Ja se çfarë ju keni humbura ...

Share Button

Ka qenë një shakullinë 3 muaj!

Unë jam i vetëdijshëm se unë nuk kam blogged për një kohë, dhe ju keni humbur në një shumë të lajmeve ...

Pra më lejoni të ju kthejnë në kohë për të ndarë me ju histori të shkurtër Tregut Samurai-së për një moment.

(Në postin tim të ardhshëm, unë do të ndajnë me ju të ardhmen e Tregut Samurai-së ...)

2 Kor: Mësimet e hershme

Tregut Samurai Mësimi # 1: Kurrë mos thuaj Ed Dale një sekret ...

Ed Dale rrjedhjet fotot e Samurai Tregut nëpërmjet llogarinë e tij Flickr .

Marketers entuziast internetit të fillojë "gjuetia na poshtë", gjetja e Samurai Tregut web-faqen dhe na kontaktuar dashur për të mësuar më shumë. Shumë herët! Ne nuk jemi të gatshëm akoma!

9 korrik: Grail Shenjtë!

Një ditë pas "përfundimit" një version provë-e-konceptit të Samurai Tregut (ndërsa ne jemi ende duke testuar përpara lëshimit!), Google lëshon (të sakta) të dhënat reale të trafikut kërko fjalen nga qendrat e tyre të të dhënave!

Grail Shenjtë e Keyword Dhënave është lëshuar!

Samurai Tregut përpjekje të ekipit të zhvillimit, duke punuar 22 ditë orë, për të përfshirë këto të dhëna në Samurai Tregut.

15 korrik: Një Legend Fillon ...

Floodgate pari është e hapur!

Anëtarët e menjëhershme Edge fillojë shkarkimit Samurai Tregut.

Menaxhimi i roll-out, ekipi mbështetje punon një ditë 37 orë, para se të rënë përsëri në 16-22 ditë orë, 6-7 ditë në javë për 7 javëve të ardhshme.

Feedback për Samurai Tregut është me ngjyra të ndezura ... por ata Ain 'asgjë parë ende!

2 gusht: ... Papritmas, ka një ndryshim masiv ...

Tridhjetë Dita Challenge nis; Tregut Samurai "rritet".

Samurai Tregut tani duket si ky . Vetëm karakteristika Keyword hulumtim janë në dispozicion - modulet e tjera janë duke kaluar nëpër zhvillimin përfundimtar.

Ekipi i zhvillimit jeton në detyrë për dy javët e ardhshme, duke fjetur në ndërrime 4-6 orë në dyshekë të vendosura në katin e sa herë që mundeni.

Ka shumë karakteristika për të përfunduar-off - karakteristika duhet të përfundojë para se ata janë përdorur brenda vetë trajnimit 30 Dita Challenge, dhe afatet janë të shpejtë i afrohet!

3 gusht: Një Moduli i dytë është Released

Tregut Samurai e modulit "SEO Konkurrencës" është lëshuar.

Një i madh "WOW" faktor!

Ekipi Samurai Tregu vazhdon të lëshojë një rrjedhë të rregullt të reja dhe përmirësime në sistemin.

15-28 gusht: Gets Better Me Age

Karakteristika të shumta të reja janë lëshuar, duke përfshirë "Gjej Content", dhe "Promovimi" module.

12 shtator: Novator 42% Konvertimi Rate!

13,000+ e marketers internetit janë tani duke përdorur Samurai Tregut, me rreth 42% të zgjedhur për të përmirësuar në versionin e plotë kur ajo është e lëshuar me blerjen e Samurai Tregut herët.

20 shtator: Far Shumë i suksesshëm!

Përqindja e përdoruesve të Samurai Tregut të cilët janë duke përdorur versionin e paguar rritet në 46% - një normë të pabesueshme konvertimit në një produkt të paguar!

Samurai Tregut ka tejkaluar pritjet wildest gjithëve për sukses, por kjo do të thotë se ne nuk kemi qenë në gjendje të japë përdoruesit llojin e shërbimit që ne fillimisht kishte për qëllim për të.

# 1 Fokusi i ekipit Samurai Tregut bëhet shërbyer klientëve tanë ekzistues.

Të gjitha promovime Samurai Tregut janë përfunduar.

