Програмата ранг Тракер Бета

Сподели Батон

** Жалам момци, Бета програмата ранг Тракер е сега затворена! Огромна благодарност до сите кои учествуваа во Бета, добивме одлична повратна информација и направи многу промени во софтверот, како резултат. За сите останати, бидете сигурни да проверите вашите сандачиња во текот на следните неколку недели, за повеќе информации во врска со целосно ослободување!

А брз повториме ...

Пред неколку недели, Google направи некои промени кои имаа големо влијание врз модул ранг Тракер во пазар Самурај.

Како одговор на ова, тоа е неопходно за нас да се создаде автоматски, седмични ранг СЛЕДЕЊЕ, и ја обновиме нашата ранг Тракер модул од нула.

И додека тоа е донесена подолго од првиот мислевме, ние сме навистина возбудени да го споделат тоа по многу доцни ноќи на кодирање (и над 80.000 линии на новиот код) ... е подготвена :-)

И ние не може да биде посреќен со резултат!

Со нов интуитивен интерфејс, сега можете да управувате со повеќе кампањи ранг СЛЕДЕЊЕ - целосно на автоматски.

И бидејќи на нови извори систем ранг Следење пласман податоци од доверлив трета страна, тоа е постабилен и побрз од кога било досега.

За да се вклучите бета програма ранг Тракер, и ќе биде еден од првите за да се добие пристап до автоматски СЛЕДЕЊЕ ранг, тука е она што треба да направите ...

Како да започнете со новата ранг Тракер

За да пристапите до нови ранг Тракер систем, едноставно кликнете на линкот подолу и да влезете во вашиот профил користејќи Нобл Самурај регистрирани вашата e-mail адреса и лозинка.

Тогаш ќе бидат во можност да се приклучат на бета програма и да ја преземете специјална верзија на софтверот.

Кликни тука за да влезете во вашиот профил и да добијат новата верзија на ранг Тракер

Ако не можете да се сеќавам вашата лозинка може да ја ресетирате тука.

* Жалам момци, Бета програмата ранг Тракер е сега затворена! Бидете сигурни да проверите вашите сандачиња во текот на следните неколку недели, за повеќе информации во врска со целосно ослободување!

Вашиот Слободен 50 План за клучни зборови (на располагање до 31 мај 2012 година)

Како нашиот последен блог пост што е наведено, нашата голема надеж е дека ќе бидете во можност да им понуди бесплатен ранг план за следење за постоечките сопственици на двете пазар Самурај и член Самурај.

Добрата вест е дека ние ќе бидеме во можност да им понуди голем бесплатен план за сите сегашните сопственици на нашите производи.

До 31 мај 2012 година, сите постоечки корисници на пазар Самурај и член Самурај ќе бидат прифатливи за бесплатен 50 клучни зборови план. Програмата за бесплатен план ќе се намали на 10 клучни зборови за клиенти кои се регистрирате по 31 мај 2012.

Ова значи дека 92% од нашите клиенти ќе добиете во корист на автоматски СЛЕДЕЊЕ ранг без да потрошите центи!

Се што треба да направите е да се приклучат на бета програмата тука , ја инсталирате најновата верзија на пазар Самурај, и пристап ранг Тракер со кликнување на јазичето модул.
* Жалам момци, Бета програмата ранг Тракер е сега затворена! Бидете сигурни да проверите вашите сандачиња во текот на следните неколку недели, за повеќе информации во врска со целосно ослободување!

Да се ​​обезбеди вашиот план 50 клучни зборови, се што треба да направите е да intall ажурирање кога новата ранг Тракер е пуштен на слобода, а пред 31 мај, одете на модул ранг Тракер, а потоа вашата сметка ќе биде автоматски подесување со воведните 50 клучни зборови Белата Појас план.

Детали на нашата Платени планови

Нашите пласман анализа на податоци употреба покажува дека нашата слободна план 50 клучни зборови ќе биде повеќе од доволно за 92% од нашите клиенти.

Сепак, ако сте еден од оние кои се во 8% од корисниците кои следат повеќе од 50 клучни зборови, тогаш сакаме да бидете сигурни дека ние се грижи за вас исто така.

