Latest Domain Samurai Përmirësimet e

Share Button

Hi Ekipi,

Bazuar në reagimet tuaja, ne kemi vazhduar për të bërë përmirësime në Domain Samurai.

Nëse ju nuk keni për të modernizuar një kopje të Samurai Domain në versionin 0.1.39 ende, këtu është ajo që ju jeni të humbur në:

Më shumë Besueshmëria gjetjen ri Domains

Për të qenë të hapur, çështja më e madhe brenda Domain Samurai deri më sot ka qenë besueshmërinë.

Ne kemi luftuar bug-pas-bug rreth kontrolluar për fusha të reja - disa gjëra ndihmuar, por luftoi për të gjetur diçka që do të punojë në vazhdimësi dhe në mënyrë të besueshme afat të gjatë.

Së fundi, duket sikur ne kemi gjetur zgjidhje.

Pas kalimi te një të ri (të ndryshëm) "cloud server informatikë", ne kemi vënë re një përmirësim në besueshmërinë rreth mjeteve të reja Domain Samurai e domain kërkimit - dhe ne shpresojmë që ju të shihni përmirësime too!

Por - si gjithmonë - nëse vëreni ndonjë problem, sigurohuni që ju të na tregoni rreth tyre nëpërmjet Domain Samurai Mbështetje .

Kërko Australiane Domain Names

Ajo duket si Domain Samurai ka një bazë të fortë të përdoruesit në Australi!

Një nga më të kërkuar karakteristika të reja për Domain Samurai ishte mbështetja .com.au.

Për të gjithë Aussies tanë duke bërë SEO lokale downunder, Domain Samurai tani ju ndihmon të kërkoni për fjalen optimizuar domains .com.au.

Kjo rrisë numrin e përgjithshëm të TLDs / ccTLD mbështetur brenda Domain Samurai në 20:

 • Com
 • Org
 • NET
 • .tv
 • Info
 • .me
 • Biz
 • .us
 • Mobi
 • .ws
 • .ca
 • .de
 • .eu
 • .co.uk
 • .org.uk
 • .me.uk
 • .nu
 • .cc
 • .Në
 • .com.au

Për të filluar kërkimin për domains .com.au - ose ndonjë lloj tjetër të fushës listuara më sipër - sigurohuni që ju të ndryshoni "Domain TLDs" listën tuaj për të përfshirë opsionet që ju dëshironi për të kërkuar para se ju goditi "Gjej Domains".

Një Handy Domain Counter

Kjo është një stat e thjeshtë të vogël që e bën Domain Samurai një miqësore të vogël për të përdorur.

Kurdo që ju jeni në kërkim për domains brenda Domain Samurai, ju do të merrni një akuzë e numrit të fushave që Domain Samurai ka gjetur për ju.

Fushat e eksportit nga Domain Samurai

Ne kemi shtuar edhe një "Eksporti fusha" button në mënyrë që ju mund të zgjidhni domains që ju jeni të interesuar në të, ruajtur ato, apo edhe regjistrimin e tyre përmes gjendjes civile tuaj të zgjedhur.

(Kjo është veçanërisht i dobishëm në qoftë se ju nuk e përdorni Hostgator, eNom [nëpërmjet Hostgator domains vetme opsion], NameCheap ose GoDaddy -. E 4 ofruesit Domain Samurai ndihmon që ju të regjistrohen nëpërmjet)

Plus një bandë e minor fixes Bug ...

Ne kemi bërë edhe disa korrigjime të vogla bug këtu-dhe-atje ...

Për shembull - duke hequr karaktere nga fjalë kyçe (apostrofat, ampersands, etj) të cilat janë të pavlefshme për emrat e domain.

Shumë nga këto mete të vogla do të kishte fluturuar nën radar në qoftë se ajo nuk ishte për përdoruesit Domain Samurai (si ju) raportimin e tyre tek ne.

Pra, përsëri, nëse ju shihni diçka që nuk duket e drejtë, ose në qoftë se ju doni të bëni një sugjerim, flasin - sepse ne dëgjojmë.

Si për të përmirësuar ...