30 shtator: Përdoruesit arritur suksese të mëdha!

Ne kemi marrë disa kohë për të shqyrtuar Testimonials Tregut Samurai-së dhe reagime.

Një përdorues numër masive janë arritur [fjalë për fjalë] renditjen brenda natës për të lartë të trafikut,-konkurrencës të ulët, fjalë kyçe me vlerë të lartë se ata kanë gjetur duke përdorur Samurai Tregut.

Kjo është një gjë për të provuar Samurai Tregut punon për ne. Është një tjetër që të ketë 100 e histori suksesi përmbytjeve në nga përdoruesit e vetë - me shumë nga këta njerëz që në internet marketing "newbies".

Sistemi punon!

7 tetor: MË SHUMË Bugs janë shkeli!

Ekipi Samurai Tregut është kthyer të shpejtë ana-rreth kohë të saj të mëparshëm në mbështetje ...

... Dhe ekipi i zhvillimit Samurai Tregut ka lëshuar disa bug-fixes dhe përditësime që duket për të adresuar [] pothuajse të gjitha çështjet e njohura që përdoruesit Samurai Tregut janë përballur.

Sot: Big Things Përpara ...

Deri më sot, mbi 60 vjeç "ndërton" e Samurai Tregut janë krijuar dhe testuar, me shumicën duke u lirua.

Tani për tani, ekipi i zhvillimit është duke zhvilluar testimi përfundimtar për Samurai Tregut v0.78 - një update për mënyrën Samurai Tregut trajton proxies që do të japin një rritje të ndjeshme të performancës kur mbledhjen e disa lloje të të dhënave.

Përveç kësaj, grupi tjetër i karakteristika të është edhe në rrugën e saj.

Pra, çfarë është në rrugën e saj?

E pra, ju jeni do të duhet të presë deri në postin tim të ardhshëm për këtë! ;)

Related Posts në bloge të tjera:

 • Tregut Samurai - Samurai i tregut është Ushtria thikë zvicerane e marketingut në internet - ajo e bën hulumtimin e tregut, analiza fjalen, analiza SEO, duke ngarkuar dhe përmbajtjen analizuar, ndërtimin backlinks - dhe edhe më shumë karakteristika janë në zhvillim. ...

 • Keyword Research me Samurai Tregut - Samurai i tregut është një mjet kompleks dhe unë nuk dua të humbim një bandë e kohës tuaj të mësimdhënies atë që të tjerët e kanë bërë tashmë. Nëse jeni të hutuar nga ndonjë nga karakteristikat atëherë unë do të ju rekomandojmë që të kontrolloni zyrtare Samurai Tregut ...

 • Tregut Samurai: Noble Samurai Product Review - Nëse ju nuk keni dëgjuar për këtë produkt nga Noble Samurai ju duhet të bjerë nga dhe të marrin njoftim. Shikojnë disa video tutorial Samurai Tregut dhe në qoftë se ju jeni të prirë kështu, regjistrohen në Day Challenge 30 ku mund të merrni për të Beta Tregut të testit ...

 • Pritini Nëpërmjet konkurrencës me Samurai Tregut - Nga atje ju keni një zgjedhje e vetëm që Samurai Tregut analizuar ato fjalë, ose e kanë atë të sugjeruar shumë më tepër. Të zgjedhë atë që ju pëlqen dhe të hedhin larg pjesën tjetër. Tani ju keni një listë me fjalë kyçe të lidhura që ju mund të filloni hulumtimin për të ...

Brent Hodgson një bashkë-themelues i Noble Samurai, dhe një specialist internet marketing.

Brent ka shkruar 68 postim (s) për Samurai Noble

7 Përgjigjet për të "Ja se çfarë ju keni humbur ..."

 1. Unë jam i ri në internet marketing dhe jam në një kurbë të mësuarit me një shumë të gjëra. I përdorur Samurai Tregut. Përvoja ime e saj ka qenë asgjë më pak e mahnitshme. Gjë që unë jam më i impresionuar me të është niveli i mbështetjes nga folks Noble Samurai, unë mendoj se diçka e paparë në internet, ku në përgjithësi, e-mail kështu që shumë nuk e merrni edhe përgjigje. Djema lumtë, Kindest, Gordon

 2. 2
  15 tetor 2008 në 05:43
  hichnii tha:

  kur do të nxjerrë nga samurai tregut?

