tjera, ne kemi bërë të shkruar (p.sh.. Videos ynë trajnimit), kështu që ne kemi lëshuar vetëm procesverbalet tona. Kjo është një nga disa herë ne kemi bërë një regjistrim të jetojnë kështu që rrëshqiti mendjen. Na vjen keq!

  Ne do të sigurohemi që ne bëjmë procesverbale për regjistrimet e ardhshme të jetojnë aty ku mundemi.

  Shpresoj se pjesa tjetër e javë pune juaj është awesome.

  Të fala të ngrohtë,

  Eugene

 12. 12
  8 nëntor 2012 në 06:30
  Kate ka thënë:

  Kjo mund të ketë qenë një video të mirë, por me të vërtetë? Cilësia ishte aq e keqe që unë nuk mund ta shoh edhe atë w / syzet e mia të leximit dhe të shëndoshë nuk ishte e madhe ose. A është ky djalë duke menduar se tij "të drejtuar përmes" mëson ??? Really? Sugjerimi im është të bëj atë gjatë gjithë rrugës përreth, atëherë ndoshta kjo mund të llogaritet si praktike krijimin e përmbajtjes!


  Eugene wäre u përgjigj:

  Hi Kate,

  Faleminderit për komentin tuaj.

  Ky "copë", është marrë nga minuta e plotë 90 të seminarit. Ajo mund të humbasë disa prej ndikimit të pa kontekstin e plotë. Besoni mua, ajo me të vërtetë ka të bëjë shumë kuptim në kuadër të prezantimit të plotë. Siç është prezantimi i Pete unë nuk mund ta lënë lidhjen me prezantim të plotë këtu në komentet, por në qoftë se ju të regjistroheni për të jetuar lumë që ju do të merrni prezantim të plotë për të shikuar të cilat shpresojmë se do të jetë më mirë.

  Na vjen keq për konfuzion. Në mend pas kuvendit kjo nuk duket si ai skips përmes konceptit të një pak më shpejt në mënyrë të izoluar!

  Faleminderit për komentet tuaja.

  Ngrohtë fala

  Eugene

 13. I have no problem with the sound or accent, but what bothers me is that the Market Samurai blog use to be full of useful information. Here lately, it seems to be promoting a lot of other products. That's what is sad to me…

  On
  Eugene Ware replied:

  Hi Jhoecannon,

  Faleminderit për komentet tuaja.

  Given the current financial climate and what's going on with SEO we're seeing a lot of online businesses struggling.

  As a result we've been taking the approach of delivering a lot of great content through webinars and content to address these major issues. The vast majority of what we'll put out will be free, valuable content.

  We don't recommend anything that we don't personally use – we use LL3 with all our staff and in our sister web development business. We use profit hacks every day of the week in our business, and of course we use our own products as well.

  But like all things in life, some of the content and solutions will be commercial in nature (and rightly so).

  We've also use our size as a company to negotiate special prices for our subscribers where we can – and are even negotiating with some very large software vendors out there for 100% free version of their paid offerings for our subscribers!

  All this on top of continuing to update our software products and work on some new exciting marketing software (that I can't talk about here).

  We realize that this might not be of interest to everyone and that if this is the case for you then we won't be offended if you unsubscribe.

  I subscribe to a lot of mailing lists… and when there is more noise to signal I unsubscribe.

  We'll work hard to make sure that all the content, freebies and any promotions and specials that we run for our subscribers will be of the quality that our customers have come to expect. And of course, if we drop the ball on that then I look to people like yourself to let us know.

  Thanks for your feedback.

  Të fala të ngrohtë,

  Eugene

  On
  Jhoecannon replied:

  Thanks for the response.

  If Market Samurai actually uses the software and tools that they promote, I can understand them marketing them. But, please, don't give up on the useful info that you have always provided us.

  I've been a subscriber to Market Samurai for years and I won't give up on it now.

  Again, thanks for the feedback!

 14. Can you get this Screenflow software for PC?

  On
  Dale replied:

  One of the PC version of screencast software is called Camtasia.

  On
  Eugene Ware replied:

  Hi magneticsounds,

  Unfortunately Screenflow is only for mac.

  I'm a little biased… but this one single piece of software has been responsible for converting more online marketers to the mac than just about anything…

  But.. the best software on PC for this kind of thing is Camtasia. It's not as quick or as slick as Screenflow, but it will do the job.