Да се ​​разбере како нашите цени се споредуваат, тоа е важно да се процени на конкуренцијата и да видиме што на најевтиниот достапни опции се на пазарот за да се следи повеќе од 50 клучни зборови на неделна основа:

Конкурент

А

Б

C

D

Најевтини 50 + план клучен збор

49 $ / месец

24 $ / месец

19 $ / месец

99 $ / месец

Клучни зборови следи

250

100

100

1000

Цена / клучен збор

$ 0,20

$ 0,24

$ 0,19

$ 0,10

Значи, ако ви треба да се следи повеќе од 50 клучни зборови тогаш најевтиниот план од конкурентни услуги започнува во $ 19 / month, и можете да плаќаат колку што е $ 99 / month!

Да се ​​осигура дека нашите постоечки клиенти да добијат најдобрата можна зделка, ние нудиме две групи на планови:

 1. Плановите за нашите постоечки клиенти (или нови клиенти кои купуваат пред 31-ви мај), кој ќе вклучува попуст од 50% за животот на планот.
 2. Планови за нови клиенти кои ги купите пазар Самурај по 31 мај.

Тука е листа на она што нашите планови ќе бидат за сервис Нобл Самурај е ново ранг Следење:

Ранг Тракер план

Специјални Постојните
Цените на клиентите

) (Да се регистрирате пред 31 Мај)

Цените на мало


) (Sign Up По 31 Мај)

Бел појас

Клучни зборови: 50
Цена / месец: БЕСПЛАТНО
Цена / Клучен збор: Нулта
Клучни зборови: 10
Цена / месец: БЕСПЛАТНО
Цена / Клучен збор: Нулта

Жолта појас

Клучни зборови: 100
Цена / месец: $ 5
Цена / Клучен збор: $ 0,05
Клучни зборови: 100
Цена / месец: $ 10,
Цена / Клучен збор: $ 0,10

Портокалова појас

Клучни зборови: 200
Цена / месец: $ 10,
Цена / Клучен збор: $ 0,05
Клучни зборови: 200
Цена / месец: $ 20
Цена / Клучен збор: $ 0,10

Blue појас

Клучни зборови: 500
Цена / месец: $ 25
Цена / Клучен збор: $ 0,05
Клучни зборови: 500
Цена / месец: $ 50
Цена / Клучен збор: $ 0,10

Кафеав појас

Клучни зборови: 1000
Цена / месец: $ 40
Цена / Клучен збор: $ 0,04
Клучни зборови: 1000
Цена / месец: $ 80
Цена / Клучен збор: $ 0,08

Црн појас

Клучни зборови: 2500
Цена / месец: $ 99
Цена / Клучен збор: $ 0,04
Клучни зборови: 2500
Цена / месец: $ 198
Цена / Клучен збор: $ 0,08

Значи, ако сте постоечки корисник со 100 клучни зборови, можете да ги пратите на вашиот ранг-листа за само $ 5 месечно. Тоа е само 0,05 $ по клучен збор - помалку од една четвртина од повеќето од придонеси на нашите конкуренти "!

Резиме

 1. Нов автоматизиран ранг систем за следење на пазарот Самурај е сега е подготвена за бета тестирање. Да го зграби вашата копија, само кликнете на овој линк , влезете во вашиот профил и да се приклучат на бета програма.

  * Жалам момци, Бета програмата ранг Тракер е сега затворена! Бидете сигурни да проверите вашите сандачиња во текот на следните неколку недели, за повеќе информации во врска со целосно ослободување!

 2. До 31-ви мај, Ако сте постоечки пазар Самурај (или член Самураи) клиент ќе добиете пристап до БЕСПЛАТНО 50 клучни зборови ранг Тракер план - кој нашите емисии податоци за користењето ќе биде погодна за 92% од нашите клиенти.
 3. Ако сте дел од неколку клиенти кои треба да се следат повеќе од 50 клучни зборови ќе бидат во можност да се добие пристап до посебни планови кои се помалку од една четвртина од цената на поголемиот дел од нашата конкуренција.

Ние со нетрпение очекуваме да слушнеме вашето мислење за системот за следење на Новиот ранг.

