Copywriting a šesť faktory vplyvu

Share Button

Copywriting on blackboard picture

Ak máte vlastné podnikanie, či už je to reštaurácia, kaderníctvo, alebo deli, jedným z najdôležitejších faktorov úspechu je komunikácia so zákazníkmi. To isté platí aj pre on-line webové stránky. Kým majitelia tehla-a-malty podnikania jednoducho hovoriť svojim zákazníkom, aby mohol komunikovať, on-line podnikania nemajú rovnaký luxus. Namiesto toho, on-line podniky majú použiť copywriting komunikovať a ovplyvňovať svojich zákazníkov robiť veci. Kým copywriting môže trvať na iné účely v iných trhoch (napríklad, môže byť použitý v časopisoch ako prostriedok zábavy), jeho hlavným cieľom v on-line marketingu je viesť zákazníkmi vykonávať určité akcie. Keď chcete, aby zákazníci k nákupu, zanechať komentár, alebo niečo iné, musia mať účinný kópiu tlačiť je v tomto smere.

Copywriting môže byť prehliadané v prospech SEO a ďalších marketingových praktík, ale je to naozaj je vedúcou silou všetkých on-line marketing. Zákazníci nebude konať, ak nechcete viesť ich na správnu cestu. Marketing nemusí byť našuchorený alebo manipulatívne obsah, ktorý mnohí ľudia myslia na to, ako. Je to proste o učenie, ako hovoriť jazykom, ktorý dosiahne svojich zákazníkov tak logicky aj emocionálne. Moderné vedci prevedenie štúdie, ktoré ukazujú súvislosť medzi ľudskou chémiu mozgu a efektivity marketingových a copywriting taktiky; efektívna copywriting je preukázané, že funguje, a to môže byť veľmi užitočný nástroj pre všetky on-line obchodu.

Šesť faktory vplyvu

Keď sa snažíte dostať svojich zákazníkov, je dôležité vedieť, aký druh faktorov ísť do tohto spojenia. Vo svojej knihe, psychológia presvedčovania , vedec Robert Cialdini načrtnutých šesť faktory vplyvu, že verí, môže viesť zákazníkov k tomu, aby rozhodnutie, ktoré ste dúfal, že sa im tak. Tieto faktory (autorita, reciprocita, sociálne dôkaz, záľuba, záväzky a konzistencie, a nedostatok), pri správnom použití môže pomôcť vášmu podniku maximalizovať efektívnosť jeho kópie.

1. Úrad

Prvým faktorom vplyvu je známa ako orgán. Tento faktor je všetko o tom, ako zarámovať seba a svoje podnikanie.
Predstavte si, že ste bol s neznesiteľnou bolesťou brucha na niekoľko dní, a nemáte tušenie, čo je zle. Zúfalý odpovede, idete na pohotovosť a sedieť v čakárni. Sedieť vedľa vás, je to človek, ktorý sa vás spýta, o svoje príznaky. Ty sa ho, čo sa deje na to povedať, a on navrhne, že by to mohlo byť zápal slepého čreva.
O chvíľu neskôr, ste povolaní k lekárovi. Lekár, ktorý vidíte má diplomy a ocenenia na stene, a on vám povie, že je jedným z najväčších žalúdka lekárov v krajine. On hovorí, že verí, že trpíte pankreatitídy. Teraz, ktorý z týchto dvoch mužov, ste náchylnejší veriť? Tie by zrejme veria, že muž, ktorý sa prezentuje ako world-class lekár, nie? Ale čo v prípade, že človek v čakárni bol vlastne na svete číslo jedna špecialista na poruchy tráviaceho traktu? No, vy by ste nevedel, pretože sa ti to povedať, aby jeho rady by to znamenať, že moc pre vás.
Rovnaký koncept môže byť použitý pre podniky. Ak nechcete sprostredkovať svojim klientom dôvody, ktoré ťa mali dôverovať, budú mať pocit, že ak majú dôvod. Nebudú mať vaše slovo, ako každý cennejšie než nejaký náhodný osoby prechádzajú na ulici. Musíte použiť copywriting oznámiť svojim zákazníkom, aké sú vaše kvalifikácia a prečo by mali počúvať. Musíte preukázať vašu autoritu.

2. Vzájomnosť

Ďalší faktor vplyvu, známy ako vzájomnosti, vyjadruje základné zmysel pre povinnosť, že ľudia cítia splácať svoje dlhy. Predstavte si, že máte priateľa, ktorý vás vezme na večeru, často, keď ste sa na vašom šťastie a nemôže si dovoliť jesť von. A teraz si predstavte, že vyhráte v lotérii, potom, čo váš priateľ vám poskytuje niekoľko vašich večerou. Chceli by ste, aby splácať váš priateľ za to, čo urobil pre vás? Väčšina ľudí by sa, a to aj v prípade, že večera sa zastavil pred rokmi. To je ľudská túžba po vzájomnosti.
Ako podnikanie, je potrebné poskytovať dobré služby zákazníkom pre svojich zákazníkov, aby sa cítili určitú mieru lojality voči vám. Ak sa vydáte nad rámec v starostlivosti o ne, sa budú cítiť, že je potrebné splácať vás naďalej nakupovať na vaše podnikanie.

