Нови на Google клучни зборови излет - Како тоа го прави пазар Самурај побрзо!

Сподели Батон

Ние сме многу среќни да објавиме дека по долго чекаат - Гугл се пензионираше тоа е старата "алатката за клучни зборови", и го замени со својот нов сјајна "клучни зборови излет".

За детали за промени и што значи тоа за функционирање на пазар Самурај прочитајте нашите последни блог пост.

Можете да прочитате повеќе за некои од промените на податоци (како што се нивните отстранување на широка и фраза податоци) дека Google има направено преку нивниот официјален блог статија на https://support.google.com/adwords/answer/3141229

Добрата вест е што сум бил работи напорно за да се направи оваа транзиција како мазна како е можно за нашите клиенти, како и верзија на пазар Самурај, кој е компатибилен со клучни зборови излет е во фаза на тестирање за повеќе од еден месец сега.

Денес ние сме направени оваа нова "клучни зборови излет" верзија живо (едноставно ажурирање вашата верзија на пазар Самурај со најновата верзија од започнувањето на стан и велејќи: "Да" за ажурирање дијалог линија).

И ние сме навистина возбудени да објавиме дека ...

Новиот клучни зборови излет изградба на пазар Самурај е многу побрзо отколку кога било досега!

Природата на старата алатката за клучни зборови тоа е многу бавен процес да се соберат сите податоци за клучните зборови ви се потребни за ефикасната клучни зборови анализа направена. Новиот клучни зборови излет изгради е многу snappier што значи дека можете да ги извршувате вашите клучни зборови истражување за помалку од половина од времето, кога во споредба со старите алатката за клучни зборови!

Што се промени во пазар Самурај со нови клучни зборови излет податоци?

Ако не сте сигурни што е ова сите средства за пазар Самурај корисници, важно да сфатат е дека многу малку навистина е изменета.
Основите на клучни зборови истражување остануваат исти како и тие секогаш имаат, и поголемиот дел од познатите елементи на интерфејсот пазар Самурај и работното престојуваат стави.

Постојат неколку видливи промени вреди да се напомене, сепак:

 • Ние сме сега ќе користам точно појавување на владата за клучниот збор истражување на податоци, како што е објаснето во повеќе детали во последен блог пост и во официјалното соопштение на Google . Ова ќе се покаже помал број за пребарување сообраќај од оние што може да се користи за да се, но ние се чувствуваме тие се повеќе го покажуваат резултатите што ќе видите во долг рок.

 • Ние сме ажурирани нашите златни правила филтри да го користат новиот Majestic оптимизација конкуренцијата метрика, наместо на повеќе-ДНС SEOC вредности. Значи уште еднаш бројките самите ќе бидат различни, но намерата на филтерот неплаќање останува иста. SEOC престана да биде сигурен метрички да се измери "количина" на пребарувачот конкуренција.

  Многу други конкурентски клучни зборови истражување услуги, вклучувајќи нашите пријатели во Wordtracker се пресели во користење на бројот на пати клучен збор се појавува и во насловот таг и во сидро текстот врски назад кон страница (она што ние сега го нарекуваат "TAComp"), како многу веродостојни мерка на количината на пребарувач конкуренција.

  SEOC е во ред во 2008-2009 година, но експоненцијален раст во страници на интернет, бидејќи го прави овој релативно безначајни број во 2013 година.

 • На "AdWords" филтер секција е отстранета, а сега AWCPC број е дел од Commerciality колона. AWCTR, AWT и AWV веќе не се на располагање како на Google го отстраните овој податоци од нивните клучни зборови излет алатка. Ние се уште ги обезбеди AWCPC и Awi (Adwords Импресии) и SEOV сепак (како Google сепак обезбедува овие податоци).

 • Старите "натпревар" колона е преименуван во "Основен конкуренцијата" за да се разликува од "Мажестик конкуренцијата" метрика ние сега препорачуваме употреба.

 • На "органска" колона сега се карактеризира со "AdWords Импресии" (Awi) метрички, која е слична на постарите AWT (Adwords сообраќај) - иако нашето истражување покажа дека тоа не е сосема ист број, но може да се користи доста добра замена .

 • На "Тип појавување" паѓачкото поле влијае само на резултатите за AWCPC колона и колона SEOV - податоци за пребарување сообраќај е сега секогаш само точниот-натпревар пребарувања (како Google само обезбедува Токму појавување на податоци сега).

