Објавува: Vidsy - Направете профит влечење продажбата пораки во 90 минути или помалку ...

Сподели Батон

Здраво Тоа е Јуџин тука, извршниот директор на Нобл Самурај и јас имам нешто навистина возбудливо да го споделам со вас денес:

Само пред неколку недели ние објави Vidsy - нашиот нов Пишување алатка, која им овозможува на онлајн бизнис сопственици како тебе за создавање на високо-конвертирање, профит-влечење продажбата пораки за само 90 минути или помалку (дури и ако никогаш не сум напишал линија на продажбата копија пред во вашиот живот).

Бидејќи ние започна, над 2047 онлајн бизнис сопственици се претплатиле на Vidsy, и во она што е највисока стапка на имплементација некогаш сум ја видел, над 815 луѓе се целосно завршено нивниот прв Vidsy Продај порака!

Добро направено за преземање масивна акција!

За да дознаете како Vidsy работи (вклучувајќи чекор-по-чекор демонстрација на софтверот), може да се види на кратко видео ние произведени подолу:

Или ако читањето е повеќе на вашиот стил, можете да прочитате за главните теми во блог пост подолу ...

Значи, она што проблемот не се реши Vidsy?

Ако сте еден од милионите креативни луѓе кои имаат голема производ, но се уште се борат да се направи за продажба на интернет, тогаш вие не сте сами ...

Факт е, создавање на производ е многу слични на ... качување голем планината:

Секој пат кога ќе работат на вашиот производ, ќе се земе еден мал чекор до стрмни и предавничка карпа ...

И единственото нешто што Ве крепи, е да се знае дека кога ќе се стигне до врвот на планината и вашиот производ е направено, ќе конечно да биде во можност да направи вистинска разлика во животите на другите и да уживате во финансиски награди кои доаѓаат од споделувањето вашиот производ со светот.

Така да стисне забите и да ја задржите на качување ...

Тогаш, конечно, по неколку месеци или дури и години на напорна работа - Вашиот производ да се направи!

Да одите за да го прослават и да уживате во неверојатни чувство на остварување и задоволство.

Сте конечно стигна до самитот и освоил производ создавањето планина ...

Сепак, вашата прослава е краткотрајна, како можете брзо да се откријат ...

Гаден и неочекувано изненадување ...

Вие одеднаш откривате дека она што го мислев дека е врвот на планината е всушност само плато ...

Со ужасна тоне чувство во јамата на вашиот стомак - ќе сфатат дека една цела нова планината лежи пред вас ...

МАРКЕТИНГ Планина на ...

Гледаш, овие денови, има одличен производ е само не е доволно:

Со цел да се создаде сериозни профит за генерирање бизнис, мора да биде во состојба ефикасно да комуницираат на вредноста на вашиот производ, на начин на кој ги присилува на вашите посетители да преземе акција и конечно кликнете на копчето Додај во кошничката.

Не успеваат да го направите ова, и никогаш нема да биде во можност да го конвертирате посетители на вашиот сајт во плаќаат клиентите, и сета крв, пот и солзи, кои влегоа во создавање на производот, како и може да се испуштивме одредување на мозоци.

"Најтажната работа за онлајн бизнис денес е дека може да имаат совршен производ кој може да се трансформира нечиј живот ... но бидејќи не знаете како да го пазар правилно, никој не го купува."

Изгледа - во крајна линија е - тоа е оваа планина - маркетинг планината што стои помеѓу вас и добивање на вашиот производ до луѓето кои им е најпотребна.

Тоа е тоа маркетинг планина што е ви запирање од добивање на вашиот производ во рацете на десетици илјади желни клиенти.

И на крајот тоа е тоа маркетинг планината што лежи помеѓу вас и создавање на сериозни профит за генерирање бизнис.

Но, ако се борат со идејата за продажба на вашиот производ, тоа навистина не е вашата вина, затоа што до неодамна има само е два начини да им пријде на маркетинг планината ...

Опција 1: Напиши продажбата порака себе ...

Вашата прва опција е да се обиде и да го напишете вашиот продажбата порака себе. Проблемот со ова е дека за повеќето креативни луѓе, обидувајќи се да напишете продажно писмо е како влечење заби.

Знаеш што тоа е како ...

Вие седите пред компјутер екранот празно за неколку денови или недели, но без оглед колку е тешко да се обидат - вие едноставно не може да се најдат вистинските зборови да се возбуди луѓето за вашиот производ, на начин што ги мотивира да преземе акција и да се купи ...

На крајот се фрли во пешкир и да се откаже од обидот да го прават тоа сите сами.

Опција 2: ангажира copywriter ...