  I used it to do 6 weeks of video editing for a course I made years ago and it will do the job. Just make sure you have plenty of RAM, and CPU on your computer. Doing screencast editing takes a lot of resources.

  Shpresoj se ndihmon,

  Eugene

 15. Video, accent, audio and content are great. No problems!!!

  On
  Eugene Ware replied:

  Hi Mark,

  Phew! Glad someone was able to understand it! :-)

  Glad you enjoyed it.

  Cheers,

  Eugene

 16. 16

  Në fakt, (Ken, Paul), ajo është pak nga të dyja ...
  Kjo tingëllon si një theks australian për mua, dhe ju mund të keni për të dëgjuar atë disa herë nëse keni veshit nuk është e mirë në picking up më thekse të rënda. Unë jam i përdorur për të thekse, kështu që nuk e mërzit më shumë ... dhe kjo është përmbajtja e mirë nga rruga :)

  Por unë nuk pajtohem se kjo është cilësia e ulët, e cila e bën të vështirë për të kuptuar, ose të merrni në listenting e parë dhe kjo nuk duhet të jetë.

  Mëndafsh

 17. 17
  8 nëntor 2012 në 06:42
  Ken ka thënë:

  Po, shumë marketers veteran predikojnë vendosjen e më shumë rëndësi cilësisë së informacionit mbi prezantim, por ai i sigurt do të jetë mirë në qoftë se informacioni ishin të kuptohet lehtë dhe të zhytur ...

  Megjithatë, përmbajtja ishte në rregull dhe të mësohen me theks pas një degjon disa. :) Mund të duan të fillojnë të bëjnë këtë para se ngjarje të jetojnë streaming-Pete të enjten pse. Cheers.

 18. E kuptova vetëm se ne kemi nevojë për të bërë hartën e mendjes dhe wat reord tjetër që ne flasim. Asgjë më shumë

 19. 19

  Njeriu ... Unë nuk jam anglisht, dhe unë plotësisht e kuptoj se mund të video. Unë nuk e kuptoj se çfarë është e gabuar me theks të tij ... Më duket mjaft e kuptueshme. Dhe për më tepër, cilësia video është mjaft i mirë.

  Një e bukur këtu ... Këto janë hacks ftohtë nga rruga.

 20. 20
  8 nëntor 2012 në 07:07
  Chris ka thënë:

  Rënë dakord, cilësia është e tmerrshme pas integrimit në këtë video. Have a look këtu për një shumë më të mirë 60 minuta version i këtij video: http://www.strategicprofits.com/video/lessons-in-leverage/

 21. 21
  8 nëntor 2012 në 07:13
  Tony ka thënë:

  Ok, kështu që të krijojë një skicë dhe të vetëm të bëjë atë! Nëse ju doni të levave përpjekjet tuaja, atëherë transferojmë disa nga detyrat ... shëndoshë e mirë!

 22. 22
  8 nëntor 2012 në 07:22
  Judy ka thënë:

  Unë gjithmonë pëlqen punën Pete. Kjo është e re, por një përmendore të mirë.

 23. 23
  8 nëntor 2012 në 07:23
  Robertino ka thënë:

  Oh jo. Kjo do të prodhojë më shumë produkte të quajtur mësues feje, me 10 milje faqet e larta të shitjes dhe të videove mbi hyped / audio.

  Ekipit Samurai:
  Kur ju ndihmuar newbies plotë me bashkë-op 30DC, keni bërë një punë të jashtëzakonshme. (Kam pasur mosmarrëveshje e mia, atëherë, sepse sipas mendimit tim ju u neglizhuar pjesët e tjera të biznesit tuaj në kohë, vetëm për të bërë pjesëmarrjen tuaj në 30DC një sukses për të gjithë.)

  You could have done the same for the group just above the newbies, who this is targeted at.
  What the speaker says at 1:40 into the video, and which is prominently worded in the slide, is so silly :

  “All you had to do, was talk about something that you're the expert on…”.
  “Something you're passionate about…”
  “Something you love…”

  What you want, is sell people something they're craving or just asking for. It's not about you, or what you know.

  That's why this whole outsourcing stuff was started. You don't know Jack about the subject, but it's in huge demand, so you hire somebody to do it for you. Doesn't matter how you cover this up (eg will save you 48 hours a day, the 4-hour work week, while you're spending quality time with your loved ones).

