Feature Re: SEOUC ju ndihmon për të identifikuar më mirë konkurrencën e vërtetë në kamare tuaj

Share Button

Përshëndetje, Samurai!

Me numrin e faqeve në internet gjithnjë e në rritje, duke identifikuar niches fitimprurëse po bëhet një proces i vështirë.

Shuma e cilësisë së dobët dhe përmbajtjen e kopjuar vazhdon të baltë ujërat.

Çdo ngrohtë mund të duket si një treg të lartë të konkurrencës.

Por ndërsa një vend mund të duket që të ketë një sasi të madhe të konkurrencës, në të vërtetë disa nga faqet që përbëjnë numërimin e konkurrencës (SEOC) nuk mund të jenë kërcënimet reale.

Hapur deri modul Keyword Research Tregut Samurai dhe të shtoni fjalen "se si të përdorni Notepad", pastaj të analizuar atë.

Siç mund ta shikoni, SEOC për këtë fjalen normalisht do të ju dërgojnë kandidon për kodrat!

Por kur ju klikoni me të parë faqet në Google, ju filloni të vini re një prirje. Pothuajse asnjë nga faqet shfaqen për fjalen janë duke u përpjekur të jetë atje.

Një numër i madh prej tyre janë të forumit komente, faqet e vetme të cilat përfshijnë fjalen, por nuk janë engineered për të rangut.

Tani në qoftë se ju do të shikoni në rezultatet faqe kërkimi për çdo fjalen, ajo do të bëjë Keyword Research një proces shumë i mundimshëm, joefikase.

Pra, si nuk kemi gjetur konkurrencë e vërtetë për një vend?

Kjo është ku një tipar i ri në modulin e Keyword Research Tregut Samurai-së vjen në.

SEOUC kryen një kërkim në Google duke përdorur funksionin INURL, kështu që rezultati do të ju tregojnë se sa shumë faqe në indeksin e Google-it të përmbajë fjalen në URL e tyre.

Faqet të cilat kanë një fjalen në URL e tyre janë shumë më shumë gjasa të jetë në mënyrë aktive duke konkurruar në një vend, në vend se vetëm duke qenë aty rastësisht.

Kjo e bën SEOUC një tregues shumë i dobishëm e konkurrencës aktive për një kamare.

Me vendosjen e një filtër në mes të 500 dhe 1000 për SEOUC ju do të jetë në gjendje të shpejt dhe me lehtësi të analizuar listën tuaj të fjalë kyçe për të gjetur të cilat kanë konkurrencë më aktive.

Nëse ju tashmë vetë Samurai Tregut ose Domain Samurai atëherë ky tipar i ri është tashmë në dispozicion për ju. Kjo është pjesë e modulit të lirë Keyword Research tonë.

Ju do të duhet për të rinovuar në versionin e fundit për të fituar qasje në këtë funksion të ri.

Nëse ju jeni ende të marrë një kopje të Samurai Tregut, ju mund të merrni atë këtu.

Ky tipar i ri është pjesë e hulumtimit modulit tonë fjalen e lirë, kështu që ju nuk duhet të jetë një përdorues të paguar për të fituar qasje në këtë tregues të fuqishëm të ri të konkurrencës.

============

Alex gjelbër

Alex "Gjelbër Samurai" Green është anëtar i miqësore ekipit tuaj mbështetje Samurai, dhe shpesh ofron përditësime mbi ngjarjet e fundit Samurai në blog.

Alex ka shkruar 22 postim (s) për Samurai Noble

24 Përgjigjet për të "New Feature: SEOUC ju ndihmon për të identifikuar më mirë konkurrencën e vërtetë në kamare tuaj"

 1. WOW, Unë vetëm emailed mbështetje të afërt me këtë - vetëm që duan një sistem të rangut nga NS për të na ndihmuar të vendosur mirë në module..That COMP ishte e pazakontë .. (! FALEMINDERIT Noble Samurai)

 2. Ju djema mbani në cranking nga karakteristikat. Samurai Rregullat e Tregut!
  Dr Michael Haley @ chiropractor's blog post fundit ... Hani i shëndoshë për të Lose Fat

 3. Kjo është një tipar mjaft i zoti. : D
  Allen Walker's blog postimi i fundit ... Internet Marketing klientëve kompanitë e 1001 Top Lista

 4. Faleminderit MS, ju vazhdoni të bëni kërkime fjalen një detyrë relativisht e lehtë.
  Leo Bookham @ Solar Power Kopshti Lights's blog postimi i fundit ... diellore Yard Lights

 5. Awesome! Që me të vërtetë e ndihmon

 6. Sound premtues! karakteristikë e bukur.

 7. Mund të jetë me vlerë duke vënë në dukje se operatori kërkimi aktuale, për ne geeks SEO në dhomë, se MS është gjoja duke përdorur një inurl fraza ndeshje: pyetje.

  Kjo është, inurl: "kyç fraza tuaj këtu"

  Në krahasim me të bërë një kërkim të gjerë ndeshje, që është.
  David Portney's blog postimi i fundit ... Si Ju duhet të vishen për Seminare juaj

 8. 8
  10 shkurt 2011 në 15:32
  Joyce Kuras tha:

  Unë jam aq i kënaqur me këtë produkt dhe mësime video. Unë nuk mund ta imagjinoj duke marrë informacion të saktë në lidhje me fjalë kyçe pa të. Mësoni dallimin në mes të kërkimeve dhe klikoni throughs ishte një lojë e sy për mua.

  Samurai i tregut është më shumë se një produkt, ajo është një arsim.