Наместо тоа, можете да одлучи да ангажира copywriter да напишете вашиот продажбата порака за вас. Со надеж дека тоа ќе биде кратенка до врвот на маркетинг планина.

Сепак, добро copywriters се толку ретки, како кокошки заби, па дури и ако не успее да се најде еден подготвени да ви помогнеме ќе ви биде за големи пари.

Тоа е затоа што професионални copywriters обично наплаќаат помеѓу $ 10,000 и $ 50,000 да се напише еден продажбата порака. И згора на тоа тие обично ќе се провизија за секоја продажба, бидејќи тие знаат својата работа добива резултати!

Па освен ако имаш многу длабоки џебови, ова едноставно не е опција.

И ова намалување на срцето зошто толку многу автори, развивачите на софтвер и производ творци како тебе успеваат да некогаш се искачи на маркетинг планина ...

Ако не имаат способности за да креираме продажбата порака себе, и не можете да си дозволи да ангажира професионални copywriter ...

Што правиш?

Како да се создаде магнетно продажбата порака дека hijacks вниманието на луѓето, запали гори чувство на желба за вашиот производ и ги присилува нив да се извади нивните кредитни картички и купи ...?

Па, јас сум воодушевен да се каже дека е крајот сосема нова опција за производот сопственици како тебе ...

Објавува: Vidsy - Направете профит влечење продажбата пораки во 90 минути или помалку ...

Vidsy е првиот веб-базиран систем која ви помага да лесно се создаде единствена профит влечење продажбата пораки за промовирање на вашите производи онлајн.

Со Vidsy на вашиот тим, веќе не треба да се искине на вашата коса во фрустрација се обидува да го најде вистинскиот зборови да се возбуди и да се мотивираат вашите клиенти да купат вашиот производ.

И можете да престанете да трошат вашето драгоцено време обидувајќи се да се најде професионални copywriter може да си дозволи.

Бидејќи за првпат досега, Vidsy ќе ве однесе за рака и ве води низ целиот процес на создавање на профит влечење продажбата порака за вашиот производ или услуга.

Ова значи дека може да се создаде докажано, високо конвертирање на продажбата порака со само неколку кликања на глувчето. Тоа е буквално така лесно ...

Дозволете ми да ви покаже како тоа функционира:

Ако некогаш сте се бореше да напишете продажно порака пред, ви се случува да сакам овој ...

Еве како Vidsy Автор е на книгите:

Јас сум тука на почетниот екран. За да започнете јас само ќе кликнете на "Создади својата прва продажба сценарио" копчето:

И сега тука е местото каде што вистинската забава започнува ...

Гледаш, ние сме скршени се надолу во серија на супер едноставни чекори ...

(Слика: Главната Vidsy Пишување интерфејс)

Чекор 1: За да започнете ти само види кратко видео кое ја објаснува точно како да се напише овој дел:

Чекор 2: Потоа ќе ги видиш на широк спектар на докажан Пишување примери кои може да ви помогне да започнете:

Ќе забележите дека постојат и целосно работел примери, како и низа на пополнете во празно примери.

Чекор 3: Кога ќе најдете пример ви се допаѓа, се што треба да направите е да кликнете на неа ...

Овој копии на текст во прозорецот за уредување ...
... Каде што можете да го tweak за да одговараат на вашиот специфичен производ и бизнис:

И најдобриот дел е, бидејќи Vidsy е натоварен со толку многу опции да изберете од во секој чекор од процесот, од кога ќе завршиш ...

"Ќе бидат оставени со навистина уникатна продажбата порака која се одразува на глас и личноста на вашиот бизнис"

И кога ќе завршиш, само кликнете на "Напред" копчето за да се движи кон следниот чекор во процесот.

Чекор 4: На десната страна ќе видите целата продажбата порака градење на чекор-по-чекор:

Како што можете да видите, Vidsy не сите напорна работа за вас ... Вие едноставно се види брзо видео, проверете на примери, изберете еден ви се допаѓа, а потоа tweak копија за да одговараат на вашиот производ.

На крајот од процесот ќе имаат моќен, добро структурирани и персоналните продажбата порака да се промовира вашиот производ или услуга:

"Без разлика дали сте се бореше да се напише продажбата на копија во минатото, па дури и ако имате апсолутно никаква продажба искуство, сега можете да се создаде висок конвертирање на продажбата порака во минути, а не недели".

Всушност за време на нашата неодамнешна бета тест видовме производот сопственици кои никогаш не напишал една линија на продажбата на копија во нивниот живот, производство целосна должина продажбата на писма во под 90 минути. Кој инаку никогаш не беше можно пред денес.