- Јуџин

Јуџин има напишано 18 пост (и) за Нобл Самурај

33 Responses to "ранг Тракер Бета програмата"

 1. Ова е прилично кул! Вие момци се продолжи до неверојатни мене со вашата посветеност на овој софтвер. Вие сте уште еднаш отиде погоре и надвор од Call! Да бидат во можност да ги пратите до 50-клучни зборови дека е фантастично :)

  Ви благодариме за што го правите.

 2. Јас најавени во мојот профил, но јас не може да се види на линкот на новиот софтвер?

  На
  Поддршка одговорил:

  Здраво Lissie - видете подолу за врската да се регистрирате на нашата бета-тест програма.

  На софтверот се уште не е пуштен на слобода за сите, но откако таа е подготвена, таа ќе стане дел од постоечките пазарна Самураи (или член Самураи) инсталација.

  - BMS

  На
  Стјуарт Вустер одговорил:

  Значи, во основа тоа би било глупо да плати $ 5 месечно, што е од 4 £ месечно тука во Велика Британија, за потоа да биде во можност да се прошири вашите клучни зборови за многу поевтина цена колку што е потребно во иднина : D: D

  Големи нешта! Ви благодариме што ја нудат оваа зделка за нас, толку мило јас зедов вашиот софтвер преку пред 30DC години.

 3. Здраво Јуџин,
  Може ли да ве молиме прашајте, ќе биде достапен намалена цена на надградби, ако нашите барања расте - на пример, да речеме да се регистрирате планот портокал појас сега, но во шест месеци, сфаќам јас треба синиот појас - ова ќе биде уште ми се достапни до 25 $ цена или ќе мора да плаќаат 50 $, ако јас надградбата?
  Ви благодариме
  Алисон

  На
  Поддршка одговорил:

  Здраво Алисон,

  Онолку колку што ќе се претплатите на било кој од плановите пред 31 мај, ќе имате пристап до Намалените цени во сите планови за живот :)

  Cheers,
  Том

  На
  Андреј му одговори:

  Здраво Том,

  Со "Секој од плановите" дали ова вклучува "зачлениш" на слободна еден како ова се чини дека малку двосмислена?

  Со почит

  Ендрју

  На
  Поддршка одговорил:

  Здраво Андреј,

  Да, како што долго како што можете да се претплатите на слободен план ќе имате пристап до намалена цена.

  Cheers,
  Том

 4. 4

  Ако ние сме двете MS и како членови, ќе ги добиеме 2 accts на 50 или на еден од 100 клучни зборови Пр?

  На
  Поддршка одговорил:

  Здраво, Кевин,

  Ако имате двете MS и како што ќе имаат една сметка со 100 клучни зборови - сметка ранг Тракер е глобален, што значи дека истите податоци ќе се појави во двете MS и AS.

  Cheers,
  Том

 5. 5
  На 17 април, 2012 година во 08:50
  Ендрју вели:

  Ова е прилично кул, мислев дека проектот MS беше мртов. Тоа навистина кул да се види продолжиме да работиме на тоа.

  Ранг Тракер е од голема помош за мене сега. Овации за тоа.

 6. Јас не гледам никаква табови или инструкции за тоа како да ги изнесете на ранг-листата на ширење на состојба?

  На
  Поддршка одговорил:

  Здраво Том - ние ќе се додавање на функција за извоз што е можно поскоро - да бидат сигурни да се остане во тек!

  - BMS

 7. Навистина сум среќен да се види дека вие момци се чуваат во него, а не само нека "Панда" уништи вашите напори во нас обезбедување на правото алатки за работа со нив! Продолжи со добрата работа!

 8. Фантастична момци работа, овој производ е дури и подобар од порано! Морам да кажам твојата јасна комуникација и чесност во текот на она што мора да е тешко искушение за вас момци е за пофалба.

  Продолжи со голема работа!

 9. 9
  На 17 април, 2012 година во 01:42
  Беш, притоа рече:

  Ова може да се покрива пред да.

  Но, она што се случува ако сакаме да ги пратите еден збор за 3 домени (една кампања)? Дали тоа се брои како 3 кон вкупната квота или пак само еден?

