Copywriting a šest faktory vlivu

Share Button

Copywriting on blackboard picture

Pokud máte vlastní podnikání, ať už je to restaurace, kadeřnictví, nebo deli, jedním z nejdůležitějších faktorů úspěchu je komunikace se zákazníky. Totéž platí i pro on-line webové stránky. Zatímco majitelé cihla-a-malty podnikání jednoduše mluvit svým zákazníkům, aby mohl komunikovat, on-line podnikání nemají stejný luxus. Místo toho, on-line podniky mají použít copywriting komunikovat a ovlivňovat své zákazníky dělat věci. Zatímco copywriting může trvat na jiné účely v jiných trzích (například, může být použit v časopisech jako prostředek zábavy), jeho hlavním cílem v on-line marketingu je vést zákazníky provádět určité akce. Když chcete, aby zákazníci k nákupu, zanechat komentář, nebo něco jiného, ​​musí mít účinný kopii tlačit je v tomto směru.

Copywriting může být přehlíženy ve prospěch SEO a dalších marketingových praktik, ale je to opravdu je vůdčí silou všech on-line marketing. Zákazníci nebude jednat, pokud nechcete vést je na správnou cestu. Marketing nemusí být načechraný nebo manipulativní obsah, který mnozí lidé myslí na to, jak. Je to prostě o učení, jak mluvit jazykem, který dosáhne své zákazníky tak logicky i emocionálně. Moderní vědci provedení studie, které ukazují souvislost mezi lidskou chemii mozku a efektivity marketingových a copywriting taktiky; efektivní copywriting je prokázáno, že funguje, a to může být velmi užitečný nástroj pro všechny on-line obchodu.

Šest faktory vlivu

Když se snažíte dostat své zákazníky, je důležité vědět, jaký druh faktorů jít do tohoto spojení. Ve své knize, psychologie přesvědčování , vědec Robert Cialdini nastiňuje šest faktory vlivu, že věří, může vést zákazníky k tomu, aby rozhodnutí, které jste doufal, že se jim tak. Tyto faktory (autorita, reciprocita, sociální důkaz, záliba, závazky a konzistence, a nedostatek), při správném použití může pomoci vašemu podniku maximalizovat účinnost jeho kopie.

1. Úřad

Prvním faktorem vlivu je známá jako orgán. Tento faktor je vše o tom, jak zarámovat sebe a své podnikání.
Představte si, že jste byl s nesnesitelnou bolestí břicha na několik dní, a nemáte tušení, co je špatně. Zoufalý odpovědi, jdete na pohotovost a sedět v čekárně. Sedět vedle vás, je to člověk, který se vás zeptá, o své příznaky. Ty se ho, co se děje na to říct, a on navrhne, že by to mohlo být zánět slepého střeva.
O chvíli později, jste povoláni k lékaři. Lékař, který vidíte má diplomy a ocenění na zdi, a on vám řekne, že je jedním z největších žaludku lékařů v zemi. On říká, že věří, že trpíte pankreatitidy. Nyní, který z těchto dvou mužů, jste náchylnější věřit? Ty by zřejmě věří, že muž, který se prezentuje jako world-class lékař, ne? Ale co v případě, že člověk v čekárně byl vlastně na světě číslo jedna specialista na poruchy trávicího traktu? No, vy byste nevěděl, protože se ti to říct, aby jeho rady by to znamenat, že moc pro vás.
Stejný koncept může být použit pro podniky. Pokud nechcete sdělit svým zákazníkům důvody, které tě měli důvěřovat, budou mít pocit, že mají-li důvod. Nebudou mít vaše slovo, jako každý cennější než nějaký náhodný osoby přecházejí na ulici. Musíte použít copywriting sdělit svým zákazníkům, jaké jsou vaše kvalifikace a proč by měli poslouchat. Musíte prokázat vaši autoritu.

2. Vzájemnost

Další faktor vlivu, známý jako vzájemnosti, vyjadřuje základní smysl pro povinnost, že lidé cítí splácet své dluhy. Představte si, že máte přítele, který vás vezme na večeři, často, když jste se na vašem štěstí a nemůže si dovolit jíst ven. A teď si představte, že vyhrajete v loterii, poté, co váš přítel vám poskytuje několik vašich večeří. Chtěli byste, aby splácet váš přítel za to, co udělal pro vás? Většina lidí by se, a to i v případě, že večeře se zastavil před lety. To je lidská touha po vzájemnosti.
Jako podnikání, je třeba poskytovat dobré služby zákazníkům pro své zákazníky, aby se cítili určitou míru loajality vůči vám. Vydáte-li se nad rámec v péči o ně, se budou cítit, že je třeba splácet vás nadále nakupovat na vaše podnikání.

