Karakteristika të reja në Dojo

Share Button

A keni parë të re Noble Samurai Dojo ende?

Noble Samurai Dojo është zona jonë e re trajnimi - dhe ka zëvendësuar tonë zonë tutorial mëparshme.

Gjatë muajve të ardhshëm, Dojo do të rritet me trajnimin e më shumë shtohet rregullisht - për t'ju ndihmuar të marrë maksimumin e Samurai Tregut, dhe internet marketing tuaj

Ndryshimet e mëdha në dojo

Bazuar në reagimet tuaja, ne kemi bërë disa ndryshime thelbësore në mënyrën se ne zhvillimin e kurseve.

Disa nga ndryshimet që ju do të vini re në Dojo ri përfshijnë:

 • NEW Hap-pas-Hapi Manualet e trajnimit me shkrim;
 • E re Shkarko PDF Manualet e trajnimit;
 • NEW automatik Përkthimi i Trajnimit Shkruar - me 52 gjuhë të mbështetur;
 • Përmirësuar Audio Cilësia dhe Vëllimi Nivelet;
 • E re Kërko Funksionaliteti - për t'ju ndihmuar të gjeni trajnimin që ju nevojitet;
 • NEW Asnjëherë-para-parë, Trajnim qarta (duke përfshirë edhe këtë " Hyrje në Keyword Research "nga Dr Anthony Fernando), dhe;
 • SHTUAR SOT Që nga sot, ju tani mund të lënë komente, këshilla të mëtejshme dhe reagime brenda Dojo.

Sigurohuni që ju kontrolloni këto jashtë: - http://www.noblesamurai.com/dojo

Dhe mbani reagimet juaj vjen! Na tregoni mendimet tuaja në Dojo ri duke lënë një koment më poshtë.

Brent

PS - A e keni kapur "swooshy" reja Intro dhe Outro animacione mbi videos Sa të tmerrshme janë ata (punë mbresëlënës nga Ben Galt!)!

Brent Hodgson një bashkë-themelues i Noble Samurai, dhe një specialist internet marketing.

Brent ka shkruar 68 postim (s) për Samurai Noble

32 Përgjigjet për të "Tipare të reja në të Dojo"

 1. Hi guys, jo vetëm që ju keni produktin më të mirë atje ju mbani nxitjen e cilësisë në. Të lumtë përsëri.

 2. 2
  9 nëntor 2009 në 07:43
  Harsha tha:

  Im krenar për MS dhe nisjen tuaj të dojo erdhi në kohën e duhur.
  Ju djema ROCK !!!! Falenderim të veçantë për Dr Anthony.

 3. 3
  9 nëntor 2009 në 07:48
  Joan ka thënë:

  Awesome, tërësisht gëzuar këtë video e parë, e madhe për të parë të tutorials janë në formate të ndryshme, sidomos për ata prej nesh që luftojnë për të shkarkuar fotografi të mëdha apo kanë probleme lidhje. Faktori PDF është vlerësuar gjithmonë që ju mund të ktheheni mbrapsh dhe të lexoni, kur përjeton lidhje të ngadaltë. Keep up punën e mirë.

 4. Dojo juaj i ri me siguri Mojo ime e re ... të mbajtur atë lart.

 5. 5

  Bukuroshe - thanks!

  Unë veçanërisht pres që të udhëzon PDF si alternativa për video tutorial.

  Më të mirë

  Klik

 6. Ide e madhe. Projekti uniqe. Faleminderit i dashur.

 7. Faleminderit për metodat alternative për videos. Ky është një përfitim i madh për ata prej nesh që kanë stile të ndryshme të mësimit.

  Për të vërtetë "të mësuar" një proces merr përsëritje. Është shumë e vështirë për të shkuar përsëri në një video për këtë hap të harruar. Unë e kam bërë tashmë hapin tim pas hapi për hulumtim fjalen, por dokumentacionit tuaj zyrtar me shkrim do të jetë i madh.

