Copywriting a šesť faktorov ovplyvňujúcich

Share Button

Copywriting on blackboard picture

Keď vlastné podnikanie, či už je to reštaurácia, kaderníctvo, alebo deli, jeden z najdôležitejších faktorov k úspechu je komunikácia s vašimi zákazníkmi. To isté platí aj pre on-line webové stránky. Kým majitelia tehla-a-malty podnikania jednoducho hovoriť svojim zákazníkom, aby sa komunikovať, on-line podnikania nemajú rovnaký luxus. Namiesto toho, on-line podnikania musí používať copywriting komunikovať a ovplyvňovať svojich zákazníkov robiť veci. Kým copywriting môže trvať na iné účely, na iných trhoch (napríklad, môže byť použitý v časopisoch, ako prostriedok zábavy), jeho hlavným cieľom v on-line marketingu je viesť zákazníkov na vykonanie určitej akcie. Keď chcú zákazníci k nákupu, zanechať komentár, alebo niečo iné, musia mať účinný kópiu tlačiť je v tomto smere.

Copywriting môže byť prehliadané v prospech SEO a ďalších marketingových postupov, ale je to naozaj je vedúcou silou všetkých on-line marketingu. Zákazníci nebudú konať, ak nechcete viesť ich na správnu cestu. Marketing nemusí byť kyprý, alebo manipulujúci obsah, ktorý mnohí ľudia myslia na to, ako. Je to proste o učenie, ako hovoriť jazykom, ktorý dosiahne svojich zákazníkov ako logicky a emocionálne. Moderné vedci vykonávajú štúdie, ktoré ukazujú súvislosť medzi ľudskou chémiu mozgu a efektivity marketingových a copywriting taktiky; efektívna copywriting je preukázané, že funguje, a to môže byť veľmi užitočný nástroj pre všetky on-line obchodu.

Šesť Faktory vplyvu

Keď sa snažíte osloviť svojich zákazníkov, je dôležité vedieť, aké faktory idú do tvorby tohto spojenia. Vo svojej knihe, psychológia presvedčovania , vedec Robert Cialdini uvádza šesť faktorov vplyvu, že verí, že môže viesť zákazníkov k tomu, aby rozhodnutia, ktoré ste dúfal, že sa im tak. Tieto faktory (orgán, vzájomnosti, sociálne dôkaz, záľuba, záväzky a súdržnosť, a nedostatok), pri správnom použití môže pomôcť vášmu podniku maximalizovať efektívnosť jeho kópie.

1. Úrad

Prvým faktorom vplyvu je známy ako orgánu. Tento faktor je všetko o tom, ako formovať seba a svoje podnikanie.
Predstavte si, že ste boli s neznesiteľnou bolesťou brucha na pár dní, a nemáte tušenie, čo je zle. Zúfalý odpovede, môžete ísť na pohotovosť a sedieť v čakárni. Sedí vedľa vás je muž, ktorý sa vás spýta na vaše príznaky. Vy ste ho, čo sa deje na to povedať, a on navrhne, že by to mohlo byť zápal slepého čreva.
O chvíľu neskôr, ste povolaní k lekárovi. Lekár, ktorý vidíte má diplomov a ocenení na stene, a on vám povie, že je to jeden z najväčších žalúdka lekárov v krajine. On hovorí, že verí, že trpíte pankreatitídy. Teraz, ktorý z týchto dvoch mužov, ste viac naklonený veriť? Tie by zrejme veria, že muž, ktorý sa prezentuje ako prvotriedne lekár, nie? Ale čo v prípade, že človek v čakárni bol vlastne na svete číslo jedna špecialista na poruchy zažívacieho traktu? No, mali by ste sa vedieť, pretože vám to nepovedal, takže jeho rady by neznamenalo, že moc na vás.
Rovnaká koncepcia môže byť použitá pre podniky. Ak nechcete oznámiť svojim zákazníkom, že dôvody, ktoré by vám mali dôverovať, budú mať pocit, že ak majú dôvod. Nebudú mať vaše slovo ako každý cennejšie ako nejaké náhodné osoby, prechádzajú na ulici. Musíte použiť copywriting sprostredkovať svojim klientom, aké sú vaše kvalifikácia a prečo by mali počúvať. Musíte preukázať svoje oprávnenie.

2. Vzájomnosť

Ďalší faktor vplyvu, známy ako vzájomnosti, sa odkazuje na základný zmysel pre povinnosť, že ľudia cítia splácať svoje dlhy. Predstavte si, že máte priateľa, ktorý vás vezme na večeru, často, keď ste sa na svoje šťastie a nemôže si dovoliť jesť von. A teraz si predstavte, že vyhráte v lotérii, potom, čo váš priateľ vám poskytuje niekoľko vašich večere. Chceli by ste splatiť svojim priateľom za to, čo urobil pre vás? Väčšina ľudí by ani v prípade, že večera sa zastavil pred rokmi. To je ľudská túžba po vzájomnosti.
Ako podnikanie, je potrebné poskytovať dobré služby zákazníkom pre svojich zákazníkov tak, že cíti určitú mieru lojality k vám. Ak sa vydáte nad rámec v starostlivosti o ne, budú mať pocit, že je potrebné splatiť vás naďalej nakupovať na vaše podnikanie.