  На
  Поддршка одговорил:

  Здраво беш, притоа - цената на својата квота е клучен збор, а не по доменот или URL-то. Се надеваат дека ова ви помага!

  - BMS

 10. 10

  Додека јас го цениме за да се види новиот облак функција, но јас сум многу вознемирени во врска со рачна карактеристика е целосно отстранети.

  * Зошто сте целосно прекинати во упатството на "ранг СЛЕДЕЊЕ" функција со користење на мојот сопствен брзината на компјутерот?

  * Зошто не ја напушти функцијата, како што е и ни даде можност да ги пратите со користење на облак (кој сака да) и, исто така, ги пратите со користење на ресурсите нашите компјутери (како по голема надградба)?

  Од последната голема надградба, верувам дека MS е со користење на компјутер пропусен опсег "корисникот" / IP / ресурси да се следи и НЕ сервер MS или облак. Јас само не разбирам зошто сте исклучени таа карактеристика, освен да не принуди користење само на облак.

  * Го следи мојот ВТА секој ден и понекогаш неколку пати на ден - Сега не можам да го правам тоа!

  * Сакам да ги пратите рангирање секогаш кога сакам (со користење на мојот сопствени ресурси на компјутерот) - Сега не можам да го направите тоа или.

  * Додека неделен извештај облак е голем, јас секогаш треба да се провери пласман и за неколку важни клучни зборови веднаш. Ако му кажам на мојот клиент да се чека 1 недела за одговор, не мислите дека јас завршувам мојот бизнис со него / неа?

  Сега на пазарот Самурај е речиси парче карпа врска на мојот HDD. Сакам да одговори на моите прашања и решение за ова.

  Ви благодариме.

  На
  Поддршка одговорил:

  Здраво Shahriyar - Жал ми е што не го прават овие прашања појасно! Многу од вашите прашања се одговорени од страна на нашиот главен извршен директор во коментари за претходниот блог запис, и ние ги собравме овие во еден пост во нашата база на знаење што може да се најдат на ранг Тракер ЧПП
  Не ако имате било какви дополнителни прашања и одговори таму, или дали има нешто друго што може да ви помогне со тоа, Ве молиме да користите "Прашај нас" јазичето на левиот раб на вашиот пребарувач да се поврзеш со тимот за поддршка директно и ние ќе се потрудиме да помогне!

  - BMS

 11. Ви благодариме за се има бесплатна верзија за оние луѓе како мене, кои не имаат многу на клучни зборови за да се следи. Ранг Тракер е мојот најчесто користени дел на Самурајот пазар.

 12. Здраво, се обиде користите вашиот бета ранг Тракер. Кога се обидов додавање на домен, тоа постојано се прикажува копчето откажете. Јас не може да изгледа да се биде во можност да го додадете domain.I не може да изгледа да кликнете на копчето за песна или по додавањето на keywords.It постојано покажува untrack и наместо копчето за бришење.

 13. Страшни нешта. Љубовта решение облак, многу добро направено сите вас самурај е. Ви благодариме за решение. Сега на жолтата план, но веројатно надградба наскоро во сино појас. Љубовта системот на ремените премногу.

 14. Здраво, може да се молам објасни ми какви промени на Google ќе се зборува за? Јас навистина не веруваме таму каде што сите такви измени. И, како на земјата, успеа да напише 80 000 линии на код во само неколку недели? Asuming неколку недели 6 недели, што е повеќе од 1 900 линии на код на ден. 7 дена во неделата. 80 линии на код на секој час, 24 часа на ден. Тоа е импресивен, дури и за армада на кодери. Јас навистина би сакал да го исполни тој проект менаџер.

  Зошто овој стрип изговор за да имаат вашите клиенти кои купија живот на надградби принудени во плаќаат претплатата?

  Една работа е дека си направил лоша проценка кога ќе ја отвори понудата на живот на надградби. (Веројатно една од причините многу купи од вас. Тука навистина се голем број на одлични алтернативи таму.

  Можете ли, исто така, да ми објасни што е толку различен од вашиот софтвер кој сте принудени во ова?