Користење фраза појавување Сооднос на зумот (PBR) повеќе не се препорачува:

Додека PBR метрички ќе остане на располагање да го користите ако сакате тоа, ние сме тоа отстранување од нашата стандардна препорачува подесувањата на филтерот и од нашата обука. Тоа беше иновативен и време за заштеда на функција додека броеви може да се потпира, но со текот на времето тие стануваат се помалку и помалку сигурни. Ние сме сведоци диви варијација на податоци се врати од Google.

За жал ние се чувствуваме тоа е сега се прави повеќе штета отколку добро во повеќето случаи.

Наша препорака е да го направи она што оптимизација за професионалци не - едноставно користење Токму појавување на конкуренцијата, бидејќи ова ги отстранува сите предрасуди поради зборовниот ред или skews поради подолго опашка клучни изводи.

Има повеќе информации за промените интерфејс достапни во нашата база на знаење напис тука .

Обука Доџо клучни зборови Истражувања Видео Новости Наскоро ...

Конечно, ние сме во процес на revamping сите наши клучни зборови Истражувања туториал видео, со приоритет на серијата Златни правила за да се заврши побрзо. Тие ќе вклучуваат и ажурирање на сите ситни интерфејс промени кои имаат акумулирано, бидејќи ние прв произведен на видеа, а некои нови примери кои се рефлектираат на условите на онлајн пазари како што се денес.

Откако тие се подготвени да премиера ќе се стави на зборот надвор на Твитер и Фејсбук , па јас ве поттикнувам да се следи со нас со цел да се информира за важни вести и надградби веднаш!

Што следно да направи ...

Да ја добиете вашата раце на овој нов, побрз "клучни зборови излет" изградба на пазар Самурај, едноставно:

 1. Оган вашата копија на пазар Самурај.
 2. Кога ќе биде побарано да се ажурира со најновата верзија, велат "Да"
 3. Почекајте ажурирањето да ги преземете и пазар Самурај повторно да го започне и ќе бидете на вашиот пат!

Се надеваме дека ќе уживате во нови клучни зборови излет изгради. Ако имате било какви прашања, Ве молиме слободно да се фотографира со нашиот тим за поддршка е-маил на support@noblesamurai.com

Исто така, ние го направивме доста екстензивно тестирање од нашите нови клучниот збор филтер стабилизаторот, сепак, ако имате било какви совети за тоа како тие може да се подобри, ве молиме ни пука е-мејл, како и.

Поддршка има напишано 1 пост (и) за Нобл Самурај

41 Responses to "нови на Google клучни зборови излет - Како тоа го прави пазар Самурај побрз"

 1. 1
  На 27 август 2013 на 02:58
  Хајди рече:

  Ви благодариме за вашиот навремено ажурирање.

  Имам едно прашање што може да треба одговор не само за мене, но многу многу MS корисниците тука ... Знам дека рече ќе го објави нова обука видеа, но можеби може да нè води пред тоа:

  Што 3-5 клучни индикатори треба да се погледне за од "новите" пазар Самурај при одлучувањето на клучни зборови вреди да ранг за? Може да се уште зависи од SEOTCR да се покаже слаби клучни зборови конкуренцијата?

  Јас не сум newbie, па не одговори со "зависи од вашиот пазар, зависи од Топ 5 веб-сајтот оптимизација, итн" ... Јас само сакам да знам што да барате на нула во на "rankable" клучни зборови.

  Ти благодарам!

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Здраво Хајди,

  Бројките ние веруваме вреди да се фокусира на се SEOT, TAComp и SEOV - ако се фокусираат на оние 3 метрика користење на нашата стандардно филтер поставувања "златни правила" ќе имаат најдобри шанси за наоѓање на голема клучни зборови.

  Во однос на кои клучни зборови, е најмалку конкурентни, TAComp број ќе ви даде добра идеја за тоа колку сајтови се активно насочување на клучни зборови - на намалување на бројот на подобро.

  Се разбира дека тогаш ќе сакате да се провери од матрицата оптимизација конкуренцијата да се види пофини деталите на сајтовите што би се натпреваруваат со цел да утврдите дали или не тоа се случува да биде возможно да се рангира и за овој клучен збор.

  Не постојат никакви тајни процеси кои ние се држи назад - што ќе биде објаснето во детали темелно во нашиот нов обука видеа - кои се надеваме дека ќе имаат во текот на следните неколку дена.

