Најавуваат нови Рангиран Тракер пазар Самурај е

Сподели Батон

Здраво на тимот,

Денес, јас сум возбуден за да биде ослободување Модул мистерија за вас.

Следи рејтингот на вашиот сајт со пазарна Самураи Рангиран Тракер

Исто како и секој друг модул внатре пазар Самурај, функцијата нашите Рангиран Тракер е едноставен.

Тоа не само контрола и следење на вашата позиција во пребарувачите ...

Тоа ви помага да се направи повеќе пари, со помалку време, како и помалку напор, од вашиот онлајн бизнис.

Дозволете ми да ви покажам на што мислам, и да ги открие 2 специфични стратегии за намалување на време и напор да се стави во вашиот веб-сајт, додека да се запознаете подобро рангирање, сообраќајот и продажба:

Ако не го поседувате пазар Самурај сепак, кликнете овде за купување на вашата копија сега за да добиете моментален пристап до нов модул Рангиран Следење пазар Самурај е.

Важноста на рангови

Во едноставни термини, од причина што треба да го следат вашиот ранг-листа е затоа што секој мал пораст во рејтингот, кои добиваш ти дава значително зголемување на сообраќајот.

Ова се првите 10 резултати во Google, како и процентот на време дека тие се кликне.

Рангиран % Од кликне Посети на 1.000
1 42,1% 421
2 11,9% 119
3 8,5% 85
4 6,1% 61
5 4,9% 49
6 4,1% 41
7 3,4% 34
8 3,0% 30
9 2,8% 28
10 3,0% 30

Што забележуваш За клика?

Тоа не презема многу повеќе отколку што на прв поглед да се види дека ние сме поблиску до врвот на листите, повеќе потенцијални клиенти посетете ја нашата веб-страница.

Посетителите изберете повисоки резултати далеку почесто отколку тие изберете резултати подолу.

Па ако пребарувачите се испраќаат 1.000 посетители дневно по клучен збор, резултат # 1 ќе добијат 421 од нив.

Но, секој пат кога ќе се повлече од функцијата која скала има масовен намалување на износот на сообраќај, што ќе добиеш.

Еве каде пласман прашања - голема време!

Позиција # 1 може да се добие посетители 421 ...

Но позицијата # 2 може да се добие само 119 (нешто повеќе од 1/4 од посетителите на позицијата # 1);
Позиција # 3 ќе добијат само 81 посетители (1/5 од посетителите на позицијата # 1);
Позиција # 6 ќе добијат само 41 посетители дневно (1 / 10th на посетителите на позицијата # 1);

Па да ги засили од став 2, во положба 1, може да резултира со 3 или 4 пати повеќе продажба за нас.

Или да се повлече од позицијата 6-1 може да значи ние заработуваат десет пати повеќе продажба.

Тоа се мали чекори во ВТА ​​- но огромните скокови за вашата банкарска биланс.

ЧЕКОР 1: Знаете вашата рангови

Вие не може да се подобри нешто, ако не си го пратите.

И тоа е првото нешто што Рангиран Tracker модул пазар Самурај ќе направи за вас ..

Со клик на копче, сега можете да се нагоре-to-date податоци за:

 • Каде што сите на вашиот веб-страници се рангира во вашиот пазар;
 • Во сите 3 главни пребарувачи Гугл, Јаху и Бинг (MSN);
 • Следење на вашиот ранк во било кое од 234 земји и региони;
 • За што повеќе клучни зборови, како ке го одберете;
 • Вклучувајќи и детали на сите повеќе огласи дека имаш - не само на првиот оглас;
 • Право надолу до 1000-та резултат - најдлабоките ранг следење на анализа на било кој ранг Тракер достапни денес

Вие исто така ќе се нагоре-to-date податоци PageRank и Backlink за сите ваши страници ранг

Вие ќе бидете во можност да се види колку страници се индексирани од страна на пребарувачите на вашиот сајт ...

Можете да ги пратите на рангирање на било кој веб 2.0 содржина заедно со рангирање на вашиот вебсајт - вклучувајќи го и вашиот YouTube видео, Squidoo леќи и Ezine членовите ...

