7 Причини да се направи на 30 ден предизвик

Сподели Батон

30 Ден предизвик почнува на 1-ви август (за помалку од 2 дена!) И ние сме фрлање нашата целосна поддршка зад неа повторно оваа година.

Ако веќе не сте се регистрираа , тука се 7 причини зошто треба сега.

-

1. бидејќи го менува Народна животи

Безброј луѓе добиле нивниот прв вкусот на интернет маркетинг преку 30 ден предизвик, и навистина се разбере како функционира интернет маркетинг.

Иако не секој го прави до крајот на целосна 30 дена, а десетици други се користи 30 ден предизвик стратегии за да се направи својот прв долар на интернет - и јас сум изјави дека постојат неколку 30 ден предизвик мулти-милионери денес.

-

2. Затоа што таа ја покажа новата маркетинг стратегии Прво

  • Твитер,
  • Фејсбук,
  • Squidoo,
  • Hubpages,
  • Социјални обележувачи,
  • Ustream,
  • Пазар Самурај ...

Пред само за некој друг беше дури и зборува за нив, на 30 ден предизвик е веќе настава на пазарот како да ги користат во нивниот бизнис.

-

3. Бидејќи врвот на пазарот го препорачувам

Тоа се препорачува од страна на врвот на пазарот во целиот свет - кои не го прават ни цент од нивната препорака.

Еве само неколку од тешка категорија препораки од изминатите неколку дена ...

Џон Рис - Интернет Маркетинг Легенда (& Најбрзиот човек на 4 тркала)

"Ед прави фантастична работа со оваа програма и тоа има
промени многу животи.

Силно препорачувам да го провериш, ако не имаат
веќе го виделе. Повторно, тоа е бесплатно ... "

Френк Kern - Интернет Маркетинг Легенда (и полу-PRO сурфер)

"Ова е секогаш страшно ....

Ако сте сакајќи да се "сече глупости и само да започнете
со * нешто * ", тогаш тоа е за вас."

Џејсон Moffatt - "Big Lebowski" на Интернет маркетинг (и пронаоѓач на 6 викенд ден)

Реј Едвардс - "бесмислено профитабилен" Copywriter кон ѕвездите

Сузи Dafnis - Австралија Интернет маркетинг пионер и "џинови Ден" капиталистички ТВ

-

4. Бидејќи е бесплатен

Што повеќе може да се каже тука ... Целиот месец август е "Pitch слободен" за 30 ден предизвик.

-

5. Бидејќи секој добива целосен пристап до пазар Самурај

Ако си оди за да се заврши 30 ден предизвик, ќе им треба пристап до сите функции на пазар Самурај - вклучувајќи ги и напредни "платена верзија" карактеристики кои ги нудиме временски ограничен пристап до судењето.

Но, она што се случува на луѓето чие судење е истечен?

Па, сите корисници на пазар Самурај кои се завршување на триесет ден предизвик ќе биде во можност за пристап до овие карактеристики во август (повторно, бесплатно) - така што се уште може да се добие целосна вредност од 30 ден предизвик.

Плус, ќе биде ослободување на неколку нови карактеристики (за прв пат) во внатрешноста на 30 ден предизвик.

-

6. затоа што сметаме дека е страшно

Ние нема да го поддржат, или го препорачувам, ако тоа не е "реално договор".

Каде на друго место ќе се најде група на луѓе кои ќе се посвети на целиот месец од својот живот на проповедање на најновата интернет маркетинг стратегии за масите - за слободен?

-

7. Бидејќи илјадници учесници не лажат

Проверете Твитер, форуми, коментари на блог постови или критика за 30 ден предизвик само за секаде на интернет и да ја слушам она што велат другите луѓе)

(Дали сте учествувале во 30 ден предизвик? Оставете го вашиот коментар подолу. Што е 30 ден предизвик навистина ми се допаѓа? Дали го препорачуваме?)

Ако не сте се регистрираа - имате помалку од 2 дена да се добие во, пред почетокот на акција:

http://www.thirtydaychallenge.com

Тоа е лесна одлука да се регистрирате - не дозволувајте тоа да биде нешто што жалам пропуштија.

Брент