3. Sociálna Dôkaz

Ľudia sú veľmi sociálne tvory, a ďalší faktor vplyv, sociálne dôkaz, využíva to. Predstavte si, že ste v parku, a tam sú dva zmrzlinové stánky. Jeden zmrzlina stojan má rad ľudí zhromaždených za sebou, zatiaľ čo druhý je úplne opustené. Ktorý z nich by ste veriť viac? Väčšina ľudí by sa veriť, že ten, s viacerými ľuďmi postavili je lepší. To je sociálne dôkaz v akcii.
Pre podniky, ohlasy zákazníkov sú nesmierne dôležité. Stránky ako je Yelp a Google Hodnotenie získať veľa názorov, pretože umožňujú zákazníkom, aby zistili, kto je najviac dôveryhodný iných zákazníkov. Ľudia chcú ísť s niečím, čo sa osvedčil, a nie niečo experimentálne.

4. záľuba

Štvrtý faktor vplyvu, sympatie, sa odvoláva na skutočnosť, že ľudia sú viac pravdepodobné, že urobiť niečo pre niekoho, kto sa im páči. Predstavte si, že pracujete v kancelárii a máte dva spolupracovníkov. Jedným z nich je vždy veľmi zdvorilý k vám. Pýta sa vás na otázky o svoj deň, komplimenty vás na vaše úspechy, a vždy má úsmev na tvári. Druhý spolupracovník je absolútna blbec na vás. Zakaždým, keď ho vidím, robí si žarty z vás mračí, alebo pľuvne do tváre.
A teraz si predstavte, že obaja svojimi spolupracovníkmi neskoro na priradenie a zúfalo potrebujú vašu pomoc dokončiť. Ktorý z nich máte väčšiu pravdepodobnosť, že pomoc? Ako ľudia máme tendenciu sa cítiť oveľa väčšiu lojalitu voči ľuďom, ktoré sú príjemné pre nás, ako my k ľuďom, ktorí sú zlí. Radi je lepšie. Ako podnikanie, musíte byť natoľko, že vaši zákazníci budú skutočne rád a cítiť sa dobre o kúpe veci od vás, alebo robiť veci, ktoré požadujete pekné.

5. Záväzok a konzistencie

Odhodlanie a konzistencia je piaty faktor vplyvu. To sa odkazuje na povahe ľudskej, aby bol konzistentný vo svojich názoroch. Ľudia nechcú byť myšlienka ako klamári, a preto nechcú meniť svoje názory. Napríklad, že osoby, ktorá má rada určitej politikom. Išiel ďalej a ďalej svojim priateľom o tom, ako dobrý to je politik, a ako podporuje skoro všetky jeho názory. Ak je politikom, neskôr v rade, bolo to niečo, čo naozaj hnevali osobu, táto osoba môže cítiť inak o politikovi, ale možno nebudete chcieť ukázať to jeho priatelia zo strachu, ukazuje na nedostatok konzistencie. Tento faktor hrá komplikovanú úlohu v podnikaní, ale to môže byť veľmi silný, keď využil správne.

6. Nedostatok

Posledným faktorom vplyvu je nedostatok. Je podobná klasickej poňatie ponuky a dopytu; v prípade, že sú niektoré z niečoho k dispozícii alebo keď niečo je k dispozícii len na krátku dobu, to sa stáva cennejšie. Tržby sú skvelým príkladom nedostatku. Keď obchod má veľký predaj, máte pocit, že je potrebné, aby sa tam dostať hneď, pretože viete, že zľavy budú k dispozícii len na krátku dobu. Vytvorenie týchto pocity dôsledku za to, že rokovania môžu pomôcť vaše podnikanie inšpirovať zákazníkov, aby okamžite konať.

Týchto šesť faktorov vplyvu sú jednoduché, ale sú veľmi silné, keď správne používané. Pozrite sa okolo seba na reklamy a webové stránky, ktoré navštívite, a svedkami, ako tieto faktory vplyvu sú uvádzané do pohybu všetko okolo vás. Premýšľajte o tom, čo konkrétne ovplyvňujú budete konať, a môžete dozvedieť veľa o ľudskej psychike a dôvodov, prečo sa zákazníci správajú, ako to robia.

Noble napísal päť príspevok (y) pre Noble Samurai

Jedna reakcia na "Copywriting a šesť faktorov vplyvu"

  1. Princíp reciprocity je naozaj dobre zavedený v psychológii spotrebiteľa - s úspešnou on-line marketingu, to nemohlo byť inak!

    To je základom pre umožnenie hodnotenia príspevky, vzájomné prepojenie výmeny v blogrolls a zadarmo / zľavy výrobkov, ktoré predávajú.

    Btw, tá kniha je vynikajúca. Každý podnikateľ stojí za jeho soli by mal byť up-to-dáta s psychológiou motivácie a persuation.

    S pozdravom, bude dobre.
    Mark Davidson 's posledný blog post ... Napíšte veľký obsah s copywriting Scorecard pre bloggerov