Shkrimi Përmbajtja Made Easy!

Share Button

Një detyrë që shumë marketers internetit strukur larg nga është krijuar përmbajtje për faqet e tyre.

Krijimi i përmbajtjes mund të jetë një proces i vështirë - hulumtimin e ngrohtë, studjuar temën, shkrim, redaktim, formatimin, botuese, dhe më shumë - të gjithë për të krijuar vetëm një artikull.

Por përmbajtja e mirë mund të jetë një nxitje e fuqishme për SEO. Pa atë, ju jeni të humbur në një burim të madh të mundshëm të autoritetit.

Shkrimi përmbajtje të mirë është e lehtë me të publikojë përmbajtjen Module

Në këtë qendër të vëmendjes në SEO, Dr Anthony Fernando do të marrë ju nëpërmjet të publikojë përmbajtjen modulin në detaje, ju tregon se si për të përmirësuar procesin e krijimit tuaj përmbajtjen në tri faza të lehtë.

1. Hulumtimet

Sigurimi përmbajtjen tuaj është me cilësi të lartë dhe ka gjasa që të lexohet është hapi i parë thelbësor. Anthony do të ju nëpërmjet një strategjie efikase për zgjedhjen teme dhe hulumtim.

2. Shkrimi artikullin tuaj

Tjetër ai do të ju nëpërmjet shkrimit të shkrimit tuaj, duke përfshirë përdorimin e publikoj mjete përmbajtje për të zgjedh përmbajtjen tuaj.

3. Publikimi artikullin tuaj

Tani hapi më i rëndësishëm - duke artikullin tuaj në frontin e lexuesit tuaj. Këtu Anthony ju tregon se si të ngarkoni drejtpërdrejt artikullin tuaj të re në WordPress blogun tuaj nga të publikojë përmbajtjen.

Një tjetër mjet në arsenalin

Cilësi të lartë, përmbajtje efektive tani është vetëm tre hapa larg - të gjithë ju duhet të bëni është të marrë se hapi i parë dhe të hapur deri të publikojë përmbajtjen Module.

Paç fat!

Alex

Të publikojë përmbajtjen modul PS Tregut Samurai është një modul i paguar plotësisht. Nëse ju nuk e keni blerë Samurai Tregut dhe ju doni qasje në këtë modul, klikoni këtu për të blerë tani.

Alex "The Green Samurai" Green është një anëtar i ekipit tuaj miqësore mbështetje Samurai, dhe shpesh ofron përditësime mbi ngjarjet e fundit Samurai në blog.

Alex ka shkruar 22 postim (s) për Samurai Noble

73 Përgjigjet për të "Content shkruar Made Easy!"

 1. Faleminderit për video shumë të bukur në botimin përmbajtje. Ajo ishte shumë e dobishme për mua sepse për disa arsye unë nuk e kishte përdorur publikojë modul përmbajtjes ende. Unë do tani! Thanks again, Lisa

 2. Lajm i madh! Vërtetë duke kërkuar para për të ndjekur së bashku me Dr. Anthony në këtë një. Kjo është një nga gjërat që kam një dobësi në. Nëse shkrim përmbajtjen time ose me shkrim për një nga klientët e mi kurrë nuk është e lehtë për mua.

  Ju djema rock!

  Leigha

 3. 3

  Duke kërkuar forwward për të duke u përpjekur it out. Shkrimi përmbajtje është pjesa më e vështirë.

 4. Si mund të blej?

 5. Faleminderit Alex,

  Unë do të harruar të gjitha në lidhje me botuesit blog në Samurai.

  Unë i lejoj vetes Samuarai nuk madhësi zgjedh fotot? Kjo do të jetë një tjetër kohë kursimtar!

  Faleminderit
  Peter

  22
  Frank u përgjigj:

  Hi Peter,
  Provoni këtë foto me permasa optimizer lehtë miniaturat
  http://www.fookes.com/ezthumbs/

  Frank S

 6. Seksioni Përmbajtja e MS është një e mirë. Sidomos për të gjetur përmbajtje. Unë pranoj unë nuk e kanë përdorur atë për 'botimin' atë përmbajtje shumë.