Për të parë këto ndryshime, sigurohuni që ju update kopjen tuaj të Domain Samurai në versionin 0.1.39.

Nuk ka kosto për të rinovuar një kopje - Domain Samurai është e lirë për përdorim, dhe kështu janë këto përmirësimet.

Për të rinovuar, thjesht të hapur një kopje të Domain Samurai, dhe ju do të kërkohet në qoftë se ju dëshironi të instaloni versionin më të fundit.

Përndryshe, ju mund të shkarkoni versionin e fundit të Domain Samurai nga faqja juaj unik download.

Nëse keni ndonjë probleme, le të na njohin .

Dëshironi të treguar mbështetjen tuaj për Domain Samurai?

Sepse Domain Samurai është software i lirë, nuk ka asnjë mundësi për të blerë për të mbështetur zhvillimin e mëtejshëm të saj.

Pra, nëse ju doni të tregoni mbështetjen tuaj për të lirë software Domain Samurai, ose vetëm thonë "faleminderit", komplimenti më i mirë që ju mund të na paguani është për të marrë një moment për të dërguar një lidhje për të www.DomainSamurai.com me dikë që ju e dini që mund të të përfitojnë nga duke përdorur software.

Siç e dini tashmë - të paturit e një fjalen optimizuar emër domain nga fillimi i ndihmon madhëroje renditjen tuaj në motorët e kërkimit - dhe më shumë njerëz që përdorin dhe të përfitojnë nga Domain Samurai në këtë mënyrë, aq më mirë.

Brent

PS - Në rast se ju jeni duke na bashkuar për herë të parë - Nëse ju nuk e keni shkarkuar Domain Samurai akoma, ju mund të shkarkoni Domain Samurai falas në www.DomainSamurai.com .

Brent Hodgson një bashkë-themelues i Noble Samurai, dhe një specialist internet marketing.

Brent ka shkruar 68 postim (s) për Samurai Noble

28 Përgjigjet për të "fundit Domain Samurai përmirësimet e"

 1. Përshëndetje Brent.

  Kjo është jashtë teme, por të lidhura (?) Dhe e rëndësishme për mua.

  Unë jam duke kërkuar një mori të re web, por nuk kanë qenë të pasur shumë fat.
  Unë jam i interesuar në një "server cloud computing".

  Ashtu si ju, unë jam në Australi, por edhe si ju (?) SHBA është tregu im më i madh, kështu që i duhet një server në SHBA.

  A mund të më thoni emrin e ri "serverit informatikë cloud" tuaj,
  Unë do të jetë shumë mirënjohës!

  (Unë jam një pronar Samurai Tregut dhe jam në listën tuaj emailing.)

  Wayne.


  Brent Hodgson u përgjigj:

  Ne kemi përdorur shërbimet Amazon cloud, por ne jemi të pasur rezultate të mira me Rackspace tani.

  Për të thjeshta hosting, një shërbim re mund të jetë overkill pse.

  Ne gjithashtu përdorin ThePlanet dhe Hostgator (një reseller ThePlanet) për hosting në SHBA.

  Në Australi, ne përdorim dhe të rekomandojë Anchor.net.au


  Wayne Cochrane u përgjigj:

  Thanks Brent,
  Much appreciated!
  Wayne.


  Ian u përgjigj:

  Faleminderit për pyetjen tuaj Wayne, kjo është vetëm info unë e nevojshme gjithashtu.


  Ian u përgjigj:

  Faleminderit për info Brent. Unë kam qenë në kërkim për një mori të dedikuar në Australi kështu që kjo është e madhe!


  Ian u përgjigj:

  Brent, unë kam një pyetje palidhur ri Australian TLD-së. Nëse ju keni një zgjedhje e një .net.au dhe një domain hypenated cili do të jetë më e mirë për të shkuar për të?


  Brent Hodgson u përgjigj:

  Unë nuk e kanë studiuar këtë në mënyrë të veçantë, kështu që unë nuk mund të flas me autoritet.

  Megjithatë, .net.au nuk është në dispozicion brenda Domain Samurai ende - kështu që nëse ju jeni duke përdorur Domain Samurai për të gjetur domains dhe .com.au nuk është në dispozicion, ndoshta .com.au vizë është rruga për të shkuar.

