БЕСПЛАТНО: Светот најнапредните клучни зборови Истражувања Софтвер

Кога ние објави пазар Самурај на јавноста, за прв пат во август минатата година, го понудивме еден голем уникатна карактеристика дека нема други врвни клучни зборови истражување софтвер некогаш се нудат.

Оваа уникатна карактеристика не беше многу точни клучни зборови препродавање (достапна за прв пат), точни оптимизација и Adwords кликнете проценки (уште уникатни за пазар Самурај), високо прецизни пазарната вредност на препродавање, или "на oci" алатки за да се измери кои клучни зборови биле користени од страна на купувачите (повторно, уште првиот).

И тоа не беше без трошоци надградби кои пазарна Самураи корисниците продолжат да уживаат - практично секој пат кога ќе го отворите на софтверот.

(Секако, пазар Самурај вклучени еден куп на "светски firsts" и "иновации". И да, пазар Самурај продолжува да се обезбедат повеќето во-длабочината на клучни зборови истражување достапна насекаде.)

Но повеќето револуционерни функција на пазар Самурај е клучни зборови Истражувања алатки бил цената:

"Слободен".

(Целосно бесплатно - не "ограничен слободен", а не "судењето слободна" ... целосно функционална клучни зборови истражување софтвер, за слободни.)

Дека е во право - пазар Самурај е клучни зборови Истражувања алатки се бесплатни

Јас не сум шегуваш.

(Многу луѓе сеуште не ни веруваат кога ќе дознаете - тие имеил подршка да ни каже за "печатна грешка" или "бубачка" - не можат да веруваат дека си добивам нешто толку неверојатно за бесплатно!)

Ако ја читаш оваа и не ми верувате - а вие имате пробен примерок на пазар Самурај инсталиран (дури истечен судење) - тоа се отвори во моментов.

Забележите дека постои "платена верзија" или "судење" икона веднаш до Клучен збор Истражувања модул?

Никогаш немало.

Тоа секогаш е бесплатно.

Судењето пристап до други напредни модули внатрешноста на пазар Самурај ќе истече (ако вашиот пробен период веќе заврши, тогаш тоа ќе се истечени веќе) - но секогаш ќе бидете во можност да го користат клучни зборови Истражувања модул за слободни.

Користете го! Имате целосна, неограничен пристап до повеќето напредни клучни зборови Истражувања алатки на располагање - ги здружи повеќе остри податоци за клучните зборови од било кој друг инструмент за клучни зборови!

(Ако немате пристап до пазар Самурај сепак, и сакате да добиете пристап до клучни зборови истражувачки алатки (и судењето на други напредни функции за 12 дена) може да се добие пристап до пазар Самурај за слободни, тука .)

Зошто подарите пазар Самурај е Клучен збор истражувачки алатки за слободен?

На површината, тоа може да изгледа лудо ...

Пазар Самурај е клучни зборови истражувачки алатки се далеку од најпознатите во-длабочината алатки за клучниот збор истражување достапна насекаде - и ние сме ги прави достапни за бесплатно, без ограничувања?

Но причината е едноставна ...

Клучни зборови сакаат да бидат слободни

Во најновите Крис Андерсон револуционерна книга, " Слободен: Иднината на една радикална Цена ", тој објаснува како интернет се врти претходно скапи и тешко-да-се здобијат со информации во изобилство стоки - на располагање по цена премногу евтини да метар.

Една од овие претходно скапи, тешко се здобијат артикли е податоци за клучните зборови.

Секоја година, на компјутерот процесорска моќ, чување и пропусен опсег трошоци потребни за жетва, да ги анализираат и дистрибуција на клучни зборови стана помали - до точка каде што трошоците за обезбедување на податоци за клучните зборови сега е речиси нула.

Ова го видел клучни зборови истражување индустрија се подели на два дела:

Еден тоне - и држејќи се одржи на бизнис модел кој веќе не е оправдан, испорачувајќи помалку и помалку споредливи вредност за корисниците секој ден.