  The “just record it with Dragon Naturally Speaking” kinda stuff has been floating around the net for donkeys years.
  It was pioneered by black hatters. Black hatters are always in a hurry to quickly set something up, so they can grab as much money, before the flaw or loop hole is circumvented. Most of them probably can't even read or write. So DNS fitted nicely into their plans.

  I'm **not** saying that the speaker is selling vague knowledge, or even lies. It's just nothing new.
  Let's hope that this is packaged (no pun) into a 30DC format. So that people actually have at least 1 product to bring to market, with which they were carefully mentored.

  The formula comes across like a rehash of eg Profit from PLR, John Thornhill and Kindle Profits Exposed, James Jones. To name just two. But these two are already from 3 – 5+ years old, and were also rehashes from others.

  You can do better than bring this.

 24. So the “secrets” to saving time building things are to start by being an expert, and to have employees to do the work?

  On
  Eugene Ware replied:

  Hi Gary,

  Faleminderit për komentet tuaja.

  I agree that at one level that is what is being said.

  The secret is to structure your time in your business so that you're working on the “value adding” parts of the product/content creating process. There's little value in you picking stock photos, creating slides, recording video, editing video, rendering video, uploading video, etc…

  All the value happens in the content “capture” process. So if you can craft a way to capture this in the most effective way possible – great things can happen, and you can enjoy your life a lot more… I can tell you – I've edited a LOT of video in my time… and it gets old really, really fast.

  As for employees… it's better to out-”task” before your hire full-timers… It depends on the frequency of your product/content creation… and you can get a lot done for not much money – but the trick is being able to hire good people.. communicate effectively with them… have systems of accountability… and great training.

  I learned a long time ago that just having good people is not enough… you need great processes… a great business model… and a great culture.

  There are very few secrets in life… They all kind of variants of the four letter word : WOR K.

  But better to work SMART… AND work HARD… I don't know anyone successful that hasn't done both.

  Thanks for your comment.

  Të fala të ngrohtë,

  Eugene

 25. I'm sure the content would have been great, but like Paul and Ken I could not understand a word and it's not that I am not used to an Australian accent, my wife is from there… :)

  But as been said it was just a plug for something else…

  Oh what a surprise…

  Enjoy the Live Stream everyone… and don't forget to have your credit card ready…

  Cynical …

  I don't think so… :)

  On
  Eugene Ware replied:

  Hi Steve,

  Thanks for your comment.

  Sorry that you couldn't follow what was being said. Sometimes I forget that many people can struggle with the Australian accent!

  Given that someone has found a link to the full unedited video I guess it's OK to repost it now:

  http://www.strategicprofits.com/video/lessons-in-leverage/

  That's the link for the full 90 minute presentation. A presentation that caused an entire room of people to rise to their feet for a standing ovation.

  I'm an old, cynical marketing guy myself too :-) and I can only remember twice in my 15 years of marketing where I've seen that happen.

  Once for Ed Dale at a Frank Kern Mass Control pitch-fest talking about market leadership, and this presentation for Pete. I wouldn't have posted it if I didn't think it was extraordinary value. In hindsight it may lose a bit of the wow factor when removed from the context of the full presentation. So check out the full version at the link above.

  I watched the first live stream and it was pretty great too. Lots of actual nuts and bolts tips from actually doing the work. I expect that there will be an offer at sometime during the live stream – but that won't detract from the learning experience.

  My hope is that regardless of whether people buy or don't buy that they'll walk away from all of our content and webinars and freebies with great actionable content from stuff that's actually proven and that works, rather than a lot of snake oil that exists in this crazy world of Internet Marketing. I buy practically every new course and piece of software out there (just ask my staff), looking for stuff that works.

  The other day I bought a wordpress plugin that recommended keywords for your blog post… I was intrigued about where they get their data and so I pulled apart their source code.

  I found out to my shock and amazement that the plugin was generating RANDOM NUMBERS for Search Volume! I kid you not. I felt like taking a shower after reading that code.

  Leave your credit card at home.. and watch the stream anyway.. Make some notes… apply the content…. make a ton of money… and repeat.

  The biggest secret out there is to apply what you learn. Imperfect execution will beat perfect inaction every day of the week. So execute like crazy!!