И - најважно - може да се види на прв поглед кои страници се зголемуваат, и кој се паѓа во пребарувачите, со означени со боја, графикони, и графикони кои ги покажуваат рејтингот на вашиот сајт со текот на времето:

ЧЕКОР 2: Се фокусира на области на максимални резултати

Откако ќе се види каде нашите најсилни ВТА се, можеме да ги фокусираме нашите напори на овие страници и да се добие максимален поврат од нашите напори.

Тоа е затоа што ќе имаат две работи кои работат во ваша корист:

1) мотор броеви Барај

Се сеќавам како видовме дека еден сајт рангиран # 2 во Google може да се добие три до четири пати повеќе потенцијални клиенти од кои клучни зборови, ако тие беа рангиран # 1?

Или, ако ние беа рангирани # 6, ние може да се добие зголемување од десет пати со притискање дека врвот на самото место?

Во двата случаи, ние сме прави мали подобрувања на веќе силна броеви - и гледање големи се враќа како награда.

Тоа е затоа што тоа не се случува од позиција на позиција 100 900 во пребарувачите, кој ви дава најголема враќа - тоа се случува од положбата 2 или 3 во положба 1, која создава најголеми количници за нас.

2) нешто мора да се работи веќе!

Втората причина сакате да се фокусира на подобрување на веќе позитивен рангирање е затоа што тоа е голем знак ако веќе сте добивање на добри резултати од клучни зборови ...

Ако сте веќе ранг добро по клучен збор, сте или прави нешто во право - или сте во слаб пазар.

Без оглед на причината е, ова е добар знак. Од тука, тоа е лесно да се оди на следниот чекор - и ранг дури и подобро.

Ова е првото нешто што треба да се провери во Рангиран Тракер

Па Рангиран Тракер пазар Самурај ни кажува каде што ние треба да се фокусира на нашите напори - со идентификување на клучни зборови, ние се рангира и за, може да се создаде значително зголемување на профитот преку ситните промени во нашите ВТА.

Тоа е првиот чекор за да се очигледно се зголеми вашата добивка со минимален износ од напор - да се фокусира на тоа каде може да се добие максимален профит.

Сега, тоа е време да се биде мрзлив ...

Ајде да се добие овие резултати со минимален напор ...

ЧЕКОР 3: вршиме оние нешта кои создаваат резултати

Ако сте инженер ќе знаеш дека еден од најдобрите начини да се избегнат непотребни работи и одложувања е да се избегне отпад.

Ние сакаме да се избегне губењето на време и напор на работи кои не работат и не ни даваат резултати.

Но, проблемот со SEO е дека постојат толку многу различни мислења за тоа што работи, а што не - и вистината е дека, многу од "мислења" и "теориите" таму се мртви во ред!

Значи, да ги намали мене преку конфузија, и да ви даде една едноставна правило ...

Едно едноставно правило за Прв рангови

Само да се земе една стратегија - не е важно она што е - и да го направи тоа.

Изберете нешто едноставно, нешто што не им треба многу време и напор, и направете го тоа.

Тогаш тоа се следи во Рангиран Тракер.

Ако рангирање на вашиот сајт се зголемува, го правите тоа.

Да го направи тоа повторно и повторно се додека тоа едно нешто ќе престане да работи.

Потоа, обидете се нешто друго.

Едноставен, здрав разум размислување - не е тоа? Но, тоа е можно само ако се всушност следење каде што можете да ранг во пребарувачите.

Тоа е крајот на "Се надевам дека" да се Рангиран

Тоа е убавината на ранг Тракер ... Таа ги зема Нивни од оптимизација за стратегии.

 • Ќе видите пребарувачите како што откриваат вашите линкови - и да видиме дали тие линкови да резултира со подобро рангирање.
 • Може да се стави до многу свежа, нова содржина - и да дознаете дали обемот на содржините на вашиот сајт влијае ВТА.
 • Можете да го следи влијаат нови линкови на вашиот PageRank - потоа следи влијаат на PageRank на вашиот ранг-листа. Дали е оптимизација вуду?
 • Можете да го пробате различни врска градење стратегии - кои од нив работат, а кои не?