  Video e madhe edhe pse kështu që unë mund vetëm të fillojë.

 7. ju falenderoj ekipin përsëri dashur samurai për këtë informacion me vlerë.

 8. 8

  Unë kam qenë vetëm duke shkuar për të marrë dhe të shkruajnë një artikull në mëngjes dhe nuk kishte asnjë ide se ku të fillojë. Unë kam qenë pyetur veten: "Çfarë do të shkruaj në lidhje me?" Unë tani mund të plas të hapur Samurai Tregut time dhe për të shpëtuar veten disa kohë dhe të shkruajnë artikuj që janë më të efektshme dhe të konvertohet më mirë. Thank you so much për këto video tutorial. Unë kisha një pyetje. A ka të bëjë një ndryshim nëse ju postoni artikullin tuaj si një faqe të re ose vetëm një post? Që nuk janë ato 2 opsione në dispozicion, nuk duhet të jetë një arsye pse. Çfarë është kjo arsyeja?

 9. 9
  14 maj, 2010 at 3:08 am
  Dean ka thënë:

  Dëshironi të merrni më shumë Artikuj - mashtrim të madh me këtë softare - shtoni është ose janë në fund të fjalen - vetëm e bëri këtë sot - aq krijuar fjalen e re dhe më pas ka gjetur material - solli artikuj prapa mëdha siç tha ndriçimi Digitcal Fotografia është e drejtë në Artikujt më - works great!

 10. 10

  Mjet i madh! Mund ta vendosur atë për të publikuar automatikisht në një vend jo-WordPress? I use XSitePro - do të këtë punë me këtë?

 11. Ckemi djema :)

  Vetëm një tjetër arsye Samurai i tregut është mjet my favorite fjalen në arsenalin tonë! Përmbajtja ende është mbret në web dhe krijimin e përmbajtjes origjinale e përditshme mund të jetë i lodhshëm, madje edhe në qoftë se ne e transferojmë (të cilën unë jam i sigurt se shumë prej nesh këtu janë duke bërë!)

  Duke përdorur Samurai Tregut për të identifikuar fruta të ulët në lartësi për të shkruar për siç ju kam treguar në këtë video dhe duke përdorur "të publikojë përmbajtjen" funksion, shkrim përmbajtjen e mirë e shpejtë është bërë shumë më e lehtë tani! Sa më shumë kanë thënë para meje në postet e mëparshme, vlera e marrim nga software tuaj dhe edukimi i vazhdueshëm që japin është i pavlefshëm! Faleminderit për të gjithë ju të bëni!

  Mark

 12. 12
  14 maj, 2010 në 3:35 am
  Claudio ka thënë:

  Te nderuar zoterinj,

  Gjuha ime është spanjolle. Nëse puna është e mundur me përmbajtjen tuaj Duke shkruar në spanjisht, ju lutemi sqaroni mua.
  English ime nuk është e mirë.
  Faleminderit!!

 13. Anthony,

  Thanks so much për info e madhe. Unë jam i sigurt se mjaft disa prej nesh që luftojnë me shkrim artikull do të gjeni këtë tutorial shumë të dobishme. Keep up punën e madhe.

 14. Si ju të saktë theksojnë Anthony krijimin e përmbajtjes është gogol im i madh dhe çdo gjë që më ndihmon jashtë për këtë është vlerësuar shumë. Unë veçanërisht si fakti që unë mund të bëjë çdo gjë, duke përfshirë botuese, nga brenda Samurai Tregut - mbrojtës masiv kohor për të gjithë si unë me më shumë se një blog.

 15. Anthony. Këto video ju jeni postimi janë awesome. I use Samurai treg çdo ditë por ju jeni ende të mësimdhënies më të stuff unë nuk e di se mund të bëjë. Keep up punën e madhe!

 16. Unë jam një përdorues avid e Samurai Tregut. Me çdo modul unë merrni më shumë dhe më shumë i impresionuar. Ju faleminderit shumë për një post të madh. Ti e di përvojën Aha ju flisni për në këtë video. Unë të marrë atë çdo herë që të prezantoj një "si të" video në një modul Samurai Tregut. Nice job ... punë shumë e bukur.