  Faleminderit për komentet tuaja. It must be late – I'm getting all long-winded :-)

  Kujdesuni,

  Eugene

 26. This is not that revolutionary. Many people are already doing this type of operation. The problem is that you have to have a cash roll to do it. You have to have money to pay someone to do that. Even if you work with someone on fiver, they basically charge $5 per minute of video. Thats $300 per hour of video. And that's only for the video. You have to pay someone for the scripting and the voiceover. He says that Internet marketers have to create lots of new content. In other words, as the statistics show, a blogging website needs to be creating 1 to 5 articles a day. Even if you only create one video a week, who has $400 a week to pay someone to create videos? How much will it cost to create 5 or even 1 articles per day? A 500 word $5 essay from fiverr is useless. You need to pay at least $25 on fiver for a good article and then it will be hard for you to find a writer on fiverr who can create content that will truly attract readers. So you're talking $500 a week even if you're video is only 20 or 30 minutes. In conclusion, what this guy is saying is useful only to people who already bringing in thousands of dollars from their website on a weekly basis. Yet no doubt this is being presented as a solution to beginner marketers. As for the comments about his speach being hard to understand. It is a little, but he is presenting a general point. You don't have to understand every detail. If you try to follow what he is doing step by step there's no hope for you anyway. You just go to understand what he's saying in general.

  On
  Eugene Ware replied:

  Hi Paul,

  Faleminderit për komentet tuaja.

  Firstly, I don't think it needs to be that expensive. We've actually used the same guy that Pete's used for video and he's pretty cheap for a good result.

  In the first live stream, he creates a full “product” – albeit something that would be probably worth around $47 – not a $1997 product for a total of $139.

  I've had to do a product by hand by myself. 6 weeks of just video editing, not to mention all the other stuff I had to do. I tell you, I would have paid $2,000 to get someone to do all that for me… to get that time back…

  I don't think the message is that you have to do that every single week either. It's just that it's possible. It challenges our current levels of performance. I know it did for me.

  Now. That being said – I think it's important that we also understand what our goals are.

  If it is to build a business, then I think it's very difficult to do that by yourself. Business, particularly in 2012 is a team sport. I know a lot of the online marketing “royalty” and also a lot of people who are a lot more successful in business. They all have that in common – they have a great team around them.

  If your goal is to simply escape a regular job, then it's a lot easier. Just become self-employed and become a consultant. That's a great first step to getting more control over your time. I started that way. It's a great stepping stone to building a real business. But your income will plateau at some point there. But depending on your financial goals this is fine.

  The bigger question I believe is not about outsourcing or team – that's a given in my mind. But it's about business model.

  How are you going to pay for your outsourcers or staff members?

  If you wait until you're already making a lot of money in your business before your hire your first help then I think you're waiting too long. It will take too long to get critical momentum in your business.

  You need to identify one or two core activities that when repeated will generate income. Then refine that so that they will generate a profit when someone else is doing a lot of the “non-value” activities… Then scale that up.

  While that sounds simple enough. It's not. There are not enough people in the Internet Marketing community who are talking about business models.

  Too many of them are talking about the next new shiny thing.

  We're thinking about doing some training about this (nothing to sell – I promise!) If you're interested let me know. If there's enough interest I'll put the content together.

  Though I suspect that what people NEED to know is also very different from what the WANT to know (the next shiny thing).

  Anyway… hopefully there's something in my rant.. :-)

  Thanks for your considered comment though.

  Të fala të ngrohtë,

  Eugene

 27. I was thinking the exact same , I thought it may be me, as I am at the end of a long day…

  To fast, which creates a problem when you may have heard something that sound good. Sound is muffled, and his speech needs some work at a minimal.

  On
  Mike replied:

  When referencing a product, or service it would most likely help to have a written reference, perhaps making it easier to maintain the speed and speech that may be hard to understand at points.

 28. OK. I was able to understand the accent and the quality was good enough that I could get an idea of what was going on.

  If I understood correctly the 'secret' to his quick content creation is outsourcing!? He mindmaps an outline and then sends it out to have it done.

  Not exactly what I call 'content creation'. I didn't realize that paying someone to do my work is called a 'hack'. I must be ahead of my time :)

  cheers,
  m

 29. Lovely video with very mind boggling ideas.

 30. No Eugene,
  I'm sorry to be negative but I find it extremely difficult to follow and interpret this guy's speech because it's too accented and he speaks too quickly: That's the first thing.
  The second thing is that the videos are far too small making it impossible to read ANY of the text or content on his presentation screen.
  This needs to be translated or transformed into a clear and detailed PDF so it's much easier to make any proper sense of it!!!

