Пазар Самурај наполни две!

Сподели Батон

Дека е во право, на пазар Самурај е сега две години - и тоа што голем годината што е.

Во текот на минатата година, Нобл Самурај заедница се прошири во скокови и границите.

Пазар Самурај продолжи да расте, со надминување на големи предизвици!

Од минатата година, пазар Самурај е преку дела.

Имавме некои големи новости од Google да се остане во чекор со, како и ослободување на Adobe AIR 2.0

Додадовме тони на нови карактеристики на постоечките модули и да се вгради еден куп на нови ажурирања се бара од страна на нашите корисници.

На Нобл Самурај Доџо започна!

Еден од нашите омилени изданија на минатата година беше Нобл Самурај Доџо .

Во минатата година, д-р Ентони и Бен Galt имаат произведено обука за сите аспекти на пазар Самурај, што ги опфаќа оптимизација од глава до пети.

Тие ја создале речиси 80 обука видеа, како и прирачници тие се стави заедно сочинуваат повеќе од 900 страници на содржината.

Значи huuuge благодарение на нашата обука на тимот и секој, кој му помогна на Доџо стане она што е!

Видовме ослободување на нашата втора парче софтвер, домен Самурај!

Назад на март 31 (во зависност од тоа каде се наоѓате во светот, се разбира) ги објави нашата втора парче софтвер, домен Самурај.

Домен Самурај исполнет ниша во пазарот Samura; тоа беше недостасува парче од сложувалката. Со можност за регистрација на домените преку домените модул, Самурај пакет сега опфаќа целиот процес страница на создавањето.

Ние, исто така се здружи со DomainFace да ви даде пристап до возраст од домените.

Тимот на Нобл Самурај расте!

Поставата е сменета од нашата последна роденден.

За жал, имавме две од нашите членови оставете да патуваат низ светот. Мајкл програмери и Марк нашите филијали Manager и продажби ни го оставија за возбудливи патувања, а ние им посакуваме најдобар!

Но, додека некои членови ја напуштиле нашите редови, ние сме биле споени со некои брилијантни новодојденците!

Д-р Ентони Фернандо

Дејл Maggee

Даниел Асанж

Џејмс Милер

Џулијан Тачер

Ние сме ажурирани нашите сајт во комплетно нов формат!

Ако сте редовен посетител на блогот или на нашиот сајт, ќе се забележи некои големи промени.

За последните неколку месеци нашата веб дизајн и развој на тимовите се работи напорно за да создаде нов изглед за Нобл Самурај, заедно со нашите нови корисници на системот.

Систем на сметки сега ви овозможува да управуваат со нашите софтвер од еден центар - кои ви даваат само една лозинка за да се запамети за вашите Нобл Самурај потреби.

Нашите Филијалата програма започна, со спектакуларни резултати!

Само пред неколку недели на Нобл Самурај affiliate програма отвори.

По долги месеци на тестирање во затворена бета, ние објави affiliate програма за јавно запиши. Резултатите се неверојатни.

До крајот на првите две недели имаше над 3.000 пазар Самурај филијали во акција, и нашите две недела лансирање промоција го видел и повеќе од 100.000 долари исплатени во Филијалата комисии.

Голема со честитки до сите наши нови филијали за нивните ѕвездени напори! И тука е во голема новата година за сите нив!

Предизвикот триесет ден 2009

Уште една година, уште една успешна триесет ден предизвик.

Гуруа од триесет ден предизвик извади сите запира да нè доведе до триесет ден Предизвик 2009 година имавме огромна маса на луѓе, вклучувајќи ги и новите и старите лица, кои учествуваат и голем одзив.

И со новата година е триесет ден предизвик (сега само " Предизвик ") се приближува, тоа е речиси тоа време повторно!

... И иднината е само како светла ...

Phew, сега ќе дојдам да го претставиме сите, тоа е огромен година.

2010 сега е во тек, а тука се и возбудливи нешта на хоризонтот и за нас и нашите корисници.

Ние сме во потрага очекуваме да одлична година и се надеваме дека сите ќе потрае ова патување со нас!

Сакајќи сите вас најдобрите од целиот тим на Нобл Самурај!

Алекс Грин

Алекс "Зелената Самурај" Зелената боја е член на вашето пријателски Самурај тим за поддршка, и често се обезбедува надградби на најновите Самурај случувањата на блог.

Алекс има напишано 22 пост (и) за Нобл Самурај

3 Responses to "пазар Самурај наполни две!"

  1. Среќна годишнина на сите во Нобл Самурај! Тоа е привилегија и задоволство да бидам заедно за ова возење и јас со нетрпение очекуваме да се сите што ќе ни донесе во иднина.

    Посакувајќи сите продолжи голем успех!

  2. Со нетрпение очекувам да сите што ќе ни донесе во иднина.

  3. Јас платени, а јас сум возбуден за да започнат со користење на пазар Самурај освен еден проблем, како што е грижам да се дојде до главната програма w / o симнување на софтвер, во секое време.

    Овој сајт е за сите продажба, и тоа е одлично. Како за, исто така, го прави лесен за оние кои ја купите и да ја направат јасни за тоа како ќе го добиете на главната страница откако ќе влезете ?!