 8. 8
  9 nëntor 2009 në 22:53
  MizzCindy tha:

  Wow! Ju folks me siguri e di se si të mbi të ofruar, nuk ju ?! Përmirësimet e shkëlqyer për dojo e trajnimit.

  Faleminderit!

 9. Gosh Guys, Unë mbaj duke pritur për ju që të kërkoni për më shumë para! Kjo është me të vërtetë e madhe!

  Ju lutem, ju lutem, ju lutem të bëjë një video në përdorimin Rank Tracker për mua. Minave është një rrëmujë të tillë të madh dhe unë jam aq i paorganizuar me të gjithë gjë! Unë nuk mund të jetë i vetmi që nuk e ka realizuar artistikisht it out. A mund unë?

  Unë jam duke shkuar për kokë atje dhe të shikojnë nga fillimi në fund këtë javë dhe të sigurohemi që unë nuk jam duke humbur një gjë. Really vlerësojmë punën që ju keni vënë në këtë. Thank you so much!

  Leigha

 10. 10
  9 nëntor 2009 në 11:33 PM
  Sharyn tha:

  Video dhe PDF - mrekullueshme !!! Tregut Samurai - vlerë e madhe për të filluar me - vetëm mban shkojnë më mirë dhe më të mirë. Paratë më të mira IM kam kaluar ishte blerja e Samurai Tregut! Ju faleminderit. . .

 11. 11

  Po ... im shikuar tani.

 12. 12
  10 nëntor 2009 në 00:30
  Erik ka thënë:

  Pëlqente vid parë, ende është e mundur për të regjistruar atë për të njëjtin nivel të cilësisë si "rregullat e arta" videos? Ata ishin të një cilësie shumë të mirë vizual kam menduar. Info sigurisht është nivel të lartë. Looking forward për të parë se çfarë ndodh më pas.

 13. I love trajnimin Dojo. Dr Fernando i bën gjërat shumë të qarta. Por unë me të vërtetë si funksion të përkthimit. Tani ajo do të jetë shumë më e lehtë për mua për të treguar burrin tim, i cili vetëm flet arabisht dhe frëngjisht, atë që unë jam duke bërë. Gjuha ime amtare është gjuha angleze dhe franceze ime nuk është e madhe dhe unë nuk flas arabisht. Ai është gjithmonë i kërkuar me pyetje dhe kam pasur probleme shpjeguar më parë. Unë e dua Samurai Tregut dhe të shikojnë përpara për më shumë mësime Dojo.

 14. Ok, unë si intro swoooooshie.

  Best

 15. 15
  10 nëntor 2009 në 07:25
  Gjoni tha:

  Brent

  Ju dhe tërë ekipi juaj kurrë nuk pushon të amaze mua me përditësimet dhe cilësinë e materialit që ju ofrojnë për MS. Keep up punën e mirë !!

 16. 16
  10 nëntor 2009 në 07:48
  tomartomartini tha:

  Faleminderit :)

 17. Unë jam duke u përpjekur për të imagjinojmë se çfarë Samarai Tregut, do të jetë si në dy vjet kohë!

  A do të kemi vetëm të kthejnë atë në dhe një kontroll pops out?

 18. hi Unë të ndodhë për të tokës në faqen tuaj nga youtube.com unë doja që ju të dini se unë do të vizitojë blogun tuaj dhe blerjen e produktit tuaj pas gjyqit.

 19. Unë nuk e di ku ju djema të marrë kohë për të bërë të gjithë këtë. Nuk mund të imagjinohet jeta pa Samurai Tregut.

 20. 20

  Thjesht mbresëlënës !! Keep up punën e madhe. Të PDF janë shumë të dobishme

 21. 21
  14 nëntor 2009 në 12:53
  Leila tha:

  Hey djema. Këtu është një mendim, ju lutem mund të vënë së bashku një hile të thjeshtë të shpejtë fletë në mënyrë që ne mund të filloni duke përdorur MS menjëherë dhe të kalojnë nëpër të trajnimit me një ritëm më të ngadaltë.