И што и да правите, можете да видите речиси веднаш.

Сето тоа се сведува на ова едно едноставно прашање ...

"Дали тоа се зголеми моето рангирање во пребарувачите?"

Ако го прави тоа, го правите тоа.

Ако тоа не се - да ја запре и да се обиде нешто друго.

Тоа е толку едноставно.

Самурајот Еџ за следење на вашиот Мапа

Не само што се изврши чин Тракер внатре пазар Самурај денес - ние сме водечки на пазарот - отворањето на повеќето комплетно опремен ранг СЛЕДЕЊЕ алатка достапна насекаде.

Додека повеќето други трошоци СЛЕДЕЊЕ софтвер ранг пребарувач помеѓу $ 99 и $ 389:

 • Нема друг софтвер ќе ги пратите на вашиот ВТА толку длабоко колку ранг Тракер пазар Самурај - кој може да го следи надолу до 1000 резултати.
 • Нема друг софтвер ќе ви даде како многу податоци на вашиот ранг-листа
 • Нема друг софтвер ќе ги пратите на ВТА сите на вашите страници, и на сите ваши содржина - вклучувајќи ја содржината на 3-ти сајтови партијата - како содржина која ја внесувате на YouTube, Squidoo и Ezine членовите.

ПЛУС - Повеќето други пребарувач ранг СЛЕДЕЊЕ софтвер ќе ве натера да се плати за да се остане во тек.

За да можете да плаќаат $ 250 да започнете за првата година - но да ја задржите вашиот софтвер се извршува 12 месеци подоцна, се очекува да плати $ 250 повторно (или уште полошо, се заклучени во претплата план!) Да се ​​добие потребните надградби секоја година да се направи ранг Следење - за онолку колку што сте водење на вашиот онлајн бизнис.

Но, ние нема да го направи тоа на тој начин.

Почнувајќи од денес, нашите Рангиран Тракер е објавен како суштински дел на пазар Самурај.

Тоа значи дека не постојат претплата трошоци да плаќаат.

Ќе добиете целосен пристап до пазар Самурај Рангиран Тракер за една еднократна исплата.

Па ако веќе поседувате пазар Самурај, ќе плаќаат не повеќе за да добиете пристап до оваа функција - тоа е веќе твое. Само преземете најновата надградба, и да започнете да го користите веднаш.

Ако веќе не поседуваат пазар Самурај, ќе добијат Рангиран Тракер денес, без дополнителни трошоци, како дел од вашиот начин на купувачите пазар Самурај.

Но, има се фати! ...

Ова е нешто што може да се само "подарите" за многу кратко време.

Причината сите други ранг trackers натера да плати тековните надоместоци за надградби е затоа што тие надградби доаѓаат во цена.

Во моментов, ние сме апсорбирање на овие трошоци се ...

Но, тоа не може да се случи засекогаш.

Порано или подоцна, ние ќе треба да се подигне нашите трошоци, или започне полнењето претплата такси, со цел да остане во чекор со нашите експоненцијално растечки корисник база.

Значи, ако сакате придобивките од Рангиран Tracker, целосен пристап до сите други алатки пазар Самурај, и слободен живот пристап до сите надградби - бидете сигурни дека ќе ги купите на вашата копија сега, додека цената е толку ниска.

Кликни тука за да ја добиете вашата копија сега - и да започне со користење Рангиран Тракер веднаш.

Се потребни повеќе информации за начинот на користење Рангиран Тракер?

Минете во текот на делот Рангиран Тракер на нашата област Туторијали.

Ние направивме серија од кратки видеа за да ги видите таму, со цел да ве однесе низ како да се постави Рангиран Тракер и да започне следење на вашиот ранг-листа.

Брент

Измени: прогласени победниците на конкурсот од нашите "Погоди Модул Тајната" конкуренција се уште не се објавени. За жал, со неверојатни 1.338 одговори, тоа е ни потребен подолг временски период отколку што се очекуваше да ги прочитате сите на одговорите доставени. Ние ќе се објавува добитниците побрзо.