 17. Faleminderit për pamje të qartë me sy, Alex. Ne kemi qenë duke përdorur Samurai Tregut me rezultate të mira, por demonstratat si kjo tregojnë se ne kemi parë vetëm majën e aftësive të saj. Kjo video më të vërtetë vënë një zjarr nën ne.

  Faleminderit për frymëzim dhe drejtim ... Rob Howard

 18. Një tjetër video e madhe nga Samurai Tregut. Samurai Tregut dhe Samurai Domain duhet të jetë koha më e mirë për të shpëtuar software deri tani, unë kujtoj në ditët e vjetër duke e bërë këtë me dorë.

  Në fjalët e Ed Dale "You fëmijë të mos e di se si e mirë që ju keni marrë atë këto ditë!"

 19. Një tjetër i madh djema tutorial. Unë kam në pronësi Samurai Tregut për disa muaj tani dhe kurrë nuk menduan për të përdorur këtë mjet i fuqishëm për hulumtim dhe për të krijuar përmbajtje të cilësisë. Definitely një tjetër strategji e madhe për kompliment SEO arsenalin tim. Vazhdo Me punën e mirë!

  Hans Storrie

 20. 20
  14 maj, 2010 at 4:39 am
  Çmim ka thënë:

  Wow, mund të mbajnë vetëm këtë gjëra për veten tuaj! Unë nuk dua që konkurrenca për mua të di në lidhje me këtë. Ajo ishte me të vërtetë e dobishme, dhe unë kam qenë duke përdorur Samurai Tregut për një kohë tani dhe krejtësisht të harruar në lidhje me këtë funksionalitet. Unë jam duke shkuar për të filluar duke e përdorur atë sot, Thanks again për një të madh, lehtë për t'u përdorur mjet

 21. 21
  14 maj, 2010 në 4:53 am
  tomartomartini ka thënë:

  Një video shumë të mirë në trafik organik dhe se si për të marrë përmbajtje efektive, të lumtë Anthony.

 22. Video Shumë ftohtë. Dua trajnime tuaja. Perfect për të kaluar në për ndihmën e punësuar dhe kanë ata të kuptojnë. Faleminderit djema!

 23. Ky është informacion shumë i dobishëm. Unë nuk mund të presim për të përdorur Samurai Tregut për të publikuar një artikull në faqen time. Faleminderit shumë.

 24. 24
  14 maj, 2010 në 5:11 am
  jose ka thënë:

  Video e madhe. Unë mund të shoh vlerën këtu. Megjithatë, nuk postimi juaj do të ketë nevojë Etiketime / fjalë kyçe? Nuk ishte një vend për fjalë kyçe.

  Jose

 25. Pse do ta përdor Samurai Tregut si interface botuese?

 26. Unë jam duke shkuar për të dhënë këtë një përpjekje për postin nesër tim. I guess Unë gjithmonë harrojmë për këto tipare të Samurai Tregut, sepse ajo aq mirë në hulumtim fjalen.

 27. Thats një toturial mjaft i zoti. Unë me të vërtetë dua Tregut Samurai, e vetmja gjë që unë mendoj se i zhdukur i saj është një mjet për të kontrolluar domains në dispozicion për fjalë kyçe të kontrolluar.

  A mund të zbatojë një funksion të tillë në të ardhmen, ju lutem :)

 28. Një video e madhe paraqitet mirë! Unë të kuptojë se ju nuk keni kohë për të mbuluar këtë, por unë do të doja të shtoni rëndësinë e indeksimit fshehur Semantic (LSI) ne gjithashtu marrjen e një renditje të mirë. Për ata që nuk e di për LSI, kjo do të thotë duke përdorur fjalët dhe frazat në kopjen e trupit të nenit që kanë të bëjnë me fjalen (nuk spamming fjalen) dhe me temën se fjalen është promovuar. Frazat kyçe relevante dhe të ngjashme të ndihmuar punën e SE-së jashtë kuptimit dhe qëllimit të këtij neni. Ata gjithashtu mbështetjen dhe vërtetoni fjalen kryesore, duke i dhënë autoritet më të madh. Google, veçanërisht, vlen LSI. Unë shpresoj se kjo ndihmon.

