Објавува: Vidsy - Направете продажбата пораки профит-влечење во 90 минути или помалку ...

Сподели Батон

Здраво Тоа е Јуџин тука, извршниот директор на Нобл Самурај и јас имам нешто навистина возбудливо да го споделам со вас денес:

Само пред неколку недели ние објавени Vidsy - нашата нова алатка Пишување, која им овозможува на онлајн бизнис сопственици како да се создаде високо-конвертирање, профит-влечење продажбата пораки за само 90 минути или помалку (дури и ако никогаш не сум напишал линија на продажбата копија пред во вашиот живот).

Бидејќи ние започна, во текот на 2047 онлајн бизнис сопственици се претплатиле на Vidsy, и во она што е највисока стапка на имплементација некогаш сум ја видел, над 815 луѓе се целосно завршено нивниот прв Vidsy Продај порака!

Добро направено за преземање на масивна акција!

За да дознаете како Vidsy работи (вклучувајќи чекор-по-чекор демонстрација на софтверот), може да се види на кратко видео ќе произведува подолу:

Или ако читањето е повеќе на вашиот стил, можете да прочитате за најважните моменти во блог пост подолу ...

Значи, она што проблемот не се реши Vidsy?

Ако сте еден од милионите на креативни луѓе кои имаат голем производ, но се уште се борат да се направи продажба на интернет, тогаш вие не сте сами ...

Факт е, создавање на производ е многу слични на ... качување голем планината:

Секој пат кога ќе работат на вашиот производ, да ве однесе еден мал чекор до стрмните и предавнички карпа лице ...

И единственото нешто што Ве крепи, е да се знае дека кога ќе се достигне врвот на планината и вашиот производ е направено, можете конечно ќе биде во можност да направи вистинска разлика во животите на другите и да уживаат на финансиски награди кои доаѓаат од споделувањето вашиот производ со светот.

Значи ти стисне забите и да ја задржите на качување ...

Тогаш, конечно, по неколку месеци или дури со години на напорна работа - Вашиот производ да се направи!

Ќе излезеш да го прослават и да уживаат во неверојатно чувство на успех и задоволство.

Вие конечно го достигна врвот и го освоил планинскиот производ создавањето на ...

Сепак, вашата прослава е краткотрајна, како можете брзо да се откријат ...

Гаден и неочекувано изненадување ...

Вие одеднаш откривате дека она што го мислев дека е на врвот на планината е, всушност, само на платото ...

Со ужасна тоне чувство во јамата на вашиот стомак - ќе сфатат дека една цела нова планина е пред вас ...

Планински маркетинг ...

Гледаш, овие денови, имаат голем производ е само не е доволно:

Со цел да се создаде сериозен бизнис за генерирање на профит, мора да биде во состојба ефикасно да комуницираат на вредноста на вашиот производ, на начин кој ги присилува вашите посетители да преземе акција и конечно кликнете на копчето Додај во кошничка копче.

Успеат да го направат тоа, и никогаш нема да бидете во можност да го конвертирате посетители на вашиот сајт во плаќаат клиентите, и сета крв, пот и солзи, кои влегоа во создавање на вашиот производ, како може да го испуштивме одредување на мозоци.

"Најтажната работа за онлајн бизнис денес е дека може да имаат совршен производ кој може да се трансформира нечиј живот ... туку затоа што не знам како да го пазар правилно, никој не го купува."

Погледни - во крајна линија е - тоа е оваа планина - Маркетинг планината што стои помеѓу вас и добивање на вашиот производ до луѓето кои им е најпотребна.

Тоа е тоа маркетинг планина што е ви запирање од добивање на вашиот производ во рацете на десетици илјади желни клиенти.

И на крајот тоа е тоа маркетинг планина што се наоѓа помеѓу вас и создавање на сериозна работа да се заработува.

Но, ако се борат со идејата за продажба на вашиот производ, тоа навистина не е вашата вина, бидејќи до неодамна има се само два начина да се пријде на маркетинг планината ...

Опција 1: Напишете порака на продажбата на себе ...

Твојот Првата опција е да се обиде да го напишете вашиот продажбата на пораката себе. Проблемот со ова е дека за повеќето креативни луѓе кои се обидуваат да се напише за продажба писмо е како влечење забите.

Знаеш што тоа е како ...

Можете да седат во предниот дел на екранот празно компјутер за неколку денови или недели, но без оглед колку е тешко да се обидат - вие едноставно не може да се најдат вистинските зборови да се возбуди луѓето за вашиот производ, на начин што ги мотивира да преземе акција и да се купи ...

Конечно ќе се фрли во пешкир и да се откажат од обидот да го прават тоа сите сами.

Опција 2: ангажира copywriter ...

