Copywriting a šest faktory vlivu

Copywriting on blackboard picture

Pokud máte vlastní firmu, ať už je to restaurace, kadeřnictví, nebo deli, jeden z nejdůležitějších faktorů úspěchu je komunikace s vašimi zákazníky. Totéž platí i pro on-line webové stránky. Zatímco cihla-a-malty podnikatelů lze jednoduše mluvit svým zákazníkům, aby se komunikovat, on-line podnikání nemají stejný luxus. Místo toho, on-line podnikání musí používat copywriting komunikovat a ovlivňovat své zákazníky dělat věci. Zatímco copywriting může trvat na jiné účely, na jiných trzích (například, může být použit v časopisech jako prostředek zábavy), jeho hlavním cílem v on-line marketingu je vést zákazníky k provedení určité akce. Pokud chtějí zákazníci, aby si objednali, zanechat komentář, nebo něco jiného, ​​musí mít efektivní kopii tlačit je v tomto směru.

Copywriting může být přehlíženy ve prospěch SEO a dalších marketingových praktik, ale je to opravdu vůdčí silou všech on-line marketingu. Zákazníci nebude jednat, pokud nechcete vést je na správnou cestu. Marketing nemusí být načechraný nebo manipulativní obsah, který mnozí myslet na to, jak. Je to prostě o tom naučit se mluvit jazykem, který dosáhne své zákazníky tak logicky i emocionálně. Moderní vědci provedení studie, které ukazují na souvislost mezi lidskou chemii mozku a efektivity marketingových a copywriting taktiky; efektivní copywriting je prokázáno, že funguje, a to může být velmi užitečný nástroj pro všechny on-line obchodu.

Šest Faktory vlivu

Když se snažíte dostat své zákazníky, je důležité vědět, jaké faktory jdou do tvorby toto připojení. Ve své knize, Psychologie přesvědčování , vědec Robert Cialdini uvádí šest faktorů vlivu, že věří, může vést zákazníky k tomu, aby rozhodnutí, které jste doufal, že se jim dělat. Tyto faktory (orgán, reciprocita, sociální důkaz, záliba, závazků a konzistence, a vzácnosti), při použití správně, může pomoci vašemu podnikání s cílem maximalizovat efektivitu jeho kopii.

1. Úřad

Prvním faktorem vlivu je známý jako orgánu. Tento faktor je vše o tom, jak si formovat sám sebe a své podnikání.
Představte si, že jste byli s nesnesitelnou bolestí břicha na pár dní, a nemáte ponětí, co je špatně. Zoufalý odpovědi, jdete na pohotovost a sedět v čekárně. Sedí vedle vás je muž, který se vás zeptá na vaše příznaky. Řekni mu, že to, co se děje, a on navrhne, že by to mohlo být zánět slepého střeva.
O chvíli později, jste povoláni k lékaři. Lékař, který jste viděli, má diplomy a ocenění, na jeho zdi, a on vám řekne, že je jedním z největších žaludku lékařů v zemi. On říká, že on je přesvědčen, že trpíte pankreatitidou. Nyní, který z těchto dvou mužů si více nakloněn věřit? Ty by se pravděpodobně domnívají, že muž, který prezentuje sám sebe jako svět-třída lékař, ne? Ale co když člověk v čekárně byl vlastně na světě číslo jedna specialista na gastro-intestinálních poruch? No, měli byste nevěděl, protože se ti to říct, takže jeho rada by neměla znamenat, že moc na vás.
Stejný koncept může být použit pro podniky. Pokud nechcete sdělit svým zákazníkům, že z důvodů, které by vám měly důvěřovat, budou mít pocit, že mají nějaký důvod. Nebudou mít své slovo jako každý cennější než nějaké náhodné osoby, přecházejí na ulici. Musíte použít copywriting sdělit svým zákazníkům, jaké jsou vaše kvalifikace a proč by měli poslouchat. Musíte prokázat svou autoritu.

2. Vzájemnost

Další faktor vlivu, známý jako vzájemnosti, se vztahuje k základnímu pocitu povinnosti, které lidé cítí splácet své dluhy. Představte si, že máte přítele, který tě vezme na večeři často, když jste se na vašem štěstí a nemůže si dovolit jíst. A teď si představte, že vyhrajete v loterii, poté, co váš přítel vám poskytne více z vašich večeře. Chtěli byste se vrátit svého přítele za to, co udělal pro tebe? Většina lidí by ani v případě, že večeře se zastavil před lety. To je lidská touha po vzájemnosti.
Jako podnikání, je třeba poskytnout dobré služby zákazníkům pro své zákazníky tak, že se cítí určitou míru loajality k vám. Vydáte-li se nad rámec v péči o ně, budou cítit, že je třeba splatit vás nadále nakupovat na vaše podnikání.