  Се сеќавам на еден блог пост, каде што најави дека тоа беше да се скапи за вас да се задржи ажурирање на софтвер. Би можело да биде вистинската причина? Ако е така (што е случај) ќе имаат обврска да ги постојните клиенти кои навистина само се превиди. Многу лош бизнис одлука.

  На сите вас размислува за купување на планот, тоа ќе биде скапо, ако се прават истражувања за повеќе од неколку мали сајтови. Постојат подобри алтернативи без ограничувања и подобро searchengine контрола.

  Не беше импресиониран MS!

  На
  Јуџин Вер одговорил:

  Ние сме навистина жал да се чувствувате тој начин за новата ранг Тракер систем.

  Се обидовме тешко да се биде што е можно потранспарентен за она што го правиме и зошто ние сме го прави тоа.

  Дозволете ми да се обиде и да одговори на специфичните точки што ги спомна:

  Google го менува
  -----

  Промените направени од Google кој јас разговараа во претходниот пост , направија да биде невозможно за нас да се направи голем број на пребарувања во име на нашите корисници. Како резултат на тоа, ние потребни за да се најде една третина податоци услуга партијата, кој може да ни обезбеди со податоците потребни за нашите клиенти.

  Единствениот проблем со овој пристап е дека овие податоци е скап, и додека ние може да го апсорбира некои од трошоците со цел да се обезбеди употреблива за слободен план, за жал ние не може да го апсорбира целата цена на овие податоци на неодредено време.

  Нашата цел при градењето на новиот систем е да се обиде и да се обезбеди најдоброто можно слободен план за нашите корисници, додека се обезбеди дека системот е економски одржлива.

  Ние мислиме дека нашол добар баланс помеѓу слободната и платени планови кои caters за повеќе од 90% од нашите корисници, но ние разбираме дека не секој ќе се согласи.

  80.000 линии на код
  -------
  По проверка со нашите dev тим ние не се открие дека нашето барање од 80.000 линии на новиот код не е целосно точна.
  Кога ќе се побара од нашиот тим за развој на колку многу работа што го направи во текот на последните неколку недели, тие се провери нивниот код GitHub складиштето и посочи дека имало над 80.000 промени.

  Ние толкува ова како 80.000 линии на новиот код, кога всушност тој број, се однесува на вкупниот број на промени направени на кодот база која вклучува дополнувања и бришења.

  Тоа не е нашата намера да ги заведат некој со користење на овој број, ние само се обидува да ги споделите со луѓе знаат дека сите програмери се стави во многу долго време со цел да се изгради новата ранг Тракер.

  Други алтернативи
  ------
  Вие сте апсолутно во право укажувајќи дека постојат и други алтернативи ранг СЛЕДЕЊЕ таму. Ние ја донесе одлуката да се фокусираат почетна нашите напори на мали и средни сопственик на бизнис кој треба да ги пратите на рангирање за мал број на веб-сајтови.

  Ние сметаме дека нашите планови се измери добро, но ние би ги охрабри сите да направи свој истражување и да се најде на систем кој најдобро одговара на нивните потреби.

  Ние сме навистина жал што сте незадоволни од актуелната ситуација.

  Ако се чувствувате дека не сте го добиле вредност од пазар Самурај, ние ќе бидеме повеќе од среќни да ви издаде наплата. Само контактирате со нас во support@noblesamurai.com и ќе направиме се што можеме да направиме за да им помогне.

  Со почит,

  Јуџин

  На
  Јуџин Вер одговорил:

  Ви благодариме што одвоивте време да ја објавите вашата коментари Александар.

  Ние сме навистина жал да се чувствувате тој начин за новата ранг Тракер систем.

  Се обидовме тешко да се биде што е можно потранспарентен за она што го правиме и зошто ние сме го прави тоа.

  Дозволете ми да се обиде и да одговори на специфичните точки што ги спомна:

  Google го менува
  -----

  Промените направени од Google кој јас разговараа во претходниот пост , направија да биде невозможно за нас да се направи голем број на пребарувања во име на нашите корисници. Како резултат на тоа, ние потребни за да се најде една третина податоци услуга партијата, кој може да ни обезбеди со податоците потребни за нашите клиенти.