Наместо тоа, можете да одлучи да ангажира copywriter да се напише својата продажба порака за вас. Во надеж дека ова ќе биде скратен пат до врвот на планината маркетинг.

Сепак, добар copywriters се толку ретки, како кокошки заби, па дури и ако не успее да се најде еден подготвени да ви помогнеме ќе ви биде за големи пари.

Тоа е затоа што професионални copywriters обично наплаќаат помеѓу $ 10,000 и $ 50,000 да се напише еден продажбата на пораката. И згора на тоа тие ќе земаат провизија за секоја продажба, бидејќи тие знаат дека нивната работа ќе добиете резултати!

Значи, освен ако имаш многу длабоки џебови, ова едноставно не е опција.

И ова намалување на срцето зошто толку многу автори, развивачите на софтвер и производ творци како тебе никогаш не успеваат да се искачи на маркетинг планина ...

Ако не имаат способности за да создаде огромна продажбата на пораката себе, и не можат да си дозволат да ангажира професионални copywriter ...

Што правиш?

Како да се создаде магнетно продажбата порака дека hijacks вниманието на луѓето, запали горење смисла на желбата за вашиот производ и да ги присилува да ги извади нивните кредитни картички и купи ...?

Па, јас сум воодушевен да се каже дека е крајот сосема нова опција за производот сопственици како тебе ...

Објавува: Vidsy - Направете продажбата пораки профит-влечење во 90 минути или помалку ...

Vidsy е првиот веб-базиран систем кој ви овозможува да напор да се создаде единствена профит влечење продажбата пораки да се промовира вашите производи онлајн.

Со Vidsy на вашиот тим, веќе не треба да го уништи вашата коса во фрустрација се обидува да најде вистинските зборови за да се возбуди и да ги мотивира вашите клиенти да купат вашиот производ.

И може да се запре загуба на Вашето драгоцено време се обидува да се најде професионална copywriter може да си дозволи.

Бидејќи за прв пат во историјата, Vidsy ќе ве однесе за рака и ве води низ целиот процес на создавање на профит влечење продажбата на пораката за вашиот производ или услуга.

Ова значи дека може да се создаде докажано, високо конвертирање на продажбата на пораката со само неколку кликања на глувчето. Тоа е буквално така лесно ...

Дозволете ми да ви покаже како тоа функционира:

Ако некогаш сте се бореше да се напише продажбата порака, пред, ви се случува да сакам овој ...

Еве како Vidsy Автор е на книгите:

Овде сум на почетниот екран. За да започнете, јас само ќе кликнете на копчето "Креирај Твојот Првата продажба сценарио":

И сега тука е местото каде започнува вистинската забава ...

Гледаш, ние сме скршени се надолу во серија на супер едноставни чекори ...

(Слика: Главната Vidsy Пишување интерфејс)

Чекор 1: За да започнете ти само види кратко видео кое ја објаснува точно како да се напише овој дел:

Чекор 2: Потоа ќе ги видиш широк спектар на докажани Пишување примери кои може да ви помогне да започнете:

Ќе забележите дека постојат и целосно работел примери, како и низа на пополнете во празно примери.

Чекор 3: Кога ќе најдете пример ви се допаѓа, сите што треба да направите е да кликнете на неа ...

Ова копии на текст во прозорецот за уредување ...
... Каде што можете да го tweak да одговараат на Вашите специфични производи и бизнис:

И најдобриот дел е, бидејќи Vidsy е натоварен со толку многу опции да изберете од во секој чекор од процесот, од кога ќе завршиш ...

"Ќе бидат оставени со навистина уникатен продажбата на пораката што се одразува на гласот и личноста на вашиот бизнис"

А кога ќе завршиш, само кликнете "Напред" копчето да се преселат во следниот чекор во процесот.

Чекор 4: На десната страна ќе видите вашата целата продажбата на пораката градење на чекор-по-чекор:

Како што можете да видите, Vidsy ги сите напорна работа за вас ... Вие едноставно да се види брзо видео, проверете на примери, изберете еден ви се допаѓа, а потоа tweak копија за да одговараат на вашиот производ.

На крајот на процесот ќе имаат моќен, добро структурирани и персоналните продажбата на пораката да се промовира вашиот производ или услуга:

"Без разлика дали сте се бореше да се напише продажбата на копија во минатото, па дури и ако немаат апсолутно никаква продажба искуство, сега ќе можете да се создаде висок конвертирање на продажбата порака во минути, а не недели."

Всушност за време на нашата понова бета тест видовме производот сопственици кои никогаш не напишал една линија на продажбата на копија во својот живот, да произведе целосна продажбата букви должина во под 90 минути. Кој инаку никогаш не беше можно пред денес.