3. Sociální Proof

Lidé jsou velmi sociální tvorové, a další faktor vlivu, sociální důkaz, využívá toho. Představte si, že jste v parku, a tam jsou dva zmrzlinové stánky. Jeden ice cream stojan má řadu lidí se shromáždily za sebou, zatímco druhý je úplně opuštěné. Který z nich byste věřit víc? Většina lidí by se věřit, že ten, s více lidmi postavili je lepší. To je sociální důkaz v akci.
Pro podniky, ohlasy zákazníků jsou velmi důležité. Stránky jako je Yelp a Google Hodnocení získat spoustu názorů, protože umožňují zákazníkům, aby zjistili, kdo je nejvíce důvěryhodný jiných zákazníků. Lidé chtějí jít s něčím, co je osvědčené, a ne něco experimentální.

4. Sympatie

Čtvrtý faktor vlivu, sympatie, se odkazuje na skutečnost, že lidé jsou více pravděpodobné, že něco pro někoho, že se jim líbí. Představte si, že pracujete v kanceláři, a máte dva spolupracovníky. Jedním z nich je vždy velmi zdvořilý k vám. Ptá se vás na otázky týkající se vašeho dne, komplimenty vás na své úspěchy, a má vždy úsměv na tváři. Další spolupracovník je absolutní blbec na vás. Pokaždé, když ho vidím, dělá si legraci z vás mračí, nebo plivne do obličeje.
A teď si představte, že oba svými spolupracovníky jsou pozdě na přiřazení a zoufale potřebují vaši pomoc dokončit. Který z nich máte větší pravděpodobnost pomoci? Jako lidé, máme tendenci se cítit mnohem větší loajalitu vůči lidem, které jsou příjemné pro nás, než my k lidem, kteří jsou zlí. Rádi je lepší. Jako podnikání, musíte být natolik pěkné, že vaši zákazníci budou skutečně rád a cítit se dobře o koupi věci od vás, nebo dělat věci, které požadujete.

5. Závazek a konzistence

Závazek a konzistence je pátý faktor vlivu. To se odkazuje na povaze lidské, aby bylo v souladu se svými názory. Lidé nechtějí být myšlenka jako lháři, takže nechtějí měnit své názory. Například, myslím, že člověk, který opravdu rád určitý politik. On pokračuje dál a dál na své přátele o tom, jak dobré to je politik, a jak to podporuje skoro všechny jeho názory. Je-li politik, později v řadě, bylo to něco, co opravdu rozzlobilo osobu, tato osoba může cítit jinak o politikovi, ale on nemusí chtít ukázat to, aby svými přáteli ze strachu, což ukazuje na nedostatek konzistence. Tento faktor hraje komplikovanou roli v podnikání, ale to může být velmi silný, když využil správně.

6. Nedostatek

Posledním faktorem vlivu je nedostatek. Je to podobné jako na klasické pojetí nabídky a poptávky; v případě, že jsou některé z něčeho k dispozici nebo je-li něco, co je k dispozici pouze na krátkou dobu, to se stává cennější. Prodeje jsou skvělým příkladem nedostatku. Když obchod má velký prodej, cítíte potřebu se tam dostat okamžitě, protože víte, že se slevy budou k dispozici na krátkou dobu jen. Vytvoření těchto pocity důsledku za to, že jednání mohou pomoci vaše podnikání inspirovat zákazníky, aby okamžitě jednat.

Těchto šest faktorů vlivu jsou jednoduché, ale oni jsou velmi výkonné při správném používání. Podívejte se kolem na reklamy a webové stránky, které navštěvujete a svědky, jak tyto faktory vlivu se dal do pohybu, všude kolem vás. Přemýšlejte o tom, co konkrétně mají vliv na vás jednat, a můžete dozvědět hodně o lidské psychice a důvodů, že zákazníci se chovají, jako to dělají.

Noble napsal pět příspěvek (y) pro Noble Samurai

Jedna reakce na "Copywriting a šest faktorů vlivu"

  1. Princip reciprocity je opravdu dobře založena v psychologii spotřebitele - s úspěšnou on-line marketingu, to nemůže být jinak!

    To je základ umožňující hodnocení příspěvků, vzájemné výměnu odkazů v blogrolls a zadarmo / slevy na produkty, které prodávají.

    Btw, že kniha je vynikající. Každý podnikatel stojí za jeho soli by měl být up-to-data s psychologií motivace a persuation.

    S pozdravem, bude dobře.
    Mark Davidson poslední blog post ... Napište velký obsah s copywriting Scorecard pro bloggery