Но, се разбира - на големото прашање е "Дали Vidsy работа?"

Или поточно - "Дали продажбата порака креиран со Vidsy всушност конвертира вистинскиот веб-сајт посетителите во плаќаат клиентите?"

Да се ​​стави Vidsy на крајниот тест, ние брзо извит од сосема нов продажбата порака за еден од нашите постоечки производи, недостаток Самурај:

(Слика: А продажбата на видео ние брзо создадена за Недостатокот Самурај користење Vidsy)

Следно, ние направивме едноставен текст, базирани на слајд шоу користење на нашата Vidsy скрипта:

(Слика: На извезуваат продажбата порака во текст документ)
(Слика: копирани и атипичен во едноставна презентација)

И тогаш ние го стави на погледнавме веб страница, и почна испраќање на сообраќај кон неа:

(Слика Едноставна видео Целна страница што се користи да биде домаќин на готови продажбата видео)

Всушност, ако сте заинтересирани за гледање на видео ние разгорени можете да ја видите целата работа тука .

Па ајде да ги разгледаме во резултатите ...

Она што го барате тука се броеви од краток e-mail кампања ние трчаше, но тоа е важно да сфатат дека не треба на е-мејл листа. Вие исто така лесно може да се добие сообраќај од AdWords, Фејсбук или било кој друг извор.

Така важни броеви да се фокусира на овде се: Преглед (⓵ во скриншот погоре), кои покажуваат колку луѓе слета на страница и го гледал видео.

И продажба (⓶), покажувајќи колку луѓе завршив за купување ...

Како што можете да видите тука ова се преведува неверојатни 3,37% (⓷) девизен курс и на ладно $ 5529 (⓸) во банката во просторот на четири дена.

Се сеќавам, просечната онлајн продажбата писмо конвертира околу 0,5%, што значи ...

Нашиот брз Vidsy продажба на видео конвертира 6,7 пати повеќе посетители во купувачи од редовните продажбата на страница:

Мислам дека ќе се согласат, бројот зборуваат сами за себе ...

Како секој успешен бизнис сопственикот ќе ти кажам ... најтешкиот дел од креирањето на маркетинг кампања доаѓа со "Зборови што го продаваат"

Vidsy ви дава крајната кратенка за генерирање на огромна продажба копија ...

Со над 550 Докажано примери и 25 концизни обука видеа, Vidsy конечно го прави профит за генерирање тајните на највисоко платени copywriters достапни во светот на редовна сопственици на бизниси како тебе -

Нема повеќе Нивни! И не повеќе мистерија ...

Со Vidsy во вашиот агол ќе бидат способни да:

  • Изгради инстант емпатија и да ги поврзете со вашиот гледачите на лично ниво, па тие се чувствуваат како тие конечно се најде некој кој го разбира нивниот проблем (Гледаш вистинската тајна за правење на продажба на интернет е да се биде во состојба ефикасно да се изгради доверба и Rapport)

  • Сместат во луѓето чувства и емоции да се создаде длабока желба за вашиот производ - нивните само авенија за ослободување ќе биде да се купат вашиот производ.

  • Стратешки позиција вашиот бизнис против вашите конкуренти, така што за купување на вашиот производ станува очигледна и единствениот логичен избор.

  • Напор разпенвам од устата поење моќ куршуми што интрига, да се привлечат и да се изгради љубопитност во умот на вашиот клиент - ако тие се седи на ограда, тие ќе бидат твојата тајна оружје за да ги исфрли преку работ и да купите.

  • Го користите сведоштва за изградба на масивни социјална доказ и зуи кој ги присилува луѓето да го дофати вашиот производ, додека тие можат, па тие не се пропуштаат придобивките тоа обезбедува.

  • Елиминираат сите приговори вашите клиенти имаат за купување на вашиот производ во еден став, веднаш рушење нивната природна отпорност на трошење пари. (Оваа техника сам повеќе отколку што може да се удвои вашиот конверзии).

  • И користење недостаток да се создаде -Каснува чувство на итност со кој ги принудувам на луѓето да преземат акција и "Купи сега", наместо изнаоѓање на изговор за да се врати на подоцнежен датум.

Раните одговор на Vidsy е надвор од границите ...

Еве само неколку од коментарите добивме досега:

"Ова е сензационално софтвер. Јас churned од продажбата писмо во околу 10 минути. Со еден час уредување ќе биде совршено. "

- Џеф Хјуз

"Vidsy е одговорот на моите молитви!"