 31. 31
  On November 8th, 2012 at 8:22 am
  Epineto Logico said:

  This is interesting

 32. Funny that you guys mention the quality of the recording and the guy's accent…

  Not only I have a hearing problem (too much rock n' roll when younger) but my first language is not even English (I'm Mexican) and I understood everything.

  Hint: When you sign up to get the rest of the Rich Schefren videos you'll get access to the original video file which actually runs for a full hour and has better audio, hope that helps! ;-)

  Sergio

 33. Ken and John – simply go to http://www.strategicprofits.com/profithacks/video-2/ and get everything you need. You two need to do less complaining and take more positive action (-;

 34. Am sorry to say I have to agree that the video is poor quality.

  I am English and have never had a problem with Australian accents, but in this case, I can't understand a lot of what is being said.

  The video itself is also difficult to follow.

  However, having said that,my years with Noble Sam tells me that perseverance will enable me to understand the video if I just play it again and again.

  I appreciate the fact the time and trouble has been taken to put up it on the web.

  My thanks.

 35. 35

  To some extent I'd agree with Paul. I have Australian friends it is not to do with that. It's a live conference so it can't be perfect. There we go found the middle ground all!

 36. A final useful video, but he does use a lot of outsourcing, which is great if you can afford to do that. Unfortunately my situation is that currently I still can't afford to outsource !

 37. …so the way to create products fast is get someone else to build them for you.

 38. Come on guys the video is okay quality. For those of you complaining about Aussie accents take a look at the majority of US or English accents us Aussies have to deal with on a daily basis. Perspective isa wonderful thing… You guys needs to get spme. Thanks for this video Eugnene, great job. A bit too long winded at the start though…

 39. Great information on shortcut to creating great products. The recorded sound quality left much to be desired as highlighted by most. I had to watch the video three times in order to digest the entire content. I look forward to the upcoming exclusive limited live video. Hope to get some gold nugget tips from it. Cheers!

 40. Have no problem with language etc., but the logical flow and presentation could be improved. Seems to be out of context in that it is part of a larger presentation, I say this because he makes assumptions about the audiences understanding.

  Cheers,

  Mike FD

 41. talks too fast, sorry I wasn't able to understand his terms or what he was explaining.

 42. I've had no problem understanding the Australian accent. Try going to Thailand and understanding THEIR attempt to speak English. Focus on the content and just work with it. The CONTENT is what this is all about after all. I will admit though that he speaks a little to fast and needs to slow down for everyone's benefit.

  On
  Eugene Ware replied:

  Hi Steven,

  Try going to Beijing (where I'm typing this at the moment). No one understands English (or Australian LOL).

  Try ordering food …. lucky some Restaurants have pictures! :-)

  My Pastor had some good advice that I have heeded in my life… When eating fish… Eat the meat and spit out the bones…

  Imperfect action will beat perfect inaction every day of the week!

  Sorry that the audio was difficult to understand. We'll make sure our future videos are easier to understand or at least provide some transcripts.

  Thanks for your comments! Thailand is one of my favorite travel destinations… Have you tried their noodle soups… to DIE for!

  Të fala të ngrohtë,

  Eugene

 43. I thought the presentation was of good quality and the audio was perfect… what the hell are you other guys talking about?

  I'll bet most of the people leaving negative comments have never created an online product in their lives.

  Get a freakin' life folks. At least this guy is taking action and doing something.

  Must be a bunch of dumb-ass Obama voters. LOL!!!

 44. I've heard this before and it is a great idea. When you simplify the message it's basically
  1. you come up with the idea
  2. outsource it to your team
  However, how many people have the money to outsource? And as a business person if you do have the money you have to decide do you spend it buying this product or paying your outsource team?
  If you're a newbie and this is new to you then you need this product.
  For the rest of us, it's really a matter of focusing and using ALL THE PRODUCTS we already own. How many of us have tons of software on your hard drive or cds that you've bought and still haven't used because everytime you turn around there's a NEW GROUNDBREAKING NEVER BEFORE HEARD technique, method (whatever you get the message – it's copywriting at its best.
  Anyway I'm really preaching to myself here. But if this helps someone else then that's great.

  On another topic, I must agree with Endre who said earlier
  “The products have been advertised in the last few emails sent by Noble Samurai Team, are just not match up to their good reputation, and the quality of their products.”