  Unë jam i sigurt se shumë prej nesh duan të hidhen të drejtë në një përdorim atë, por e përdorin atë si duhet kështu një mashtrim të lehtë të shpejtë fletë të hidhen të fillojnë të na do të jetë më e vlerësuar.

  Faleminderit!

 22. Nëse ju nuk jeni duke përdorur dojo, ju jeni një dodo vërtetë.
  Është një vend fantastik për të ndihmuar të marrë maksimumin e Samurai Tregut.
  Edhe në qoftë se ju keni përdorur MS për një kohë, Anthony ka një mënyrë për të marrë në vende që unë nuk e kishte menduar të dhe rritjen e efikasitetit time në përdorimin e mjet.

 23. 23
  14 nëntor 2009 në 10:48
  Cher ka thënë:

  Dojo është wonderful.I love gjithçka në lidhje Samarai Tregut dhe vetëm ajo mban shkojnë better.I jam aq i kënaqur që kam blerë it.Keep up punën e mirë, please.And faleminderit.

 24. Thanks Anthony, një shpjegim i tillë i qartë. Si për të përdorur si duhet zonën fjalë kyçe pozitive dhe negative, atëherë rivendosur ata është pak konfuze për mua në vitin e fundit kështu u dha atyre një miss. Të gjitha të mirë tani. Të lumtë përsëri.

 25. Është hera e parë që unë kam qenë në blogun tuaj. Idetë tuaja të reja janë të mrekullueshme për Dojo.

 26. Great Trajnimi Great Great për një software të madhe. Djema tmerrshëm të punës!

 27. 27
  2 dhjetor 2009 në 10:03
  Dale ka thënë:

  Unë duhet të them se në çdo aspekt që ju keni mbi-dorëzuar në përmbajtjen absolutisht i tmerrshëm që keni dhënë dhe për të mbajtur në sigurimin për ne. Të lumtë djema!

  Tani, unë nuk e di se sa e lehtë mund të jetë për ju për të prodhuar një modul të veçantë në atë që unë jam gati për të sugjeruar, por nuk ka dyshim që ju do të keni shumë popull të cilët të drejtuar bizneset lokale dëshirojnë për të marrë më të mirë nga Samurai Tregut. Në të vërtetë .. një numër të mirë të këtyre popullit kanë marrë pjesë në Day Challenge Tridhjetë.

  Përmbajtja e cila i është dorëzuar i është përshtatur këtyre popull në kërkim për të bërë biznes online me theks të qenë për të synuar ngrohtë dhe mikro-ngrohtë tregjet etj Disa parametra janë të vendosur në lidhje me minimale e 30.000 sugjeruara faqet konkurruese dhe 80 + vizitorëve një ditë.

  Unë vlerësoj se bizneset lokale janë gjerësisht të ndryshme në natyrë, dhe që në vetvete mund të paraqesin pengesa jo realiste kur është fjala për prodhimin e një moduli të tillë. Por ndoshta unë mund të ilustruar një shembull i një biznes të tillë dhe disa nga pyetjet që kanë mbetur për mua pa përgjigje.

  Djali im më i ri Chris drejton një shërbim natyrë brokerimi reklamat. Ai vepron si një "ndërmjetës" mes atyre që kërkojnë për të reklamuar në media në natyrë dhe kompanitë natyrë medias. Ai reklamon përmes Yellow Pages, me leckë të lokale dhe disa directories online. Ai ka një faqe interneti (.co.nz) dhe blog up, ish me një PR të 3. Shumica e biznesit të tij të referimit është nga burime offline, por ai do të donte shumë për të përmirësuar praninë e tij në internet dhe në këtë mënyrë të gjenerojë edhe më shumë biznes. Konkursi vetmja e vërtetë që ai ka janë kompanitë natyrë media vetë. Byroja e tij është e vetmja e llojit të saj këtu.