Другите расте со експоненцијална брзина - обезбедува податоци за клучните зборови до илјадници нови конвертира со наведуваш на поголема вредност.

И тоа не е само подобра вредност за парите (по сите, не можете да добиете многу подобра вредност за парите од "слободна").

Тоа е, исто така, подобро длабочината и квалитетот на алатки што се предвидени, со многу бесплатни опции надминувајќи дури и најскапи платени клучни зборови истражувачки алатки - водечки во двете нови иновации и чиста длабочината на клучни зборови истражување - и ги напуштаат своите скапи ривали да играат фати-up.

Со оглед на овој избор, тоа беше очигледно одлука ...

Еден пазар беше на умирање, еден растеше ...

Тоа го направи смисла за пазар Самурај да го следат растечки пазар, и го направи својот клучни зборови истражувачки алатки бесплатно.

Во бесмртните зборови на хокеј на мраз легенда Вејн Грецки - "Skate до каде дух пакостник ќе биде, а не каде што е."

Ако корисниците се движат кон слободен клучни зборови истражувачки алатки, што значи порано или подоцна-сите од најдобрите клучни зборови истражувачки алатки ќе (неизбежно) стануваат слободно, тоа имаше смисла за нас да се понапред на пазарот, и да стане слободен - порано отколку подоцна .

Па тоа е токму она што се случи ...

Пазар Самурај се собраа најдобрите, со највисок квалитет, највредните извори на податоци за клучните зборови - бесплатно. И тоа продолжува да се движи брзо да работат заедно со повеќе слободен клучни зборови извори на податоци како тие стануваат достапни, имајќи корисници на сечење на работ на во-длабочината на клучни зборови истражување.

Со давање далеку нешто од вистинската вредност, бесплатно - пазар Самурај отиде од тоа да биде сосема непозната парче софтвер, развиен и се користи приватно од страна на неколку анонимни интернет маркетинг видливо (ни) - да биде една од најпознатите широко се користи и почитувана интернет маркетинг алатки денес.

Па што плаќа сметките за пазар Самурај?

Начинот на пазар Самурај прави пари - и причината луѓе купуваат - е на другата страна од оваа равенка ...

... Всушност прави нешто со клучни зборови - и претворајќи ги од нешто што е безвредна и нематеријални - во нешто вредно.

Клучниот збор се заедно безвредни, и скап:

А клучен збор, по себе, е безвредна ...

Зачувани на вашиот хард-диск, или на екранот на вашиот екран - тоа нема вредност. Тоа е само неколку мали електрични импулси - можеби само неколку бајти на податоци, или неколку пиксели на вашиот екран - и не повеќе или помалку вредни отколку која било друга пиксели или бајт на вашиот компјутер е.

Со други зборови - клучни зборови, само по себе, е сосема безвредна.

Една клучен збор само станува вредни кога ќе го стави да работи.

Додека не се стави на клучни зборови за да работат - со помош на него да наведете потенцијални клиенти преку Google AdWords, оптимизација, или некои други средства - тоа не може да направи еден отсто, или ви донесе еден веб-сајт посетител.

Тука е местото каде клучни зборови се скапи ...

Со цел да се направи клучниот збор вредни, треба да го стави да работи.

А со цел да се стави на клучни зборови за да работат, треба да се направи нешто со неа.

Што треба да се постави насочени AdWords кампања, или создади некои оптимизација насочени содржина, или да направи нешто што отклучува вредност во внатрешноста на клучни зборови.

Вистинската цена на Клучни зборови

Вистинската цена на клучни зборови - фактор дека го ограничува или ќе престане од искористување илјадници од нив во моментов, ова многу секунда, за ваша лична добивка - не е цената на наоѓање на нив.

(Ние сите знаеме дека клучни зборови се во изобилство, и бесплатни - и може да се најдат илјадници одличен квалитет клучни зборови во само неколку моменти користење пазар Самурај е клучни зборови Истражувања модул - кој, пак, е бесплатно.)

Вистинската цена на клучни зборови е време, пари, напор и вештина.

