Нови на Google клучни зборови Планер - Како тоа го прави пазар Самурај побрзо!

Сподели Батон

Ние сме многу среќни да објавиме дека по долго чекаат - Гугл го повлече тоа е старо "алатката за клучни зборови", и го замени со својот нов и сјајна "клучни зборови излет".

За детали за промени и што значи тоа за функционалноста на пазар Самурај прочитајте го нашиот блог пост.

Можете да прочитате повеќе за некои од промените на податоци (како што се нивното отстранување на широка и фраза податоци) дека Google има направено преку нивниот официјален блог напис на https://support.google.com/adwords/answer/3141229

Добрата вест е што не сум бил работи напорно за да се направи оваа транзиција, како мазна како е можно за нашите клиенти, и верзија на пазар Самурај, кој е компатибилен со клучни зборови во излет е во фаза на тестирање за повеќе од еден месец сега.

Денес ние сме направени оваа нова "клучни зборови излет" верзија живо (едноставно ажурирање на вашата верзија на пазар Самурај со најновата верзија од започнувањето на стан и велејќи: "Да" за ажурирање дијалог линија).

И ние сме навистина возбудени да објавиме дека ...

Новиот клучни зборови излет изградба на пазар Самурај е многу побрзо отколку кога било досега!

Природата на стариот алатката за клучни зборови тоа многу бавен процес да се соберат сите податоци за клучни зборови ви се потребни за ефикасната клучни зборови анализа направена. Новиот клучни зборови излет изградба е многу snappier што значи дека можете да ги извршувате вашите клучни зборови истражување за помалку од половина од времето, кога во споредба со стариот алатката за клучни зборови!

Што се промени во пазар Самурај со нови клучни зборови излет податоци?

Ако не сте сигурни што сето тоа значи за пазар Самурај корисници, најважно е да се реализира е тоа што многу малку навистина е изменета.
Основи на клучни зборови истражување остануваат исти како и тие секогаш имаат, и поголемиот дел од познатите елементи на интерфејсот пазар Самурај е и работното престојуваат стави.

Постојат неколку видливи промени вреди да се напомене, сепак:

 • Ние сега се користам точно појавување на владата за клучниот збор истражување на податоци, како што е објаснето во повеќе детали во последен блог пост и во официјалното соопштение на Google . Ова ќе се покаже помал број за пребарување сообраќај од оние кои може да се користи за да се, но сметаме дека се повеќе го покажуваат резултатите што ќе видите во долг рок.

 • Ние сме ажурирани нашите златни правила филтри да го користат новиот Majestic оптимизација конкуренцијата метрика, наместо на повеќе-неверодостојни SEOC вредности. Значи уште еднаш броевите и самите ќе бидат различни, но целта на филтерот за неплаќање останува иста. SEOC престана да биде сигурен метрички да се измери "количина" на пребарувачот конкуренција.

  Многу други конкурентни клучни зборови истражување услуги вклучувајќи ги и нашите пријатели во Wordtracker да се пресели во користење на бројот на пати клучен збор се појавува и во насловот таг и во сидро текст линкови назад кон страница (она што ние сега го нарекуваат "TAComp"), како многу сигурен мерка на количината на пребарувач конкуренција.

  SEOC е во ред во 2008-2009 година, но експоненцијален раст во страници на интернет, бидејќи тоа го прави релативно безначајни број во 2013 година.

 • На "Adwords" филтер секција е отстранета, а сега AWCPC број е дел од Commerciality колона. AWCTR, AWT и AWV веќе не се на располагање како на Google го отстраните овој податоците од нивните клучни зборови излет алатка. Ние се уште ги обезбеди AWCPC и AWI (AdWords впечатоци), а сепак SEOV (како Google ќе ја обезбедува оваа податоци).

 • Старото "конкуренцијата" колона е преименуван во "Основен конкурс" за да се разликува од "Мажестик конкуренцијата" метрика ние сега препорачуваме употреба.

 • На "органско" колона сега се карактеризира со "AdWords впечатоци" (AWI) метрички, која е слична на постарите AWT (AdWords Шверц) - иако нашето истражување покажа дека тоа не е сосема ист број, но може да се користи прилично добра замена .

 • На "Тип појавување" паѓачко мени само што влијае на резултатите за AWCPC колона и колона SEOV - податоци за пребарување сообраќај сега е секогаш само точниот-натпревар пребарувања (како Google само обезбедува Точна натпревар за податоци сега).

Користење на Широк појавување фраза Сооднос на зумот (PBR) повеќе не се препорачува:

Додека PBR метрички ќе остане на располагање да го користите ако сакате, ние сме го отстранување од стандардните препорачува подесувањата на филтерот и од нашите обуки. Тоа е иновативен и време за заштеда на функција додека броеви може да се потпира, но со текот на времето тие стануваат се помалку и помалку сигурен. Ние сме сведоци диви варијација на податоци се врати од Google.

За жал ние се чувствуваме тоа е сега се прават повеќе штета отколку добро, во повеќето случаи.

Наша препорака е да го направи она што оптимизација за професионалци се - едноставно користење Токму појавување на конкуренцијата, бидејќи ова ги отстранува сите предрасуди поради зборовниот ред или skews поради подолго опашка клучни изводи.

Има повеќе информации за промените интерфејс на располагање во нашата база на знаење напис тука .

Обука Доџо клучни зборови Истражувања Видео Новости Наскоро ...

Конечно, ние сме во процес на реорганизација на сите наши клучни зборови Истражувања туториал видео клипови, со приоритет на серијата златни правила за да се заврши побрзо. Тие ќе вклучуваат и ажурирање на сите мали интерфејс промени кои имаат акумулирано бидејќи првиот произведен на видео клипови, и некои нови примери кои се рефлектираат на условите на онлајн пазари како што се денес.

Откако тие се подготвени да премиера ќе се стави на збор од на Твитер и Фејсбук , па јас ве поттикнувам да се следи со нас со цел да бидат информирани за важни вести и надградби веднаш!

Што следно да направи ...

Да ја добиете вашата раце на овој нов, побрз "клучни зборови излет" изградба на пазар Самурај, едноставно:

 1. Оган до вашата копија на пазар Самурај.
 2. Кога ќе биде побарано да се ажурира на најновата верзија, кажете "Да"
 3. Чекај за ажурирање, за да ја преземете и пазар Самурај повторно да го започне и ќе бидете на вашиот пат!

Се надеваме дека ќе уживате во нови клучни зборови излет изгради. Ако имате било какви прашања, Ве молиме слободно да се фотографира со нашиот тим за поддршка е-пошта на support@noblesamurai.com

Исто така, го прави прилично детално испитување на нашата нова клучниот збор филтер стабилизаторот, сепак, ако имате било какви совети за тоа како тие би можеле да се подобри, ве молиме да ни пука е-маил, како и.