  As ai dhe as kompanitë vetë kanë më shumë se një sasi e vogël e trafikut të bazuar në kontrolloi më së shpeshti për fjalë kyçe, por trafiku pak ka, është në shënjestër shumë dhe ka një perspektivë të vërtetë ata do të shkojnë në për të blerë. Por filtri i "të paktën 80 kërkimet në ditë" është shumë shumë i lartë dhe do të sjellë asnjë rezultat.

  Unë jam i majtë edhe për të pyes veten nëse '30, 000 faqe konkurruese "ka rëndësi të madhe në këtë lloj të situatës, duke pasur parasysh se gati të gjitha këto vende konkurruese shfaqeshin në Google.co.nz do të jenë vende jashtë shtetit (kompanitë e medias në natyrë etj). Nga përvoja ime personale me faqet e mia të ngrohtë, unë kam marrë këto në krye të Google.co.nz, edhe kur kundër 100,000 faqet konkurruese. Duke përdorur fjalë të tilla si Zelanda e Re dhe Auckland në shumë fjalë kyçe longtail, do të mendoj t'i japë atij një shans shumë më të mirë për të bërë atë në pozitat e larta në Google.co.nz vend se të thonë Google.com. Gjithashtu temë dhe kategori e tij fjalë kyçe janë të ngjarë të bëjë më mirë shumë. Të gjitha për shkak kërkimet lokale nuk do të kërkojnë nga kompanitë e huaja.

  Edhe pse unë do të doja të ofrojë atij rekomandime specifike Unë vërtetë nuk duan të marrin disa të asaj që ju na keni mësuar dhe pastaj të me mend se çfarë unë mund të kenë nevojë për të modifikuar të përshtaten rrethanat e tij.

  Duke thënë se, unë nuk jam duke kërkuar që ju të bëni ndonjë sugjerime se si t'i qasen kërkime fjalen në lidhje me këtë biznes të veçantë. Por, ajo është përfaqësuese e mijëra biznese të tjera të vogla, të cilat mund edhe të qëndrojnë për të përfituar nga diçka që ju mund të sugjerojnë për ta.

  Gjithashtu, për të gjithë të menduarit për të ofruar një shërbim konsulence SEO për bizneset e tilla përgjatë këtyre linjave, unë mendoj se kjo do të ishte një dhuratë nga perëndia! Në këtë mënyrë nuk do të kishte më shumë guessing.

  A është në të vërtetë të jetë e mundur për të dalë me një modul i cili në mënyrë specifike adreson nevojat e biznesit lokal?

  Duke shpresuar Unë nuk e kanë bërë të gjithë këtë shumë konfuze për ju ..

  Kind regards

  Dale Calder

 28. Madhe djema sende ... bërë .well!

  Tony Thornley.


  Chris Harrold përgjigj:

  Kjo është hera e parë që unë kam shikuar videot për çdo sasi të zgjatur kohe. Unë jam nisur veten për të mos shikimin e tyre më shpejt për shkak të sasi masive të informacionit mund të gleen nga shikimin e tyre. Patjetër disa sende të madhe! Materiali i mbuluar në video është shpjeguar me të vërtetë shumë mirë! Faleminderit Dr Anthony për qasjen tuaj të thjeshtë në mësimin e tuitorials!

 29. Wow - Kjo është karakteristika e madhe e re!

  Best of luck,

  Magnus

 30. Ju djema janë gjithmonë duke punuar për ta bërë atë më të mirë për të gjithë ne! Ajo thjesht tregon se çfarë një akt klasë jeni dhe se ju jeni në këtë për barrë të gjatë ... jo një "flash në ngjyra", dhe më pas nga dera me paratë tona në dorë!

 31. Faleminderit Samurai Tregut !!!