3. Sociální Proof

Lidé jsou velmi sociální tvorové, a další faktor vliv, sociální důkaz, využívá toho. Představte si, že jste v parku, a tam jsou dva zmrzlinové stánky. Jeden zmrzlina stojan má řadu lidí se shromáždily za ním, zatímco druhý je úplně opuštěné. Který z nich byste věřit víc? Většina lidí věří, že by se člověk s více lidmi postavili je lepší. To je sociální důkaz v akci.
Pro podniky, ohlasy zákazníků jsou nesmírně důležité. Stránky jako je Yelp a Google Hodnocení získat spoustu názorů, protože umožňují zákazníkům vidět, kdo je nejvíce důvěřují jiným zákazníkům. Lidé chtějí jít s něčím, co se osvědčil, a ne něco experimentální.

4. záliba

Čtvrtý faktor vlivu, záliba, poukazuje na to, že lidé jsou více pravděpodobné, že udělat něco pro někoho, že se jim líbí. Představte si, že pracujete v kanceláři, a máte dva spolupracovníky. Jedním z nich je vždy velmi zdvořilý k vám. Ptá se vás na otázky o svůj den, komplimenty vás na vaše úspěchy, a vždy má úsměv na tváři. Další spolupracovník je absolutní blbec na vás. Pokaždé, když ho viděl, on dělá legraci z vás mračí, nebo plive do obličeje.
A teď si představte, že oba svými spolupracovníky pozdě pro přiřazení a zoufale potřebují vaši pomoc až do konce. Který z nich jste větší pravděpodobnost, že pomoci? Jako lidé, máme tendenci se cítit mnohem větší loajalitu k lidem, které jsou hezké pro nás, než my, aby lidi, kteří jsou zlí. Máme rádi jim lépe. Jako podnikání, musíte být natolik, že vaši zákazníci budou skutečně rád a cítit se dobře o koupi věci od vás, nebo dělat věci, které požadujete pěkné.

5. Závazek a konzistence

Závazek a konzistence je pátý faktor vlivu. To se týká přírody člověka být konzistentní ve svých názorech. Lidé nechtějí být myšlenka jako lháři, takže nechtějí měnit své názory. Například, myslím, že osoby, která má opravdu ráda určitou politik. On jde dál a dál svým přátelům o tom, jak dobře to politik je, a jak on podporuje skoro všechny jeho názory. Pokud je politikem, později v řadě, bylo udělat něco, co opravdu hněval osobu, že člověk může cítit jinak o politikovi, ale on by nechtěl, aby to ukázat svým přátelům ze strachu, ukazuje na nedostatek důslednosti. Tento faktor hraje komplikovanou roli v podnikání, ale to může být velmi silný, když využil správně.

6. Nedostatek

Posledním faktorem vlivu je nedostatek. Je to podobné jako na klasické pojetí nabídky a poptávky; když tam jsou některé z něčeho k dispozici nebo když něco je k dispozici pouze na krátkou dobu, to se stává cennější. Prodeje jsou skvělým příkladem nedostatku. Pokud obchod má velký prodej, máte pocit, že je třeba se tam dostat okamžitě, protože víte, že slevy budou k dispozici pouze na krátkou dobu. Vytvoření těchto pocity důsledku za to, že jednání může pomoci vašemu podnikání inspirovat zákazníky, aby okamžitě jednat.

Těchto šest faktory vlivu jsou jednoduché, ale oni jsou extrémně výkonné při správném používání. Podívejte se kolem sebe na reklamy a webových stránek, které navštěvujete, a svědky, jak se tyto faktory vlivu se dát do pohybu, všechno kolem vás. Přemýšlejte o tom, co konkrétně ovlivňují vás jednat, a můžete dozvědět hodně o lidské psychice a důvody, které zákazníci se chovají, jako to dělají.

Noble napsal 5 příspěvek (y) pro Noble Samurai

Jedna reakce na "copywriting a šest faktorů vlivu"

  1. Zásada reciprocity je opravdu dobře zavedený v psychologii spotřebitele - s úspěšnou on-line marketingu, to nemohlo být jinak!

    To je základ umožňující host míst, vzájemné propojení výměny v blogrolls a zadarmo / slevy výrobků, které prodávají.

    Btw, že kniha je vynikající. Každý podnikatel stojí za jeho soli by měl být up-to-data s psychologie motivace a persuation.

    S pozdravem, být dobře.
    Mark Davidson's poslední blog post ... Napište velký obsah s copywriting Scorecard pro bloggery