  I'm also still staying on the email list as I'm fan of Market Samurai but I have gotten rid of alot of email subscriptions because I'm tired of constantly being bombarded by emails on the “newest, greatest,etc product ever”

  Eve

 45. Sound and accent are fine. Good video….good quality as usual samurai's

 46. Eugene you must watch this before posting. What kind of impression do you provide by posting such video. Totally useless. Must respect readers time.

 47. Looks like a blast! I'll only be able to attend some of it, but I'm excited to check it out!

 48. I watched video twice, the issue is not the accent, I can understand it very well even English is not my native language. The issue for understanding is: the title of this article says about creation of high quality products but the quality of video embedded into presentation is not so good that I felt unbalanced when I tried to understand what is the key idea? Working 4 hrs a week and make lots of podcasts, videos, slides presentations and articles to blogs from one presentation is a good idea. However, all info should bring value to customers, not just a bunch of usefulness flow

 49. 49

  Rick Schefren? Me të vërtetë. I was part of his 2008-09 coaching. He delegated it all to underlings. Big waste of money. Good salesman, though. Was he into car sales in his prior life, like Mike F and Frank K?

 50. Six minutes in and I bailed. If you can't give me good enough, targeted info in 6 minutes to keep me interested, it is a waste of my time. I also found the quality of the video horrendous: dark, too far away, presenter wasn't prepared. Watch Lynda.com for prepared and professional video tutorials. The title of this post should be, how to create stuff so fast that it has no value. I have been loving Market Samurai even with its glitches in Beta and have lived through them, but this is the second time I have been fooled by an email link into thinking I am getting quality info. Never again.

 51. I guess you made a mistake with this video.
  The presentation part is not about product creation, it is about content creation.
  Perhaps you could fix this as product creation is a subject in which I am very interested in.

 52. 52

  Unë pajtohem, kjo është një video plehra, e cila nuk është e zakonshme për këtë kompani. Unë tashmë e dinte se si të përdorin Camtasia, dhe jo të gjithë ka një mac. The guy në video dha një seminar mbi se si për të regjistruar ekranin e tij? A ai të shpjegojë se si të kthehet në kompjuter?

 53. 53
  8 nëntor 2012 në 19:05
  Richbilt ka thënë:

  Në thelb, ajo që ai është duke thënë se është plan ajo që ju jeni duke shkuar për të thënë, të gjeni të gjitha asetet grafike, të bëjë regjistrimin e zërit, të informuar një djalë të prodhimit video on pikërisht ajo që ju duhet për të krijuar video. Erm drejtë. Novator.

  Pika kryesore e kam marrë nga ajo është - ku ju keni një problem, të krijojë një proces që ju ndihmon të modernizojë atë kështu që nuk është më një problem. Cili është në rregull në qoftë se ju keni £ $ për të hedhur në problemin me outsourcing atë.

  Bit tjetër i zgjuar është që hidhërimin ta paraqesë atë në botë si diçka të re - por unë mendoj se është ajo që pak e drejtë e çfarë gurus marketingut online 'janë rreth :)

 54. Eugene,

  Unë kam qenë një admirues i pakushtëzuar dhe i zjarrtë i tërë konceptit Samurai Tregut.

  Për fat të keq, si të vonë, më duket mua Dojo ka dashur të bëjë kompromis mbi disa nga parimet që aderuar.

  Strategjia e re përfshin zotin Scheffren jep përshtypjen anëtarët e MT-se dhe tifozët janë tani asgjë më shumë se emrat në listë. Dhe paratë është në listë, e drejtë?

  Kjo është papërzier "Rich", nuk ka dyshim për këtë. Unë do të mendoj MS është në mode mbijetesë, edhe pse në një kosto për të është ish kredibilitetin e pacenuar, mjerisht.

  Duke shpresuar herë "i keq" të shpejtë goditje mbi kështu që "dojo" kthim në ish qetësinë e tij. Kjo është hype. Lose ajo, heq dorë, të shpejtë, ajo është duke shkaktuar dëme të ...

  Ku kanë shkuar të gjitha herë e mirë?

  Theo

 55. I shpëtua në pikën ku grafiku i rrjedhës së doli dhe ekran ishte keq ... shumë turbullira. Të cilësisë shumë të dobët e video, kështu që unë nuk jam i prirur për të parë më tej për të gjetur se çfarë është sekret i madh. Unë e di unë nuk dua videot e mia të kenë atë të varfër të një cilësie të shëndoshë dhe të imazhit.

