Ние ќе бидеме во овие настани ...

Сподели Батон

Самурајот тимот се притискање на патот за две претстојните настани.

Ако сте во посета на една од овие настани, тоа е можност да се сретнат Јуџин Вер или Д-р Ентони Фернандо - и да побарате од вашиот најгорливите прашања за интернет маркетинг во лице.

Еве каде тие ќе бидат:

"Доаѓање дома 3" настан Ед Дејл

"Доаѓање дома 3" настан Ед Дејл
Мај 21, 22 и 23
Сан Диего, Калифорнија, САД

Кликнете тука за повеќе Детали за настанот.

Јуџин Вер (Нобл Самурај извршен директор и маркетинг технолошки гениј) ќе биде земено заедно со овие онлајн маркетинг суперѕвезди:

 • Ед Дејл
 • Дан Raine
 • Лесли Роде
 • Џон Карлтон
 • Енди Џенкинс
 • Павле Colligan
 • Пит Вилијамс
 • Кени Гудман

Ако си оди за да биде таму, вие сте во за лекување.

Прво, јазик line-up е Екслузивно. Туку и затоа што на увид дека Јуџин дели во минатото Доаѓање дома настани оставиле народите челустите на подот agasp, велејќи: "Никогаш не знаев можете да го направите тоа во интернет маркетинг!"

(Ако не може да биде таму, на Твитер хаштагот за овој настан е # 30dchome. Ќе биде со користење на овој да го следат заедно себе.)

WordPress Директен универзитет

WordPress Директен универзитет
11-12 јуни
Сан Диего, Калифорнија, САД

Кликнете тука за повеќе Детали за настанот или воз.

Д-р Ентони Фернандо (Нобл Самурај е сенсеи во престој) ќе се зборува тука, со уште еден топ-ниво постава на онлајн пазарот:

 • Ед Дејл
 • Мет тренер
 • Кит Бакстер
 • Амиши Шах
 • Тина Лоренц
 • Ли Колинс
 • Марти Rozmanith.

Сите супер паметни пазарот на врвот на нивната игра.

Ако сте размислува да присуствуваат на овој настан, дозволете ми да споделам една од причините зошто мислам дека тоа нема да биде толку посебно во ...

Сигурен сум дека сте запознаени со Д-р Ентони преку неговиот Нобл Самурај обука видеа (во доџо-то) - но она што можеби не знаат за тоа се резултатите Д-р Ентони постигнува онлајн.

На пример, неговата онлајн својства добиваат повеќе од 1 милион хитови на ден; тој има видео на YouTube добила повеќе од 1,8 милиони пати; тој е најдобро продаваниот автор на "гатачки Сикрет"; и тој ќе трае неколку високо профитабилен онлајн бизниси надвор од интернет маркетинг индустријата. (Тоа е како сè што допира онлајн претвора во маркетинг злато.)

И покрај овие резултати, Д-р Ентони не го рекол на било кој интернет маркетинг настан во речиси една деценија.

Значи ова е исклучително ретка можност да слушнат Д-р Ентони се зборува во живо, да се сретне со него во лице, и да го прашате вашиот најгорливи прашања на интернет маркетинг. Можност да не се пропушти.

Да излезе и да каже "Здраво!"

Ако си оди за да биде на било кој од овие настани, бидете сигурни дека ќе дојде и се поздрави со Д-р Ентони или Јуџин.

(Можете дури и да сакате да се започне со оглед на "Ако имав едно прашање до нив дека ќе ми помогне да се подобри моето резултати онлајн прашам, што би било тоа?" Сега, така што ќе може да го извлече максимумот на можност.)

Брент