 2. Unë jam një përdorues i regjistruar për një kohë tani dhe vazhdojnë të vlerësojmë përmirësimet e vazhdueshme për samurai tregut. Kjo është një produkt të jashtëzakonshme dhe bën analiza ime për çdo fjalen shumë më e thjeshtë.

  Ju faleminderit,
  Richard

 3. Madhe për të parë se sa të shpejtë që ju djema jeni në mbajtjen software deri në datën.

 4. Dy fjalë Brent, ose më mirë dy fjalë dhe një ndalesë të plotë. ES Ju lutem

 5. Hi Brent,

  Gjithashtu do të ju shtoni .nl hollandisht TLD në listën e fushave?

  Thanks,

  Paul


  Brent Hodgson u përgjigj:

  Ne do të mbajtur një sy në këtë (dhe ES, më sipër). - Ne duhet vetëm kërkesa të mjaftueshme për atë para se të investojnë kohë. (Pra, nëse ju keni miq të cilët do të përfitojnë nga këto karakteristika, të marrin ato për të na bezdis në mbështetje ;) )

 6. 6
  18 Maj 2010 në 04:59
  tomartomartini tha:

  I përdorni shërbimet Amazon cloud ... në rregull për ruajtjen e trafikut nga faqet e mia,
  DomainSamurai po bëhet më mirë dhe më të mirë.
  Një web host që unë rekomandoj është SerVint ... ka shumë përkrahës, ata punojnë me email brendshme, ata nuk e bëjmë mbështetjen e telefonit, shumë efikase, unë jam mbi pm paketë $ 49 ... .its mirë.


  Wayne Cochrane u përgjigj:

  Faleminderit!

 7. Domain counter është një karakteristikë e bukur e vogël që të ketë. Por për mua kjo është Eksport Domain tipar që është plus i madh.

  Puna e madhe të gjithë!

 8. 8
  18 Maj 2010 në 06:08
  Maxwell ka thënë:

  Koka ime është në re!
  Çfarë, e gjitha kjo cloud për ne me këmbët tona në terren?


  Brent Hodgson u përgjigj:

  Në thelb - në vend të drejtimin e një vend apo shërbim nga një server (kompjuter), cloud ju lejon të drejtuar atë nga një rrjet të kompjuterit.

  Kjo mund të thotë që ju keni më shumë pushtet informatikë, dhe mund të rritet fuqia kompjuterike shumë më të lehtë.

 9. 9
  18 Maj 2010 në 06:36
  Brent ka thënë:

  Hey atje,

  Vetëm pyesin nëse jeni duke planifikuar për të shtuar info GoDaddy për këtë softuer. Në qoftë se ajo aktualisht është atje unë jam thjesht nuk e shohin atë! Thanks.

  Brent


  Brent Hodgson u përgjigj:

  GoDaddy është një nga registrars që ju mund të përdorni për të regjistroheni domains nga brenda Domain Samurai - dhe moshës treg emër domain GoDaddy është analizuar nga DomainFace.

  I ndihmon kjo?

 10. FALEMINDERIT BIG! Vërtetë e madhe !!!

 11. Brent, kemi blerë sende Samurai dhe të zgjedhë-në për opsionin e jetës, sepse ne e dimë se goodies të reja, mbështetje vrasës dhe përmirësimet e performancës do të vijnë rrugën tonë. Faleminderit për mbështetjen .au dhe të shohim përpara për të gjitha zhvillimet dhe shtesa në kolonën e majtë DomainSamurai-së dhe rezultatet me kalimin e kohës / r Scotty

 12. Përditësime Madhe djema.

  Faleminderit për të gjitha përpjekjet tuaja me Domain Samurai.

  Të fala,
  Dave

 13. Hi Brent

  Është mbresëlënëse se si të shkathët se ju djema jeni - në sajë për frymëzim :-).

  Chris

 14. 14
  21 Maj 2010 në 01:01
  patrick tha:

  Hi Brent,

  Unë jam i ri në Samurai Tregut dhe internet marketing, etj, duke shkuar për të blerë versionin e plotë në dy ditëve të ardhshme, të gjitha të qenit mirë.