 29. Konsumojnë pjesë më e vështirë dhe më kohë - shkrim ende ka për të bërë manualy = (

 30. 30
  14 maj, 2010 në 6:20 am
  Adam ka thënë:

  Tmerrshëm ... nuk mund të presim për të vënë këtë djalë të keq për të përdorur! Ju djema shkëmb. Faleminderit për mbështetjen e vazhdueshme dhe të reja!

 31. Shumë lumtë djema. Unë kam qenë një përdorues i të Samurai Tregut për biznesin tim SEO dhe nuk kishte eksperimentuar me këtë modul. Kam gjetur video tuaj të të jenë të kualitetit të lartë dhe dhe vlerë të lartë. Vazhdo Me punën e mirë.

 32. Mirë shkrim artikull cilësia është një art në vetvete, madje edhe kur ju të kryer të gjitha hulumtimet që momenti Eureka nuk është gjithmonë there.When është ky mjet ka të gjitha.

 33. Një tjetër video e madhe! I havent përdorur MS për botimin e përmbajtjes akoma, duhet t'i jepte një provoni

 34. 34
  14 maj, 2010 at 7:48 am
  Juan ka thënë:

  Great video tutorial!
  Pyetje:

  A mund të shkruani disa post ose faqe per nje mëvonshëm planifikuar (kaluara ose të pranishëm)?

  Faleminderit për video të tillë të madh

 35. Hey Isak

  Ekipi MS nisur një mjet domain checker disa muaj mbrapa
  http://www.domainsamurai.com/

 36. 36
  14 maj, 2010 at 8:18 am
  Neil ka thënë:

  Mjet absolutisht më të mirë software.
  Vetëm blerë kohët e fundit dhe jam ende unwrapping të gjitha goodies.
  Kjo "të publikojë përmbajtjen" modul së bashku me të gjitha modulet e tjera dhe mësime të shkëlqyer ofron avantazhe të pabesueshme.
  Si Krishtlindjet vijnë herët.

  Faleminderit shumë.

 37. Unë duhet të them unë jam i inatosur që kisha shikuar kaluar këtë grup funksion. Unë kam qenë i studjuar dhe shkruar një mënyrë shumë më të vështirë për një kohë mjaft.

  Punë e mirë dhe duke na dhënë një mjet që nis prapanicë!

 38. Kjo është një artikull i madh Unë dua për të lexuar. Por e rëndësishme është që unë duhet të bëni atë që ju të më mësojë.

 39. 39

  Përmbajtja e madhe nga ju djema si zakonisht. Unë do të duhet të provoni duke përdorur të publikojë përmbajtjen funksion përsëri. Herën e fundit kam provuar duke e përdorur atë për një blog nuk ka të vërtetë punojnë jashtë për mua, por unë nuk e kanë provuar atë që nga update e fundit, dhe pas shikuar video tuaj duket edhe e vlefshme!

 40. 40
  14 maj, 2010 në 10:30
  Janna ka thënë:

  Video tmerrshëm. Unë kam qenë duke përdorur MS për një kohë tani, por kurrë nuk e kanë përdorur të publikojë përmbajtjen funksionin. Unë dua që ju mund të shtoni shkrimin tuaj blog për të tracker gradë menjëherë.

 41. Koha Perfect - Unë kam qenë i shkruar një shumë të artikujve dhe nuk kanë menduar të përdorin të gjetur përmbajtje funksionalitetin ende. Faleminderit perseri!

  Chris

 42. Unë jam duke përdorur shkrimtarë Elance për krijimin e web faqen time.
  Kjo është cilësi të shpejtë dhe të mirë

 43. Unë kam qenë duke lexuar artikujt tuaj dhe shikuar prezantimet video ..
  JU ofruar një çmim hyrëse të cilën unë nuk e pranoi.

  Tani e kuptoj rëndësinë e saj.

  Prezantimet tuaja VIDEO janë shumë të mira dhe ndoshta unë mund të përdorni ato pa MATERIALIT në ofertën tuaj, por kjo do të jetë shumë më i ngadalshëm dhe më e vështirë.