Да наведете клучни зборови, треба да се инвестира (обично не-еднакви делови) на секоја од овие продукти, доколку сакате да го отклучите потенцијална вредност на клучниот збор.

  • Таргетирање на клучни зборови преку нешто како Google Adwords ќе чини пари (да ја плати на-клик трошоци) и да ви даде речиси инстант резултат на тоа, но ги зема напор да се постави.
  • Таргетирање на клучни зборови преку Барај Engine Optimization може да биде бесплатно, но е потребно време додека не го видите резултат на тоа, и таму е многу напор бара да се пишуваат статии и да се изгради многу линкови.

И двете од овие бараат одредено ниво на вештина (знаење и експертиза), ако очекувате да бидат успешни.

Време, пари, напор и вештина се речиси неизбежни во интернет маркетинг.

(Велам "речиси", бидејќи постојат алтернативи за правење пари онлајн, кои бараат многу ниско ниво на време, пари, напор и вештина - но овие се наречени "спам", и во многу земји овој бизнис модел, најверојатно, ќе ви земјиште во затвор. )

Ова е како некој таргетирање 1 или 10 високо-квалитетни клучни зборови често ќе се направи повеќе пари отколку некој со 100.000 или 1.000.000 клучни зборови - да или зошто некои луѓе прават среќата од клучни зборови, додека други во истиот пазар губат пари (мислам "дресура") .

Тоа е затоа што тоа не е се клучни зборови, кои се заработат пари. Напротив, тоа е како некој инвестира своето време, пари, напор и вештина ставање на клучни зборови за да работат.

Пазар Самурај става вашиот Клучни зборови за работа

Пазар Самурај никогаш не е утврдено да се натпреварува против другите клучни зборови алатки кои се таму - ќе видите другите клучни зборови алатки се оние натпреваруваат пазар Самурај.

Пазар Самурај секогаш имаше една цел.

Да се започне по бариери со кои се ограничува народна успехот на интернет: ретките ресурси на време, пари, напор и вештина.

Со намалување на време, напор, цена и експертиза е потребно да се направи нешто со клучни зборови - пазар Самурај им помага на луѓето да се добие побрз резултати, со помалку напор - што значи подобро рангирање, повеќе веб-сајтот посетител сообраќај и поголем профит.

Ако се погледне на секоја функција во пазар Самурај - и секој еден од десетици на иновации објавен на корисниците од пазар Самурај за првпат беше лансиран - ќе видите оваа тема:

- Ранг Тракер -

Монитори и песни рангирање на вашиот сајт побрзо полесно отколку порано, кои ви даваат попрецизни увид во вашата вистинска ВТА во сите поголеми пребарувачи, за сите ваши насочени клучни зборови - така што имате вештина за да видите дали вашиот оптимизација напори се профитабилни, ( или ти го кажувам, ако на оптимизација за стратегија е губење на време, напор и пари.)

- Оптимизација конкуренцијата -

Ви дава вештина за да знаете дали сте веројатно да се рангира за клучни зборови, така што ќе може да се оцени колку време, напор и пари ќе биде потребно да се рангира - се избегне клучни зборови, кои се премногу тешко или скапо да наведете преку оптимизација, и се фокусира на најпрофитабилните клучни зборови за подобро рангирање побрзо со помалку напор и трошок.

- Промоција -

Оценува линк за градење на можности, кои ви даваат вештини да знаете кои страни се најдобро да се цел за висока вредност, со висока квалитет на врската зграда (од типот на линкови кои ќе ви даде најдобар, најбрз ранг зголемува), така што ќе не губат време или напор таргетирање сиромашните можности.

- Најди Содржина -

Оценува квалитетот на содржината на веб, кои ви даваат вештини да дознаете кој статии се смета од страна на пребарувачите за да биде висока вредност - така што можете да заштедите време и напор истражување висока вредност клучни зборови насочени статии да се напише за свој лажат сајт - или можете да објавување на ниска вредност статии и заштедете време пишувам свој член и го привлече сообраќајот, со тоа што "авторитет извор" вашиот сајт.