  Единствениот проблем со овој пристап е дека овие податоци е скап, и додека ние може да го апсорбира некои од трошоците со цел да се обезбеди употреблива за слободен план, за жал ние не може да го апсорбира целата цена на овие податоци на неодредено време.

  Нашата цел при градењето на новиот систем е да се обиде и да се обезбеди најдоброто можно слободен план за нашите корисници, додека се обезбеди дека системот е економски одржлива.

  Ние мислиме дека нашол добар баланс помеѓу слободната и платени планови кои caters за повеќе од 90% од нашите корисници, но ние разбираме дека не секој ќе се согласи.

  80.000 линии на код
  -------

  По проверка со нашите dev тим ние не се открие дека нашето барање од 80.000 линии на новиот код не е целосно точна.
  Кога ќе се побара од нашиот тим за развој на колку многу работа што го направи во текот на последните неколку недели, тие се провери нивниот код GitHub складиштето и посочи дека имало над 80.000 промени.

  Ние толкува ова како 80.000 линии на новиот код, кога всушност тој број, се однесува на вкупниот број на промени направени на кодот база која вклучува дополнувања и бришења.

  Тоа не е нашата намера да ги заведат некој со користење на овој број, ние само се обидува да ги споделите со луѓе знаат дека сите програмери се стави во многу долго време со цел да се изгради новата ранг Тракер.

  Други алтернативи
  -------

  Вие сте апсолутно во право укажувајќи дека постојат и други алтернативи ранг СЛЕДЕЊЕ таму. Ние ја донесе одлуката да се фокусираат почетна нашите напори на мали и средни сопственик на бизнис кој треба да ги пратите на рангирање за мал број на веб-сајтови.

  Ние сметаме дека нашите планови се измери добро, но ние би ги охрабри сите да направи свој истражување и да се најде на систем кој најдобро одговара на нивните потреби.

  Ние сме навистина жал што сте незадоволни од актуелната ситуација.

  Ако се чувствувате дека не сте го добиле вредност од пазар Самурај, ние ќе бидеме повеќе од среќни да ви издаде наплата. Само контактирате со нас во support@noblesamurai.com и ќе направиме се што можеме да направиме за да им помогне.

  Со почит,

  Јуџин

  На
  Ankur одговорил:

  Јуџин - Јас навистина го цениме начинот на кој ќе се земе и да одговори на повратни информации од корисниците.

  На
  Ник Мартин му одговорил:

  Јас целосно се согласувам !!!!

 15. 15
  На 19 Април 2012 во 05:24
  Кевин рече:

  Дечки,

  Ви благодариме за добивање на ова за нас.

  Јас се прашував, бидејќи податоците се случува да се ажурира на неделна основа, има someway дека тоа можат да бидат сумирани во извештајот на кампањата> клучни зборови, така што ние не треба да се оди во секоја кампања и да го добие?

  Игнорираат моето прашање, ако веќе постои начин да го направите тоа и јас го пропушти.

 16. Здраво,

  Јас сум во моментов бета тестирање на новиот ранг Тракер и досега тоа изгледа добро.

  Сепак, јас сум забележав дека не може да извезува моите клучни зборови и ВТА повеќе.

  Дали е ова секогаш ќе биде случај со 50 зборови или помалку план?

  Cheers

  На
  Поддршка одговорил:

  Здраво Јан,

  Ви благодариме за повратни информации!

  Нашите програмери се во моментов работат на извоз функција, и се надеваме дека ќе го објави ажурирање наскоро :)

  Cheers,
  Том

 17. Драго да слушне дека таа е на располагање. Ќе биде добивање на целосна верзија на пазар Samaurai.

 18. Здраво Секој напредок за извоз на податоци ранг и клучни зборови? многу важна карактеристика за мене како јас посета на клиенти секојдневно и треба да бидат способни да се печати. Итно ве молиме

  Cheers

  На
  Поддршка одговорил:

  Здраво Крег,

  Ова сега треба да биде во стан, само надградба на најновата верзија.

  Cheers,
  Том