Четврти дел на "Дали вашата сообраќај опсесија да ти праќаат скрши?

Сподели Батон

Заврши си слободен списоци, плус, се нашите "30 минути преглед на сајтот предизвик" и да победи една од трите веб критики од страна на самураите вработен.

Денес ние го донесе дома "на целата оваа тема на реализација. До сега, се надевам дека сте целосно убедени дека тестирањето е лесен пат до зголемување на профитот, подобар начин на живот и вистинска конкурентна предност.

Во нашата конечна видео, ние ќе ги покрие логистичките проблеми кои може да излезе кога се тестира и како да се справи со нив, а потоа ние ќе одиме преку истиот конверзија список јас го користам.

YouTube Преглед на слика

Кликни тука за да ја преземете личен веб-сајт на Бен конверзија списоци.

Сериозни во врска Зголемување на продажбата на вашиот вебсајт?

Земете Самурај "30 минута Мапа направи повеќе предизвик"
И да победи една од трите слободни веб конверзија критики

Добро, така што имаш да се овде, ти си очигледно станува сериозна за пренамена. (Добро направено! Овој материјал е 'во живо во поубав дом "еден вид на моќни).

Значи, имаме предизвик за вас. Сум фрлени во неколку награди да се направи интересен, но, навистина, во корист сакате (и може да се очекува) е долгорочно зголемување на вашата продажба.

Во почетокот на мојата кариера кога го видов овој процес директно да додадете повеќе од 100 илјади до веб-сајтот на клиентот. Јас сум исто така, присуствуваа на многу "просечен" Интернет маркетинг консултант постојано наплаќаат $ 500 + / час за да се преземе овој точно процес (и што можете да направите сега за слободен!).

Тука е предизвик:

Список за проверка

"30 минути Мапа преуредување предизвик"

Чекор 1 - Отстрани одвлекување на вниманието - Затвори софтвер кој ќе ви го одвлекува вниманието на пример, е-мејл, Твитер, Skype, и исклучете го Вашиот телефон ... (Да, светот постојано се врти, ако не се одговори на вашиот телефон за половина час). Ако сте љубител на кафе, одете си добие чаша (ајде да уживате во овој, еј?).

Чекор 2 - Верзија за надвор и да се ревидира листа - Верзија надвор копија од нашето покрстување список и седат со вас за референца. Земете 2 минути за да ги видиш, од врвот до дното да се одмориме.

Чекор 3 - Трансферот на веб страната што сакате да се подобри - Изберете ја вашата најпрофитабилните или вашиот највисок сообраќај веб-сајт (онаа каде подобрување на имплементацијата ќе даде најмногу корист). Ако сте само учење интернет маркетинг и не имате веб-сајт, сепак, сеуште можете да го направите оваа вежба на веб страната на конкурентот или за пријател само за да види колку е моќна оваа вежба е.

Чекор 4 - Изберете "појдовна точка" - јас скоро напушти овој чекор надвор, бидејќи јас не сакам да се заглавени тука (па не!).

Дали знаете "од врвот на главата", најчестиот начин на нови потенцијални клиенти ќе најдете? Ако го направите, ние ќе треба да го користи ова како почетна точка (ако не, вашата почетна точка е твојот дом страница).

Може да се добивање на многу органски пребарувач сообраќај, така што вашата почетна точка ќе биде на резултатите од пребарувањето на Google за вашиот најпопуларните пребарување мандат (често вашиот бренд име). Тоа може да биде присутен објавувањето. Што и да е, направи забелешка на тоа како вашиот почетна точка.

Ако не се веќе знаете како клиенти најчесто се најдат вас, не се расејува и обидете се да дознаете, ние само ќе ги користат Главна страница на вашиот веб-сајт како почетна точка.

Чекор 5 - печати ја исклучи копија на секоја од страниците на изгледите ќе го посетите од почетна точка до завршувањето на "цел" сакате на вашите клиенти да се заврши (на пример, за купување од вас или поднесување на нивните детали како нов олово). Печатење исклучите страници може да звучи како малку време брак, но ќе видите во моментот зошто е супер важно.

Серијата на страниците на изгледите на следниов начин да се вклучат со вас, или купи, ќе се разликуваат во голема мера од сајт до сајт, но заеднички пат може да вклучуваат:
Резултат на пребарување или ППЦ објавувањето (не заборавајте да печати ја оваа страница исклучи премногу, тоа е важен дел од процесот).
А Целна страница или вашиот Главна страница
А Детали за производот страница
Еден цел страница или неколку страници во количката исходот
Ви благодариме страница.

