Нов оптимизација Водич од Sitepoint

Сподели Батон

Оваа недела, одличен прирачник за пребарување Engine Optimization беше ослободен од Sitepoint - "На оптимизација за бизнис Водич."

Тоа е лесно да се разбере, без возбуда, нема црно-шапка, ореви-и-завртки содржината на оптимизација.

Ако сте само почетна надвор во оптимизација, тоа ви обезбедува со фантастичен преглед на основните принципи кои ќе се користи одново и одново да се зголеми рангирање на вашиот веб-сајтови.

Но, тоа е исто така голем, ако веќе сте на оптимизација за про, бидејќи таа ги опфаќа основите за тоа како да започнете свој бизнис оптимизација за консултантски (дури и да ви даде еден куп на готови за употреба договори, ревизија шаблони, листи за проверка и продажбата пораки да им помогне на ти почна.)

Кои се Sitepoint и Што ги прави вреди да се слуша?

Ако не сте се среќаваме со Sitepoint пред - тие се вистински договор.

 • Тие се момците зад Flippa.com и 99Designs.com;
 • Нивната главна страница - SitePoint.com - е местото веб дизајнери, програмери и други паметни "geeky" луѓето одат да учат високо-технолошки работи;
 • До денес, повеќе од 1.500.000 луѓе се купи или добиена копии од нивните технолошки водич книги - и над 860.000 се претплатите на нивните редовни билтени;
 • Комбинација, нивните сајтови имаат буквално 10.000 е на ранг-листа за високо клучни зборови сообраќај;
 • И оптимизација за момци кој го напиша и уредник на оптимизација за бизнис Водич (Кристен Холден и Мајк Хадсон) имаат над 10 години искуство - цела низа на лични, мали бизниси и мега-бизнис сајтови - вклучувајќи Pfizer, RealEstate.com.au и Sensis.

Поради сето ова, тие зборувам од искуство и назад до нивното учење со вистински резултати.

Што е покриена во Бизнис Водич за оптимизација?

Поглавја на основни содржини се:

 1. Барај 101: Принципите пребарувачите користат да се рангира веб-сајтови, како и на основните теории на оптимизација;
 2. Најдобрите практики во оптимизација за: "право" на начини да се создаде содржина, се изгради на вашата веб-сајтови, се изгради врски и повеќе;
 3. Напредно тактики: Паметни стратегии (и софтвер) за максимизирање на вашиот оптимизација за резултати;
 4. Претпријатие SEO: Стратегиите за вистинскиот живот авторите се користи за зголемување на бројот на ранг страници за бизнис сајтови;
 5. Платени за пребарување: Зошто плати-по-клик рекламирање е важна за оптимизација, и како да се дел од вашата стратегија направи;
 6. Локално Пребарување: Етички искористување на она што е веројатно најбрзо растечки можност во оптимизација за пазарот;
 7. Почнувајќи на оптимизација за бизнис: Ако сте готовина сиромашните, но знаењето богата кога станува збор за оптимизација, консалтинг е потенцијална можност готовина крава. Во ова поглавје се добива право во "како-да";
 8. Проширува технологија и персонал: Како да ги автоматизира процесот на оптимизација, и дава повеќе резултати со помалку време и напор;
 9. Додадена вредност услуги: (! Или, стратегии кои можете да го користите на вашиот сопствен веб-сајтови да се направи повеќе за продажба) Како да се зголеми вредноста на оптимизација за клиенти живот

Она што го прави оптимизација за бизнис Водич цена?

На оптимизација за бизнис Водич нормално се продава за $ 197, и е покриена со задоволство гаранција од 30 дена.

Меѓутоа, поради пазарна Самураи опремен така видливо во упатството, бевме во можност да се обезбеди ексклузивен попуст за пазар Самурај корисниците кои сакаат да купат копија.

Поради ова, можете да добиете $ 20 исклучите вашиот начин на купувачите (доведување на цената до $ 177) ако ги купите преку овој линк:

https://sitepoint.com/bookstore/go/269/d6b674/6593f81ae5

(Забелешка: Ова е само линк достапни попуст за оптимизација за бизнис Водич - и тоа е ексклузивна за корисници пазар Самурај.)

Плус сега ќе заштедите со слободен стандард превозот премногу.

Повторно, ако сте нови на оптимизација и сакате цврста и сеопфатна преглед на сите клучни работи што треба да знаете - или ако сте во потрага да започнете оптимизација за консултантски бизнис е - ова е, секако, вреди да се погледне.

Брент