 3. Ajo do të jetë mirë për të marrë të gjitha tiparet jetojnë për mjet. Tij qenë gati dy muaj që kam blerë MS dhe unë jam ende duke në gjysmë.

  Kur është e pjesa tjetër u lirua? Unë shpresoj se nuk tuaj duke pritur për sfidën 30 ditë 2009

  Collin

 4. Unë kam filluar promovimin e Samurai Tregut, edhe pse unë jam marrë asnjë komisione, por unë e di se kur të vijë koha që do të paguajë.

  Mbani duke bërë çfarë bëni tuaj dhe faleminderit për të bërë marketing internet një shumë më e lehtë për mua.

  -Ivan

 5. Gordon - Faleminderit për komentin tuaj të madh :)

  Unë jam i kënaqur që ne kemi ju si një tifoz.

  hichnii - Samurai Tregu është në dispozicion tani. Një gjyq 40-ditore mund të shkarkohet nëpërmjet http://www.MarketSamurai.com , ose ju mund të blini nëpërmjet http://www.marketsamurai.com/full-version.php

  Colin - Fokusi kryesor i ekipit të zhvillimit për disa javëve të fundit ka qenë në bug fixes dhe enhancements.

  Më shumë karakteristika janë duke u zhvilluar, dhe do të dalë gjatë javëve të ardhshme dhe muajve - Megjithatë, ne duam të bëjmë çdo gjë të sigurt që është aktualisht në dispozicion është e një cilësie të lartë (jo nën-standarde).

  Me disa përdorues gjetur disa karakteristika ekzistuese nuk ka drejtuar si duhet në kompjuterët e tyre, kjo ishte e rëndësishme që ne të marrë me këto çështje të parë.

  Lajm i mirë është se fokusi ekipi i zhvillimit është tani përsëri në zgjerimin e karakteristika të Tregut Samurai-së, dhe ne do të jetë lëshimi i karakteristika të reja sa më shpejt që ata janë përfunduar, direkt në kompjuterin tuaj nëpërmjet sistemit të auto-përditësime.

  Lajm i keq është se ajo ende do të jetë disa muaj deri Samurai i tregut është 100% e plotë (kjo na është marrë që në prill për të marrë atë deri tani, dhe ka ende shumë për të bërë).

  Por një lajm i madh është se për shkak se ju keni blerë tashmë Samurai Tregut në një çmim të zbritur (që pasqyron lirim të parakohshëm), ju do të merrni të gjitha këto karakteristika të reja për të lirë si ata janë lëshuar.

  Ivan - Unë e kam gëzuar shikuar faqet tuaja në Samurai Tregut pop up!

  Unë jam i lumtur që ne mund të kemi ndihmuar ty :)

  Brent

 6. Do ishte për të blerë software Tregut Samurai sot, por u tremben nga ajo warnnig ajri qasje të pakufizuar në dosjet e mia.

  Çfarë është marrë me këtë?

 7. Hi Bill,

  Është Adobe AIR qenë shumë të sigurisë të ndërgjegjshëm.

  Kopjuar nga faqja juaj download:

  Adobe Air do të pyesë nëse doni të jepni Samurai të Tregut aftësinë për të hyrë në sistemin tuaj. Samurai Tregut ka nevojë për këtë qasje:

  * Lidhja me internet për të kryer kërkime fjalen;
  * Kërkimet Shitore në një file lokal bazës së të dhënave në mënyrë që të mund të analizojë shpejt rezultate;
  * Automatically mbajtur veten deri tani; dhe
  * Save kërko rezultatet në disk

  Samurai Tregut nuk e përdorin këtë qasje për ndonjë gjë tjetër se funksionet e mësipërme.

  Këto janë funksione që praktikisht të gjithë software këto ditë të hyrë në kompjuterin tuaj për të.

  Dallimi në mes të pakove të tjera të software dhe Tregut Samurai / Adobe AIR është thjesht që në vend të duke u fshehur në një Marrëveshje të madhe License End User, kjo qasje është deklaruar up-front në një buton i madh i kuq.

  Unë shpresoj se kjo ndihmon

  Brent