  MUND TË MARR OFERTA tuaj origjinale dhe çmimeve, ju lutem.

  FALEMINDERIT,

  KEN

 44. Përmbajtja Krijimi nuk është e lehtë dhe konsumon kohë për të gjithë. Shpresojmë se ky modul do të përshpejtojë punën tonë.

  Faleminderit për të bërë këtë tutorial.

 45. 45

  Unë kurrë nuk kam shikuar në krijimin e përmbajtjes të tillë më parë. Kjo e bën procesin të duket kaq e thjeshtë. Unë jam gonna të shkojnë dhe të shkruaj disa artikuj të drejtë tani!

 46. [...] Noble Samurai »Përmbajtja Shkrimi Made Easy! [...]

 47. Uhm, shumë njerëz dhanë komente të mira në lidhje me këtë mjet. Unë jam ende pak skeptik, por unë do të jap it a try. Faleminderit

 48. Pas shikuar këtë video dhe duke bërë një hulumtim pak për Samurai Tregut, kjo duket si një mjet i mirë që të ketë. Megjithatë, sa është versionin e plotë? Unë klikuar në faqen e blerjes, por kjo nuk do të më thoni shifrën e saktë se sa është (Vetëm më jepni vlerat e bonusit në vend). Faleminderit

 49. Unë pajtohem me këtë, përmbajtje të madhe nga ju djema të pazakonta. Gjithsesi një video të jashtëzakonisht të mirë në trafik organik dhe se si për të marrë përmbajtje efektive

 50. Një tjetër i madh, Dr Anthony. Unë e kam përdorur Ky modul disa herë edhe pse unë kryesisht përdorin MS për hulumtim fjalen. Unë jam duke shkuar për të përdorur modulin për hulumtime shtesë artikull. Faleminderit.

 51. Artikull i madh dhe video të. Në Internet Marketing Keyword Research është jetike dhe unë kisha dëgjuar shumë gjëra fantastike rreth Samurai Tregut në ai e kaluara, por nuk ishte në dijeni të publikojë përmbajtjen funksion.

  Unë patjetër do të duhet të shikoni Samurai Tregut në të ardhmen shumë të afërt! Faleminderit për informacionin e madhe.

  Për suksesin tuaj të vazhdueshme,

  Karl Hummel

 52. "Gjeni përmbajtjen" Funksioni në Samurai Tregut është absolutisht e madhe. Kjo e bën Idetë artikull hulumtim shumë më të lehtë.

  Faleminderit për video tutorial dhe përmbajtjen e trajnimit.

  Masato

 53. Great stuff. kështu që kur ju përdorni përmbajtje funksionin mundësi kërkimi, e bën atë automatikisht tjerr artikuj për ju apo janë fjalë për fjalë?

 54. 54
  14 maj, 2010 në 7:26 pm
  Gudo ka thënë:

  MS është mjet i mirë që kam përdorur ndonjëherë. Të mbajtur të vijnë me mallra djemtë - appreciate it!

 55. Trajnimi i madh.

  Nuk mund të presim për të vërtetë të drejtuar këtë produkt përmes Është paces.

  Tony

 56. 56
  14 maj, 2010 në 10:50 pm
  DC ka thënë:

  Unë gjithmonë gjej shkrim përmbajtjen për faqen time pjesa më e vështirë e SEO atëherë ka lidhje ndërtimin, por ju duhet për të shkruar përmbajtje për ata too!

  Thanks për këtë video, me siguri e bën atë një shumë më e lehtë për të gjetur informacion të shkruar për temën tuaj.

 57. 57

  Edhe njehere…

  Koha kirurgjike saktë nga ekuipazhi Samurai Tregut.

  Vetëm kur matës karburantit për metër tim trurit kishte arritur "bosh" bam, të vërtetë e ftohtë dhe frymëzues shkrim përmbajtje vid juaj tregon se deri në kutinë time.

  Frymë e ajrit të freskët!

  DHE much appreciated!

