Земете нашата нова "домен Самурај" софтвер сега - и тоа е БЕСПЛАТНО

Сподели Батон

За сите кои сакаат побрзо, полесно повисоки пребарувач ВТА - овој нов инструмент е за вас.

Денес, ние сме ослободување нов Самурај оружје за вашата интернет маркетинг арсенал.

Домен Самурај

Тоа е сосема нов софтверски пакет, со цел да ви помогне да најдете SEO оптимизиран имиња на домени кои се докажани за зголемување на резултатите од пребарувањето.

И најдобриот дел е цената ...

Наместо да изврши тоа за $ 50, $ 100, $ 150 или дури и $ 200 ...

Ние сме давање домен Самурај далеку за вас - бесплатно.

Не "бесплатен пробен период" - домен Самурај е твое, слободно да го задржи.

Земете ја вашата копија сега во:

http://www.DomainSamurai.com

Кои се домените и зошто се тие толку важни?

Ако сте биле по должината на блогот во последно време, ќе знаеш многу за домени, како тие работат, и (најважно) како вредни имиња на домени може да биде кога станува збор за SEO.

А името на доменот е малку пред .com или .org или Нето или .co.uk итн ...

Подигање на погрешна домен е голема грешка што многу луѓе прават кога тие се само почетна страница.

И еднаш доменот е избран, а сајтот е до ...

... Ако имате погрешна домен, тоа може да биде практично невозможно да се "поправи".

Сајтови кои го изберат правото име на домен може да се постигне побрзо, повисоко рангирање во пребарувачите - со далеку помалку линкови од конкурентите кои се избрани слабо оптимизирани домени.

Но, ги собереш на погрешна домен, и добивање на висок ранг може да стане борба (и сообраќај!) - Со повеќе напор, повеќе време и повеќе линкови бара да добијат истите резултати.

Што е домен Самурај направам?

Домен Самурај Ви помага да пронајдете висока вредност, високо optimizd домени во вашиот пазар, во секунди!

  • Брзо се откријат клучни зборови оптимизиран домени во вашиот пазар што ќе може да се пријави; Испрати на резултатите на вашата клучен збор истражување директно во "домени" модул, и да дознаете во секунди што е најдобро SEO оптимизиран домените се за вашиот сајт.
  • Изберете од 19 видови на домени (.com, .org, .net, итн), додадете цртички, префикси или суфикси - и да се открие скриените динамит домени;
  • Најди профитабилен возраст од домените во секунди: Поврзете домен Самурај со моќен DomainFace база на податоци за автоматско пребарување на 100.000 доменот на продажбата и аукции; Најдете голем број на клучни зборови релевантни домени за продажба, со PageRank, домен возраст, линкови, па дури и на сообраќајот, во ниеден момент.
  • Види доверлив оптимизација за податоци за постари домените на прв поглед сортирање и филтерот со Домен возраст, PageRank, густината на домен клучни зборови, линкови, индексирани страници и многу повеќе.;
  • И многу, многу повеќе ...

И - така што вие не треба да се повтори на вашиот постоечки клучни зборови истражување, домен Самурај е компатибилен со пазарна Самураи . Ова значи дека може да се отвори вашиот пазар Самурај датотеки во внатрешноста на домен Самурај, и веднаш се провери за имиња на домени во вашиот пазар.

Каде можам да добијам домен Самурај?

Еве каде можете да ја добиете вашата копија сега:

http://www.DomainSamurai.com

Повторно, ние сме ослободување на домен Самурај бесплатно, како дел од нашите лансирање ...

Не "бесплатен пробен период" - не "принудени континуитет, плаќаат за нешто друго за да се добие овој бесплатен" - домен Самурај е твое, слободно да го задржи.

Се што треба да направите е да се регистрирате за вашата копија сега.

Брент

PS - Сфаќам некои луѓе од целиот свет ќе се добива оваа порака на 1-ви април - но не, тоа не е увод во некои "премногу добро да биде вистина" шега.

За евиденција ... Да, домен Самурај всушност постои ... и ... Да, ние всушност го лансирање бесплатно за вас денес.