  Unë do të doja të ngritur një çështje shumë të rëndësishme në lidhje me GoDaddy, diçka që unë do të menduar në lidhje në të kaluarën për shkak të asaj që u shfaq rastësi të çuditshme.

  Unë tani besoj se është më shumë se rastësi ... në fillim të javës së kaluar kam gjetur një emër domain që dukej shumë premtues për të ngritur me Adsense, duke përdorur të dhënat Spyfu (para se të zbuluar Samurai), kjo ishte një emër pak më e errët, me konkurrencë të ulët, numri i lartë e kërkimeve dhe KPP të shkëlqyer të 49 $. Nuk ishte një domain në dispozicion si com / net / org cila ishte: http://www.badcreditremortgagesuk.org

  I kontrolluar disponueshmërinë nëpërmjet http://www.domainsbot.com cilat partnerët me GoDaddy, por nuk regjistrohen si unë jam ende një newbie dhe të kërkuar për t'u siguruar që unë u figuring gjërat saktë. Çfarë bëni ju e dini, më vonë në javën e unë shkova për të regjistruar emrin dhe kjo është marrë dhe parkuar nga GoDaddy, menjëherë pas kam kontrolluar për të është në dispozicion. Unë besoj se nuk është më në rastësi dhe do të shmangë kontrolluar çdo fushë që kaloi përmes perandorisë GoDaddy! Pra, unë do të shmangur mundësinë kontroll domain brenda Samurai.

  Një kërkim i vogël, tregon një numër të madh të ankesave rreth mashtrimet GoDaddy, veçanërisht 'vjedhje' fusha duke dështuar të ri-regjistrohen për klientët ekzistues etj, pyetja është pse ka njeri të shkoni kudo pranë tyre :-)


  Brent Hodgson u përgjigj:

  Hey Patrick,

  Unë vetëm të kërkuar për të vënë mendjen tuaj në lehtësi këtu në lidhje me përdorimin Domain Samurai.

  Unë e di se ka pasur disa regjistruesit të cilët përdoren për të vjedhur domains nga përdoruesit.

  Por ajo që unë mund t'ju siguroj është se domains që ju kërkoni për Domain Samurai trajtohen me konfidencialitet të rreptë.

  Ne nuk e përdorim palët e treta si GoDaddy (apo ndonjë tjetër i gjendjes civile) për të kontrolluar disponueshmërinë. Në vend të kësaj, ne kontrolloni disponueshmërinë domain për veten duke hyrë në bazat e të dhënave direkt kryesore që regjistrojnë nëse ose jo një domain është në dispozicion.

  Dhe kontrollet që ne bëjmë janë mbajtur gjithmonë plotësisht private. (Unë nuk e merrni edhe për të parë domains njerëzit janë në kërkim për të.)

  E vetmja kohë që ne do të tregoj GoDaddy (ose ndonjë tjetër gjendjes civile) për domenin tuaj është pasi ju keni vendosur për të blerë domain - ju keni klikuar "blerë" button brenda Domain Samurai, dhe ne të ju dërgojnë të GoDaddy (ose i gjendjes civile e zgjedhjes suaj) për të përfunduar blerjen tuaj.

  Unë shpresoj se kjo ju ndihmon.

  Brent


  patrick u përgjigj:

  Hi Brent,

  Faleminderit për këtë përgjigje të shpejtë, tani me siguri ju nuk jeni në Oz, si ajo duhet të jetë zhdukur mesnatë.

  Unë jam shumë i lumtur me Samurai dhe të gatshëm për të dëgjuar që unë mund të përdorni të objektit domain kërkimit brenda saj, në vend se duke shkuar në një gjendjes civile për të bërë këtë.

  Cheers,

  Patrick


  Brent Hodgson u përgjigj:

  Lumtur për të ndihmuar :)

  Po, në Melburn Australi tani. 01:43. Nuk ka pushim për të pabesët ;)

 15. Ne dashuri të gjitha samurai tregut software dhe kjo domain të ri një është një shtesë e mirë - thanks!