- Мајкл Бенет

"Го сакам дека системот е кукла доказ и лесно интерфејси со алатки јас веќе го користат"

- Chik Quintans

"Да се ​​биде време сиромашните, сакам едноставни решенија за моите проблеми. Знам маркетинг е клучот, но јас им е тешко да го продаде. Мислам дека сте навистина на пари со овој систем ... "

- Јуле Фулер

"Го сакам да биде во можност да напишеш и да вметнете мојата копија користите вашиот примери да занает нешто посебно за мојот производ"

- Мет Cockerham

"Ти го направи толку така лесно да се стави заедно со сценариото ... Сакав како сето тоа дојде заедно. Бев навистина горд на себеси за комплетирање по толку многу неуспешни обиди на пишување на сценариото во минатото.

- Трејси Tureson

Значи, колку тоа ќе ве чини да ја добиете вашата раце на Vidsy?

Веќе сте виделе со свои очи дека Vidsy е најбрзиот и најлесен начин да се произведе високо конвертирање на продажбата порака за вашиот производ или услуга ... и други сопственици на бизниси исто како тебе веќе користат Vidsy брзо и лесно да се започне нивните производи и зголеми нивната онлајн продажбата.

Што значи дека си веројатно се прашувате колку овој револуционерен нов софтвер ќе биде? ...

И тоа е фер прашање со оглед на тоа вработување со полно работно време copywriter на вашиот тим, може да ве чини повеќе од $ 80.000 годишно, а како што видовме, задолжен про copywriter за $ 10.000, 20.000 $, $ 30.000, 40.000 $ уште 50.000 $ за еден продажбата писмо!

Кога сметате дека Vidsy ви овозможува да се произведе профит за генерирање продажба порака за вашиот производ за помалку време отколку што е потребно за да се види функција должина филм, ќе сфатите дека би можеле лесно (и веројатно ќе треба да) наплаќаат илјадници долари за пристап до овој систем.

Сепак, тука во Нобл Самурај ние веруваме во помагање на авторите, развивачите на софтвер и производ творци како да го направите вашиот бизнис соништа во реалност.

Па редовна малопродажната цена на Vidsy е само $ 49 месечно, што е неверојатна вредност во споредба со илјадници долари чини да ангажира професионални copywriter.

Така да се заклучи во вашиот пристап до Vidsy сега и се приклучат на ексклузивна група на автори, развивачите на софтвер, како и производ творци кои сега се создава убиец продажбата пораки како про copywriters во прашање на минути кликнете на Додај во кошничка копчето подолу ...

И, се разбира, кога ќе купите Vidsy, нема да ризикуваат отсто. Системот доаѓа со нашата безусловна 30 дена парите назад гаранција.

Ова значи дека можете да се обидете Vidsy за себе и ако не се согласуваат дека тоа е најбрзиот начин за земјата да се создаде профит влечење продажбата порака за вашиот производ или услуга, само пратете е-маил до support@vidsy.com и ние ќе го откажете Вашата претплата ја веднаш.

Без прашања, без карики да скокаат преку и без хард чувства ...

Се сеќавам, сте се бори да се искачи на планината маркетинг и да види како финансиски награди од вашиот производ, за премногу долго ...

И како што вели поговорката, дефиницијата на лудило го прави истото одново и одново и очекуваат различни резултати.

Ова значи дека има многу повеќе душевна болка и разочарување пред вас, ако продолжиш да отпад вашето време и пари се обидува да пазар вашите производи со користење на истите истрошени стратегии.

Сепак, сега можете да се стави крај на сите фрустрации, едноставно со користење на испробаните и проверени Пишување процес најде во Vidsy ...

"Замислете, за само 90 минути од сега, може да се седи пред вашиот компјутер или на каучот со вашиот таблета, гледајќи во готовиот продажбата порака дека конечно може да се трансформира вашиот производ во вистинско, одржлив и животот се менува бизнис."

Па кликнете на "Додај во кошничка" копчето подолу токму сега, и ајде да се добие кога започна денес!

PS: Стартување Ажурирање:

Како што споменав во почетокот на овој блог пост, бидејќи ние започна Vidsy помалку од една недела пред повеќе од 2047 онлајн бизнис сопственици се претплатиле на Vidsy, и во она што е највисока стапка на имплементација некогаш сум ја видел, над 815 луѓе имаат целосно завршиле прв Vidsy Продај порака! Добро направено за преземање масивна акција!

СКМ: Оваа целиот блог пост е всушност малку изменета верзија на нашата Vidsy продажбата писмо (кое е создадено по себе Vidsy), што покажува, дека со многу малку измени може да се создаде долг образец продажбата на копија со не многу скапо на работа! :)

(Да - можете да добиете на продажбата сценариото за видео и долга форма на продажбата писмо во помалку од 90 минути ...)