Еве што сте го пропушти ...

Сподели Батон

Тоа е виорот 3 месеци!

Јас сум свесен дека не сум блог за некое време, а сте пропуштиле многу вести ...

Значи, дозволете ми да ве однесе назад во времето за да го споделам со вас кратка историја пазар Самурај е проект за момент.

(Во мојот нареден пост, јас ќе го споделам со вас во иднина пазар Самурај е ...)

Јули 2: Рано Лекции

Пазар Самурај Лекција # 1: Никогаш каже Ед Дејл тајна ...

Ед Дејл протекување фотографии на пазар Самурај преку својот профил на Flickr .

Полн со елан интернет пазарот на проектот "лов ни долу", наоѓање на пазар Самурај веб-сајт и да ни се јавите сакајќи да дознаете повеќе. Премногу рано! Ние не сме подготвени уште!

Јули 9: Светиот Грал!

Еден ден по "завршувањето на" еден доказ за концепт верзија на пазарна Самураи (а ние сме сеуште тестирање пред пуштање!), Google објави вистински (точни) податоци клучни зборови за пребарување сообраќај од своите центри за податоци!

Светиот Грал на податоци за клучните зборови е ослободен!

Пазарот Самурај тим за развој на scrambles, во кои работат 22 час дена, да се вклучат овие податоци во пазар Самурај.

15 јули: Една легенда почнува ...

Прво брана се отвори!

Непосредна членови Еџ започне да се забавува пазар Самурај.

Управување со прецртаните, тим за поддршка работи 37 часа дневно, пред намалувањето назад кон 16 до 22 час дена, 6-7 дена во неделата во следните 7 недели.

Повратни информации за пазарот Самурај е блескав ... но тие Аин 'уште не видела ништо!

Август 2: ... Одеднаш, има голема промена ...

Триесет ден предизвик започна; Пазарна Самураи "порасне".

Пазар Самурај сега изгледа вака . Само клучни зборови Истражувања функции се достапни - други модули се во процес на конечниот развој.

Развојниот тим живее во канцеларијата за следните две недели, спиење во 4-6 часовни смени на душеци поставени на подот секогаш кога можат.

Постојат многу опции за да се заврши круг - функции треба да бидат завршени пред тие да се користат во обуката 30 ден предизвик себе, и рокови се брзо се приближува!

3 август: А вториот модул е ​​пуштен на слобода

Пазарот Самурај е "оптимизација конкуренцијата" модул е пуштен на слобода.

А огромен "wow" фактор!

Тимот на пазар Самурај продолжува да се ослободи еден редовен прилив на новости и подобрувања на системот.

15-28 август: добива подобра со годините

Бројни нови функции се ослободени, вклучувајќи го и "Најди содржина" и "Промоција" модули.

12 септември: Пионерски 42% девизен курс!

13,000+ на интернет пазарот се сега користење на пазар Самурај, со околу 42% изборот да се надополни со целосна верзија кога е објавен со купување на пазар Самурај рано.

20 септември: Премногу Успешно!

Процентот на пазар Самурај корисници кои ги користат платена верзија издига до 46% - неверојатен девизен курс на платен производ!

Пазар Самурај ги надмина ниту можеа очекувањата на сите за успех, но тоа значи дека не сме биле во можност да им даде на корисниците во вид на услуга која ние првично наменета за.

# 1 фокусот на тимот пазар Самурај станува служи на нашите постоечки клиенти.

Сите пазар Самурај промоции се заврши.

30 септември: Корисниците се постигне огромен успеси!

Ние да потрае некое време да се видат сведоштва пазар Самурај е и повратни информации.

А голем број корисници се постигне [буквално] во текот на ноќта рангирање за високо-сообраќај, ниско-конкуренција, со висока вредност клучни зборови, кои тие биле пронајдени со помош пазар Самурај.

Тоа е една работа за да се докаже пазар Самурај работи за нас. Тоа е уште да има 100 на успешни приказни кои ја преплавија земјата од самите корисници - со многу од овие луѓе е интернет маркетинг "новајлии".

Системот работи!

7 октомври: повеќе грешки се изгазил!

Тимот на пазар Самурај се врати на својата претходна брз пресврт пати на поддршка ...

... И пазар Самурај тимот за развој има издадено неколку бубачки поправки и надградби кои се чини дека да се обрати [речиси] сите познати прашања кои пазар Самурај корисници кои се соочуваат.

Денес: големи работи напред ...

До денес, повеќе од 60 "гради" на пазар Самурај да се создадени и тестирани, а повеќето се ослободени.

Токму сега, тимот за развој се спроведува финалното тестирање на пазар Самурај v0.78 - ажурирање на начинот на кој се справува со пазарна Самураи прокси кои ќе им даде значителен перформанси поттик кога се собираат на некои типови на податоци.

Во прилог на ова, следниот сет на функции е на добар пат.

Значи она што е на пат?

Па, ви се случува да мора да почека до мојот нареден пост за тоа! ;)

Поврзани Мислења на други блогови:

  • Пазар Самурај - пазар Самурај е Швајцарскиот војнички нож на интернет маркетинг - тоа го прави истражување на пазарот, анализа на клучни зборови, оптимизација за анализа, преземање и анализа на содржина, градење на линкови - па дури и повеќе функции се во развој. ...

  • Клучен збор истражување со пазарна Самураи - пазар Самурај е комплексна алатка и не сакаме да загубиме еден куп на вашето време наставата она што другите го направиле. Ако сте збунети со кој било од карактеристики, тогаш јас би Ви препорачуваме да проверите на официјалниот пазар Самурај ...

  • Пазар Самурај: Нобл Самурај производ Преглед - Ако не сте слушнале за овој производ од страна на Нобл Самурај ќе треба да се откажат од страна и обрнува внимание. Види некои од пазар Самурај видео упатства и ако сте толку наклонети, да се запишат во 30 ден предизвик каде што можеш да Бета тестирање на пазарот ...

  • Се намали во текот на натпреварот со пазарна Самураи - Од таму имаш избор да има само пазар Самурај анализира овие зборови, или да го предложат многу повеќе. Можете да изберете што сакате и се фрлаат на одмор. Сега имате листа на поврзани клучни зборови, кои можете да почнете да истражување за да се ...