- Приходите -

Ви помага да најдете најпрофитабилните партнер можности на интернет, пишуваат и објавуваат реклама брзо, без Пишување вештина и многу малку напор е потребно, и да ги следи резултатите (така што ќе може да се најдат на највисоко конвертирање Филијалата нуди за вашиот сајт) - што значи дека може да стори повеќе за маркетинг во помалку време, и да заработат повеќе пари.

- Објавување на содржини и AdWords -

(Сè уште не се јавно достапни - но можете да се обложуваат дека целосната функција во собата на овие два модули ќе ви помогне да го отклучите вредноста на клучни зборови со помалку време, напор, цена и вештина - и ќе ви помогне да се добие подобар маркетинг резултати, побрзо! ;) )

Побрзо, полесно и подобро Резултати = поголем профит

Тоа не е се клучни зборови, кои се заработат пари. Напротив, тоа е начинот на кој можете да инвестира вашето време, пари, напор и вештина ставање на клучни зборови за да работа што ја одредува вашиот успех.

Побрзо, полесно и полесно е - колку повеќе може да се постигне.

Иако пазар Самурај не можат да сторат * што * за вас [уште] - тоа не ви даде способност да се постигне повеќе, со помалку време, напор, цена и вештина.

Секој од овие заштеда на време, резултати зголемување алатки се фокусира на една клучна област на онлајн маркетингот, и Ви помага да добиете подобри резултати од таа област - со помалку време и напор.

(Всушност, главната причина зошто тие се сите во една алатка - наместо една клучен збор алатка, оптимизација алатка за анализа, еден линк Градење на алатката итн - е затоа што потрошеното време за утовар и префрлување помеѓу алатки додава до многу брзо, и е подобро инвестирани во всушност правење пари!)

И корисниците кои се регистрирате за 12-дневниот тест на пазар Самурај да се добие на суд овие напредни функции за 12 дена без трошоци - како и добивање на целосен пристап до клучни зборови истражување модул внатре пазар Самурај.

... И сето тоа започнува со клучни зборови Истражувања

Како и за клучни зборови Истражувања модул - иако тоа е бесплатно, тоа е исто така на повеќето вредни, најважните модул од сите нив - елемент што го прави сè друго да работи подобро:

- Клучен збор концепт -

Помага да ги собереш кои клучни зборови се најдобри да се фокусираат на целни прво - затоа таргетирање на најдобрите, повеќето релевантни, најпрофитабилните клучни зборови - ќе добие подобро враќање на време, напор, пари и вештина која ќе се инвестира во вашиот маркетинг.

Ова е како некој со 1 или 10 висококвалитетни клучни зборови прави повеќе пари отколку некој со 100.000 или 1.000.000 клучни зборови ...

... Бидејќи, на крајот, тоа не е се клучни зборови, кои се заработат пари. Напротив, тоа е како некој избира да инвестираат своето време, пари, напор и вештина всушност пуштање на клучни зборови за да работат.

Побрзо - полесно - Поевтини ... Прв повеќе Признаена а всушност прават помалку ... Изработка на поголеми профитите од вашиот Клучни зборови, и порано.

Дали користите пазар Самурај?

Прв пат корисници: - Ако не се веќе користат пазар Самурај, и сакаат целосен пристап до светот најмногу во-длабочината на клучни зборови истражувачки алатки - бесплатно - можете да добиете вашата копија за бесплатно овде, сега .

Бесплатна верзија членови: - Ако го користите пазар Самурај е клучни зборови истражувачки алатки, но не веќе имаат целосен пристап до пазар Самурај и сакате да го користите своите напредни алатки за да направат вашиот клучни зборови работат понапорно - со помалку напор - кликнете тука за да ја надградите Вашата копија .

Платена верзија корисници: - Ако сте еден од илјадниците кои веќе имаат целосен пристап до пазар Самурај - веќе сте го направиле вистинскиот избор.

За вас - има дури и повеќе револуционерно време на тарифите, резултати одлуки функции во развој - па следниот неочекуван бонус ажурирање е веројатно само зад аголот. ;)

.