 56. 56

  Një cilësi pak e dobët të videos, por përmbajtja është shumë më interesante. Thanks a lot.

 57. 57
  8 nëntor 2012 në 08:42
  Scott ka thënë:

  Nuk ka tingull.

 58. 58
  8 nëntor 2012 në 09:12
  Stella ka thënë:

  The video was interesting, and useful, however I struggled to catch all the content due to the presenter's heavy Australian accent (and I have lived in Ozzy, have Ozzy niece and nephew etc). The speed at which the information was being presented was also too fast for me. Surely giving some constructive feedback is not a bad thing for a presenter in business? as if a fair percentage of people viewing have similar difficulties, then this could be addressed for future videos – and we would all be happy to recommend!

  I hope these comments are useful for future presentations, which is what they are meant to be and not a criticism to be jumped on by defensive individuals whom only see things from their own point of view.

 59. I'm a Kiwi (New Zealander)and have lived in Australia for 20 odd years and I do have a problem with the sound too. It's not so much his accent but more at the fast speed he talks which is a pitty.

  In regards to his stuff thats he's talking about. All he's doing is out sourcing as much as he can and has the right software programs to help him do so.

  Unfortunatelly some of us don't have the capital to outsource or purchase software programs to make life easier.

  How about asking Pete what people like us should do to make things work.

  I'd be very interested in what he's got to say.

  Thanks for listening

 60. Hi,
  Why is a person who are trying to sell his knowledege about product, video and audi creation, using such a terrible bad low quality resolution and sound on his own video.
  Maybe the content is goog, but I didn't get anything out of this!!

 61. 61

  Sorry guys, you got this one WRONG!. One of the worst video sessions I have ever experienced. Unlike Nancy before me I actually got to the 10 minute mark, and then lost the plot (and the will to live, I might add) This could be mistaken for desperation guys. One of the current rules of Internet Marketing SHOULD be; keep it simple and make it audible. The fact that I know most of what this guy was droning on about makes it a double whammy. No disrespect, because he obviously knows his stuff, but this just didn't work. :(

 62. Hey Eugene,

  You can cause the video to automatically come up at 720p if you use this clever little hack on the URL:

  vq=hd720

  eg http://www.youtube.com/embed/VIDEO_ID?vq=hd720

  I found this after digging around for a couple of hours. The other older tags (like “hd=1″) are deprecated. The new tag isn't actually in the youtube API, but it works!

  The video looks good in HD!

  Mark

 63. Teaching people how to use video content for a product with such a piece of crap video is pretty ironic. I guess it's just not that easy, if the folks 'teaching' it can't be bothered to do a good job.

  I have no trouble understanding an australian accent, but the quality was awful. Just bumping the volume up isn't adequate. Get a $30 digital recorder and put it in his pocket next time. Then you'll have decent quality and you can just replace the audio track and sync it up.

 64. Sure, not groundbreaking for most of you who were around IM before this was filmed (at least a year ago??).

  Takeaway message, if you pare away the hype (mindmaps/screen capture recording/outsourcing newbie fodder), find ways of creating as much content as possible. Focus on the content and less on the medium the content is presented by.

  At least that's what I got from it.

  This could've been such a shorter video. But I do appreciate it for what it is.

 65. Ok, the situation is simple. Just have a look at http://www.profithacks.org and decide whether you will be selling the Profit Hacks course for 1497$ to others or if you want to buy this course for 1497$.

  Check out what's in it for you:

  * 40% Commission on the $1,497 price
  * Thats $598.80 commission on every sale
  * $200,000 in Affiliate Prizes (whoa)
  * Top 20 affiliates get cash and prizes
  * Top 3 affiliates are personal guests at the
  table for Elton John's closed-door Oscar Party!

 66. Don't know what the fuss was about… No video to watch did not work in any browser… This site seems to be letting people down again and again… Shame won't come back

 67. 67
  On November 9th, 2012 at 4:14 am
  Destry Vargaz said:

  Let me get this straight – his big “secret” for creating top quality videos in an hour is… get his video guy to do all the work??? Gee, thanks. Let someone else do the work for you, why didn't I think of that.

 68. Great advice, I think that´s the missing link, looking forward to register for the free webinar!

 69. 69
  On November 9th, 2012 at 11:07 am
  Robertino said:

  Censorship earned another point yesterday.

 70. VIDEO HAS BEEN CURRENTLY UNAVAILABLE TO VIEW FOR 24 HOURS!