Сега, за оние генерирање води наместо продажба на интернет, на патот веројатно ќе биде прилично краток, но тоа е во ред.

Чекор 6 - Размислете за вашата замисла - Земете пет минути за да се добие ментална слика на потенцијалните купувачи. Запрашајте се прашањата од типот:
а) Што значи нормално, просечно перспектива изгледа? Колку години се тие, тие се машки или женски, она што вид на приход што тие имаат и сл?
б) Сега се размислува за она што е нивниот живот, како, колку е зафатен се тие, кои се нивните главни проблеми во животот? Кои се тие загрижени?
в) Како се запознаат со технологијата се тие?
г) Што се крајните придобивки што тие сакаат од производот го продава?
д) Зошто тие би можеле да бидат скептични за купување од нас?

Земете еден момент и бележат клучните точки или забелешки што правите. Јас дури и се допаѓа ментално да им даде на овој потенцијален лице име.

Чекор 7 - Критика на вашиот сопствен сајт - Сега сте подготвени да се биде свој "високо платени маркетинг консултант. Ти си оди полека да одат преку вашиот веб-сајт со свежи очи. На едната страна на вашиот монитор место печатените список и од друга страна, еден куп со печатена копија на секоја страница на изгледите следи од откривање на вашиот сајт за купување (или завршување Без оглед на целта на вашиот сајт е).

Вие треба да намерно заборави сите "историја" за вашиот сајт (на пример како на инвеститорот беше болка да работат со или тоа време, сестра изјави дека не му се допадна на бои и сл) и претендираат да биде вашиот најдобар потенцијален клиент откривање на место за прв пат.

Со почеток во вашиот "појдовна точка" (види погоре), внимателно го следи процесот на преминување од "открил" вашиот веб-сајт во текот на купувањето. Земете најмалку 15 минути да го направите ова - тоа може да се најпрофитабилните 15 минути ќе ја имаат оваа година.

За секој чекор во процесот, се загледувам во текот на список. Користење на пенкало, направи големи, очигледно белешки на печатена копија од вашиот сајт секогаш кога ќе видите "конверзија" проблем.

Можеби вашата главна повик за акција е погребан и помалку видливи од Филијалата понуда сте промовирање. Можеби на размислување, вашите тврдења се генерички и немаат специфичност, можеби има малку итност кога ќе може лесно да креирате некои, можеби на сајтот е само тешко да се користи и сте досадни изгледите (сигурен пат до poorhouse).

Запомни - не сте размислување како сопственик на вебсајт, ти си играат улогата на обичниот веб-сајтот посетител, само истакнувајќи одредување на прашања како што се оди преку.

Чекор 8 - Приоритет на вашата листа - Направете листа на сите конверзија подобрување идеи што сте ги идентификуваат. Порачајте оваа листа во однос на подобрувања мислите дека ќе биде многу корисна. Запомнете, подобрување на претходните делови на продажбата на процесот генерално ќе даде најдобри резултати како овие често се повеќето изложеност и резултатите од тестот ќе дојде брзо.

Нешто што не се споменуваат во видеото е тоа што понекогаш ќе се судрите со проблем дека само треба да биде фиксна и не е практично да се тестираат на "старите" верзија vs на 'нов'. На пример, тоа може да биде тешко да се подели тест две радикално различни нарачување процедури. Значи одбележи сите такви измени како "само фикс" и да се организираат за да се направи тоа.

За останатиот дел од проблемите на конверзија, вие сте сега доби приоритетна листа на што да работиме за да ја зголеми својата продажба.

Добро направено! Направете од него цел систематски да работат преку вашата листа и гледање на вашиот приход пораст!

Дали ќе ги преземе "30 минути Мапа направи повеќе предизвик"?

Дали сте донесени во времето за да се направи горенаведените предизвик? Ако е така, би сакал да се слушне за тоа. Едноставно користење коментарите подолу на листата на името на вашиот сајт и првите три подобрувања конверзија сте откриени.

Во една недела од денес, ние ќе ја објавите список на три победнички придонеси и во следење пост ние ќе се направи видео во живо критика, покажува она што го препорачува и како друго што мислите дека би можело да поттикне подобрување.

Не можам да дочекам да видам што ќе излезе со луѓе,

Бен

PS Јас сум надевајќи се дека ќе не гледаат денешната видео и мислам, "Тоа беше интересно", или уште полошо "Да, тоа е добро, јас треба да работам на мојот конверзија еден ден".

Јас сум надевајќи се дека ќе мислиш "По ѓаволите, јас би можеле да се прави магацинот повеќе пари!" И одвојте време за да се дојде до работа и ги тестираат вашите продажбата на инка.