  Joyce Kuras

 9. Guys mjet i parë jashtë më të mirë në treg. Love këtë funksion të ri, por një shkulje të vogël të nevojshme për të shtuar në fushë për të dhënat e eksportuar ju lutem.

  Unë gjithmonë eksport si ajo është më e lehtë të manipuluar e të dhënave, por që pak është e humbur.
  brian's fundit blog mesazhin e ... Search Engine Optimizimi Birmingham

 10. Kjo është me të vërtetë do të jetë një ndihmë e madhe për faqet e ardhshme, duke filluar këtë fundjavë. Faleminderit për duke përfshirë edhe këtë funksion të ri.
  Andy's blog post fundit ... Ulët Ndikimi Aerobic Stepper

 11. Unë jam aq mirënjohës për karakteristikat mahnitëse ju jeni duke shtuar gjithë kohës ... dhe pa akuzuar asgjë për përditësimet. Çfarë një shërbim i mrekullueshëm!

 12. Kjo është e bukur, por kur ju do të përfshijë sferat rrënjë të llogarisë? Kjo është treguesi më kritik për forcën offpage SEO.

 13. Verejtur se ju djema rrëshqiti këtë veçori në javën e fundit. Një tjetër shtesë e madhe për një produkt fantastik dhe është me të vërtetë të dobishme. Faleminderit për explantion e si funksionon siç duhet.
  Jayne Nga Biznesit Marketing's fundit blog post ... Këshilla Për Duke filluar Small Business

 14. Hi,

  A ka kjo veçori e bëjnë të tepërta SEOC? Nëse jo, si nuk kemi më të mirë ato atyre së bashku? Për shembull, unë kam parë një interestingniche të ri me një "rregullat e arta" SEOC e 17,000 por SEOUC është 4660. është të ngjarë të jetë e vështirë të renditet për?

 15. 15
  11 shkurt 2011 në 20:03
  Jim ka thënë:

  Gjithmonë shikojmë përpara për të featuress shtuar nga MS. Rastësisht e ka dikush në MC konsiderohet në kërkim në "lokale search" karakteristika të konkurrencës për ne djemtë në SEO në nivel lokal (Google Places)?

  Faleminderit

 16. Unë nuk kam lexuar MS blog për kaq gjatë. Të vendosë për të marrë në dhe të wow shihni funksion të ri. Duke lexuar blog, më të vogël të SEOUC se sa më të mira fjalë kyçe?

 17. Thanks guys,
  Ky është një tipar shumë i dobishëm që do të më japë një tablo të vërtetë të konkurrencës tim, dhe nuk rri më larg, sepse unë shoh një numër të madh.

 18. Mendova se pyetja e Gareth B-së, ishte një e mirë. A keni menduar ndonjë udhëzime për të krahasuar të dy? Faleminderit për punën tuaj të madhe.


  GarethB përgjigj:

  Mendova se ishte shumë - por nuk ka pasur asnjë përgjigje!
  GarethB's blog fundit pas ... Mortgage Sales Tracking Software Video

 19. Hi guys

  Çdo mundësi për një përgjigje të tim - Kërkesa Prodhimi dhe pyetje Brett-së?

  Faleminderit
  Brian's fundit blog mesazhin e ... Search Engine Optimizimi Birmingham


  KyleKyle AllredAllred përgjigj:

  Unë do të doja të dëgjoj përgjigjen e Brian dhe të pyetjeve Gareth si.

  Unë jam kurioz tani çfarë numrat ne duhet të jetë në kërkim në për SEOUC? Çfarë është, e keqe, konkurrenca e mirë të lartë, etj .. Disa lloj i udhëzimeve në lidhje me të do të ndihmojë më mirë të na kuptojnë dhe të përdorin atë për të potencialit të plotë.

  Në të vërtetë duke i dhënë një ndarje të plotë, si një Përkufizimi Fjalori i të gjitha shkurtesave të ndryshme në Samurai Tregut do të jetë i madh, me një shpjegim në thellësi të çdo.

  Unë mendoj se ata janë të zënë që kanë të bëjnë me zjarret në këtë moment me çështjen proxies. Unë kam vënë re të kaluar disa ditë asnjë nga Fama Ime rezultateve Ndjekja janë të sakta.

  Keep up guys Rockin Puna.
  KyleKyle AllredAllred's blog postimi i fundit ... Mozy nis Perdorues saj në Balls

 20. Me të vërtetë një tipar i madh në Samurai Tregut. Shpëtomë shumë në kohë pasur nevojë të shkojë të bëjë atë rrugën manual në Google. Për më tepër, është e lirë për të përdorur për të gjithë! Punë e madhe!
  Zach Kong's blog postimi i fundit ... Si është SEO juaj rrotull faring

 21. Unë e dua Samurai Tregut! Unë kam shumë njohuri, por u mungon përvoja. I kam Samurai Tregut dy vjet më parë dhe nuk e di se çfarë të bëjë me të. Më në fund i gatshëm për të vënë get tim në ujë dhe u kthye. Wow! Shumë më shumë dhe trajnim të shkëlqyer.

  Unë jam në smartphone android 90% të kohës dhe të sigurt do të doja këtë si një app android. A është e mundur kjo apo edhe duke u konsideruar? Vë bast këto përdoruesit e iPhone do të doja një app iphone.

  Fun & Smiles
  CC Zemra Cindy :)
  CC Zemra Cindy's blog postimi i fundit ... Unë jam Mbrapa pasi u hacked!

 22. Tani që ju keni InURL - si në lidhje me duke shtuar një paramater intitle, ju lutem.