Но, се разбира - на големото прашање е "Дали Vidsy работа?"

Или поконкретно - "Дали порака за продажба создадени со Vidsy реалноста, станаа вистински веб-сајтот посетители во плаќаат клиентите?"

Да се ​​стави Vidsy на крајниот тест, ние брзо се извит од сосема нов продажбата порака за еден од нашите постоечки производи, недостаток Самурај:

(Слика: А продажбата на видео ние брзо се создадени за Недостатокот Самурај користење Vidsy)

Следниот, ние направивме едноставен текст, базирани на слајд шоу за користење на нашата Vidsy скрипта:

(Слика: На извезуваат продажбата порака во текст документ)
(Слика: копирани и атипичен во едноставна презентација на слајдови)

И тогаш ние го стави на barebones веб страница, и почна испраќање на сообраќај кон тоа:

(Слика: Едноставна видео Целна страница се користи за да биде домаќин на готови видео продажба)

Всушност, ако сте заинтересирани за гледање на видео ние шлаг можете да ја видите целата работа тука .

Па ајде да ги разгледаме во резултатите ...

Она што го барате тука се и бројките од краток мејл кампања ние трчаше, но тоа е важно да сфатат дека не е потребно е-мејл листа. Можете да исто како лесно да се добие сообраќај од AdWords, Фејсбук или било кој друг извор.

Така важни броеви да се фокусираат на тука се: Преглед (⓵ во скриншот погоре), кои покажуваат колку луѓе слета на оваа страница и гледав видеото.

И за продажба (⓶), покажувајќи колку луѓе завршив за купување ...

Како што можете да видите тука ова се преведува до неверојатни 3,37% (⓷) девизен курс, и на ладно $ 5529 (⓸) во банка во просторот на четири дена.

Запомни, просечната писмо онлајн продажба претвора во околу 0,5%, што значи ...

Нашиот брз видео за продажба Vidsy конвертира 6,7 пати повеќе посетители во купувачи од редовните продажбата на страница:

Мислам дека ќе се согласиме, бројките зборуваат сами за себе ...

Како и секој успешен бизнис сопственик ќе ти кажам ... дека најтешкиот дел од создавање на маркетинг кампања доаѓа со "Зборови што го продаваат"

Vidsy ти дава крајната кратенка за генерирање на огромна продажбата на копија ...

Со повеќе од 550 докажани примери и 25 концизен обука видеа, Vidsy конечно го прави тајни на профит за генерирање на највисоките плати на располагање copywriters во светот на редовна сопственици на бизниси како тебе -

Нема повеќе Нивни! И не повеќе мистерија ...

Со Vidsy во вашиот агол ќе бидат способни да:

  • Изградба на инстант емпатија и да се поврзете со вашиот гледачите на лично ниво, па тие се чувствуваат како да сум конечно се најде некој кој го разбира нивниот проблем (види Вие вистинската тајна за правење на продажба на интернет е да се биде во состојба ефикасно да се изгради доверба и Rapport)

  • Се приклучи на чувствата и емоциите на луѓето да се создаде длабока желба гори за вашиот производ - само нивните авенија за олеснување ќе биде да купат вашиот производ.

  • Стратешки позиција вашиот бизнис против вашите конкуренти, така што за купување на вашиот производ станува очигледна и единствениот логичен избор.

  • Напор разпенвам од устата поење моќ куршуми што интрига, да се привлечат и да се изгради љубопитност во умот на вашиот клиент - ако си седи на оградата, тие ќе ви биде тајно оружје за да ги исфрли преку работ и да купите.

  • Користете сведоштва да се изгради голем социјална доказ и зуи кој ги присилува луѓето да го зграби вашиот производ, а тие може, така што тие не пропуштаат на придобивките кои ги нуди.

  • Се елиминираат сите приговори на вашите клиенти имаат за купување на вашиот производ во еден единствен став, веднаш рушење на нивната природна отпорност на трошење пари. (Само оваа техника може двојно повеќе од вашите конверзии).

  • И да го користите да се создаде недостиг шајка-каснува чувство на итност што го тера луѓето да преземат акција и "Купи сега", отколку наоѓање изговор за да се врати на подоцнежен датум.

На почетокот на одговор на Vidsy е надвор од границите ...

Еве само неколку од коментарите што сме добиле досега:

"Ова е сензационално софтвер. Јас churned од сценариото за продажба во околу 10 минути. Со еден час уредување ќе биде совршено. "

- Џеф Хјуз

"Vidsy е одговор на моите молитви!"

