Како да се создаде високо-Конвертирање Продај Претставување Со еден клик на едно копче ...

Сподели Батон

Дали некогаш сте се обиделе да се создаде продажбата на видео да го продаде вашиот производ или услуга?

Ако е така, тогаш ќе биде многу запознаен со тоа колку е тешко, всушност, е да се произведе еден видео што hijacks внимание на вашиот клиент, гради желба за вашиот производ и на крајот се затвора за продажба ...

Број еден проблем кој повеќето луѓе се соочуваат е да се биде во можност да се напише ефективна продажба копија за да се потенцира придобивките од своите производи, без звучи како "hyped до" користат продавач на автомобили.

Големата вест е услуги како Vidsy сега може да води редовна сопственици на бизниси како тебе, чекор-по-чекор низ процесот на создавање на ефикасна продажбата порака.

Сепак, пишување на вашиот "продажбата на копија" е само дел од проблемот ...

На голем проблем Никој не зборува за ...

Откако сте го напишале вашето продажбата писмо, во наредната голема пречка повеќето луѓе работат во е правење на вашиот видео да изгледаат професионално.

Многу сопственици на бизнис се зборува да се обиде да се сними читање на нивните скрипта пред камера. Сепак, освен ако не сте динамичен оратор, тоа е често е рецепт за катастрофа, бидејќи повеќето "Зборувајќи Раководител" видеа се среќаваме, како да бидат крајно досадна и здодевни.

А многу подобро, и поефикасен пристап е да се користи комбинација на текст и слики да се направи на продажбата вашите видео изгледа модерно и професионално, без да се појавуваат на камерата.

Причината тоа функционира толку добро е тоа што се искористување на повеќе модалитети на учење - на вашите клиенти може да се види вашата порака и се слушне вашата порака. Ова го прави вашиот продажбата на видео многу полесно да се разбере и многу повеќе релевантни.

Единствениот проблем со создавање на текст, базирани на видео е дека конвертирање на вашиот продажбата скрипта во една огромна слајд палубата отсекогаш била мачна и болен процес. (На пример, тука во Нобл Самурај, нашите видеа најчесто имаат повеќе од 200 слајдови во нив!)

Всушност, ние имаме толку болна и уморна од рачно создавање на слајд презентации, дека ние конечно одлучи да се реши овој проблем еднаш и за сите, со додавање на функција на една генерација слајд во Vidsy.

И денес, јас сум воодушевен да се каже дека ние сме само тркалаше овој бренд нова функција! Што значи дека ако веќе сте клиент - го добие БЕСПЛАТНО :-)

Наместо на бескрајно копирање и вметнување на една реченица во време од вашата скрипта во PowerPoint, сега ќе можете веднаш генерираат професионални, високо-конвертирање на слајдови со еден клик на копче.

Еве еден брз видео кое покажува како точно функционира оваа игра менување на нова функција ...

Што треба да направите ако веќе поседувате Vidsy ...

Ако веќе сте претплатник Vidsy, тогаш овој бренд нова функција генерација слајд е подготвена и чека за вас во Vidsy.com .

Се што треба да направите е да влезете во вашиот профил, да се заврши продажбата на сценариото и кликнете "Преземи Мој Слајдови" копчето.

Ние, исто така, додаде сосема нов видео за обука кои ви покажува 3 едноставни чекори за да пресилвам вашиот Vidsy слајдови, зголемување на вашата конверзии и да го зголеми својата продажба.

Овој нов видео обука опфаќа:

  1. Модел прекинува - она ​​што се, зошто се тие толку важни и како да ги користите во вашиот видео да го киднапираат внимание на вашиот клиент и да ги задржиме залепени на екранот.
  2. На важноста од создавање Средно пат читање за да засади ја својата клучна порака длабоко во потсвеста на вашиот клиент.
  3. Плус тајните на добивање на луѓето да преземат акција и да го нарачате производот.

Што треба да направите Ако Вие не го поседувате Vidsy ...

Ако сеуште не сте го доби своја копија на Vidsy, а вие би сакале да се приклучат 2078 ниците кои сега се создавање на високо-конвертирање на продажбата на презентации од нивните Vidsy скрипти со еден клик на копче потоа кликнете овде за да го зграби вашата копија сега.

Првичниот одговор на Vidsy е подобро од било што очекувавме (некои корисници веќе се гледаат стапките на конверзија на до 12%, што е едноставно нечуено!)

Овој нов пробив функција генерација слајд значи дека Vidsy сега уште елиминирани уште еден од најголемите и најпознатите фрустрирачки пречки кои стојат помеѓу вас и создавање на профитабилен онлајн бизнис.

Уживајте во неа!

Јуџин Вер
Извршниот директор на Нобл Самурај