Би сакал да мислев на оваа оптимизација на софтвер првиот ...

Еве некои многу паметни оптимизација / линк за градење на софтвер кој ние не се создадат - но посакувам ние го сторивме ...

30-Второ Краток преглед за зафатен Луѓе ...

Мишел MacPhearson објави некои многу паметни нова оптимизација на софтвер оваа недела.

Тоа "обратна инженери" на страниците со резултати на Google додека вие се види ...

Тогаш тоа ви дава планот покажува врвот висок авторитет, клучни зборови релевантни сајтови да наведете за линкови, кои ќе го подобрите вашето рангирање.

И можете да го добие бесплатно овде . (Да, таа работи на двете PC и Mac.)

Забелешка: Очекуваат да оставите вашето име и мејл адреса, во замена за вашата копија, но тоа е тоа ... Софтверот е бесплатен - не upsells на "напредна верзија" или еднократен нуди на регистрација - еднаш сте го внеле Вашиот е-мејл адреса, на софтверот бесплатно.

Она што ги прави "ранг Декодирање мотор" толку кул?

Кога јас прв пат го употребил, јас бев импресиониран од "ранг Декодирање на мотор", бидејќи тоа е толку едноставен - но толку паметен.

Што софтвер не е едноставно за да ви го покаже сајтови кои постојано се рангира и во Google - во вашите специфични лажат, или во целина.

Тоа се сајтови кои Google признава како најголема доверба, висок орган, повеќето релевантни веб-сајтови ...

  • Доверлив сајтови;
  • Висок орган сајтови;
  • Релевантни за вашата лажат.

Наоѓање на сајтови кои функционирам сите три кутии е како наоѓање на светиот грал на врската зграда. Овие се места за да го добиете најдоброто линкови (врски назад кон вашиот сајт) ако сакате врвот ВТА.

Толку едноставно, а толку умен.

Тоа е она што ме импресионира за софтвер на Michelle.

(И јас сум корне себе дека јас не мислам на тоа на прво место! "Тело линк Пронаоѓач Самурај" има убав прстен на него, не се согласувате? ...)

Па зошто висок орган, релевантни линкови важно?

Бидејќи Google вели така.

Гугл сака да се види линкови укажува на вашиот сајт од други висок орган сајтови во вашиот пазар пред тоа ви дава врвот ВТА.

Земи го од нив:

"Тематски дојдовни линкови од орган сајтови носи поголема тежина отколку на-страница за оптимизација"

- Мет Cutts (Google инженер и неофицијални Google оптимизација Портпаролот)

"Google интерпретира линк од страната од А до страница Б како гласање од страната А до страница Б Гласови од страниците кои се самите важно тежат повеќе силно и да помогне се направи други страници важни"

- Google на создавањето на една "Google-пријателски сајт"

Така таргетирање со најголема доверба, висок орган сајтови во вашиот пазар за врската зграда може да ви даде најголем резултат за вашата врска зграда префрлуваат одговорноста.

Тоа е причината зошто на Michelle ранг Декодирање мотор софтвер е толку вредни.

Како да преземам ранг Декодирање мотор:

Да се ​​добијат нови Мишел MacPhearson да ранг Декодирање мотор, ќе мора да се регистрирате тука:

Се добие ранг Декодирање мотор
(За Mac и PC.)

Ќе бидете прашани за вашето име и мејл адреса, но тоа е тоа ... Софтверот е бесплатен - не постојат upsells на "напредна верзија" - тоа е само слободни.

(Откако ќе го примите вашата линк за преземање, бидете сигурни дека ќе се види на видео на страната за download. Тој објаснува во детали како софтверот работи, и ти дава акционен план за тоа како да го користите на вашиот сајт.)

Откако сте го преземале, да се прочита на ...

3 Самурај Совети за користење на ранг Декодирање мотор ...

Кога ќе започнат со користење на софтвер, постојат 3 Самурај совети јас Ви препорачуваме да ги користите за да го добиете најмногу вредност од рангот на декодирање на мотор.

1. Види што се случува ...

Ако веќе поседувате целосната верзија на пазар Самурај, не заборавајте да ја користите да ги пратите вашите ВТА!

Треба да се прави пред и по која било активност оптимизација.

(Впрочем - не можете да се оптимизира нешто ако не го мерење!)

Пред да започнете, стави вашите главни клучни зборови и адреси во пазар Самурај е ранг Тракер така што ќе може да се види вашиот ВТА како тие се зголеми.

Не само што е охрабрувачки кога ќе видите ВТА пораст на вашиот сајт, исто така, се зајакнува дека она што го правиш е всушност работат.

2. Земи го правото Клучни зборови

Ранг Декодирање мотор ќе ги провери до 10 од вашите клучни зборови за да ви покаже кои сајтови постојано се рангира и во вашиот лажат.

Наместо подигање клучни зборови случајно, се пазар Самурај да ви го покаже клучни зборови, кои Google мисли се најпогодни за вашата главна лажат клучен збор.

Бидејќи ќе се бара на Google за двете повеќето релевантни клучни зборови во вашиот лажат (преку пазарна Самураи), и на повеќето релевантни сајтови за оние клучни зборови (преку ранг Декодирање на мотор), можете да бидете сигурни дека сајтови сте се фокусирани за линкови се на повеќето релевантни висок орган сајтови во вашиот лажат.

За да го најдете клучни зборови, кои се најпогодни за вашите главни клучни зборови, внесете вашата главна клучен збор во пазар Самурај е клучни зборови Истражувања модул и изберете 10 од најтесно поврзани клучни зборови, кои пазарна Самураи генерира за вас.

Функционирам кутии од лево на клучни зборови, а потоа изберете "Опции на избраните" тогаш "Копирај тагови (одделени со запирки)" и поставете го клучни зборови во ранг на декодирање на мотор.

3. Изградба Внесувач Страници со врски

А не само фокусирање на најбрзиот најлесниот линкови (на пример, блог коментирајќи), поминете некое време зграда "фидер страници" ...

Без сомнение ќе најдете еден куп на Web 2.0 и кориснички генерирани содржини сајтови во микс каде што можете да испратите вашите сопствени содржини (и го стави линкови до вашиот сајт во внатрешноста на содржината.)

Тоа би можело да потрае малку подолго да пишувам и да испратите статија, но има двојна корист за SEO.

Не само што е ова вредно за линкови, исто така ви дава "фидер страници" - содржина на други висок орган сајтови, кои имаат добри шанси за пласман и на самите себе, и возење дури и повеќе сообраќај кон вашиот сајт.

... Но, се разбира, ќе мора Мишел MacPhearson да ранг Декодирање Engine прво да се направи сето ова ( тука ).