  Ако имате било какви други специфични прашања во врска со новата верзија, ве молиме не двоумете се да контактирате нашиот тим за поддршка преку http://noblesamurai.com/c/support - ние сме повеќе од среќни да одговориме на сите прашања може да имате :)

  Овации,
  Том

 2. Овие промени звучи прилично добро. Ќе биде испраќање пазар Самурај корисници откако новиот видео вежби се достапни?
  Дејвид Sellar's последен блог пост ... Среќен роденден Madiba

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Здраво Дејвид,

  Не сум сигурен дали ќе мејл секого, но ако се следи со нас на Твитер или Фејсбук ние дефинитивно ќе да го објави почетокот на овие канали!

  Твитер:MarketSamurai
  Фејсбук http://www.facebook.com/MarketSamurai

  Овации,
  Том

 3. Како и обично, голема надградба од вас фини луѓе.

  Сакам дека клучни зборови истражување модул изгледа многу повеќе почиста и полесно да се користи, со многу помалку изберете да се провери / Отстранете, но без да влијае на длабочината на податоци.

  Собирање на податоци е многу побрзо, исто така.

  Ви благодариме повторно и продолжете така!
  Offerte Internet's последен блог пост ... Fastweb: Ancora ОН semestre во crescita

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Драго сте го вкусот :)

  Брзина нагоре е нешто што ние сме многу среќни за!

  Овации,
  Том

 4. 4
  На 27 август 2013 на 23:10
  Петар му рече:

  Кога ќе надграден со најновата верзија јас кликна на блог пост линк да се дојде до оваа страница, и примената исчезна. Додади нов проект "врската" на врвот does not се збогатено со софтвер. Питер

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Здраво Петар,

  Ви благодариме што го со нас - се чини дека е малку поврат во начинот на кој ние се користат на алармирање кутија во пазар Самурај.

  Блог пост сега треба да се отвори во свој мал прозорец :)

  Овации,
  Том

 5. За постојните проекти ... ќе нивните податоци да се ажурира автоматски на "нови и подобрени" метрика и ние само треба да се види она што промени се случиле, или не сите проекти треба да бидат повторно направи од нула?
  Боб | HayleStorm Interactive's последен блог пост ... WordPress тревога - во тек хакерски напад

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Здраво Боб,

  Ќе треба повторно да се кандидира било кој постоечки проект датотеки да се соберат на нови податоци, по што нови филтри автоматски ќе се применува.

  Овации,
  Том

 6. фала ти што ажурирање,
  тоа е навистина голема надградба користење на Google алатката за клучни зборови најновите

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Здраво Бачир,

  Мило да те слушам како неа!

  Овации,
  Том

 7. Бев во потрага по замена, само во времето инфо тука на Google алатката за клучни зборови замена за пребарување. Благодарам, добро документирани.

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Здраво Лиза,

  Ние сме биле подготовка за ова во текот на последните неколку месеци, па тоа е убаво да се види транзицијата минаа глатко :)

  Овации,
  Том

 8. Како вие момци повторно да размислат и повторно работа на филтри - Ние навистина треба една е дека брзо и јасно го стесните на "Лесно", "Медиум" и "тешки, но високо профитабилна" е поставена на, да речеме 5 или 10 клучни зборови за да отидеш по.

  Да, ние може да работи бескрајни варијации и пермутации и на крајот дознаам нашите сопствени филтри, но по сите овие години јас навистина треба M.Samurai да ме спаси од бескрајната повторувања. Применат сите дека сте научиле во текот на годините, така што ние не треба да стане статистичари нас самите.

  M.Samurai на клучни зборови модул треба да прерасне во ПРЕПОРАКА мотор - не само МОЖНОСТИ алатка.

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Здраво Глен,

  Мислиме филтерот за нов "златни правила" ќе те оставам со добар сет на клучни зборови по анализа, но ние сме отворени за рафинирање на филтер - и доаѓа со нови филтри, како и!

  Ние ќе го задржи следење на подесувањата на филтерот како што поминува времето, и ако мислиме дека тоа треба некои промени, ќе бидете сигурни дека тоа ќе се случи ;)

  Ви благодариме за искрен фидбек - тоа е големо да се слушне работи како тоа од нашите клиенти, и тоа ќе ни помогне да се подобри филтри оди напред!

  Овации,
  Том

 9. Убави вести! Јас навистина уживаат како Marketsamurai добива подобар од ден на ден и колку брзо ви момци да одговарате на големи промени! Голема работа и многу интересни нови алатки.

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Благодарение Phillipp - драго да слушне вашиот среќен :)

  Овации,
  Том

 10. За жал, ажурирани програма не е работа за мене. Кога ќе стигнете до делот каде што
  "Ставање на Google клучни зборови излет" прозорец се појавува, пазар Самурај паузите indefinately. Без разлика колку долго да чека сепак, не е во можност за пристап до новите Google клучни зборови излет податоци.