- Мајкл Бенет

"Го сакам дека системот е атарот доказ и лесно интерфејси со алатки, кои веќе користам"

- Chik Quintans

"Да се ​​биде време сиромашните, сакам едноставни решенија за моите проблеми. Знам маркетинг е клучот, но сметам дека е тешко да се продаде. Мислам дека сте навистина на пари со овој систем ... "

- Јуле Фулер

"Јас сакам да биде во можност да напишеш и вметнете мојата копија користите вашиот примери за да се изработат нешто посебно за мојот производ"

- Мет Cockerham

"Ти го направи тоа толку лесно да се стави заедно со сценариото ... Сакав како сето тоа дојде заедно. Јас всушност беше горд на себе за тоа, по завршувањето на толку многу неуспешни обиди за пишување на сценариото во минатото.

- Трејси Tureson

Значи, колку тоа ќе ве чини да ја добиете вашата раце на Vidsy?

Вие веќе не сум видел со свои очи дека Vidsy е најбрз и најлесен начин да се произведуваат високо конвертирање на продажбата на пораката за вашиот производ или услуга ... и други сопственици на бизнис, како ви се веќе со користење Vidsy брзо и лесно да лансира своите производи и зголемување на нивната продажба на интернет.

Што значи дека си веројатно се прашувате колку овој револуционерен нов софтвер ќе биде? ...

И тоа е фер прашање со оглед на тоа вработување со полно работно време copywriter на вашиот тим, може да ве чини повеќе од $ 80.000 годишно, а како што видовме, задолжен про copywriter е $ 10.000, 20.000 $, $ 30,000, $ 40,000 и $ 50,000 за еден скрипта за продажба!

Кога сметате дека Vidsy ви овозможува да се произведе профит за генерирање продажба порака за вашиот производ за помалку време отколку што е потребно за да се види игран филм, ќе сфатите дека лесно може да (и веројатно ќе треба) наплаќаат илјадници долари за пристап до овој систем.

Сепак, тука во Нобл Самурај ние веруваме во помагање на авторите, развивачите на софтвер и креатори производ како да го направите вашиот бизнис соништа во реалност.

Па Редовна цена на Vidsy е само $ 49 месечно, што е неверојатна вредност во споредба со илјадници долари чини да ангажира професионални copywriter.

Така да се заклучи во вашиот пристап до Vidsy сега и се приклучат на ексклузивна група на автори, развивачите на софтвер, и креаторите производ кој сега се создавање на продажбата убиец пораки како про copywriters во прашање на минути кликнете на Додај во кошничка копчето подолу ...

И, се разбира, кога ќе купите Vidsy, нема да ризикуваат проценти. Системот доаѓа со нашата безусловна 30 дена гаранција за враќање на пари.

Ова значи дека можете да се обидете Vidsy за себе и ако не се согласуваат дека тоа е најбрзиот начин за земјата да се создаде профит влечење продажбата на пораката за вашиот производ или услуга, само пратете е-маил до support@vidsy.com и ние ќе го откажете Вашата претплата ја веднаш.

Без прашања праша, не карики да скокаат преку и нема лутење ...

Запомнете, вие сте се обидува да се искачи на планината маркетинг и да види како финансиски награди од вашиот производ, за премногу долго ...

И како што вели поговорката, дефиницијата на лудило прави истото одново и одново и очекуваат различни резултати.

Ова значи дека има многу повеќе душевна болка и разочарување пред вас, ако продолжиш да отпад вашето време и пари се обидува да пазар вашите производи со користење на истите истрошени стратегии.

Меѓутоа, сега може да се стави крај на сите фрустрации, едноставно со користење на испробаните и проверени процесот на copywriting се најде во Vidsy ...

"Замислете, за само 90 минути од сега, ќе може да се седи пред вашиот компјутер или на каучот со вашиот таблета, гледајќи во готовиот продажбата порака дека конечно може да се трансформира вашиот производ во реален, одржлив и животот се менува бизнис."

Па кликнете на копчето "Додај во кошничка" подолу во моментов, и ајде да се добие кога започна денес!

PS: Стартување Ажурирање:

Како што споменав во почетокот на овој блог пост, бидејќи ние започна Vidsy помалку од една недела пред повеќе од 2047 онлајн бизнис сопственици се претплатиле на Vidsy, и во она што е највисока стапка на имплементација некогаш сум ја видел, над 815 луѓе имаат целосно завршено нивниот прв Vidsy Продај порака! Добро направено за преземање на масивна акција!

PPS: Оваа целиот блог пост е всушност малку модифицирана верзија на нашиот продажен Vidsy скрипта (која беше формирана во себе Vidsy), што покажува, дека со многу малку измени може да се создаде долг форма продажбата на копија со не во целина многу работа! :-)

(Да - можете да добиете скрипта за продажба на видео и долга форма продажбата на писмо за помалку од 90 минути ...)