 58. 58

  Faleminderit për informacionin e pëlqen këtë informacion

 59. Përshëndetje,

  Tashmë konsiderohet Samurai Tregut unbeatable, tani mbi përfshirjen e këtij mjeti ajo bëhet në Përsosmëri!

  Tanke
  Milton Ramos

 60. 60

  Unë e kam blerë vetëm vetëm këtë softuer (pas gjetjes së një rimbursim nga një produkt konkurruese e cila kurrë nuk ka punuar) - dhe ende nuk mund të besoj se sa e mirë është MS. Dhe kjo mbështetje trajnim është unbelieveable. Unë jam vetëm duke shpresuar të gjithë gjë nuk përfundimisht të shkojnë në të njëjtën mënyrë si një pjesë e madhe e software të cilat përdoruesit dashur. Unë jam duke folur "Champman" tho përdoruesit amerikanë nuk mund të dini atë

  Gjithsesi, Faleminderit djema dhe ju lutem të vazhdojmë të bëjmë atë që ju bëni - ju jeni superstar

 61. Neni shkrim është një bllok i madh për çdo marketer internetit kështu që kjo ndihmë është shumë e vlefshme.

 62. Kjo ishte shumë e dobishme.

  A keni ndonjë sugjerim për të përdorur Samurai Tregut për krijimin e sondazheve?

 63. Unë vetëm do të doja të shtoj faktin se MS gjithashtu ju jep artikuj. Këto artikuj ju mund të përdorni si është apo si ide farë

  1) Siç është - ok për të mirë - në qoftë se ata nuk e kanë tashmë janë përdorur në të gjithë vendin (MS ju jep këtë informacion)

  2) Ashtu si është - mirë për të mirë - nuancë ato me disa video dhe / ose imazhe (MS ju këto i jep shumë)!

  3) origjinal - më të mirë - të gjejnë fjali dhe paragrafe apo në artikuj të gjetura, Rework ato dhe pastaj të publikojë.

  Në rast se ju nuk keni mendoi, unë e dua këtë produkt, e përdorin atë pothuajse çdo ditë dhe unë bleva atë kur ajo të parë doli dhe mori atë në një ujdi super çmim hyrëse. Unë nuk mund të them se për shumë nga produktet e tjera që kam blerë.

 64. Shumë software mbresëlënëse duket shumë mirë të projektuar dhe të shfaqet. Unë do të jem i thënë shefit tim në lidhje me këtë gjë të parë të hënën në mëngjes. Shpresoj se ai ndjen të njëjtën mënyrë si unë si ky software mund të bëjë punën time një tërësi shumë më e lehtë.

  Faleminderit për video e shkëlqyer.

 65. 65

  Fantastike! Sidomos rruga Anthony shpjegon atë.

  Thanks again për info e madhe
  Alex

 66. Ju keni bërë të lehtë për të shkruar dhe të publikojë përmbajtjen e cilësisë, por në qoftë se Samurai Tregut vetëm do të shkruani përmbajtje për mua. Just kidding, produkt i madh. Unë jam i kënaqur që kam marrë atë. Ju lutem, mos thuaj konkurrencës tim.

 67. [...] Noble Samurai »Përmbajtja Shkrimi Made Easy! [...]

 68. 68

  Faleminderit për info e madhe!

  Ky software është më shumë se unë kurrë pritej, vlera e mahnitshme!
  Faleminderit

 69. 69
  18 maj, 2010 në 8:16 am
  boyjah ka thënë:

  Thanks Anthony. Megjithatë, një tjetër tutorial i shkëlqyer. Keep up martohem shquar e punës!

 70. Hey Alex,

  Tmerrshëm Thank you very much për të treguar 3 hapa të thjeshtë për të marrë duke përdorur modulin publikojë përmbajtjen Tregut Samurai-së, shumë paraqitur mirë dhe të komunikohet ju falënderuar edhe një herë Alex, punë e madhe për të mbajtur atë lart martohem.

 71. 71

  Ju djema janë awesome. Keep it shkon!

 72. 72

  Thanks guys, i tmerrshëm si gjithmonë! Ju djema kurrë nuk pushon të amaze mua me cilësinë e produktit tuaj dhe mësime ... ju lutem mbani ata të vijnë!