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Здраво Барбара,

  Сум ви испрати е-маил со некои инструкции за тоа како може да се дојде до дното на тоа - ние ќе дојдеме до дното на оваа за вас!

  Овации,
  Том

  На
  Барбара Алан одговори:

  Здраво Том,

  За жал, јас не добиваат секоја мејл од вас со инструкции како да се дојде до дното на тоа. Јас не мислам дека има проблем со мојот е-мејл адреса, бидејќи јас не добие известување дека се испратени на одговор на оваа страница. Ве молиме да препратат овие упатства.

 11. MS не функционира сега за мене! Јас обично влезе до 1k клучни зборови понекогаш и повеќе и се разработени во ред, долг, но во ред. Сега MS само ќе престане на "преземање kW податоци од кв машини ..." и тоа е тоа, ништо не се случува

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Здраво Боб,

  Јас сум исто така ви испрати е-маил со некои инструкции дебагирање - ние ќе добиете оваа rectifed за вас побрзо!

  Овации,
  Том

 12. Постојат некои многу добри прашања на оваа страница кои се во вредност одговарање. Тоа е многу разочарувачки да се види вашата компанија изгасне блог пост за голема промена во вашиот производ, а потоа не одговори на сите прашања во врска со нив, оставајќи ни сите почеша нашите глави се обидува да дознаам ова сите од нас самите. Откако сте биле тестирање на вашиот софтвер за повеќе од еден месец, зошто не ни даде во корист на вашето искуство, наместо оставајќи ни виси ???

  Многу разочарувачки. : - ((

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Здраво,

  Ние сме навистина навистина жалам за времето што ги презела за нас да се вратам се за коментари на овој пост - ние конечно стигнав до нив само пред да го пратам.

  Нашиот тим е зафатен работат на нова обука видеа за новата верзија на пазар Самурај, и ние некако се занемаруваат коментари!

  Ние сме чување на желни внимава на оваа страница, па ако имате било какви други прашања ве молиме слободно да ги испраќате до :)

  Овации,
  Том

 13. Дефинитивно многу побрзо, убаво работа момци.

  Јас мора да биде единствената личност што недостасува фраза и широка податоци, како и иако. Многу од моите клиенти се допаѓа да се види на разликите.

  Секоја шанса дека тоа може да се врати во иднина ажурирање?
  Бен Johnston's последен блог пост ... Внатре Водич: Мојата Омилена Excel додадете-in-

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Здраво Бен,

  Google не дава надвор податоци од пребарувањето сообраќај за фраза и широко, кој е зошто тоа не е достапна во пазар Самурај. Ако на Google некогаш ја прави таа достапни податоци, повторно, јас сум сигурен дека ќе го врати во :)

  Овации,
  Том

 14. Ви благодариме за навремено ажурирање. MS дури и по 2 години се уште е мојот прв чекор кога станува збор за планирање на кампања за клиентот.

  Thnx за одржувањето ажурирани!
  Хари Varrier's последен блог пост ... WordPress напади одат нагоре! Остане безбедно со 7 чекори за да се обезбеди вашиот веб-сајт.

 15. 15
  На 29 август 2013 година на 23:37
  Фред Смедли рече:

  Здраво,

  Тукушто го прочитате вашиот одговор на прашањето на Heidi на 27. Во вториот став од вашиот одговор ви се каже, "... на ТП Comp број ќе ви даде добра идеја за тоа колку сајтови се активно насочување на клучни зборови - на намалување на бројот на подобро.

  Моето прашање е: "Што опсег го користи ТА Comp и она што е висока и она што е ниска? Очигледно, тоа ќе почне на нула, но колку високо се оди? Што, на пример, би фигури на 100 и 1000 укажуваат? Се бројките покажаа вистинскиот број на конкурентски сајтови ги содржат клучни зборови фраза или подвижна скала, каде на пример, читање на 100 ќе значи дека постојат X број на конкурентски сајтови?

  Со внесување на клучен збор фраза во Google, бројот на страниците кои содржат клучни зборови ќе бидат вратени, но не на бројот на веб-сајтови, па како не на бројот прикажани во ТА Comp колона на MS всушност го покажат бројот на сајтови?

  Ценам дека оптимизација конкуренцијата матрица, исто така, треба да се користи, но тоа, сепак, ќе биде корисно да се знае бројот на конкурентски сајтови како што претходно беше наведено во SEOC колона.