3. Sociálne Proof

Ľudia sú veľmi sociálne tvory, a ďalší faktor vplyv, sociálne dôkaz, využíva toho. Predstavte si, že ste v parku, a tam sú dva zmrzlinové stánky. Jeden zmrzlina stojan má rad ľudí sa zhromaždili za ním, zatiaľ čo druhý je úplne opustené. Ktorý z nich by ste veriť viac? Väčšina ľudí verí, že by sa človek s viacerými ľuďmi postavili je lepší. To je sociálne dôkaz v akcii.
Pre podniky, ohlasy zákazníkov sú nesmierne dôležité. Stránky ako je Yelp a Google Hodnotenie získať veľa názorov, pretože umožňujú zákazníkom vidieť, kto je najviac dôverujú iným zákazníkom. Ľudia chcú ísť s niečím, čo sa osvedčil, a nie niečo experimentálne.

4. záľuba

Štvrtý faktor vplyvu, záľuba, poukazuje na to, že ľudia sú viac pravdepodobné, že urobiť niečo pre niekoho, že sa im páči. Predstavte si, že pracujete v kancelárii, a máte dva spolupracovníkov. Jedným z nich je vždy veľmi zdvorilý k vám. Pýta sa vás na otázky o svoj deň, komplimenty vás na vaše úspechy, a vždy má úsmev na tvári. Ďalšie spolupracovník je absolútna blbec na vás. Zakaždým, keď ho videl, on robí žarty z vás mračí, alebo pľuje do tváre.
A teraz si predstavte, že obaja svojimi spolupracovníkmi neskoro pre priradenie a zúfalo potrebujú vašu pomoc až do konca. Ktorý z nich ste väčšia pravdepodobnosť, že pomôcť? Ako ľudia, máme tendenciu sa cítiť oveľa väčšiu lojalitu k ľuďom, ktoré sú pekné pre nás, ako my, aby ľudí, ktorí sú zlí. Máme radi im lepšie. Ako podnikanie, musíte byť natoľko, že vaši zákazníci budú skutočne rád a cítiť sa dobre o kúpe veci od vás, alebo robiť veci, ktoré požadujete pekné.

5. Záväzok a konzistencie

Záväzok a konzistencia je piaty faktor vplyvu. To sa týka prírody človeka byť konzistentný vo svojich názoroch. Ľudia nechcú byť myšlienka ako klamári, takže nechcú meniť svoje názory. Napríklad, myslím, že osoby, ktorá má naozaj rada určitú politík. On ide ďalej a ďalej svojim priateľom o tom, ako dobre to politík je, a ako on podporuje skoro všetky jeho názory. Ak je politikom, neskôr v rade, bolo urobiť niečo, čo naozaj hneval osobu, že človek môže cítiť inak o politikovi, ale on by nechcel, aby to ukázať svojim priateľom zo strachu, ukazuje na nedostatok dôslednosti. Tento faktor hrá komplikovanú úlohu v podnikaní, ale to môže byť veľmi silný, keď využil správne.

6. Nedostatok

Posledným faktorom vplyvu je nedostatok. Je to podobné ako na klasické poňatie ponuky a dopytu; keď tam sú niektoré z niečoho k dispozícii alebo keď niečo je k dispozícii len na krátku dobu, to sa stáva cennejšie. Predaja sú skvelým príkladom nedostatku. Ak obchod má veľký predaj, máte pocit, že je potrebné sa tam dostať okamžite, pretože viete, že zľavy budú k dispozícii len na krátku dobu. Vytvorenie týchto pocity dôsledku za to, že rokovania môže pomôcť vášmu podnikania inšpirovať zákazníkov, aby okamžite konať.

Týchto šesť faktory vplyvu sú jednoduché, ale oni sú extrémne výkonné pri správnom používaní. Pozrite sa okolo seba na reklamy a webových stránok, ktoré navštevujete, a svedkami, ako sa tieto faktory vplyvu sa dať do pohybu, všetko okolo vás. Premýšľajte o tom, čo konkrétne ovplyvňujú vás konať, a môžete dozvedieť veľa o ľudskej psychike a dôvody, ktoré zákazníci sa správajú, ako to robia.

Noble napísal 5 príspevok (y) pre Noble Samurai

Jedna reakcia na "copywriting a šesť faktorov vplyvu"

  1. Zásada reciprocity je naozaj dobre zavedený v psychológii spotrebiteľa - s úspešnou on-line marketingu, to nemohlo byť inak!

    To je základ umožňujúci hosť miest, vzájomné prepojenie výmeny v blogrolls a zadarmo / zľavy výrobkov, ktoré predávajú.

    Btw, že kniha je vynikajúci. Každý podnikateľ stojí za jeho soli by mal byť up-to-dáta s psychológie motivácie a persuation.

    S pozdravom, byť dobre.
    Mark Davidson 's posledný blog post ... Napíšte veľký obsah s copywriting Scorecard pre bloggerov