  Овации,

  Фред

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Здраво Фред,

  Идеален избор за TAComp е доста ниска еден, како што метрички сам по себе е доста фокусирани еден. Податоците доаѓа од индекс MajesticSEO, а бројот прикажан е бројот на страници во нивните индекс кој го користите клучниот збор и во насловот тагови и во рамките на сидро текстот на линкови водат до страната. Ова значи дека бројката прикажана е вистинскиот број на страници оптимизиран на овој начин, барем што се однесува до индексот на Majestic оди.

  Како таква, TAComp дава многу повеќе солидна идеја за тоа колку се натпреваруваат страници постојат таму, особено во споредба со SEOC фигура, која беше подложен на лажни позитиви. Поради ова, ние сме со користење на многу пониски филтер во споредба со SEOC филтер - ние сме поставени на 30 како максимум за TAComp, како повеќе од 30 страници се активно насочување на клучни зборови ова во голема мера, лажат би можел веќе да биде прилично во голема мера окупирана.

  Се надеваат дека ова ви помага!

  Овации,

  Alex

 16. Здраво, Јас само ажурирани мојот самурај пазар, многу побрзо !. Мислам дека MS направи одлична работа кога се занимаваат со ажурирање на Google клучни зборови алатки. Добро направено.
  wenliang's последен блог пост ... За Exposedhostingreviews.com, Нашата предност и нашата цел

 17. Кул, јас сум нестрплив да ја пробаат најновата верзија на мојот пазар Самурај и да се види на ефектите од промените!
  David's последен блог пост ... Доверба: скапоцен, валута во онлајн светот

 18. Може да ви јавноста информациите што да направам, ако домен Самурај престане да работи со последното ажурирање? Мислам дека многу луѓе се во потрага по него.
  Или барем мене го испрати преку e-mail, ве молиме :)
  Алфредо Griffith's последен блог пост ... Услови на употреба

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Здраво Алфредо,

  Ве молиме испратете е-маил до support@noblesamurai.com со вашиот прашање и ние ќе се вратам на вас како е можно ние да :)

  Овации,
  Џеф

 19. .. Имам едно прашање во врска со тековната SEOV ...

  кога ќе ја ставам на глувчето над тоа копче, се уште вели:

  SEOV = SEOT * AWCPC

  кога ќе извоз моите податоци во Excel, тоа покажува SEOV и AWCPC за сите типови натпревар - точно, фраза, и широки.

  Но, јас сум збунет, бидејќи SEOT останува константна без разлика што натпревар го ставам.

  Па дури и сепак, математика does not се додаде кога правам SEOT * AWCPC за секој натпревар .... ниту еден од резултатите се совпаѓаат со SEOV колона.

  Мисли?

  На
  Нобл Самурај одговори:

  Здраво Бен,

  Google не обезбеди обемот на пребарување на податоци за фраза и широк натпревар повеќе. Ова е причината зошто SEOT (и Вкупно пребарувања) останува иста. Тие го правиме сепак обезбеди фраза и Широко појавување на податоци за AWCPC метрички.

  Во врска со вашата извоз прашање, ве молиме пратете е-маил до suppor@noblesamurai.com и ние ќе се вратам на вас како е можно ние да :)

  Овации,
  Џеф

 20. Здраво NobleSamurai тим,

  Дали имате еден блог напис на она што е основа на TAComp? Ви благодариме!

 21. 21
  На 5 септември, 2013 на 04:02
  Џим S рече:

  Јас само сакав да кажам јас сум навистина со нетрпение очекувам да новата обука видео клипови. Јас не сум загрижен за грешки сега за сега. Тим на MS секогаш добива оние гладена се. Благодарение момци!

 22. Многу точно дека "Новиот клучни зборови излет изградба на пазар Самурај е многу побрзо отколку кога било досега!" Ви благодариме за споделување на оваа информација.

 23. Мора да се согласи на клучни зборови планер е многу побрзо отколку кога било досега. Ви благодариме за одржување на нас обновено продолжи со добрата работа ..

 24. Еј момци,

  Првите неколку обновено видеа се сега во нашето доџо :)

  http://www.noblesamurai.com/dojo/marketsamurai/7500-златното правило-1-како-да-најдам-релевантни клучни зборови-

  и

  http://www.noblesamurai.com/dojo/marketsamurai/7535-златното правило-2-како-да-најдам-висока сообраќај клучни зборови

  Ние би сакале да се добие повратна информација за нив, и се надеваме дека ќе имаат уште неколку видеа од почетокот на следната недела :)

  Овации,
  Том